Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

na czym ma stać huśtawka ogrodowa?


Ivonesca

Recommended Posts

fajne te puzzle są fajne, ale cena :cry:

na wylewanie czegoś sie chyba się nie zdecyduję, gdyż co zrobię z tym miejscem jak dziecko wyrośnie??

...no chyba że pojawiłoby się następne 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ale zobacz tam pisze o płytach kauczukowych 0,40 x0,40 ( to to chyba nie wylewane) ?

rzeczywiście nie doczytałam :oops: to są płyty

te przeznaczone na powierzcnie placów zabaw:

 

NAWIERZCHNIE PRS KIDS oraz PRS KIDS KOLOR

 

 

Wykonana z dwu warstw - wierzchniej z granulatu gumowego połączonego z TETRAPUR-em

(tak jak PRS PLUS MELANGE i PRS PLUS KOLOR). Ze względu na specyficzne ułożenie granulatu

i zastosowanie super elastycznego kleju oraz nowatorskiej technologii wykonania, opracowanej przy współudziale certyfikowanego laboratorium przy Instytucie Sportu, łagodzi ona upadki z wysokości do 2,0 m, dzięki czemu jest idealną nawierzchnią na place zabaw dla dzieci i spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa( EN-PN 1177). Grubość 4cm. Kolory: marmurku jak przy płycie "PRS PLUS MELANGE",

oraz pełne jak przy "PRS PLUS KOLOR'.

 

Cena płyty (0,4 x 0,4 m) 100,00 zl / m2

Koszt wykonania nawierzchni

na gotowym podłożu 140,00 zl / m2

Koszt wykonania nawierzchni

z podbudową 195,00 zl / m2

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

dopłata za PRS PLUS KOLOR

+ 9,00 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
FLEXI-STEP tanie nie jest ale za to najwyższej jakości. Płytki są od 120zł+VAT za 1m2. Można także skorzystać z "FLEXI-STEP elastyczna murawa". Wygląda jak kratka tyle że wykonana na bazie gumy. Montaż bezpośrednio w gruncie. Jak się wypełni ziemią to można posiać trawę. Korzyść z tego taka że jest bezpiecznie, nie ma kałuż a z boku wygląda jak zwykły trawnik. Koszt to ok 240 zł+VAT za 1m2. Moje dzieci bawiły się na kilku placach z tą nawierzchnią i muszę powiedzieć że mucha nie siada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLEXI-STEP tanie nie jest ale za to najwyższej jakości. Płytki są od 120zł+VAT za 1m2. Można także skorzystać z "FLEXI-STEP elastyczna murawa". Wygląda jak kratka tyle że wykonana na bazie gumy. Montaż bezpośrednio w gruncie. Jak się wypełni ziemią to można posiać trawę. Korzyść z tego taka że jest bezpiecznie, nie ma kałuż a z boku wygląda jak zwykły trawnik. Koszt to ok 240 zł+VAT za 1m2. Moje dzieci bawiły się na kilku placach z tą nawierzchnią i muszę powiedzieć że mucha nie siada.

 

Fajna ta nawierzchnia jest to prawda z tym, że przez pierwszy sezon w upale niemiłosiernie śmierdzi, czasami i przez drugi a jak mija drugi na publicznych i osiedlowych placach zabaw nawierzchnia już jest do remontu - dziury w nawierzchni, szpary na łaczeniach 'wzorów' plus wyblakle kolory, zabrudzenia itp. Też kiedyś z ciekawości się dowiadywałam - wychodzi, że 30cm piasku amortyzuje wystarczająco a wygląda bardziej naturalnie i jest tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są dobre i podobne materiały. Jedne są na lata inne na chwilę. Najczęściej wskazuje na to cena. Znam podłej jakości materiał chiński co zbliżyć się na odległość 12 metrów to szaleństwo - tak śmierdzą. FLEXI-STEP to niemiecki dobry produkt któremu trudno coś zarzucić. Jeśli chodzi o piasek to dobry wybór chociaż ja wolę gruby żwir - nie pyli, nie dostaje się do oczu i łatwiej porządek utrzymać. Niestety w piasek i żwir lubią załatwiać swe potrzeby różne zwierzątka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są dobre i podobne materiały. Jedne są na lata inne na chwilę. Najczęściej wskazuje na to cena. Znam podłej jakości materiał chiński co zbliżyć się na odległość 12 metrów to szaleństwo - tak śmierdzą. FLEXI-STEP to niemiecki dobry produkt któremu trudno coś zarzucić. Jeśli chodzi o piasek to dobry wybór chociaż ja wolę gruby żwir - nie pyli, nie dostaje się do oczu i łatwiej porządek utrzymać. Niestety w piasek i żwir lubią załatwiać swe potrzeby różne zwierzątka.

 

Hmm.. z tym żwirkiem to też chyba zależy. Dwa okoliczne osiedla plus moje zmieniło po paru latach użytkowania właśnie taki żwirek na sztuczna nawierzchnię. A może nie taki - tamten był koloru szarawego i własnie strasznie pylił, przez co człowiek wychodząc z placu miał szarawe buty. Być może mowisz o takim grubszym, 'żwirowantym' piasku? Jest jeszcze na jednym z placów zabaw na jednym z tych osiedli co wyrzuciły żwir. Dobrze się sprawuje. Jest też plac zabaw wysypany piaskiem - wprawdzie dzieci po zabawie miały piaskownice w butach ale co tam - piasek chyba daje najwiekszą radochę :) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...