Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EKOGROSZEK GDZIE I ZA ILE


Lorena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 196
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie palcie Retopalem - dostałem na próbe 2 worki i wsypałem mimo niepochlebmnych opinii, po tych 2 workach na retorcie spieki utworzyły coś na kształ odwróconego garnka, który chyba skutecznie utrudniał odpływ spalin bo piec dymił. Spiek ten (szkoda że go nie sfotografowałem) musiałem rozbijać młotkiem!!!.

 

witam

to nie wina retopalu , a złych nastawów automatyki

prawdopodobnie za duąo powietrza

Palę retopalem w kotle o mocy 60 kW zero spieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku przy tych strasznych mrozach- i zaznaczam że w domu b. ciepło a piec przeciez chodzi cały rok bo grzeje wodę (czyli żadnego dodatkowego prądu) zuzycie ( cały rok na okrągło) 4,5 t Na obecny rok gdzie zima ma być ponoć cieplejsza kupiliśmy 3 tony

 

 

podaj metraż domu i jak jest ocieplony. jaki masz piec, ile KW ? jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
160mkw, ocieplenie 13 cm styropian, piec firmy EKO-GREŃ, 24 lub25 kw, automatyka jest tak ustawiona że im oczywiście na dworze chłodniej tym w domu cieplej- dlatego w zeszłym roku miałam cały czas22 st. a w tym roku przy tych samych parametrach wydaje mi się że jest chłodniej - ale mąż mówi mi że to przez wilgoć jaka panuje na dworze, ogólnie piec godny polecenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam

to nie wina retopalu , a złych nastawów automatyki

prawdopodobnie za duąo powietrza

Palę retopalem w kotle o mocy 60 kW zero spieków

dmuchawę mam nastawioną na 12 przy zakresie 5-60 a więc powietrza nie dostaje dużo, poza tym przy innym węglu nie tworzą się takie spieki a więc jest to dowód że to wina Retopalu i jest to badziew kompletny jak zauważyła Aldonka S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

odświeżam wątek przed nowym sezonem grzewczym

 

obecnie kupuję ekogroszek z zakładu przeróbczego w Sosnowcu - jak poinformował mnie sprzedawca na składzie. po 480/tonę luzem. W zeszłym roku brałem po 420/tonę w innym składzie - ale też miał być z sosnowca - węgiel OK, ale uwaga mam duże podejrzenia że mnie rąbnął (po prostu zamówiłem przez telefon i zapłaciłem przy odbiorze). Teraz byłem na składzie przy ważeniu i jechałem za samochodem z węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć najlepszy węgiel jest z kopolni JULIAN, u nas za tonę luzem 530 zł niestety ale mąż sam jeżdzi i sam sobie w składzie nakłada węgiel tak żeby było jak najmniej miału ( bo niestety wtedy piec często gaśnie) i podobnie jedzie za panem który wiezie ten węgiel ( bo niestety kilka woreczków a przynajmniej wiaderek może zniknąć) :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

nie bardzo wiem pod jaki temat pytanie podpiąć. Pewno niedługo z bloku przeprowadzimy się do domu z piecem na ekogroszek i ...

 

Otóż wiem, że tona ekogroszku w Łodzi kosztuje między 400 a 500 zł a gdzieś usłyszałam, że jest ekogroszek w workach. Dużo drozej wtedy wychodzi ? Gdzie składujecie ekogroszek jeśli jest "luzem"?

Przywozicie sami czy jest przywożony? A rozładunek?

Kupujecie opał od razu na całą zimę?

 

Jak to wygląda od strony praktycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...