Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Pomocy o starszaki :)

szukam okien...dałam do wyceny do Varianta (szarych szeregów) do Oknoplastu Kraków (do pani Michaliny) i jeszcze do Jezierskiego (pewnie zabiją mnie ceną, ale mają tak pięknie otwierane skłądane w harmonijkę okna tarasowe,że się zakochałam...) gdzie jeszcze uderzyć? kto ma najlepszy stosunek ceny do jakości ...??? na co zwrócić uwagę? chcemy PVC obustronny złoty dąb...okien ok 17szt, pewnie łącznie powyżej 22m2 szyb :-?

 

 

Witam!

Tak sobie czytam i mi właśnie w piątek montowali okna od Jezierskiego, Elite z szyba 0,7 naprawde niewielka dopłata. Wszystko w porzadku i ekipa montażowa konkretna. Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Potrzebuję namiar na ekipę od ocieplenia poddasza i wykończenia płytami GK, ponieważ moja wcześniej umówiona właśnie mnie wystawiła.

 

Proszę o namiary na godne polecenia grupy.

 

Czy warto robić na poddaszu ruszt krzyżowy, czy zwykły pojedynczy wystarczy.

Krzyżowy strasznie zachwalali mi poprzednia ekipa, ale teraz po ich dezercji biorę poprawkę na ich uwagi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie do szanownych koleżanek/gów z grupy.

Przez kogo realizowaliście przyłącza wody i gazu na działkach?

Wodę moge realizowac przez wodociągi w Dopiewie - liczą sobie:

500 - projekt

500 mapki powykonawcze

1500 netto przyłącze do 10m.

Nie wiem, czy to rozsądna cena?

Czy ewentualnie ktoś ma namiary na takich fachowców, realizacja w Dąbrówce za Skórzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos rozpracowywal moze temat drewnianych okien? Wiem ze Marzin ma okna z Drutexu i jest zadowolony ale moze jeszcze jakies inne namiary?

My mamy drewniane od Słowińskich, sprzedaż ul. Winogrady (tu kupowaliśmy) i Międzychodzka. Póki co jestem zadowolona, przezimowały już w naszym domu bez uszczerbku.

 

Melduję też, że mieszkamy od 2 kwietnia :).

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - zainteresowanym urządzaniem ogrodu "z tej strony Poznania" chciałbym polecić sklep z zielenią w Suchym Lesie na Oborniskiej NAJBLIZEJ WIADUKTU. Jadąc od strony Poznania za wiaduktem po lewej są trzy sklepy, drugi to Berberys, trzeci to Euro-matex. A ja polecam ten pierwszy ;)

 

Kupilismy tam zestaw kilku sporych drzewek - 4-metrowe lipę i klona czerwonego, brzozy, metasekwoję, miłorzęba (wszystko po ok. 3 metry), i jeszcze jakieś-tam tujki. Za to wszystko dalismy niecałe 1000 zł z transportem.

 

Dodam jeszcze że drzewka są bardzo ładnie wyprowadzone i oczywiście w donicach a nie w workach.

 

Berberys ma większy wybór ale jest wyraxnie droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam problem z izolacją wykuszu . Przyszłościowo będzie tam balkon a póki co muszę to ocieplić. nie wiem jak to zrobić. zaczynam ocieplać styropianem i teraz nie wiem jaka powinna być kolejność, czy najpierw ociepleniei izolacja wykuszu i później ocieplenie ścian czy odwrotnie..? I jak zaizolować , zabezpieczyć dach wykuszu żeby mi do jadalnie na ładny sufit nie kapało...

Pomocy dobrzy ludzie!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam problem z izolacją wykuszu . Przyszłościowo będzie tam balkon a póki co muszę to ocieplić. nie wiem jak to zrobić. zaczynam ocieplać styropianem i teraz nie wiem jaka powinna być kolejność, czy najpierw ociepleniei izolacja wykuszu i później ocieplenie ścian czy odwrotnie..? I jak zaizolować , zabezpieczyć dach wykuszu żeby mi do jadalnie na ładny sufit nie kapało...

Pomocy dobrzy ludzie!!!:)

zależy na jak długo, jeśli tylko do wiosny to na całość folię i wywinąłbym na ścianę (budowlana 0,2mm tak 2 x ) żeby to przytrzymać potem styro elewacyjnym, na to styropian zapiankowany, żeby nie latał i nie było szpar i na to ponownie folia. Oczywiście całość jakoś przygnieciona, żeby nie odleciała lub zakotwiona w płycie. ale naprawdę zależy na jak długo

dlaczego nie chcesz robić docelowo i co na to kierownik budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już kupował z was drzwi wew. porty ?

ile udało się wam wytargować rabatu ?

bo 7% to troszkę mało myślę ze da sie wiecej tylko trafić w odpowiedni adres :)

jak dostaliście większy to proszę o namiary !

 

ktoś kładzie na podłogówce panele ? jak tak to co dajecie zamiast pianki ?

 

i ostatnie pytanie czym sie kierować podczas wyboru kominka?

 

pozdro Misiak_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już kupował z was drzwi wew. porty ?

ile udało się wam wytargować rabatu ?

bo 7% to troszkę mało myślę ze da sie wiecej tylko trafić w odpowiedni adres :)

jak dostaliście większy to proszę o namiary !

 

ktoś kładzie na podłogówce panele ? jak tak to co dajecie zamiast pianki ?

 

i ostatnie pytanie czym sie kierować podczas wyboru kominka?

 

pozdro Misiak_

ad.1. to w sumie za drzwi z ościeznicą ile po rabacie ?

ad.2. tak, tekturę falistą.

ad.3. jeśli do palenia okazjonalnego to ceną, wyglądem, jakością, mocą (w tej kolejności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. to w sumie za drzwi z ościeznicą ile po rabacie ?

ad.2. tak, tekturę falistą.

ad.3. jeśli do palenia okazjonalnego to ceną, wyglądem, jakością, mocą (w tej kolejności)

 

dzieki za błyskawiczną odpowiedz :)

 

ad.1. moja żonka wybrała tak że po rabacie z ościeżnicą wyszło 900 zl brutto/szt a mam ich 9szt :(

ad.2. nie wiem jak połączyć płytki z panelami bo chyba wyjdą róznice

ad.3. jak chodzi o kominek to raczej okazjonalnie bo za wygodny jestem aby palić ciągle w kominku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. moja żonka wybrała tak że po rabacie z ościeżnicą wyszło 900 zl brutto/szt a mam ich 9szt :(

ja mam 12 :roll: i ostatnia cena to ponad 1100 za sztukę :o

więc już się pogodziłem z firankami :-?

 

ad.2. nie wiem jak połączyć płytki z panelami bo chyba wyjdą róznice

trzeba niestety dołożyć tego więcej warstwami, są jeszcze jakieś pianki z otworami na podłogówki właśnie ale nie sprawdzałem

 

ad.3. jak chodzi o kominek to raczej okazjonalnie bo za wygodny jestem aby palić ciągle w kominku

no to tak jak napisałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. moja żonka wybrała tak że po rabacie z ościeżnicą wyszło 900 zl brutto/szt a mam ich 9szt :(

za tyle to ja mam drewniane od stolarza na gotowo z założeniem.

wzór dowolny wybrany z jakiegokolwiek katalogu.

 

porta ma i tańsze wer. :)

w LM mieli w promocji bardzo podobne to tych co będziemy brać z porty

i o wiele taniej skrzydło 395 zl + ościeżnica 290 ale sąsiad już jedne drzwi reklamował i odradzał mi branie marketowych różnią się też wypełnieniem plater miodu a porta pełne

założenie to już będzie czysta przyjemność dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...