Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

maciejowy: Ponawiam pytanie również odnośnie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Szukam oczywiście dobrej i nie drogiej do domku jednorodzinnego (4 lub 5 osób).

 

 

 

Odnosnie oczyszczalni wysyłam Ci na priv namiary, które otrzymałam od SławkaD - ma mocno rozgryziony temat oczyszczalni przydomowych, skontaktuj sie z nim w razie co, wiele zyczliwych rad mi udzieli :wink:

Ja cały czas gryzę sie między szambem a oczyszczalnią :-? A przy okazji zapytam, bo z tego co widzę budujemy po sąsiedzku - zgłaszałeś juz do starostwa zamiar budowy oczyszczalni?

Ja kontaktowałam sie z gminą wstępnie, próbowali mnie zniechęcić do tematu, ale wiadomo - w sumie to nie w ich interesie w kontekście budowy ewentualnej kanalizacji, w bliżej nie określonej przyszłości naturalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej, a interesował się ktoś z was automatycznym nawadnianiem ogrodu?

 

Głównie chodzi mi o poprowadzenie rur w ziemi żeby w przyszłości nie bigac z wężem i co kawałek przestawiać...

 

Tylko pytanie jakie ta sa koszty oraz jakie ciśnienie potrzebujemy....

w firmach które sie tym zajmują jeszcze nie pytałem bo i tak bede to robił sam...

Wydaje mi sie ze żadnej filozofii w tym nie ma. ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety,ale betonowe podróbki są kilkadziesiąt razy tańsze, a dla nie-znawcy wystarczająco ładne i taką właśnie będę miała...i to chyba nie tylko dlatego,że mnie na droższą nie stac...bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :lol: :lol: :lol:

 

No właśnie... A możesz napisać gdzie można takie fajne podróbki obejrzeć / kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie związane z instalcają grzewczą i tynkami...

Instalatorzy zostawiają u mnie przy podejściach do kaloryferów pętle....

Czy tynkarze ładnie mi to wytynkują tak, że ze ściany będą tylko rurki wystawały czy po montażu grzejnika będzie trzeba jakieś poprawki robić???

 

Pozdr

tynkarze powinni tynkować na gotowo przy pętlach, które potem odcina się pod wymiar.

Może trochę tynk pękać przy samych rurkach podczas montażu złączek/śrubunków ale to wiele zależy od tego jak dokładnie jest uszykowane są podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety,ale betonowe podróbki są kilkadziesiąt razy tańsze, a dla nie-znawcy wystarczająco ładne i taką właśnie będę miała...i to chyba nie tylko dlatego,że mnie na droższą nie stac...bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :lol: :lol: :lol:

 

No właśnie... A możesz napisać gdzie można takie fajne podróbki obejrzeć / kupić?

jeszcze nie wiem,póki co prerzucam allegro.. http://allegro.pl/item602205109_fontanna_ogrodowa_mala_hit.html

http://allegro.pl/item602883337_unikatowa_fontanna_przyscienna_umywalka_dostawa.html

http://allegro.pl/item610665507_domideko_ekskluzywna_fontanna_lesew_producent.html

http://allegro.pl/item612629873_domideko_ekskluzywna_fontanna_foga_producent.html

ale pewnei allegro już masz w małym palcu skoro nadal szukasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

podczas ocieplania dachu, w jaki sposób układaliście wełnę (pierwszą warstwę), prostopadle czy równolegle do krokwi. Jeżeli prostopadle to mało odpadów, ale dużo łączeń czyli tzw mostków termicznych, jeżeli równolegle to mało łączeń, ale odpadów od groma i troche. Drugą warstwę położę, tą która będzie wystawać poza krokwie to prostopadle, ale z tą pierwszą cały czas się zastanawiam.

Osobiście pierwszą położyłbym prostopadle do krokwi (odległość między krokwiami np 0,9m i na tyle pociął bym też wełne i wciskałbym w szczeline między krokwiami)

Jak drodzy inwestorzy - budowlańce podeszli do tematu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z gatunku blondynkowych: posadzki w domu wylane, przy drzwiach wejsciowych do muru, dalej...., podejscie do domu wylane...do muru, a co pomiędzy???? dziura na szerokość pustaka wypełniona styropianem , może ja się nie znam, ale co z progiem ??? mam sobie teraz wymieszać beton w wiaderku i zalać tą dziurę? Kogo za to gonić: posadzkarzy, czy murarza, który murował ganek ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z gatunku blondynkowych: posadzki w domu wylane, przy drzwiach wejsciowych do muru, dalej...., podejscie do domu wylane...do muru, a co pomiędzy???? dziura na szerokość pustaka wypełniona styropianem , może ja się nie znam, ale co z progiem ??? mam sobie teraz wymieszać beton w wiaderku i zalać tą dziurę? Kogo za to gonić: posadzkarzy, czy murarza, który murował ganek ????

tak jak juz pisałam w komentarzach, miałam tak samo. Mąż włożył styropian, siatkę zbrojącą i zalał posadzką jastrychową. Monterzy na to normalnie założyli próg od drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób uzytkujących (bądź zorientowanych w temacie) podłogi drewniane olejowane. Chciałbym taką podłoge zrobic z drewna debowego, ale w miejscu, gdzie zamawialem drewno pani powiedziala, ze lepiej jest pomalowac lakierem matowym. Twierdzi, ze na oleju w miejscach najbardziej uczęszczanych wydeptują sie scieżki.

 

jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podłogę z desek dębowych, ale jest "świerzutka", tak więc trudno powiedzieć, co się z nią z czasem będzie działo. Wybraliśmy wzór, który już wygląda na stary, więc nawet lepiej, gdyby się jeszcze trochę zestarzało :D . Do olejowanej podłogi dokupiliśmy preparaty do mycia. Bardzo dobrą, fachową obsługę poecam w Parkiety Roman Pol - proponuję jeszcze tam zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...