Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jewrioszka -komentarze


rrmi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 376
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie odnośnie drenów. Pisałeś, że masz takowe na działce. Czy możesz mi napisać jak sobie z nimi poradziłeś? Jak wyglądały formalności w gminie odnośnie melioracji? Na jakiej głębokości je masz?

 

U mnie na działce też mam dreny, ale jeszcze nie zacząłem nic załatwiać. Boję się to może być u mnie problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jewrioszka, dzięki przeogromne. Bardzo systematyczne podejście. Nasza baza kontaktów jest bardzo skromna, bo jesteśmy mniej zaawansowani w rozwoju budowlanym.

Dostaliśmy w spadku sporo egzemplarzy Muratora i Ładnego Domu. Jakiś czas temu wprowadziłam do excela artykuły ze wskazaniem numeru, rocznika i strony. Nie wygląda to tak sprytnie jak Wasza baza, ale parę razy już korzystałam z naszego spisu.

Nie mamy dostępu do archiwum Muratora, więc to jest takie nasze prywatne archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barozi jest tak jak pisze ms, z ta różnicą że jesli trafisz na nie podczas kopania fundamentów ( różnica 10 cm) to musisz je przesunąc powiadaiając jednocześnie wydział melioracji.

 

U nas dreny są na głebokości 1m, ale i tak nie spełniają swojej funkcji bo sa zasypane gliną :o , a na wiosne woda stala na polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dziś na swojej działce i przyznam się, że pojechaliśmy zobaczyć Wasz strop. Mamy za słabe nerwy i woleliśmy wysłuchać relacji z meczu Polska-Brazylia przez radio niż oglądać w TV.

Ale do rzeczy, szambo przeogromniaste. Podziwialiśmy zmyślny układ stempli, podstawek i rozpórek. Brzózki się przydają. Czy ten kawałek stropu przy tarasie to wylewany a nie teriva?

A do czego będą służyły belkii z betonu wyprodukowane w kąciku garażu?

 

Ty tyle z samodzielnej wizji lokalnej. Mam nadzieję, że nie macie nam specjalnie za złe. Żadnych szkód nie poczyniliśmy.

Zaraz wysyłam spis artykułów - wiele tematów się powtarza, bo redakcja co jakiś czas je odgrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie mamy nic przeciwko waszej dzisiejszej wizycie :D .

Jeśli pytasz o kawałek stropu nad wyjściem z pokoju dziennego do ogrodu, to tak, zabrakło nam terivy o dlatego jest wyleany w całości.

 

Nie wiem natowmiast o jakić "betonach" w kąciku garażu piszesz :-? .

 

Nie byliśmy u siebie od piątku rana, jak był pierwszy chlust.

 

Sorki, że nas nie zastaliście ale "kropka" nam sie zepsuła i nie było czym dojechać, a wy nie odbieraliśćie telefonu. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej podziwiam zdjęcie, grudzień w pełni a tu czapka z daszkiem i krótki rękawek :D ech pewnie ciągniecie do dachu i dalej skoro pogoda. Ja się już boje wszystkiego, począwszy od tego że wybiorę zły projekt, poprzez "za mały kredyt" , ekipę budowlaną, te wszystkie papierki i podłączenia itp. itd. ratunkuuuu :(

 

jedyne co mnie utwierdza to że wybrałam dobre miejsce na działkę, spokój a zarazem blisko dojazd szybki do Piaseczna i ladna okolica

 

a wiecha coraz bliżej... :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przeczytałam i obejrzałam. Czekam na ciąg dalszy dziennika budowy i dokumentacji fotograficznej. Na ten weekend wyjeżdżamy do rodziny i wyjątkowo nas nie będzie.

 

Zazdrośnica

Przekonanie, że ma się fajną działkę to duża rzecz. My też tak myślimy o swojej i ciągle wynajdujemy sobie nowe zajęcia, żeby móc tam pojechać i coś podłubać. A to cosik wyciąć, innym razem posadzić. Z drzewek owocowych mamy już czereśnie (w spadku po poprzednich właścicielach), śliwkę węgierkę, dwie jabłonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ms. za otuchę :D w miarę swoich sił i możliwości zacznę od wiosny jak się trochę przesunie to tragedii przecież nie będzie, też mam drzewka owocowe, a chcę posadzić choinki wzdłuż jednego boku, a od strony somsiada tuje

 

Jewrioszki a zamawiacie tą więźbę od tego samego co się Wam tak spóźniał ? Bo tyle tartaków jest w okolicach, szukaliście coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak do nich zadzwoniłem to oczywiście było " że to niemożłiwe, wszystko zgodnie z zamówieniem itp."

Kosztowało mnie to kilka telefonów...i okazało sie że mam rację. 8)

Umówiliśmy sie na ten tydzień że to wymienią.

 

Dziewczyny, pisałem juz o tym a Abrombą, jeżdze często koło Skierniewic tam można kupic stare odmiany (takie co to nie trzeba ich podpierać, ładniej smakują i rosną).

Postaram się kiedyś zajrzeć do instytutu sadownictwa i obejrzeć co mają.

 

Aaaaa... i jeszcze jedno, wieśniakiem jestem od dawna :lol: więc służe pomoca przy szczepieniach i okulizacji. I innych tego typu fajnych rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...