Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domy kanadyjskie - prosze o opinie


tusia21

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie
Niestety, na forum Muratora twoją wątpliwa wiedza będzie punktowana.

 

Niestety - szkoda tylko, że przez Tobie podobnych "wątpliwych" punktujących bez żadnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Konto usunięte na żądanie
To może jakieś obliczenia wilgotnościowe takiej przegrody zapodasz? Skoro brniesz w te głupoty?

 

Praktycznie każdy to może zbadać sam. Sprawa jest banalnie prosta. Mnie jakoś nie zależy by akurat Ciebie indywidualnie uświadamiać.To nie korepetycje;). Ty już masz swoją interpretację na wszystko co ja tu podam.Twierdzisz, że wszystko absolutnie to głupoty i jak dla mnie możesz pozostać z takim stanem wiedzy jaki masz. W ogóle przyznam, że nie widzę żadnego sensu w dalszej rozmowie z Tobą śliczny skośnooki anonimowy avatarku.Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
To co w kanadyjczyku nie można stosować styropianu ?

Dlaczego on w takim razie był w projekcie mojego domu?

 

Ogólnie uważam, że styropian jest kiepskim materiałem. Jednak jego obecność jeśli już ma się pojawić do właśnie najbardziej uzasadniona jest w technologii kanadyjskiej. Pisałem o tym w innym wątku. Po prostu ściana zewnętrzna w technologii kanadyjskiej zbudowana między innymi przy użyciu folii oraz płyty OSB jest ścianą dyfuzyjnie zamkniętą i to że docieplimy taką ścinę właśnie styropianem jest właśnie wystarczające, ponieważ docieplenie takiej ściany wełną nie sprawi że ściana stanie się dyfuzyjnie otwarta. Kanadyjczyk z typowym układem warstw ściany to jedyna technologia przy której zasadne jest stosowanie styropianu. Tak więc w tym przypadku nie ma o co się martwić. Istotne by budynek wewnątrz bardzo dobrze wentylować i istotne by nie doprowadzić do zawilgocenia wełny w warstwie ściany zewnętrznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
firewall Adam ma rację, teoretycznie styropian w książkowo zbudowanym domu kanadyjskim nie powinien zrobić nic złego.

 

EDIT:[ATTACH=CONFIG]271454[/ATTACH]

 

Tak dzięki folii (fuj) dla jasności . Styropian i folia - co za połączenie... A ludzie kupują i dają wiarę, że to ekologiczne i zdrowe i drewniane :). Co to lobby robi z ludźmi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A folia i styropian wydzielają jakieś toksyczne opary ?? Chyba raczej nie.

Jak już to wełna, wydzielająca szkodliwy formaldehyd, no ale teraz niby też są takie wełny tego pozbawione

 

Pewnie między innymi jest ta nieszczęsna folia, ja jako "mocny alergik" nie widzę jakoś innego rozwiązania. Dlatego też bardzo dobrze czuję się w takim domu w którym jest tylko płyta g/k i farba, taki komfort psychiczny że nic mnie nie uczula:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Pewnie między innymi jest ta nieszczęsna folia, ja jako "mocny alergik" nie widzę jakoś innego rozwiązania. Dlatego też bardzo dobrze czuję się w takim domu w którym jest tylko płyta g/k i farba, taki komfort psychiczny że nic mnie nie uczula:)

 

Kolego - domy szczelne ofoliowane bez super sprawnej wentylacji do doskonała wylęgarnia grzybów - co nie jest zalecane alergikom.Nie jestem pewien czy ta folia dodaje Ci zdrowia, a nawet przypuszczam, że jest dokładnie odwrotnie. Sam również jestem alergikiem i nie polecam takim osobom "owijania się styropianem". Badaliśmy ten problem niejednokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - domy szczelne ofoliowane bez super sprawnej wentylacji do doskonała wylęgarnia grzybów - co nie jest zalecane alergikom.Nie jestem pewien czy ta folia dodaje Ci zdrowia, a nawet przypuszczam, że jest dokładnie odwrotnie. Sam również jestem alergikiem i nie polecam takim osobom "owijania się styropianem". Badaliśmy ten problem niejednokrotnie.

 

To aż taki duży problem zrobić sprawną wentylację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
To aż taki duży problem zrobić sprawną wentylację?

 

No w domu szkieletowym jak się często okazuje w praktyce łatwa sprawa to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś na ten temat powiedzieć . Budowa domu trwa ok 2 miesięcy, jasne że są tacy co mówią że krócej ale osobiście nie polecam. Ogólnie uważam że im dłużej buduje się taki dom (zwłaszcza gdy używa się drewna) tym lepiej bo ma czas żeby "oddychać". Druga sprawa do tego typu domu używa się wyłącznie wełny mineralnej (chodzi mi o docieplenie ). Jak coś to można do mnie pisać chętnie pomogę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość Konto usunięte na żądanie
Mogę coś na ten temat powiedzieć . Budowa domu trwa ok 2 miesięcy, jasne że są tacy co mówią że krócej ale osobiście nie polecam. Ogólnie uważam że im dłużej buduje się taki dom (zwłaszcza gdy używa się drewna) tym lepiej bo ma czas żeby "oddychać". Druga sprawa do tego typu domu używa się wyłącznie wełny mineralnej (chodzi mi o docieplenie ). Jak coś to można do mnie pisać chętnie pomogę :)

 

Co tam :oddycha"? :)

Jaki jest przekrój warstw w tej ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i oto kolejny spór! Ja jako, że startuje z budową kanadyjczyka (trwało to wieki, ale wreszcie zaczynamy :)) czytam i czytam i czytam i, gówno wiem,

Rozmawiałem mailowo z panią Lipką (inez domy kanadyjskie) i ona twierdzi, z resztą jak wiele innych osób, że styro jest be. Jak robiłem obliczenia dla przegrody też wyszło mi, że jest be bo zamykam skroplinę (o ile jakaś będzie) w ścianie (teoretycznie odparuje), a przy wełnie w płytach nic takiego sie nie dzieje. Mądrzy ludzie powiedzcie wreszcie jak z tym jest?

Edytowane przez scrabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...