Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jewrioszka -komentarze


rrmi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 376
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witaj jarecki długo mnie nie nie było na forum . domek stoi żonka mieszka wnim z malutkiem, u mnie brak tylko gazu do ciepłej wody. ekipa teraz ociepla domek, położone panele , terakoty. oprucz schodów wejściowych oraz tarasu. schody na górę są ale nie do końca zabudowane bo pod schodami ma byc schowek, , wiem że może to mało ale jak fajnie spać w takim dużum pokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam,

 

właśnie znalazłam Pana dziennik - i mam nadzieję, ze będę mogła z Panem porozmawiać na temat połączenia kominka z płaszczem z solarami. Również mam mieć Lechmę tylko ok. 19kW i do tego myślimy podłączyć solary - ale póki co nie wiele wiemy o tym rozwiązaniu, a zależy nam na rozmowie z kimś kto takie rozwiązanie już ma i ewentualnie mógłby coś doradzić :D

 

póki co wszyscy nam odradzają kominek z p.w. mówiąc że to robienie kotłowni w salonie, czy faktycznie jest to tak słyszalne - mówię tu o wodzie?

 

proszę o kontakt tu czy na priv..

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety nie mam jeszcze solarów, więc tutaj ci nie pomogę.

Jeśli chodzi o kominek z PW i tzw kotłownie w salonie to miałem ja poprzedniej zimy, ale tylko dlatego że paliłem drewnem złej jakości i na dodatek drobnym.

Problem rozwiązał sie gdy:

- Do rozpalenie zaczęliśmy używać rozpałki do grilla oraz drzazg sosnowych zamiast papieru i chrustu

- Do palenia sezonowanego drewna o średnicy nawet do 30cm (grab i dąb)

Takie drewno w kominku z PW (załadunek tak mniej więcej do połowy) pali się od 2,5 do 4 h. Odpada więc ciągłe dokładanie do kominka oraz walające się drobne kawałki chrustu. Pewnie spytasz dlaczego tak krótko skoro ogólnie wiadomo że pełny załadunek kominka starcza na ok 7h. Otóż ten czas dotyczy kominków powietrznych w których wystarczy że coś się tli i już jest ciepło. Otóż kominek z PW musi utrzymać pewna temperaturę a płaszczu aby nie wytwarzał się punkt rosy oraz żeby faktycznie podgrzewał CO. A to z kolei wymusza na sterowaniu doprowadzenie większej ilość powietrza do komory.

 

W każdym razie przepalałem w zimie 3 h na dobę i temperatura nigdy mi nie spadła poniżej 19c.

 

Mam nadzieję że moja odpowiedź wam pomogła.

 

P.S.

Jeśli byście się decydowali na kominek http://www.kratki.pl to chętnie dam rabacik, proszę tylko zaznaczyć że jesteście z forum

 

Jeśli będziecie zainteresowani rekuperatorem to zapraszam do skorzystania z moich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam,

 

 

mam pytanie o szacunkowy koszt takiego rekuperatora z instalacją i montażem oczywiście :D :D

 

 

dużo pomysłów chodzi nam po głowie - jedni odradzają kominek z p.w by nie łączyć systemu otwartego z zamkniętym, bo może być z tego dużo późniejszych kłopotów w użytkowaniu. Więc może DGP i rekuperator?

 

 

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt reku zależy w dużym stopniu od kubatury wewnętrznej domu. Dla ułatwienia napisze że domek ok. 120 m2 to koszt ok 8.000, a 180m2 (powierzcni mieszkalnej) to ok 9.500 (brutto za całość). Na wzrost kosztów związany z kubatura ma wpływ cena centrali (im większy dom, tym wydajniejsza centrala).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przed. Ale nie ciesz sie tak różnica w cenie podanej przeze mnie może wynieść nawet 20%. Tak na marginesie to nawet wyniesie bo jeśli chata ma 184m2 tzn że jej kubatura to ok. 480m3. Czyli potrzebna centrala o ponad przeciętnej wydajności. Ale na pewno nie 18 tysi., nie u mnie zobacz na mojej www dlaczego moje ceny sa niższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...