Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EKOGROSZEK GDZIE I ZA ILE


Lorena

Recommended Posts

Witam

Mieszkam w Błoniu w tym roku po raz pierwszy kupuję ekogroszek mam pie FUNKE economic 25 kV i szukam eko groszku do niego. Niedaleko mnie jest eko pakowany w worki z kopalni PIAST po 530 zł tona (płukany).

Poszukuje namiarów kontaktó i opini użytkowników piecy na ekogroszek.

Dzięki za pomoc. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
nie palcie Retopalem - dostałem na próbe 2 worki i wsypałem mimo niepochlebmnych opinii, po tych 2 workach na retorcie spieki utworzyły coś na kształ odwróconego garnka, który chyba skutecznie utrudniał odpływ spalin bo piec dymił. Spiek ten (szkoda że go nie sfotografowałem) musiałem rozbijać młotkiem!!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za węgiel po takich kwotach.

Nie wiem czy się orientujesz po ile jest ekogroszek na wyjściu z kopalni, do tego dolicz transport i stanie w kolejce (dziś już nawet 3-4 dni).

Na Górnym Śląsku dzis tona ekogroszku (nie JULIANA - bo ten jest droższy o 50-70PLN na tonie) wraz z transprtem kosztuje min. 400,00PLN; a workowany (po 30kg) dochodzi już do 550,00PLN - a z doświadczenia wiem jak handlarze kombinują z ilością (moczenie oraz miał) oraz z jakością (dodawanie groszku, mieszanie gatunków, sprzedaż JULIANA a w środku RETOPAL :x :x :x ).

 

Poza tym 30PLN za zaworkowanie tony to jakaś kpina (same worki wyjdą Cię jakieś 12-15PLN, a gdzie robocizna????) - norma na śląsku za workowanie + 100 - 150PLN za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AldonkaS,

Nie wiem po ile sprzedaja ekogroszek na Slasku, ale ja naprawd kupilem 2 tygodnie temu po 420 zl za tone. Na oko wegiel wyglada ok. nie ma w nim miału. Narazie po 4 dniach palenia nie moge nic zlego powiedziec o tym weglu. Moze cos niepokojacego "wyjdzie" przy dluzszym paleiu.

Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę - EKORET'em - kupiłam go po raz pierwszy, wypaliłam go na razie jakieś 300kg i jest OK. Kupowałam go jakiś czas temu i płaciłam za niego wraz z transportem jakieś 380,00PLN / tonę (gdybym kupiła go 1 (słownie jeden) tydzień wcześniej to zapłąciłabym o 30PLN / tonę taniej.

 

Natomiast moje doświadczenia z palenia:

1) JULIAN - dobry, ale strasznie dużo syfu (kamieni i łupka) - miękki i cichy w użytkowaniu,

2) Kazimierz - kiepski, głośność średnia, bardzo dużo spieków i lubi się szlakować,

3) Chwałowice - świetny wegiel, mało popiołu i do tego popiół czysty, natomiast dość (czyt. bardzo) głośny,

4) EKORET - właśnie nim palę - powiem, że tak coś koło Chwałowic, ale lepszy od Juliana.

5) RETOPAL - badziew kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...