Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EKOGROSZEK GDZIE I ZA ILE


Lorena

Recommended Posts

Trociu mam pytanie o ten wegiel - czy to też jest eko- groszek ,czy nadaje sie do pieców na eko groszek ? gdzie można go zakupić i jaka jest jego cena , z góry dziekuję za odpowiedż
Jak najbardziej nadaje się do pieców. Jest tylko trochę bardziej brązowawy aniżeli czarny. Tak samo jak się nadaje groszek z węgla brunatnego. Wszystko się tylko obija o kaloryczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 196
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Od stycznia sprzedaż groszku już tylko u dilerów z 15-procentową marżą. Nie będzie można kupić węgla bezpośrednio w kopalni za gotówkę po kilku dniach stania w kolejce... Autoryzowanym dilerem będzie ten, kto podpisze umowę na odbiór minimum 2 tysięcy ton węgla miesięcznie, nawet latem. Ciekawe, co z tego wyjdzie :roll: Dla odbiorców oczywiście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia sprzedaż groszku już tylko u dilerów z 15-procentową marżą.

 

z 15% to byłoby nawet nieźle - ale marże są raczej sporo wyższe - co to oznacza dla klientów? ... wiadomo :evil:

 

Naiwny ustawodawca liczy na uczciwość handlarzy. Ciekawe co im zrobią jak będzie 40 procent? Zabiorą licencję? :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia sprzedaż groszku już tylko u dilerów z 15-procentową marżą.

 

z 15% to byłoby nawet nieźle - ale marże są raczej sporo wyższe - co to oznacza dla klientów? ... wiadomo :evil:

 

Naiwny ustawodawca liczy na uczciwość handlarzy. Ciekawe co im zrobią jak będzie 40 procent? Zabiorą licencję? :lol: :lol: :lol:

 

:o no co ty? do sprzedaży wywrotki węgla w tym kraju potrzeba pracy ustawodawcy? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja mialem taki sam problem z eko groszkiem 700zl za tone to astronomiczna cena ja zalatwilem sobie caly sklad ekogroszku z wegla brunatnego najkaloryczniejszego w polsce i z przywozka wyszlo mi 290zl za tone a roznica jest taka ze kaminnym palilem 7 dni a tym pale 5 dni.

Jak widac mozna zaoszczedzic i jeszcze jak wiemy bardzo malo popiolu zostaje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja mialem taki sam problem z eko groszkiem 700zl za tone to astronomiczna cena ja zalatwilem sobie caly sklad ekogroszku z wegla brunatnego najkaloryczniejszego w polsce i z przywozka wyszlo mi 290zl za tone a roznica jest taka ze kaminnym palilem 7 dni a tym pale 5 dni.

Jak widac mozna zaoszczedzic i jeszcze jak wiemy bardzo malo popiolu zostaje.

Pozdrawiam

 

Podaj namiary gdzie kupowałeś i jaki to rodzaj węgla. A w ogóle to proszę o jak najwięcej szczegółów może się coś udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja mialem taki sam problem z eko groszkiem 700zl za tone to astronomiczna cena ja zalatwilem sobie caly sklad ekogroszku z wegla brunatnego najkaloryczniejszego w polsce i z przywozka wyszlo mi 290zl za tone a roznica jest taka ze kaminnym palilem 7 dni a tym pale 5 dni.

Jak widac mozna zaoszczedzic i jeszcze jak wiemy bardzo malo popiolu zostaje.

Pozdrawiam

Hej

Ja też miałem przez chwilę węgiel afrykański zbliżony do brunatnego. Niestety w moim piecu nie chciał się palić. Mam 20KW i wg. hydraulika jest za słaby na ten rodzaj węgla. W 25KW pali się bez problemów.

Na razie myślę o pellecie w zamian za ekogroszek. Cenowo wychodzi podobnie ale podobno mniej się brudzi i mniej popiołu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Niestety nie jest to afrykański wegiel brunatny tylko polski a powiem ci ze kalorycznosc ma dwa razy wieksza niz z belchatowa. Z belchatowa wegiel ma okolo 7-8 tys kalori a ten z sieniawy ma 13 tys kalori a gdy jest w pelni suchy to osiaga 17-18 tys kalori. A z drugiej strony mozesz wziasc ode mnie dwa woreczki i sprobowac i przekonac sie tylko trzeba wiedziec ze przy tym weglu trzeba ustawic jak najmniejszy nadmuch aby wszystko nie wyfrunelo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle tu czytam, jak rzucacie kalorycznością swojego ekogroszku i zapytuję: mierzyliście to czymś ? czy tylko powtarzacie za tymi cwaniakami, co to nam ten groszek sprzedają ? Oni to zmierzyli ? Czy [powtarzają za cwaniakami z kopalni ? Pewnie większość z nas ma w kotłowni opał o zupełnie innej kaloryczności, niż twierdzą sprzedawcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jezeli chodzi o kalorycznosc to powiem ci ze ktos z rodziny w tej kopalni pracuje i oni od czasu do czasu daja do analizy to jest jedno ale z wlasnego doswiadczenia jak liczylem jak w tych samych warunkach spalanie kamiennego i brunatnego z proporcji wychodzi kalorycznosc taka jak mowią. A teraz ja mam do ciebie pytanie a ty robiles jakies badania i stwierdziles jakies odstepnosci jezeli masz wegiel z danej kopalni a nie od jakiegos posrednika to wiadomo ze beda zblizone kalorycznosci. Zdaje mi sie ze to nie jest benzyna ktrora mozna ochrzcic woda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego nie piszę nigdy, że palę groszkiem o jakiejś tam kaloryczności bo jej nie znam a poza tym nie wierzę na słowo sprzedawcom, którym zalezy tylko na oskubaniu nas. Kupuję jak najtaniej aby się palił, mając do wyboru ruski po 500 zł/t luzem a workowany niby super jakości po 750 ( a sąsiad mówił, że już 900 zł )/t wybieram tańszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kalorycznosc to nie chce mi sie dyskutowac czy tak czy siak ale na chlopski rozum z mojego doswiadczenia proporcjonalnie na krocej mi starcza i dla mnie sie zgadza. Choc jak poszukasz sobie na forum jeden gosciu sciagal sobie z belchatowa i tam to slyszal ze z tej kopalni co ja wzialem jest troszke lepszy jednak ze wzgledow odleglosciowych nieoplacalo mu sie ale jesli jestes z zachodu no to jest wyjscie. Sumujac wszystko okazuje sie ze koszt jaki ponosilem do niedawna bylo 700zl spakowany kamienny a teraz brunatny spakowany 400zl wiec samo mowi za siebie. Ja do niczego cie nei przekonuje bo nie po to napisalem na tym forum zeby kogos uszczesliwiac na sile. Choc powiem ci ze masz racje ze jest duzo cwaniakow wsrod niby fachowcow bo jezeli ktos cos juz doradza to mowi to i to jest najlepsze ale wiemy ze jezeli jedno jest dobre dla niektorych dla innych moze nie byc w cale tekie dobre albo moze licza na duzo wiecej. Z doswiadczenia wiem ze niektorzy z samego lenistwa nie chca wiedziec doslownie na co sie decyduja a fachowcy za nich decyduja i to mi sie nie podoba bo jezeli ja podejmowalem decyzje jakies przy budowie domu to musialem wylozyc wszystko na stol i policzyc za i przeciw i podjac decyzje samemu. Np podczas wyboru materialu na sciany fachowiec niby mowi wystarczy 25 a 12 styropianu to juz ponad jest ale to dla niego byloby dobre ja wolalem dolozyc 36+15 bo to amortyzowalo straty jakie ponosi sie przez okna lub hdraulicy niektorzy na sile w miedz ludzi ciagna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia sprzedaż groszku już tylko u dilerów z 15-procentową marżą. Nie będzie można kupić węgla bezpośrednio w kopalni za gotówkę po kilku dniach stania w kolejce... Autoryzowanym dilerem będzie ten, kto podpisze umowę na odbiór minimum 2 tysięcy ton węgla miesięcznie, nawet latem. Ciekawe, co z tego wyjdzie :roll: Dla odbiorców oczywiście...

No jeżeli będą musieli odbierać węgiel latem to być może w tym okresie szczególnie będzie się opłacało kupić. Może sprzedadzą po kosztach aby utrzymać płynność.

Co nie zminia faktu że będzie można wykupić talony -tzn drobni handlarze skupujący je od górników dlej będą rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

DO IRYS:

POWIEDZ MI CZY DOBRZE ZROZUMIALAM,KUPUJESZ W SIENIAWIE W LUBUSKIM GROSZEK CZY EKO-GROSZEK I TYM PALISZ W JAKIM PIECU?BO TO MNIE BARDZO INTERESUJE,MAMY NIEDALEKO DO SIENIAWY A WIDZE ZE CENA WEGLA TEZ JEST NIEDUZA A MUSIMY PODJAC DECYZJE CO DO PIECA CZY MA BYC NA GROSZEK CZY NA WSZYSTKO,WOLALABYM NA GROSZEK BO MNIEJ CZASU SPEDZA SIE W KOTLOWNI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...