Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domy kanadyjskie - prosze o opinie


tusia21

Recommended Posts

Boban,nie wiem czy widziales dom szkieletowy?a drugie pytanie czy chcialbys mieszkac w domu murowanym sprzed 40-50 lat bez jakichkolwiek zmian?Uwazam ,ze dom szkieletowy jest "nowoscia" w Polsce dlatego tyle dziwnych uwag na temat jego budowy.Jezeli budowany jest wlasciwie jest lepszym pod wieloma wzgledami od domu murowanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Boban,nie wiem czy widziales dom szkieletowy?a drugie pytanie czy chcialbys mieszkac w domu murowanym sprzed 40-50 lat bez jakichkolwiek zmian?Uwazam ,ze dom szkieletowy jest "nowoscia" w Polsce dlatego tyle dziwnych uwag na temat jego budowy.Jezeli budowany jest wlasciwie jest lepszym pod wieloma wzgledami od domu murowanego.

 

Hobo, mieszkam obecnie w domu szkieletowym, przed świętami jednak nie chcę dyskutować na taki drażliwy temat bo jak pewnie zauważyłeś nie pałam miłością to tego rodzaju budownictwa i nie chcę skoków ciśnienia przed wigilią :lol: Obecnie stawiam dom murowany i szkieletu w ogóle nie brałem pod uwagę chociaż podobno pierwszy dom stawia się dla wroga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Czytam sobie i czytam o tych kanadyjczykach i już sama nie wiem :(((

 

Kupujemy z męzem działkę budowlaną i juz zastanawiamy się co dalej. Rozmyslałam o kanadyjczyku. Ma wiele zalet i wcale nie to ze szybko się go stawia, bo co nagle to po diable, ale ze jest ekonomiczny, porównywalnie trwały itd, itd... Wychodzę z założenia że dom ma słuzyc nam i ewentualnie naszym dzieciom kiedys, albo wnukom jezeli wogóle beda chciały tam zamieszkac, a reszta niech sie martwi sama. Nie mam zamiaru budowac fortecy która przetrwa wieki. Murowane domy tak samo sie starzeja i wymagają generalnych remontów, albo wogóle nadaja sie do wyburzenia gdy sa zaniedbane. Natomiast gdy przychodzi traba powietrzna, domy murowane lecą tak samo jak kanadyjskie ;) Przy złym wykonaniu dom murowany jest w stanie tak samo popekac jak zle postawiona kandyjka.

 

Jestem niemal pewna że gdybym, poczyatła forum o domach tradycyjnych samych złotych słówek tez bym nie przeczytała. Wszystko ma swoje wady i zalety.

 

Czy jest może ktoś jeszcze kto już dłuzszy czas mieszka w kanadyjce i może polecic firmę wykonawczą? Jest moze ktos z opolszczyzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze poczytaj na forum, był niedawno temat, dlaczego kanadyjczyk jest słabo sprzedawalny :lol:

Ja rozumiem, jak budujesz dla siebie, to nie myślisz o sprzedazy, ale jednak czasem trzeba i faktycznie jest to pewnein problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam artykuł, tylko że z 2003 roku. Trzeba bedzie to jeszcze raz przemyslec.

 

http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,61594,1314558.html

 

też przeczytałam... "obiektywizm sponsorowany" :lol:

 

tak na serio, to dla mnie minusem kanadyjczyka jest cena. bo jest to właściwie odpowiednik domu murowanego BEZ ścian. pozostałe warstwy są te same - tynk z zewnątrz, ocieplenie, suche tynki w środku. Więc powinny odpaść koszty cegieł, stropów i murarki - ok 40 -50 tyś, koszty kratownicy mogą być wyższe powiedzmy o 30% od tego drzewa, co i tak musimy mieć przy budowie (tak pisali w ładnym domu). Więc min. o 40 tyś taniej i biorę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na na jednej ze stron firm wykonawczych przeczytałam ze 2200 zł za metr kwadratowy juz razem z fundamentem. To wychodzi 264 tys za dom 120 metrów. Ok 100 tys. mniej niz murowany, bo w 360 tys bysmy się chyba zamkneli z murowanym (mając juz działkę oczywiscie). Ale jak by to bylo w praktyce to nie wiem. Pewnie tak jak piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... no ja zrozumiałam ze to juz pod klucz miało byc. No zobacz zresztą:

 

http://1.domyzpaczki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=79&Itemid=39

 

Ale to mogło by juz dawno temu napisane i jak to w praktyce zwykle bywa wiele rzeczy wykrojonych żeby niższa cena była. A nie o to przeciez chodzi.

 

Czyli mówisz że lepiej murowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam jestem juz po wybudowaniu domu , obecnie wykańczam środek domu (łazienka podłogi meble) zanim zacząłem budowac myslałem o wyborze kanadyjczyka jednak dziś dziekuję Bogu , że coś mnie od tego odwiodło i postawiłem tradycyjny dom. Moi sasiedzi mają kanadyjczykiem i powiem tak...... wsyzstko fajnie ale przy życiu w tym domu czuć że to imitacja domu:) koszty naprawde niewiele mniejsze a wartośc domu połowe tego co normalnej chałupy. za każdym razem gdy tam jestem mam poczcucie ze przy ktoryms zamknieciu drzwi sciana sie rozleci heheh. Dom to poczucie komfortu i dla mnie takim jest tradycyjny dom. Dla ludzi planującyh miec 5 domów postawionych w 3 miesiace polecam kanadyjczyków dla ceniących sobie wysiłek i pozniejszy komfort dom murowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu. ale nigdy nie pomyślałem o budowie domu drewnianego, chociaż wizualnie często bardzo mi się podobają.

Jeśli miałbym wyartykułować jakieś problemy które w tej technologii upatruje to:

-Bardzo łatwo o błędy w wykonaniu a technologia bardzo wrażliwa na nie i brak fachowców w naszym kraju co skutkuje szeroko rozumianą usterkowością i skróconym okresem międzyremontowym.

-Łatwopalność, co tu pisać. Niby każdy dom można pod to podciągnąć biorąc pod uwagę wyposażenie, ale wiejąc z takiego podczas pożaru to można nie zdążyć gaci naciągnąć, no a jak się wtedy wygląda.

-Mimo wszystko krótki okres trwałości i stawiając dom za młodu mamy dużą szanse, że na starość kiedy myśli się już raczej o wiecznych rzeczach, nasza ruina będzie wołać o kapitalny remont. (wnuki nawet spadkiem pogardzą).

- W naszym klimacie technologia murowana nie jest taka droga jak wielu krajach gdzie przeważają domy drewniane i mamy w niej duże tradycje i doświadczenie więc nie ma sensu wywracać świata do góry nogami.

-brak akumulacyjności cieplnej co w naszym klimacie jest często dotkliwe.

 

Poza tym jak pisałem domy często ładnie wyglądają jeśli mają elewację z drewna, szybko się je buduje do stanu surowego i można to robić nawet zimą.

 

Tyle odemnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co tu było napisane plus fatalne odczucia ,,uginającej się" podłogi na piętrze . Jestem za murowańcem i korzystaniem z nowoczesnych rozwiązań ,moze być budownictow systemowe , a najbardziej przemawia do mnie velox . Widziałam budowę hotelu Park Inn niemalże z okien i po 9 mies. gotowe i hula . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca, ponad 90% budowanych domów to w połowie "kanadyjczyki" - poddasza użytkowe :lol:

no ale nad poddaszem jest solidny dach, u mnie z dachówki.

 

Nie wiem, czy jestem przeciw. rozważałam tę opcję. Przemawiało do mnie tempo budowy i brak syfu na działce. Ale przyznam się do jednego. Zawsze (dotychczas) myślałam, ze kanadyjczyki są budowane z bali. No bal, to bal. Nie deska przecież tylko taki okrąglak. I kiedyś, wracając z pracy zobaczyłam budowę kanadyjczyka. Przeżyłam szok. przecież to ramka wypchana watą i folią!. Wiem, tak się buduje i mieszkać nawet można, ale jakoś mnie zraziło.

Oglądam tego kanadyjczyka idąc z pracy od ok 10 lat. Nie starzeje się ładnie. Może niepotrzebnie go obili sidingiem, ale jest brzydki. Stoi w dzielnicy koszmarnie drogiej, gdzie dominują ładne przedwojenne wille i... razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

264 za stan surowy zamkniety, zapewne. W murowanym (u mnie) wyszło podobnie. A może mniej? 350 to mnie kosztował już z wykończeniem.

Ale budował Ci go 1 firma od początku do końca ? Bo tak należałoby zrobić porównanie. I myslę, że w cenie 2200 zł/m2 jest dom pod klucz (technologia kanadyjska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...