Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do Mice

w Delcie nie przyjmuja rezerwacji do konca maja cena 2,15 zl +vat

+ transport 180 zl + vat (na raz zabiera ok 440 szt 8 palet )wiec 3 razy :(

Żartujesz ? no to ciekawe ja mam u nich zapłacone z tydzień temu a dostawa za kilka dni, mam nadzieję, że mnie nie porobią :evil:

 

jak masz zaplacone to juz bedziesz mial bo b. mila pani chyba wlascicielka mowila ze najpierw musza zalatwic wszystkich co maja porezerwowane

 

ile placiles za bloczek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Mice

w Delcie nie przyjmuja rezerwacji do konca maja cena 2,15 zl +vat

+ transport 180 zl + vat (na raz zabiera ok 440 szt 8 palet )wiec 3 razy :(

Żartujesz ? no to ciekawe ja mam u nich zapłacone z tydzień temu a dostawa za kilka dni, mam nadzieję, że mnie nie porobią :evil:

 

jak masz zaplacone to juz bedziesz mial bo b. mila pani chyba wlascicielka mowila ze najpierw musza zalatwic wszystkich co maja porezerwowane

 

ile placiles za bloczek ?

chyba 3 pln brutto (cena z transportem) ale FV i xls-a mam w domu (znaczy mieszkaniu :lol: ) Dom ... to dopiero będzie miało sens za jakiś czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verunia- gdybys zaplacila 100tys za stan 0 to chyba bylabys chora psychicznie. ekipy szukaja frajear i daja takie ceny. jak s frajer znajdzie to super dla nich jak nie to szukaja dalej, bo robote to pewnie i tak maja zaklepana w innym miejscu. kiedy musisz zaczac?

Chciałabym zacząć w czerwcu , najdalej w lipcu i jak najszybciej wybudowac bo czeka mnie mieszkanie w wynajetym mieszkaniu. jak pisałam wcześniej nie jestem stąd, tylko aż z lubelskiego. Dlatego szukam ekipy ktora zrobi mi wszystko od A do Z tylko niech to bedą ceny przyzwoite a nie z kosmosu. Wiem ze to wyjdzie drożej niz systemem gospodarczym, ale inaczej sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verunia budujesz bardzo dzy dom i ja sie wcale nei dziwie ze kosztuje on 540tys(z wykonczeniem prawda)? wystarczy spojzec na twoj projekt willaa jak dla mnie:p, ja bede budowac chyba 110parter plus 20 podasze i stan surowy otwarty ale z dachowka celtycka brasa(tak napisali nie wiem czy jest ladna i dobra) to 150tys, ale zaczne budowac dopiero pod koniec wakacji wiec ciekawe jestem ile mi wtedy powiedza....

Gdyby ta cena była z wykończeniem to juz bym wzięła tą firmę, ale to niestety za stan dewelperski- bez wykończenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąz nie moge znaleźć wykonawcy :(

jeden mi wycenił stan developerski na 540000 +VAT :o

Sam stan zero kosztował u niego 100000

Czy ta jestem chora, czy te ceny sa chore?

Ani Ty ani ceny ... ludzie świrują ... tak wykonawcy jak hurtownicy, wytwórcy itd

Styropian, beton co zamawiam to drożej, z tygodnia na tydzień.

To co, brać bo będzie drożej czy szukać dalej?

Verunia, to nie tak. Nie napisałaś do jakiego standardu ta cena, wg Twojego projektu i ceny którą dostałaś 540k netto to sporo. W tej chwili firmy wariują (przynajmniej niektóre). Normalna cena za m2 to ok 2,3 - 2,7k pln brutto w pełni wykończona (ale bez złoceń i marmurów :wink: ). Szukaj ekip, bo są do złapania ekipy średnie i super tanie ale wtedy różnie z jakością. Zresztą budowałaś jeden dom więc wiesz jak jest :roll: U mnie wg kosztorysu do Banku wychodzi ok 2,2k pln za m2. Oczywiście postaram się zejść do 1,9 - 2k pln za m2 a jak wyjdzie to zobaczymy.

Kurde ja tez nie chcę złoceń i marmurow bo raczej preferuję prosty styl bez patosu. Z wykończeniem gość szacował na 3 tysiące (za standartowe wykończenie bez tych marmurow)Liczył tez tak samo metry garazu i kotłowni jak reszty domu, a to juz chyba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu kupiliśmy bloczki w Pajo - jakość ok. Cena w lutym 2,30/szt + Vat.

W najblizszym czasie chce kupic styropian na posadzki. Analizował ktoś jaki, jakiej firmy? Mam na myśli polecany styropian w kropki, czy to tylko marketing? :roll: O cenę wolę nie pytać, ale i tak pytam :D

Ale tanizna, a ja juz słyszałam ze za 13 zł/szt chodzą, ale to może jakiś żart był :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak nawiązując do wyceny domu za pół miliona, mam kilka pytań do tych co już mają za sobą wybór ekipy. Właśnie dostałem plany od mojego architekta i mogę konkretnie szukać ekipy która wybuduje mój domek. I tutaj moja prośba/pytanie. Czy moglibyście podesłać mi na priva namiary do ekip które robiły w wam wyceny? Wiem , że takie namiary pojawiły się gdzieś "po drodze" , ale biorąc pod uwagę , że formu ma już 50 stron to trudno mi to znaleźć.

Potrzebuję ekipę na wrzesień (+/- 1 miesiąc) więc te ekipy które aktualnie u Was budują pewnie już do tego czasu juz skończą. Na pewno macie też namiary na ekipy z których nie skorzystaliście. Ja będę budował w Lusowie więc interesują mnie raczej ekipy z zachodu Poznania. Na razie efekty mojego poszukiwania ekipy są raczej mizerne. Jeden facet powiedział, że zrobi mi wycenę , ale weźmie za to 300 PLN :o , inny facet zaśpiewał za moją chatkę za samą robociznę stanu surowego 51 tyś netto (oczywiście koparke i beton z gruchy ja organizuję). Wydaje mi się, że za domek o powierzchni użytkowej 135 m2 (całkowita 174m2 w tym garaz 21) to "trochę" dużo. Faktem jest , że cena jest podana razem z połozeniem więźby i dachówki, ale projektując dom robiłem wszystko (a raczej mój architekt), aby dom był w miarę możliwości prosty i tani w budowie.

Poratujcie namiarami na "normalnych" wykonawców. please ...

Acha, i jeszcze kwestia kosztorysu. Macie jakieś namiary na kosztorysantów którzy zrobią mi kosztorys budowy dla banku na potrzeby kredytu ? Oczywiście najlepiej na tanich kosztorysantów :D Czy dzisiaj można jeszcze używać słowa TANIE w odniesieniu do budowlanki ? ...

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu kupiliśmy bloczki w Pajo - jakość ok. Cena w lutym 2,30/szt + Vat.

W najblizszym czasie chce kupic styropian na posadzki. Analizował ktoś jaki, jakiej firmy? Mam na myśli polecany styropian w kropki, czy to tylko marketing? :roll: O cenę wolę nie pytać, ale i tak pytam :D

witam ja kupiłam wczoraj styropian 5-1m3 214 zł ,10-1m3 214zł ceny brutto w big-bud borówiec pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem bloczki M6 z Dory/Buk.

Cena 2.05 netto + transport 40pln.

Fakt, że brałem również gruchę ale łącznie oferta atrakcyjna.

 

Co do stropów to kupiłem płyty kanałowe w firmie P. Szczepaniaka/Miedzychód.

Strop kosztował mnie 43pln netto m2 + 500pln transport + 400pln dźwig...

 

Jeżeli ktoś chce mam być może ostatnie ciężarówki Porotonu z Wienerbergera (to samo co Porotherm tylko z niemieckich cegielni /11szt. m2/ ) z dostawą na koniec kwietnia w cenie 9.50pln brutto - wliczona dostawa i bezzwrotne palety.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany mój nr. 512463194

 

pozdrawiam

Cappo.

 

ps.

na zamówienie mogę zorganizować Ytong i inne materiały ścienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak nawiązując do wyceny domu za pół miliona, mam kilka pytań do tych co już mają za sobą wybór ekipy. Właśnie dostałem plany od mojego architekta i mogę konkretnie szukać ekipy która wybuduje mój domek. I tutaj moja prośba/pytanie. Czy moglibyście podesłać mi na priva namiary do ekip które robiły w wam wyceny? Wiem , że takie namiary pojawiły się gdzieś "po drodze" , ale biorąc pod uwagę , że formu ma już 50 stron to trudno mi to znaleźć.

Potrzebuję ekipę na wrzesień (+/- 1 miesiąc) więc te ekipy które aktualnie u Was budują pewnie już do tego czasu juz skończą. Na pewno macie też namiary na ekipy z których nie skorzystaliście. Ja będę budował w Lusowie więc interesują mnie raczej ekipy z zachodu Poznania. Na razie efekty mojego poszukiwania ekipy są raczej mizerne. Jeden facet powiedział, że zrobi mi wycenę , ale weźmie za to 300 PLN :o , inny facet zaśpiewał za moją chatkę za samą robociznę stanu surowego 51 tyś netto (oczywiście koparke i beton z gruchy ja organizuję). Wydaje mi się, że za domek o powierzchni użytkowej 135 m2 (całkowita 174m2 w tym garaz 21) to "trochę" dużo. Faktem jest , że cena jest podana razem z połozeniem więźby i dachówki, ale projektując dom robiłem wszystko (a raczej mój architekt), aby dom był w miarę możliwości prosty i tani w budowie.

Poratujcie namiarami na "normalnych" wykonawców. please ...

Acha, i jeszcze kwestia kosztorysu. Macie jakieś namiary na kosztorysantów którzy zrobią mi kosztorys budowy dla banku na potrzeby kredytu ? Oczywiście najlepiej na tanich kosztorysantów :D Czy dzisiaj można jeszcze używać słowa TANIE w odniesieniu do budowlanki ? ...

Pozdrawiam

 

T.

 

witam

mysle ze ta cena bardzo "normalna" na ta chwile

jak masz w tym wiezbe i dachowke to tanio

ja mam tez domek 135 mk i pod dach (sama murarka ) cena z zeszlego roku 26 000 netto a gdzie jeszcze cena wiezby i dachowki

 

przy tym co sie dzieje mysle ze nie ma co wybrzydzać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...