Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Info dla poszukujacych Porothermu - ze stron allegro. Polak - Słowak - dwa bratanki ??

 

 

To troszeczkę wtopiłem kupując po 9,50

Nawet doliczając transport się opłaca (transport musiałby kosztować ponad 4k pln, żeby się nie opłacało)...

 

nic nie wtopiłeś...

Coż takiego niesamowitego w tej ofercie? Za pustak 24P+W 7.05 netto i do tego odbiór w Słowacji ponad 650km od Poznania? Co z paletami?

 

Ja w każdej chwili proponuję ten sam materiał z niemiec za 6.50netto z własnym odbiorem (niecałe 500km) lub finalnie w okolicach Poznania na działce za 10.99brutto. Taka jest różnica jak się doliczy transport, vat i palety. Nie ma się co czarować ale ja osobiście wolę cenę faktyczną za ile kupuję a nie po wyjaśnieniach o 40% większą. Na moje oko materiał z tego ogłoszenia finalnie będzie kosztował ok. 12 - 12.50 brutto przy dostawie do Poznania.

 

radzę uważać na takie oferty

 

pozdro.

Cappo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Info dla poszukujacych Porothermu - ze stron allegro. Polak - Słowak - dwa bratanki ??

 

 

To troszeczkę wtopiłem kupując po 9,50

Nawet doliczając transport się opłaca (transport musiałby kosztować ponad 4k pln, żeby się nie opłacało)...

 

nic nie wtopiłeś...

Coż takiego niesamowitego w tej ofercie? Za pustak 24P+W 7.05 netto i do tego odbiór w Słowacji ponad 650km od Poznania? Co z paletami?

 

Ja w każdej chwili proponuję ten sam materiał z niemiec za 6.50netto z własnym odbiorem (niecałe 500km) lub finalnie w okolicach Poznania na działce za 10.99brutto. Taka jest różnica jak się doliczy transport, vat i palety. Nie ma się co czarować ale ja osobiście wolę cenę faktyczną za ile kupuję a nie po wyjaśnieniach o 40% większą. Na moje oko materiał z tego ogłoszenia finalnie będzie kosztował ok. 12 - 12.50 brutto przy dostawie do Poznania.

 

radzę uważać na takie oferty

 

pozdro.

Cappo

 

Trochę chyba przesadzasz... Żeby sztuka ze Słowacji kosztowała 12 PLN brutto ,to kilometr jej transportu musiałby kosztować 4 PLN brutto, a tyle to nie chcieli ode mnie jak szukałem transportu w Poznaniu nawet najwięksi cwaniacy... Poza tym Słowacy mają w ofercie pustak 25 a nie 24. A i jeszcze jedno. Ściągałem pustak z różnych miejsc i nikt ode mnie nie wołał kasy za palety.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba przesadzasz... Żeby sztuka ze Słowacji kosztowała 12 PLN brutto ,to kilometr jej transportu musiałby kosztować 4 PLN brutto, a tyle to nie chcieli ode mnie jak szukałem transportu w Poznaniu nawet najwięksi cwaniacy... Poza tym Słowacy mają w ofercie pustak 25 a nie 24. A i jeszcze jedno. Ściągałem pustak z różnych miejsc i nikt ode mnie nie wołał kasy za palety.

 

Pustak taki sam. Wienerberger w niemczech używa wzbogaconej mieszanki i przy tej samej przenikalności masz 1cm więcej pokoju po obwodzie :)

 

Co do koszów transportu to przy dobrych wiatrach będzie kosztował ok. 4000pln netto, (ok. 3pln za kilometr licząc dojazd na pusto) no.. chyba, że liczysz na cud, że się trafi transport powrotny z okolic cegielni liczony w jedną stronę ale tak tylko dam ci znać, że każdego dnia na taki cud czekają dziesiątki chętnych...

Realnie trzeba liczyć 4000pln netto a co do palet trzeba zapytać bo każda cegielnia liczy kaucję.

 

pozdro.

Cappo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciekawostki. Szukałem stali i oto wyniki poszukiwań:

 

Centrostal Jasielska ceny brutto

fi 6 - 3,03/kg

fi 10 - 3,06/kg

fi 12 - 3,03/kg

fi 16 - 3,17/kg

transport około 100 PLN netto

 

Reklstal Malwowa ceny brutto

fi 6 - 3,35/kg

fi 10 - 3,23/kg

fi 12 - 3,23/kg

fi 16 - 3,23/kg

transport około 60 PLN netto

 

Romos Torowa ceny brutto

fi 6 - 2,99/kg

fi 10 - 3,11/kg

fi 12 - 3,11/kg

fi 16 - 3,11/kg

transport na Szczepankowo w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak taki sam. Wienerberger w niemczech używa wzbogaconej mieszanki i przy tej samej przenikalności masz 1cm więcej pokoju po obwodzie :)

co do jakosci się nie wypowiadam, co do większej powierzchni, o której piszesz to przy moim domu zysk jest akurat taki, że pokoju miałbym o tyle więcej, ze zmieściłaby mi się na tym miejscu para butów.

 

Co do koszów transportu to przy dobrych wiatrach będzie kosztował ok. 4000pln netto, (ok. 3pln za kilometr licząc dojazd na pusto) no.. chyba, że liczysz na cud, że się trafi transport powrotny z okolic cegielni liczony w jedną stronę ale tak tylko dam ci znać, że każdego dnia na taki cud czekają dziesiątki chętnych...

brałem cegły z dwóch cegielni w Polsce. Dwie różne firmy transportowe. W żadnej nie zapłaciłem wiecej niż 2,5 PLN BRUTTO za kilometr. Nie licząc na cud tylko na siebie. Zatem realnie za transport można przyjąć nieco mniej niż podajesz. Wystarczy poszukać.

 

Realnie trzeba liczyć 4000pln netto a co do palet trzeba zapytać bo każda cegielnia liczy kaucję.

Co do palet to być może ich cenę po prostu doliczono mi do ceny za sztukę pustaka. Przychylam się do Twojej opinii zatem zanim zamówiłbym ze Słowacji dzwoniąc zapytałbym czy cena palety jest wliczona.

 

Reasumując: jeśli ktoś chce kupić, pewnie na dzień dobry weźmie do ręki kalkulator. Policzy sobie i podeprze sie królową nauk. A efekt będzie taki, że kupi tam, gdzie będzie taniej...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze mam dwa pytanka:

1) Bloczki betonowe - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Czy znacie może jakiś namiar, gdzie można kupić 2200 bloczków z dostawą i rozładunkiem w jakimś rozsądnym terminie (koniec maja/początek czerwca)? No i w jakiejś przyzwoitej cenie?

Bigbud w Borówcu miał w piątek po 3,0 brutto z transportem, ale płaci sie przy odbiorze a "cement znowu podrożał i nie wiadomo ile będą dokładnie kosztować" - no i termin za około 6 tygodni.

Za to pani w Stanbudzie od drzwi już mówiła, że "nie przyjmujemy zamówień na bloczki do odwołania, tylko beton".

Parenaście innych hurtowni (większych i mniejszych) ma pustki i nie wiadomo kiedy będą bo "Panie, jak będą to będą, z bloczkami też jest gorzej...".

 

2) Temat dachówka - temat chwilowo odległy (ale tylko chwilowo), ale pojawił się na tapecie ze względu na konieczność zgrania kolorystyki dachówki z klinkierem na cokołach i kominach.

PIerwszy i jedyny na ten moment strzał wykonaliśmy najbliżej Szczepankowa czyli do Pimaru w Pokrzywnie.

Dowiedzielismy się, że dachówek Robena kolor miedziany "nie ma w tej chwili i najwcześniej będą za 6-7 miesięcy", "w ogóle to Roben nie trzyma wymiarów" i "ma największą nasiąkliwość" i ze generalnie polecają inne dachówki.

Dostaliśmy oferty na inne rodzaje dachówek ceramicznych:

- Koramic Ceglana Angoba Szlachetna 56 pln brutto za m2 dachówki podstawowej;

- Creaton Finesse brązowy glazurowany 66 pln brutto za m2 dachówki podstawowej;

- Bogen Innovo Rubin 60 pln brutto za m2 dachówki podstawowej.

W tym tygodniu planujemy załatwiać dalsze oferty, żeby porównac cenowo i zorientowac się co i jak z tym Robenem.

 

I tutaj prośba do Was o opinię - czy rzeczywiście ten Roben jest taki kiepski i czy rzeczywiście warto dać 10-15 PLN/m2 wiecej za lepszą dachówkę? W grę wchodzi dachówka angobowana ze względu na to, że jedna połowa dachu będzie po stronie północnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejc napisał/a:

czy rzeczywiście ten Roben jest taki kiepski i czy rzeczywiście warto dać 10-15 PLN/m2 wiecej za lepszą dachówkę?

 

My wybralismy Robena, ale wersję "Plus" - ponoć ma lepsze parametry i jest równiejsza...zobaczymy w trakcie prac czy to prawda :roll: Aaaa i płaciłam po 37 zł/m2 w lutym :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych którzy brali kredyt jak długo czekaliście za przyznaniem kredytu i w jakim banku, kurcze bo każdy bank mówi zawsze krótszy okres niż rzeczywiście jest przyznawany kredyt a kasa potrzeba jak najszybciej.

No i druga sprawa to transport o który zresztą już pytałam skoro go macie i to 2,5 za km to podajcie namairy, pod warunkiem ze jest to Poznań lub bliskie okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acidtea,

 

najlepiej zapytać w firmie, w której zamawiasz okna - oni z reguły coś wiedza również o roletach :wink:

 

u mnie wymagano 22 cm dla rolet powyżej 2,30 (np. taras), w związku z tym wyszł po prostu 1 pustak więcej. Ale szystko zależy od rolet - tak też mi powiedzieli :roll:

Dziękuję Ci za odpowiedz. Ale to trudna sprawa, już myśleć o wszystkim, jak się dopiero co zaczęło.

Wiem, że tak się powinno robić, ale chyba nikt kto się buduje 1szy raz nie jest na tyle obeznany, że wszystko mieć dopięte do ostatniego guzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych kupnem ceramiki z Niemiec, wględnie cegłą kl 150 lub kl 200: jest miejsce na 7-8 palet w transporcie z Gorzowa Wlkp. do Poznania. Transport jeszcze w tym tygodniu. Cegła pełna po 1,50 (w Poznaniu podobnie, ale dopiero będzie), pustak 11,5 na działówki - obecna cena 6,50 (w Poznaiu cena nawet 9,00 zł/szt).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...