Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domy kanadyjskie - prosze o opinie


tusia21

Recommended Posts

Myślę ,że po takiej reklamie bedziesz miała FULL klientów :D (na domki rzecz jasna)

 

A liczysz, że zbudujesz dom za 150 tysięcy pod klucz? :)

2200-4000/m2 = 370-680kPLN za dom w stanie pod klucz.

 

Z czego gros to oczywiście koszty wykończenia wewnątrz i wewnątrz.

Dachówka jest taka sama, styropianu też idzie tyle samo, tynku też, okna te same, drzwi te same itp. itd.

Postaram się przygotować wycenę stanu surowego prefabrykowanego domu szkieletowego. Porównamy to do kosztu stanu surowego domu murowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NE LICZĘ ŻE ZBUDUJĘ NAJTANIEJ , ALE NAJLEPIEJ - jak tylko będziemy mogli (bo z małżonkiem) i z najlepszą wiedzą , materiałami .To ostatnie oczywiście kupię resztę, nabędę i wliczam też ryzyko związane z błędami . I wszystko dobrze tylko ta ściana nie ta ....NIE MAM ZASTRZEŻEŃ DO PRAEFY , TRADYCYJNEJ UCIĄŻLIWEJ MUROWANKI, NAWET DO TERMOSÓW ZE STYROPIANU . Z dobrą wentylacją why not ? TYLKO PŁYT PAŻDZIERZOWYCH JAKOŚ NIE CENIĘ , bo to nie drewno tylko imitacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybudowałem weekendowy dom szkieletowy, co mnie do tego skłoniło?

w mim pobliżu znajomi mają wybudowane domy weekendowe, jeden murowany drugi szkieletowy, obydwa wykonane zgodnie ze sztuką, obydwa domy właściciele zostawiają nie ogrzewane, jak jest ostra zima czasami na kilka tygodni.

W domu murowanym właściciele muszą trzymać ubrania i pościel na wierzchu, w przeciwnym wypadku stęchlizna, nagrzanie takiego domu po tygodniowej nieobecności to koszmar. Inaczej jest w domu szkieletowym, suche powietrze, jak się zostawi paluszki na wierzchu po dwóch tygodniach są świeże i chrupiące, co jest nie do pomyślenia w budynku murowanym, dodatkowo właściciel szkieletora tym roku robił przebudowę i powiększenie swojego domu, z ciekawością obserwowałem to bo byłem ciekawy jak wygląda konstrukcja od środka po kilku latach użytkowania, cała konstrukcja łącznie z podwaliną była suchutka i pachnąca, chociaż dwa lata temu domek przeżył małą powódź, pękła rura w zimie. Nie mówiąc już że przebudowa szkieletora to bajka, czyściutko i można śmiało mieszkać na budowie. Jedyną wadę jaką przez te kilka miesięcy użytkowania znalazłem w swoim szkieletorze to faktycznie jak dzieciaki bardzo szaleją na poddaszu jest to bardziej słyszalne na dole, strop betonowy mniej przenosi odgłosy tupania od drewnianego i to jest wyraźnie odczuwalne.

a co Ty MARTINA tak jesteś cięta na te szkieletory, skoro nigdy nie byłaś w szkieletorze a twoja wiedza opiera się tylko na opinii znajomego kolegi twojego szwagra, to się lepiej nie odzywaj bo się tylko kompromitujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WZAJEMNOŚCIĄ a JEŚLI JUŻ TO CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM .O szwagrze nic nie pisałam .Kolejny posiadacz się znalazł .Nie chce mi się już pisać w tym wątku , bo jak ktoś wywalił na TO kasę to będzie się bronił do krwi ostatniej .A ja TĘ OPCJĘ ODPUŚCIŁAM CAŁKOWICIE ...................

tO PO CO MI SIĘ WNERWIAĆ ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOTO,

najsmieszniejsze jest to, ze ja sie uczciwie przedstawilam w pierwszym poscie. Podalam imie i nazwisko.

 

Martina1,

moze i Ty sie przedstawisz? Bo wiesz... wtedy jakos czlowiek bardziej wazy swoje slowa :-)

 

Ogolnie rzecz biorac niestety szkoda, ze jest wielu forumowiczow, ktorzy zasmiecaja dyskusje obelgami albo zupelnie nic nie wnoszacymi uwagami w stylu BADZIEW, TANDETA, DNO. To jest tak, jakbysmy dyskutowali o gustach. Nic bardziej blednego. Wydaje mi sie, ze dyskusja powinna polegac na wymianie argumentow za i przeciw. Decyzje zostawmy tym, ktorzy maja postawic swoj wymarzony dom.

 

Szacun dla ludzi, ktorzy maja postawe jak Splinka - "nie chce czytac bezsensownego czepiania sie, ale jesli moge komus pomoc moimi obserwacjami to zapraszam". Oby takich wiecej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAŁÓŻCIE KLUB WZAJEMNEJ ADORACJI.

Barbossa Piszę jak lubię, umiem itp. itd. a TY, o wszechwiedzący się odpinkol !. Nie odpowiedziałeś o to na jakim etapie jesteś, czy masz kanadyjczyka ? a za te prawie 10 000 RACZEJ KRÓTKICH POŚCIKÓW to jest jakaś nagroda ? Czy tylko Ty i twoj komputer? i za dużo wolnego czasu ......

BOLD masz bardzo piękny dziennik , zdjęcia dobrze zrobione i ten etap szkielecika lubię najbardziej . WSZYSTKO DOKŁADNIE WIDAĆ ,POLECAM .

 

INEZ już żeśmy się pożegnały , dalej radź sobie sama .Jestem tu prywatnie nie by robić kasę. Wdzięczenie ; ochy i achy to nie mój styl .A taki jeden program o bezach to już gdzieś leciał .(i żebyś nie myślała , że ja cię do bez porównuję , o nie - tylko nawiązuję do sławnych lekcji stylu) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAŁÓŻCIE KLUB WZAJEMNEJ ADORACJI.

Barbossa Piszę jak lubię, umiem itp. itd. a TY, o wszechwiedzący się odpinkol !. Nie odpowiedziałeś o to na jakim etapie jesteś, czy masz kanadyjczyka ? a za te prawie 10 000 RACZEJ KRÓTKICH POŚCIKÓW to jest jakaś nagroda ? Czy tylko Ty i twoj komputer? i za dużo wolego czasu ......

 

to tylko tak, żeby nie uciekło :D

wydaje mi się, że to tak prosto w gębę

nawet rękawiczki nie założyłaś :D

ja zawsze zakładam białą, nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, przestancie już :roll:

 

Ja wśród tych kłótni juz się pogubiłam. Najpierw nikt tu nie zagladał, poruszyłam temat i jak widac włozyłam kij w mrowisko, a nic się nie dowiedziałam.

 

Z tego co do tej pory udało mi się wyczytac i dowiedziec, dalej jestem za kanadyjczykiem i myslę ze juz niedługo wiecej ludzi bedzie stawiac takie domki. To co wybuduję, to jeszcze długi temat, bo maż jest budowlańcem i projektantem i on oceni. Ale i tak jestem za kanadyjczykiem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybudowałem weekendowy dom szkieletowy, co mnie do tego skłoniło?

 

Gdybym budował dom na lato też bym zrobił szkieleciaka. Taka szopka jest tania, sucha i przyjemna. Nie uzyłbym ani grama folii, gipsu czy OSB- tylko szkielet obity deskami. I też bym pisał, że jest fajny.

Tylko, że dom całoroczny z ociepleniem to zupełnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie klimatyzacji na poziomie kilkuset zł nie powinniśmy aż tak mocno o tym dyskutować :) i szukać na siłę argumentów.

 

Klimatyzacja za kilkaset pln na cały dom?? Mogę uprzejmie spytać gdzie tak sprzedają? Do tej pory myślałem, że za tyle to sobie można klimatyzować wiatrołap.

Do kosztu AC jeszcze dochodzą rachunki za prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kanadyjczyka nie można zostawić nieogrzewanego, jest podstawową cechą tej technologii i faktem powszechnie znanym- proszę pogrzebać w forum, jest wyjaśnione dlaczego łącznie ze zdjęciami zagrzybionych ścian.

W przekroju ścieny mamy dwie folie- paroizolację od wewnętrz i wiatroizolację od zewnątrz. Ruch powietrza jest przez to bardzo ograniczony, przy ochłodzeniu maleja jego wilgotnośc względna, w skrajnym przypadku (przy dużym oziębieniu) może wytrącić się rosa. Wilgoć +drewno +wełna = grzyb.

 

A czym to się różni od murowanego z użytkowym poddaszem. Dach czasami z całym piętrem w domu murowanym jest kanadyjczykiem.

Ale to nie jest argument (z mojej strony). Tylko chciałme pokazać z jaką stronniczością pokazujecie "wady" kanadyjczyka. A takie rozwiązania stosuje się i w murowanym.

 

Proszę porównać przekrój dachu i ściany w kanadyjczyku. Przeciętny dach jest ze 2-3x grubszy- łatwiej ułożyć wełnę, aby była szczelina. Na dodatek, dach jest cieplejszy, ciepłe powietrze idzie do góry. Jeżeli komuś w kanadyjczyku pojawił się grzyb na poddaszu, to całą pewnością można stwierdzić, że ściany są już załatwione na amen.

 

Co da akustyki: ściana wewnętrzna w kanadyjczyku to drewniana rama obita kartongipsem z wełną w środku. Zupełnie nie wiem w jaki sposób można tu poprawić lub pogorszyć akustykę wykonastwem? Wełny nie dać? Wtedy rzeczywiście będzie tragedia. Tyle tylko, że z wełną będzie i tak dużo gorzej niż w domu murowanym z Ytonga i o niebo gorzej niż w takim z silikatów. Gęstość przegrody się liczy, ot i wszystko.

 

Jak pisałem- na muratorze (na forum, nie w gazecie) były 2 wątki na temat tej technologii. Ci co jeszcze w to nie weszli- przeczytać koniecznie. Ci co już mają lub są w trakcie budowy, też powinni, chociaż w tym przypadku radze przed i w trakcie wziąść coś na uspokojenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę porównać przekrój dachu i ściany w kanadyjczyku. Przeciętny dach jest ze 2-3x grubszy- łatwiej ułożyć wełnę, aby była szczelina.

Wow. Grubość dachu wynosi 50cm-75cm! :)

U mnie ściany mają 26cm (14 konstrukcja + 12 styropian).

 

Na dodatek, dach jest cieplejszy, ciepłe powietrze idzie do góry. Jeżeli komuś w kanadyjczyku pojawił się grzyb na poddaszu, to całą pewnością można stwierdzić, że ściany są już załatwione na amen.

 

Dziwny wniosek. Grzyb się może pojawić na każdym ocieplonym poddaszu (kanadyjczyku lub murowańcu) z uwagi na nieszczelność pokrycia dachowego.

Technologia wykonania "dołu" nie ma żadnego znaczenia.

 

Co da akustyki: ściana wewnętrzna w kanadyjczyku to drewniana rama obita kartongipsem z wełną w środku. Zupełnie nie wiem w jaki sposób można tu poprawić lub pogorszyć akustykę wykonastwem? Wełny nie dać? Wtedy rzeczywiście będzie tragedia. Tyle tylko, że z wełną będzie i tak dużo gorzej niż w domu murowanym z Ytonga i o niebo gorzej niż w takim z silikatów. Gęstość przegrody się liczy, ot i wszystko.

[/quote

 

Tutaj się oczywiście zgadzam. Nie wiem jeszcze jak to będzie u mnie

GK+OSB+konstrukcja/wełna+OSB+GK, ale dopuszczam że będzie głośniej niż w murowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybudowałem weekendowy dom szkieletowy, co mnie do tego skłoniło?

 

Gdybym budował dom na lato też bym zrobił szkieleciaka. Taka szopka jest tania, sucha i przyjemna. Nie uzyłbym ani grama folii, gipsu czy OSB- tylko szkielet obity deskami. I też bym pisał, że jest fajny.

Tylko, że dom całoroczny z ociepleniem to zupełnie inna historia.

 

wszystkie trzy domy o których pisałem są całoroczne z ociepleniem, jeśli szkielet jest zbudowany prawidłowo nie ma mowy o żadnym grzybie, zostawienie nieogrzewanego szkieletora na kilka tygodni w zimie też mu nie grozi grzybem, wszystko o czym piszę opieram na własnym doświadczeniu a nie opowieściach z krainy mchu i paproci

 

Ci co już mają lub są w trakcie budowy, też powinni, chociaż w tym przypadku radze przed i w trakcie wziąść coś na uspokojenie...

 

może i Ty powinieneś wziąć coś na uspokojenie bo się za bardzo podniecasz, tak z ciekawości przeglądnąłem Twoje posty i prawie wszystkie są na temat badziewnych szkieletorów, piszesz o tym od 2004 roku, masz jakieś kompleksy odnośnie drewniaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacyjność akustyczna

Akustyka określona jest wskaźnikiem RA1, który wynosi 30 dB (standard podstawowy) i 40 dB (standard podwyższony). Ściany oddzielające pomieszczenia sanitarne i techniczne powinny mieć lepszą izolacyjność - 35 dB (standard podstawowy) i 45 dB (standard podwyższony)

 

 

Izolacyjność akustyczna ścian działowych z wybranych materiałów

 

Materiał

Grubość ściany [cm]

 

Wskaźnik RA1 [dB]

bloczki z betonu komórkowego 17,5

41

pustaki ceramiczne 18,8

43

lekka ścianka szkieletowa 12,5

45

cd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...