Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EKOGROSZEK GDZIE I ZA ILE


Lorena

Recommended Posts

"Zapaść w hutnictwie uderzy w kopalnie"

 

http://biznes.onet.pl/0,1890292,wiadomosci.html

 

"Największy producent węgla koksującego w Polsce i drugi gracz w Europie zamierza ograniczyć wydobycie. Ceny węgla mogą w tym roku spaść o połowę – pisze „Dziennik”. Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza ograniczyć wydobycie węgla ze względu na spadający popyt i niskie ceny. "

 

gdzie te spadające ceny :o :o - ale dobrze niech spadają, może my maluczcy też się załapiemy na "promocję"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 1 month później...
A z Waszego doświadczenia kiedy najlepiej kupować ekogroszek żeby cena była najkorzystniejsza? czerwiec lipiec? jak kupowałem w ubiegłym roku w listopadzie to cena była już masakryczna: ponad 700zł/t i utrzymywała się do lutego kiedy to dokupiłem 0,5t. dzwoniłem przed chwilą do "swojego składu" i poinformowali mnie że cena od lutego się nie zmieniła - ekogroszek z Chwałowic jest po 760zł/t workowany a za 700zł/t luzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej kłamie - kopalnie są zawalone nadmiarem węgla... chociaż w Polsce kopalnie stosują swoistą ekonomię bo są dotowane przez państwo.

Koło mnie cena ekogroszku jest taka jak w zimie więc z tymi podwyżkami cen w kopalni to jakaś ściema. No ale ja coś nie mogę się doczekać na letnią obniżkę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Szukam ekogroszku, najlepiej workowanego. Chodzi o by był wysokokaloryczny, pozostawiał niewiele pyłu (wypalał się jak najbardziej). Wiadomo że cena gra rolę, ale liczę właśnie na odnalezienie jakiegoś rozsądnego (cena - jakość) rodzaju groszku oraz sprawdzonego przez Was punktu zakupu (najlepiej w okolicach woj.pomorskiego, ale jeśli macie bardzo dobry groszek w Waszej okolicy to zastanowił bym się na zamówieniem jednego kompletu - tira - dla mnie i kilku znajomych).

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
W pracy palę Retopalem bo taki kupuje właściciel kamienicy (cena:) ), jak dla mnie beznadzieja, sporo popiołu i czyszczenie pieca co tydzień bo sadzy są potężne ilości. W domu któryś rok z rzędu Pieklorz, złego słowa nie powiem, minimalna ilość popiołu, sadza w śladowych ilościach (czyszczę piec co ok. 2 miesiące i nie napracuję się zbytnio).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy palę Retopalem bo taki kupuje właściciel kamienicy (cena:) ), jak dla mnie beznadzieja, sporo popiołu i czyszczenie pieca co tydzień bo sadzy są potężne ilości. W domu któryś rok z rzędu Pieklorz, złego słowa nie powiem, minimalna ilość popiołu, sadza w śladowych ilościach (czyszczę piec co ok. 2 miesiące i nie napracuję się zbytnio).

 

Retopal kosztuje 580zł/t

Pieklorz 750zł/t

Różnica jest spora dlatego się zastanawiam czy warto kupować droższy węgiel jedynie dlatego że jest więcej sadzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza większą ilością sadzy zauważyłem jeszcze żółtawy dym podczas palenia Retopalem a to świadczy o większej zawartości siarki która jak wiadomo nie wpływa korzystnie na kondycje pieca. Chociaż znam ludzi którzy palą Retopalem i nie narzekają. Ja do swojego pieca nie wsypałbym go:) Co do różnicy w kaloryczności to trudno mi powiedzieć bo palę w dwóch różnych piecach więc ciężko porównać. Poza tym przypuszczam że owe 170zł na tonie różnicy nie bierze się tylko z różnicy w ilości popiołu ale to tylko przypuszczenia.

http://www.resover.entro.pl/sprzedaz_detaliczna-23-p.html

tu masz porównanie parametrów większości dostępnych ekogroszków. Mają w sprzedaży również workowany, weź po 2 worki Retopalu i jakiegoś innego i sprawdź jak się pali u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...