Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Velux w lazience ?


Gość

Recommended Posts

To fajny pomysl pod warunkiem ze okno polaciowe bedzie odpowiednio wysoko.Oplastikowych oknach polaciowych nie slyszalem ale nie wykluczone ze sa. Jak prawidlowo zamontujesz grzejnik pod oknem i wyprofilujesz dolna krawedz parapetu pod oknem polaciowym to nie powinienes miec problemu ze skraplaniem sie pary wodnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ja mam Veluxa drewnianego w łazience i nie polecam. Mam drewniane ramy i zwykłą zespolną szybę, mokre ramy , mokra szyba.

Może przy lepszym k(1.1) byłoby lepiej. Słyszałem że teraz Velux robi takie okna z odprowadzeniem wody (jakieś kanaliki). W łazience zawsze będzie dużo pary (przynajmnie przez kilkanaście minut). Tutaj wszystko musi być wodoodporne a ja czuję że za kilka lat rama mojego okna będzie cała czarna. Dopóki wentylacja nie odprowadzi pary, pomieszczenie powinno wytrzymać jej oddziaływanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakro produkuje okna do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności czyli kuchni i łazienek. Różnią się one tym od "normalnych" czyli tych lakierowanych tym, ze od środka są pokryte masą akrylowo-poliuretanową w kolorze białym. I są białe a nie z rysunkiem drewna. Velux robi też takie okna tzn. do pomieszczeń wilgotnych. Zdaje się że różnią się one od tych "normalnych" tym że są dwa razy lakierowane. I w ich reklamówce z cennikiem oznakowane są gałązką z igłami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

Pod oknem mam konwektor (niewiele daje), zaimpregnowałem drewnochronem. Jeśli w łazience jest dużo pary, to przy pewnej temperaturze szyby (zależna od k szyby u mnie 2...) i odpowiedniej gęstości musi się tam skroplić, a jak się skropli to musi gdzieś spłynąć i spływa po ramie okiennej. Wg mnie to szyba musi mieć lepsze k (np. 1.1)wtedy ma wyższą temperaturę i mniej skropli się pary (ew. podgrzewana szyba jak w samochodzie). I jak to teraz proponuje Velux specjalny system odprowadzania skroplin albo ramy palstikowe. Musimy rozwiązać więc 2 problemy:

1. temperatura szyby

2. odprowadzenie skroplin

Osobnym tematem jest wydajna wentylacja która przyśpieszy odprowadzenie pary z łazienki do wartości w m3 przy której nie postaną skropliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awt - dzięki. Mam szybę 1.1, wentylację będę miał, grzejniczka tam nie będzie. "Nie widzę" odprowadzania skroplin. Może po prostu, trzeba będzie szmatką po sobie posprzątać. Zresztą chyba i tak żona będzie mnie w kwestii tej szmatki terroryzować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że z 1.1 będzie dużo mniej problemów. U mnie niestety w momencie zakupu (4 lata temu) takich szyb nie było. U nas niestety nikomu się nie chce tej szyby wycierać:smile:. Mam nadzieję że nie będziesz miał takich problemów (poza oczywiście żoną, która paruje łazienke przez godzinę:smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...