Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EKOGROSZEK GDZIE I ZA ILE


Lorena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 196
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

co do zwariowanych cen to jest światełko w tunelu...

 

http://finanse.wp.pl/kat,98634,wid,10590893,raportwiadomosc.html?ticaid=17015&_ticrsn=3

 

"Tak dużych podwyżek węgla już dawno nie było. Na przestrzeni ostatnich tygodni ceny podskoczyły od 60 do 80 złotych na tonie. Dla porównania, w roku ubiegłym ceny wzrosły "tylko" o 40 zł. Obecnie wysokokaloryczny ekogroszek i gruby węgiel kosztują około 720 złotych, za "orzech" trzeba zapłacić około 700 złotych, a miał kosztuje 460 złotych za tonę. "

 

"Jakby tego było mało, kilka dni temu w ogólnopolskich mediach pojawiła się informacja, że to nie koniec podwyżek."

 

jak widzę takie artykuły to czuję, że będzie coś wręcz przeciwnego - zawsze tak jest, vide ropa naftowa - też już wieszczyli 200$ za baryłkę a wczoraj baryłka kosztowała poniżej 50$

 

miałem dokupić trochę groszku ale spokojnie poczekam bo jesteśmy obecnie na szczycie cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest w moim przypadku bez sensu bo gazu nie mam i nie będę miał (w miejscowości w której postawiłem dom nie ma sieci gazowej - 10km od Wrocławia , siedziba gminy - po prostu żenada)

 

oczywiście, że wybrałbym ogrzewanie gazowe gdybym miał sieć gazową koło domu - zdecydowałem się na piec na ekogroszek ponieważ alternatywą była PC (prąd, gaz z butli lub ON to nie dla mnie - nie jestem jakimś szejkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym właśnie pisałem dzisiaj, jak pisałem że będzie taniej - rynek nie znosi próżni - jak ceny polskiego węgla sięgają gwiazd to zacznie się opłacać przywozić węgiel nawet do Polski, która na węglu stoi. Tylko mafia węglowa trzyma na nim łapska - ale konkurencja sobie z tym poradzi - byle nasz "kochany" rząd w trosce o kopalnie nie uchwalił jakiejś akcyzy czy innego podatku - by węglowym kacykom "żyło się lepiej"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castorama Gdańsk workowany 1200 zł/t :o Pop...o ich chyba!!!

 

testują chyba "próg bólu" - przy tej cenie można spokojnie przejść na ogrzewanie elektryczne w taryfie nocnej i ogrzewanie będzie w tej samej cenie ale bez brudu i roboty

 

o ile dobrze liczę że 1kWh en el kosztuje w taryfie nocnej około 21gr bo przy sprawności pieca na ekogroszek około 83% 1kWh wytworzonej z grochu energii to troszkę ponad 20gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy obecnych cenach ropy, znowu może wrócić do łaski piec na olej opałowy.

 

A naszym w kopalniach chyba szychty na łby się pozapadały.

 

oj, chyba nam to jednak nie grozi, wystarczy porównać ruchy cenowe baryłki ropy naftowej i skale obniżki cen paliw na stacjach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ekogroch to w miejscu stoi?? Chyba najdroższy od zawsze. Nie ma sensu uzywać. A i jestem za tym żeby bojkotować polskie kopalnie. I z całym szacunkiem dla zawodu górnika to mogę śmiało powiedzieć "Panowie w du...ach się poprzewracało" - pomostówki, trzynastki, barburki, wczasy dla rodziny, niepracujące przez całe życie żony i wiecznie poszkodowany zawód górnik.

 

Zawód strasznie niebezpieczny i jedyny w swoim rodzaju. Tylko się zastanawiam, który bardziej niebezpieczny górnik czy kierowca, bo w moim odczuciu zdecydowanie ten drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...