Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto kupić siekierę fiskarsa? czym rozłupujecie drewno?


Krzysztof2

Recommended Posts

A jakie to ma znaczenie?

Napisałeś dwa posty, z których żaden nie odpowiada na moje pytanie.

Jeśli miałeś do czynienia z obydwiema, to napisz.

Wolę uczyć się na błędach innych niż swoich.

Zapewne wybór jednej jak i drugiej będzie świetnym wyborem, ale chciałbym poznać opinie osób które miały okazje popracować z Gardeną/Husqvarną S2800 jak i Fiskarsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jakie to ma znaczenie?

Napisałeś dwa posty, z których żaden nie odpowiada na moje pytanie.

Jeśli miałeś do czynienia z obydwiema, to napisz.

Wolę uczyć się na błędach innych niż swoich.

Zapewne wybór jednej jak i drugiej będzie świetnym wyborem, ale chciałbym poznać opinie osób które miały okazje popracować z Gardeną/Husqvarną S2800 jak i Fiskarsem.

 

Nie napuszaj się.Chciałem wyciągnąć od ciebie to czy obojętnie jaka siekiera ma tak kuriozalne znaczenie w twym gospodarstwie domowym.Może to też bez znaczenia ale mam.Przypomnę jaki jest temat bo taki skrupulatny jesteś.Czy warto kupić siekierę fiskarsa? czym rozłupujecie drewno?

 

......................mam fiskarsa x17 i użyłem jej może 20 razy.Ale mam łuparkę ,której używam non stop mimo ,że drewno przyjeżdża częściowo połupane w polana teraz 30 cm dł. Zdarzają się okrąglaki dlatego za graba płacę 150 zł mp.Palę już 7 sezon w KZPŁW a siekiera wisi w drewutni i jest mi nie potrzebna.Dlatego zadałem tyle pytań by ci wytłumaczyć po co ci ona.;).Kolejna perełka FM

Wolę uczyć się na błędach innych niż swoich.

Sprytnie.

p.s aha łuparkę pożyczam znajomym bo maja dość siekier.Oni palą w domu by mieć ciepło a z tym wiąże się ilość drewna.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w tej chwili posiadam i fiskarsa x25 i zasłużoną już gardenę. I powiem wam tak, te siekiery są na tym samym poziomie, idealnie nadają się do rozłupywania, waga bardzo podobna, długość podobna, trwałość materiałów również. Wyważenie idealne jak dla mnie. Ja tam większej różnicy nie widzę, więc jeśli chcesz którąś wybrać, wybierz tańszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem Fiskarsa x25 i są dwie możliwości :

1. albo od zeszłego roku nabrałem znacząco tężyzny fizycznej, choć nic w tym kierunku nie zrobiłem...

albo

2. to rzeczywiście bardzo dobra siekiera (co nie wyklucza, że i inne bywają również bardzo dobre).

 

Nie trzeba się za wiele wysilić aby rozłupać nawet gruby pień, podobnie przy wyciąganiu pniaka - mam skale porównawczą z inną siekierą i analogicznymi pniakami. Teraz było podejrzanie łatwo... Albo nabrałem tężyzny... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

Wieczorkiem rozwinę temat, na razie go "zwijam" żeby nie namącił w głowach :)

Pozdrawiam.

 

Czekam z niecierpliwością na odpowiedz:D

Bo ja szukam i szukam na stronie Husqvarny tych siekier pro o których wspomniałeś i jedynie co znalazłem to model

S2800 http://www.husqvarna.com/se/accessories/yxor-verktyg/klyvyxa-s2800/ który od Gardeny 2800S różni się chyba tylko oznaczeniami i kolorem http://www.gardena.com/fi/tree-and-shrub-care/axes/2800s/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam , mam siekierki fiskarsa X5 , X7 , X10, X11, X17 dobieramy sobie wagę w zależności co ja lub żona idzie robić. sama przyjemność, Wcześniej miałem jakąś tandetę z marketu i już za bardzo nie widać z której strony było ostrzę.

Z fiskarsa mam również

SEKATOR KOWADEŁKOWY PowerStep™ pozwala ciąć gałęzie w 1, 2 lub 3 krokach koszt ok 80 zł ale dłoń można by tym obciąć.

szpadel Alu ostry

nóż uniwersalny , ostrzałkę i saperkę

 

wszystko to wysoka klasa sprzętu , i oczywiście dożywotnia gwarancja

 

Na wiosnę jeśli coś będę potrzebował to tylko Fiskars

pozdrawiam Adam z Norwegii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mężowi kupiłam też w prezencie siekierę Fiskars i jest bardzo zadowolony. Tutaj znalazłam: MODEROWANO

Siekiery nie są tanie ale już rok używa i nie widać nawet śladów.

 

:) a ja dostałem Siekierę X25 pod choinkę......no i wczoraj ją rozłupałem...nie siekierę choinkę :)

Nawet nie wiecie, ile śmiechu było jak leżała jako prezent :)

Pozdrawiam - taki sprzęt jest naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

 

Chciałeś.Nie fiskars i nie w temacie. bo temat to :

[h=1]Czy warto kupić siekierę fiskarsa? czym rozłupujecie drewno?[/h]w chałupie tak rozłupujesz drewno fiskarsem???:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam to do rozłupywania: http://fanlidla.pl/gazetka/2011.09.15.ogrod/2524,Siekiera,do,lupania,drewna ,oczywiście nie kupione w lidlu,tylko w Reichu w specjalistycznym sklepie z narzędziami leśnymi.

i nie zamieniłbym na fiskarsa,bo: za lekki,ostrze ma za duży kąt rozwarcia,cena dla mnie nie odgrywa roli,choć to co mam jest o wiele tańsze.

Niktspecjalny, wiem że nie na temat ;),ale nie denerwuj się już się więcej nie odzywam :bye:.

Pozdrawiam.

Edytowane przez miedziannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...