Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

druti w artykule chodzi o wentylację mechaniczną - jeśli masz tylko kominy, wentylację grawitacyjną - to wszystko jest ok

 

no to wszystko ok.

mam tez inne pytanie: czy do kotlowi 1.5mx3m zmieszcze cos innego niz piec gazowy. Szczegolnie interesowal by mnie piec na pelety, al nie wiem czy produkuja cos tak malego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam tez inne pytanie: czy do kotlowi 1.5mx3m zmieszcze cos innego niz piec gazowy. Szczegolnie interesowal by mnie piec na pelety, al nie wiem czy produkuja cos tak malego

sprawdzę ale już nie dzisiaj - żeby mi nie uciekło napisz na zwykłego maila, bo inaczej zdarza mi się zapomnieć na coś odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możecie dać mi namiar na kogoś, kto wykonuje przyłącza wodociągowe? Najlepiej z gminy Tarnowo Podgórne lub okolicy.

Ile może kosztować taki projekt i od czego zależy cena? My mamy rurę w drodze i potrzebujemy poprowadzić do domu jakieś 10 metrów.

 

Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje pustakow wentylacyjnych, wiecie gdzie mozna je dostac ??

znalazlem producenta w Srodzie Wlkp.

Art-Bet 061-285-34-32

2 komorowy - 9.60 bruto

3 komorowy - 16.40 brutto

 

problem w tym ze doliczaja za dowoz 3.5zl za km ;/

 

bede wdzieczny za nmiry

 

interesowalem sie tez stropami teriva, najlepsze ceny jakie znalazlem sa w Konbecie

 

Filia POZNAŃ

61-003 Poznań

ul. św Wincentego 11

tel. 061 877 25 81,

fax 061 855 24 91

kom. 0512 313 335

 

 

belki :

5m - 72zl netto

4.20 - 47 zl netto

pustak - 2.20 zl netto

1.6m / m2 belki

6,7 szt / m2 pustaka

 

jezeli macie lepsze namiary prosze podzielcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możecie dać mi namiar na kogoś, kto wykonuje przyłącza wodociągowe? Najlepiej z gminy Tarnowo Podgórne lub okolicy.

Ile może kosztować taki projekt i od czego zależy cena? My mamy rurę w drodze i potrzebujemy poprowadzić do domu jakieś 10 metrów.

 

Dziękuję za podpowiedzi.

 

Mi robił Ryszard Gąska 602 510 029. Projekt nie dużo, ale sparwa musi iść do ZUD-u. Generlanie robi się tak:

Samemu - zlecasz projekt, wykonawstwo, potem wodociągi robią odbiór

Zlecasz - np miejscowym wodociągom. Onio zajmuja się projektem, ZUD-em, wykonaniem.

 

Pierwsza opcja tańsza, druga wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje pustakow wentylacyjnych, wiecie gdzie mozna je dostac ??

znalazlem producenta w Srodzie Wlkp.

Art-Bet 061-285-34-32

2 komorowy - 9.60 bruto

3 komorowy - 16.40 brutto

 

problem w tym ze doliczaja za dowoz 3.5zl za km ;/

 

bede wdzieczny za nmiry

Ja też będę musiał kupić takie pustaki. Mam dość dużą przyczepkę, więc możemy się dogadać i podzielić koszty przejazdu. Ile będziesz potrzebował? Bo nie wiem, czy da się wszystko na raz zabrać.

Ewentulnie takie pustaki robi Mucha w Rokietnicy. Sprawdzałeś tam cenę? Zawsze trochę bliżej.

 

P.s. Masz może wymiary tych pustaków? Mi chodzi o 2-komorowy. Przydałby się też ciężar jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możecie dać mi namiar na kogoś, kto wykonuje przyłącza wodociągowe? Najlepiej z gminy Tarnowo Podgórne lub okolicy.

Ile może kosztować taki projekt i od czego zależy cena? My mamy rurę w drodze i potrzebujemy poprowadzić do domu jakieś 10 metrów.

 

Dziękuję za podpowiedzi.

 

poszło na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga9 napisała:

Słuchajcie! Poszukuję namiarów na małe koparko-spycharki, takie jakie się wynajmuje do ściągania humusu. Bede wdzieczna za wiele namiarow- jakos pozajmowani ludzie sa I ceny jak znacie aktualne - tez mozna podac Najlepiej zach. strona Poznania. I do tego- skad bierzecie piasek i w jakich cenach?

 

Mogę polecić wschodnią ścianę P-nia. Może akurat komuś się przyda: CAT - 0 606 464 288, Żwir: 0 602 157 043.

 

iga9, chłopaki jutro mają zajęcie u Ciebie? Nie ma mnie kto rozładować jutro od rana :evil: Buuu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o reku. Czy ktoś z Was zlecał wykonanie projektu instalacji wentylacyjnej? Teoretycznie można się w to bawić samemu, ale ja jednak chciałbym mieć to zrobione profesjonalnie.

 

Na rekuperatory.pl chcą za projekt 1000 zł.

 

Profesjonalnie zleciłam samej sobie zrobienie projektu ;) bo to mój zawód...

jeśli nadal masz wybrany ten sam projekt co wrzuciłeś link w pierwszym poście to myślę że te 500 jest w sam raz i to czy netto czy nie można się dogadać :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam małą zagadkę

Pewna Gmina zapisała w Planie Zagodpodarowania, że ogzrewanie owszem, ale byle nie węglem czy koksem.

I tu powstaje pytanie: czy tzw. ekogroszek to koks czy nie?

 

Pan z Pewnej Gminy z rozbrajającym uśmiechem stwierdził, że jest to kwestia interpretacji, a on się nie podejmuje tego autorytatywnie rozstrzygnąć. Przy czym radzi nam napisać pismo do starostwa w tej sprawie, ale zapewne starostwo odeśle nas do gminy, itd etc :)

Nie muszę chyba dodawać że gaz będzie na Świętego Nigdy.

 

To co, ekogroszek to koks czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko jeśli można :)

 

Czy znacie firmę (a może osobę), która bezstronnie doradzi, jaki system ogrzewania wybrać? Np. skalkuluje koszty inwestycji i utrzymania dla: gaz płynny, gaz z sieci, elektryka.

 

Zmierzam do tego że - widzę wiele firm które zajmują się jednym systemem. Zakładam że każda z nich chętnie sporządzi kalkulację udowadniającą z góry założoną tezę - że się opłaca.

 

A chodziłoby o gości którzy rzetelnie porównają koszty różnych wariantów i pozostawią decyzję nam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko jeśli można :)

 

Czy znacie firmę (a może osobę), która bezstronnie doradzi, jaki system ogrzewania wybrać? Np. skalkuluje koszty inwestycji i utrzymania dla: gaz płynny, gaz z sieci, elektryka.

 

Zmierzam do tego że - widzę wiele firm które zajmują się jednym systemem. Zakładam że każda z nich chętnie sporządzi kalkulację udowadniającą z góry założoną tezę - że się opłaca.

 

A chodziłoby o gości którzy rzetelnie porównają koszty różnych wariantów i pozostawią decyzję nam...

Pyrgon, życzę powodzenia. Jak nie zlecisz i nie zapłacisz, to się nie dowiesz.

Jak na mój gust to najtaniej chyba gaz z sieci. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zlecisz i nie zapłacisz, to się nie dowiesz.

Jak na mój gust to najtaniej chyba gaz z sieci. :roll:

 

Noo to ja wiem że gaz z sieci najtaniej. Ale go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie :) Koksem węglem nie wolno. Zatem zostają wdzięczne acz kontrowersyjne wynalazki typu pelety i owies; oraz gaz ze zbiornika i prąd.

 

Zakładam że NA OBECNE CENY i biorąc pod uwagę TYLKO EKSPLOATACJĘ prąd wyjdzie drożej niż gaz z baniaków. Ale po pierwsze, weźmy pod uwagę koszty wejścia w gaz (chyba znacznie wyższe niż w prąd - więcej za piec, kupno/dzierżawa baniaka). I rozłóżmy to na np. 10 lat.

No i do tego - czy nie jest mocno prawdopodobne że za 5 lat prąd będzie tańszy niż teraz (bo rynek energetyczny się liberalizuje, wchodzą alternatywni dostawcy) zaś gaz wręcz przeciwnie (bo Groźny Misio Putin pogrozi palcem, przykręci kurek i...)

 

No Putina to mi pewnie nie wkalkulują, ale może są jacyś spece znający się i na gazowym i na elektrycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...