Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Ustronnego


canna

Recommended Posts

Rozmawiałaś z architektem?

Najlepiej przemyśl wszystko, spotkaj sie z nim i powiedz co ci się nie podoba i co chciałabyś zmienić , a on niech sie postara sprostać twoim oczekiwaniom :wink:

Unikanie niczego nie rozwiąże! Jesteś przecież przebojową kobietą i ze wszystkim bez problemu sobie poradzisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przeczytałem jeszcze raz, (lepiej późno - niz wcale ), już uważniej, Dziennik Ustronny i .........nadal jestem pod wrażeniem (tempa i skuteczności).

Również pod wrażeniem lekkości pióra i tej szczypty ciepłego, czesto ksobnego humoru (coś w typie Katarzyny Grocholi).

 

Sorry, co do strony „technicznej” – jakby tak częściej „enter” po kropce – mniej zlewał by się tekst w dłuższych kwestaich, (już nie te oczy ). :oops:

 

Jednak , to co urzekło mnie w dzienniku najbardziej, to ta Młoda Dama w niebieskiej bluzeczce i żółtej spódniczce, tak miną jak i gestem demonstrujaca swój stosunek do życia, (zapewne dostała to w genach od mamusi! ). :lol:

 

Działka jest faktem dokonanym, wąska, ale za to długa i pozostawia mnóstwo miejsca do zagospodarowania na cele rekreacyjne, albo gospodarcze, a w skrajnym przypadku do odsprzedaży.

Mimo przejrzystego opisu sąsiedztwa, nie doszukałem sie jednoznacznej informacji co do stron swiata.

Z dedukcji, wyszło mi że działka jest wschodnia i tego sie będę trzymał.

:roll:

 

No i jest domek – póki co, przynajmniej wirtualnie.

Ładna, klasyczna bryła z garażem nie wchodzącym brutalnie w część mieszkalną (co nie wszyscy lubia), a jednak będącym pod ręką (co z kolei jest funkcjonalne).

Najbardziej optymalny dach w naszych warunkach klimatycznych i konkurować z nim może jedynie dach płaski (ale to raczej u południowców).

Wymagane wymiary działki 18,8 x 19,6 m.

Czy ja dobrze pamietam, że szer. działki to 17 m?

Może coś pokręciłem? :wink:

 

Domek w klasie (dla obecnych polskich uwarunkowań) – optymalnej, t.j. takiej która już pozwala na wiele funkcjonalnosci, a jeszcze nie rujnuje budżetu kosztami utrzymania.

Nie bardzo podobaja mi sie proponowane materiały ścienne i pokryciowe, a juz w szczególnosci papa na dachu garażu.

Niestety, rzut po adaptacji zupełnie nieczytelny w zakresie opisowym – więc mozna sie tylko domyślać.

Z koncepcji (po wstepnej adaptacji) wynika, że nastąpiłó przeniesienie garażu na drugą strone domu (od salonu-kuchni).

Z czego to wynikło? Strony swiata, uwarunkowania miejscowe czy chęć uciecia wszelkich dylematów zwiazanych z przejściem do garażu (np. pod schodami) a tu, to juz napewno się nie da, bo niby jak? – do salonu? :o

 

No i przeprojektowano węzeł łazienka/wiatrołap.

I dobrze, bo po co komu taka wypasiona łazienka z wejsciem z wiatrołapu?

Do kąpania w wannie gosci – zanim ich sie wpusci do domu? :o

 

Pom. gospodarcze też niezwykle przydatne, tylko co to jest to małe przy schodach?

WC? OK, ale nadal mi brakuje spiżarki (to dobry wynalazek)

Na poddaszu pojawiła sie garderoba – b, słusznie\ - przydaje się, odciazając sypialnie.

No i ta łazienka.......aż miło popatrzeć. :D (o 3,3-metrowych nie wspomnę).

 

Co mi sie najbardziej nie podoba w Twoim domku – nie napiszę, bo i tak zgadniesz. :lol:

 

Czy ja dobrze widze na rzucie architekta – fundament pod taras. Po co Ci on (ten fundament a nie architekt)? :o

 

Słuszna rezygnacja z balkonów, wszak scena balkonowa – to już klasyka. :wink:

 

Nie podobają mi się, te stykające się ze sobą drzwi od wiatrołapu i od wc

No tak, może dojść do kolizji – ale rannych (przynajmniej cieżko), być nie powinno. :)

Trzebaby sie zastanowić – drzwi harmonijkowe w WC / drzwi z wiatrołapu – do wiatrołapu / zamiast lewych drzwi wiatrołapu-prawe, itp.

garaż jest za mało wysunięty do przodu, tam MUSI zmieścić się jeszcze okno

No tak, Salon/jadalnia wydaje sie słabo doswietlona. Zwłaszcza, że jak dedukuje – to południowy zachód.

Aż sie prosi o duże przejrzyste okna na południe i na zachód ( to drugie z dobrymi rozsywanymi drzwiami na taras ).

czy potrzebne jest to okno w pomieszczeniu gosp. na tyłach garażu?

wolałabym w pom. gosp. w domu mieć okno, co wybrać?

czy kosiarka, rower i inne duperele muszą mieć okno?

Małe okienko mozna dać (na wypadek braku pradu choćby.

no i ciągle główkuję jak najlepiej zasłonić kuchnię, czy taki murek będzie ok? chciałabym, żeby tam gdzieś było okno

No, jak nie chcesz mieć gości zapatrzonych w Twoje gary i zlew – to coś trzeba zrobić, może półścianka? Albo ładne luksfery?.

Prawda, że Ustronny z wysuniętym do przodu frontem też jest niczego sobie? (domagam się potwierdzenia )

i bez balkonów?

PRAWDA, :lol: (zwłaszcza bez balkonów) i ma nawet bardziej urozmaiconą bryłę, a koszt mniejszy niz w oryginale (o ubytkach ciepła płytami balkonowymi zintegrowanymi ze stropem – nie wspomnę).

a ładny daszek zrobił architekt? będzie drewniany (chyba).

Uroczy – jakby młodszy braciszek dachu (drewniany, może nadawać wrażenie lekkości i koniecznie poszycie identyczne z dachem).

A okno w kotłowni bym dał – dla doswietlenia i dla elewacji frontowej, no i małe w WC (w swietle dziennym, to robi się t przyjemniej – jest mniej klaustrodobicznie).

 

Fotki na onecie, niestety sie nie otwierają (hasło) – szkoda ze nie w fotosiku. :cry:

 

Pozdrawiam Cię canna cieplutko.

Imponujesz mi , a czym ..........to już przy innej okazji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście lepiej późno niż wcale.

 

Dobrze wyszło Ci z dedukcji - działka jest wschodnia.

 

Garaż jest przeniesiony na drugą stronę.

 

Nie bardzo podobaja mi sie proponowane materiały ścienne i pokryciowe, a juz w szczególnosci papa na dachu garażu.

 

?

 

dom będzie z U-220, dachówka cementowa, a z płaskim dachem garażu, co można zrobić?

 

 

 

Niestety, rzut po adaptacji zupełnie nieczytelny w zakresie opisowym

 

to mój "talent" do obsługi skanera, niestety nic już na to nie poradzę http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

 

Z koncepcji (po wstepnej adaptacji) wynika, że nastąpiłó przeniesienie garażu na drugą strone domu (od salonu-kuchni).

Z czego to wynikło? Strony swiata, uwarunkowania miejscowe czy chęć uciecia wszelkich dylematów

 

nie było żadnych dylematów http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

to znowu - działka

 

No i przeprojektowano węzeł łazienka/wiatrołap.

I dobrze, bo po co komu taka wypasiona łazienka z wejsciem z wiatrołapu?

Do kąpania w wannie gosci – zanim ich sie wpusci do domu?

 

nie wpadłam na to, ale to bardzo dobry pomysł, w razie czego http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

jednak nie!

 

na parterze pozostanie tylko wc 2,13 m2 (to jest właśnie to "małe przy schodach" ), a z wiatrołapu będzie wejście do pomieszczenia gospodarczego 4,7 m2.

 

 

 

nadal mi brakuje spiżarki (to dobry wynalazek)

 

a ja nie potrzebuję, mam pomieszczenie gospodarcze.

 

Na poddaszu pojawiła sie garderoba – b, słusznie\ - przydaje się, odciazając sypialnie.

No i ta łazienka.......aż miło popatrzeć.

 

Z jednego i drugiego bardzo się cieszę, szczególnie z łazienki http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Co mi sie najbardziej nie podoba w Twoim domku – nie napiszę, bo i tak zgadniesz.

 

przeceniasz mnie

 

brak bezpośredniego przejścia do garażu? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

 

Czy ja dobrze widze na rzucie architekta – fundament pod taras. Po co Ci on

 

?

nie wiem o co chodzi?

chcę mieć taras, jak inaczej mogę to osiągnąć?

 

 

 

zamiast lewych drzwi wiatrołapu-prawe

 

to mi się podoba http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Albo ładne luksfery?.

 

to też http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Jednak , to co urzekło mnie w dzienniku najbardziej, to ta Młoda Dama w niebieskiej bluzeczce i żółtej spódniczce, tak miną jak i gestem demonstrujaca swój stosunek do życia,

 

dziękuję, Ona tańczy a nie demonstruje http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

 

Imponujesz mi , a czym ..........to już przy innej okazji

?

nie mogę się powstrzymać:

jasne, jasne, wszystkim to mówisz http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Serdeczne dzięki za opinię, bardzo ją sobie cenię.

Luksfery przemyślę, a drzwi jeśli tylko da się zrobić prawe - to tak zrobię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a czekałam przecież.

Cóż mogę powiedzieć :oops: - SORRY!

Garaż jest przeniesiony na drugą stronę z tego powodu:

Tak, to jest argument. :cry:

a z płaskim dachem garażu, co można zrobić?

Dachówka przy tym kacie nachylenia nie ma szans. :wink:

Chyba jedynie niskoprofilowana blacha trapezowa, powlekana w kolorze dachówki i płatach długości równej szegokosci garażu. Szczelność 100%, trwałość 30 - 50 lat (w zależności od tego czym jest powleczona).

przeceniasz mnie

Nie wydaje mi się. :D

?

nie wiem o co chodzi?

chcę mieć taras, jak inaczej mogę to osiągnąć?

Temat na dłuższą dyskusję (jestem do dyspozycji).

Zwłaszcza, że to nie jest najpilniejsze.

Najpierw zdradź jakie masz plany co do tego tarasu.

Mam pewne (sprawdzone na własnym żywym organiźmie) pomysły, ale wiesz że nic mi tak nie wychodzi jak krytykowanie. :D

Mam kolegę któremu np. najlepiej to wychodzą włosy, ale moje są na miejscu.

?

nie mogę się powstrzymać:

Umiem czytać pomiędzy wierszami, a tam jest o Tobie dużo więcej niż w otwartym tekście. :D

jasne, jasne, wszystkim to mówisz

I to jest najlepszy dowód - że jednak nie jesteś......nieomylna. :lol:

 

Pozdrawiam jeszcze raz dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najlepszy dowód - że jednak nie jesteś......nieomylna.

 

nigdy nie ośmieliłabym się twierdzić, że jestem, wręcz przeciwnie:

 

Homo sum; errare humanum est

 

Umiem czytać pomiędzy wierszami, a tam jest o Tobie dużo więcej niż w otwartym tekście.

 

 

oooooo? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

 

 

 

Czym Ty zamierzasz ogrzewać ta swoja piękną chałupkę, oprócz ciepła osobistego?

 

gazem - tego jestem pewna

 

kominkiem z płaszczem wodnym - tego jeszcze nie jestem taka pewna, ponieważ nie do końca rozumiem dyskusje "płaszczowców" na Wymianie Doświadczeń, jednak skłaniam się ku tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESKIMOS napisał:

Czym Ty zamierzasz ogrzewać ta swoja piękną chałupkę, oprócz ciepła osobistego?

 

 

gazem - tego jestem pewna

 

kominkiem z płaszczem wodnym - tego jeszcze nie jestem taka pewna, ponieważ nie do końca rozumiem dyskusje "płaszczowców" na Wymianie Doświadczeń, jednak skłaniam się ku tej opcji.

 

 

Canno, rozwazania na temat kominka z płaczem wodnym zacznij od tego:

- ile miejsca takie coś zajmuje w salonie ?

- jak ukryjesz te wszytskie rury, ktore będą z niego wychodzić ?

 

Kominek z płaszczem ma sens, jak tuż za ścianą jest kotłownia, wtedy jest blisko do wymiennika ciepła i nie prowadzisz rur przez pół domu.

W twoim przypadku ( kominek centralnie w domu) - zrobiłabym DGP, wadą jest fruwający kurz, ale można dać filtry ( i często je zmieniac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku ( kominek centralnie w domu) - zrobiłabym DGP, wadą jest fruwający kurz, ale można dać filtry ( i często je zmieniac).

 

Chciałam DGP.

 

ale

 

Mój mąż nie chce DGP, mówi że to suszarka do włosów w ścianie.

 

Uparł się i nawet nie chciał o tym słyszeć.

 

Nie mam argumentów, aby z nim dyskutować.

 

Jestem wzrokowcem, nie umiem wyobrazić sobie jak będzie wyglądało coś, czego nigdy nie widziałam.

 

Dlatego poszłam do sklepu z kominkami i tam pokazano mi taki kominek.

 

Nie wyglądał jakoś szczególnie ogromniasto, raczej normalnie.

 

Miał tylko takie dodatkowe coś na górze.

 

Ale rury?

co ja z nimi zrobię?

 

Myślałam, że do DGP też potrzebne są rury

 

 

 

http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zuważyłaś, że nasze dzienniczki lub komentarze są zawsze gdzieś blisko siebie :lol: :wink:

chyba nasze domki się polubiły :wink:

 

No pewnie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

jak zaglądam na stronę z komentarzami, szukam od razu tego duetu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Przytulny z Ustronnym, fajny tandem http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetny pomysł z tymi Poddębicami, mam znajomych za Poddębicami, którzy w tym roku skończyli budowę. Na domek z poddaszem użytkowym (nie wykończonym, ale na parterze mają 2 pokoje i salon) wydali trochę ponad 100 tysięcy.

Kupowali większość materiałów budowlanych w składzie na rogu przy zjeździe za kapliczką - wszystko tańsze.

Stal kupowali w Poddębicach, też dużo taniej.

Nawet byłam tam zapytać, ale okazało się, że koszt transportu wyrówna się cenowo z zakupem w Łodzi.

Ja będę budować z U 220, jest tańszy od porothermu, dam tylko trochę grubszy styropian niż w projekcie.

W projekcie mam porotherm a U 220 ma te same wymiary, więc nie potrzebuję zmian w konstrukcji budynku, ocieplenie w projekcie dla porothermu jest 10 cm, dla U 220 dam 14 cm. I tak wyjdzie taniej.

Z maxa nie mogę bo ma inne wymiary.

Z tą dachówką to rzeczywiście jakiś koszmar, dzisiaj zrobiłam sobie kalkulację porównawczą cen z czterech firm i za chol@#% nie chce zejść poniżej 12 tysięcy. A przecież dach nie jest jakiś ogromny. Nie zadzwoniłam do Torunia dzisiaj bo nie spisałam wczoraj numeru telefonu a dzisiaj okazało się, że forum nie działało w godzinach pracy.

Zadzwonię jutro, uparłam się i dachówka MUSI być taniej.

Skoro można za dach powyżej 200 m zapłacić 9 tysięcy, to ja też tak chcę.

W zasadzie wszystko mi jedno jakiej firmy, byle nie czerwona, podoba mi się na dachach kasztanowa Braasa lub brązowa Euronitu (cementowe) i porównywalna do nich jest cena ceramicznej Robena - jesienny liść jest b.ładna.

 

Jak znajdziecie tańszą, to może warto kupić razem?

Na dwa dachy, może byłby konkretny upust?

Siedzę cichutko, bo mam melancholijkę taką malutką (tęsknię za mężem)

niby jestem przyzwyczajona, ale jakoś tak.....

mogę wszystko załatwiać, pójść gdzie trzeba, rozmawiać z fachowcami, ale to wsparcie duchowe jednak potrzebne.

Koniecznie muszę dać ostateczną odpowiedź architektowi, podpisać umowę w gazowni - to najważniejsze.

Wy, jak rozumiem budujecie z maxa?

 

Jak Ci się podoba nowe forum? bo mnie nie bardzo, ekran się rozjeżdża i blask daje po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak to jest, jak sie tęskni :cry:

ale wtedy wiemy, że KOCHAMY :D

a miło jest kogoś kochać :D

 

My chcemy zrobić dach z dachówki cementowej, kolor grafit lub czarny ale nasz dach ma 280m (troszkę dużo) . Mój mąż dowiedział się że przy pokryciu blachodachówką byłoby dużo odpodów i cena byłaby porównyalna co pokrycie dachówką. Dał do wyceny do GRODACHU i Pruszyńskiego wycena będzie w środę lub czwartek - zobaczymy jak wyjdzie :roll:

co do forum to przyzwyczaiłam się do poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że chcieliście maxa?

 

Czy ta cena jest z vatem?

 

jeśli tak, to skąd ją macie?

 

Ja mam wycenę na Kozłowice: 2.60 szt

Plecewice - 2.55 szt

 

inny skład: 2.60 bez podanego producenta

 

trzeci skład: 3.04 też bez podania producenta

 

wszystkie ceny z vatem.

 

Wolałabym Kozłowice, ale podobno Plecewice też mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja tyle co wczoraj się dowiedziałam to Max może być duży . średni i i mały

ten średni to U22 (PODOBNO)

chcieliśmy budować z MAXa a projekcie jest U22 - więć Pani ze składu nam wyliczyła tak jak w planie było i powiedziała,że to jest owszem Max z Kozłowic U22

 

no ale ty masz tańszą cenę bo 2,60zł a nasza po 2,85 z Vatem

namiar podam na wieczór na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to dopiero jak Ty zaczęłaś drążyć temat, to spojrzałam co mam http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

 

i jest tak:

 

250x220x190 - 3.04 zł

 

250x220x185 / Kozłowice - 3.40 zł

 

250x220x185 / Plecewice - 3.30 zł

 

250x220x188 - 3.17 zł

 

a 2.60 to radośnie zobaczyłam w rubryce c.netto http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dzwoń tam gdzie ja (nr. tel.podałam na forum ) i zamawiaj lub jedź, daj plany niech Ci chociaż wyliczy i będziesz wiedzieć na czym stoisz!

A już dziś Kozłowice są droższe o 5% :o

 

Kto wie co będzie później, my się zdecydowaliśmy i już mamy zamówiony

Unii Max- ten o wym. 220x188x250 ( jak w planach sugerują) wyjdzie

ok. 10 000zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...