Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zakładam że NA OBECNE CENY i biorąc pod uwagę TYLKO EKSPLOATACJĘ prąd wyjdzie drożej niż gaz z baniaków.

No tego bym nie zakładał jako pewnik. Wszystko zależy od przypadku ale to już nie ten wątek. Poczytaj sobie inne tematy o ogrzewaniu elektrycznym i sposobie podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyrgon, a rozważałeś pompę ciepła?

takie moje pierwsze skojarzenie przy temacie prądu - bo w sumie ogrzewanie prądem może wyglądać też różnie...

 

Hm nie chę się wymądrzać , nie znam się ale polegając na wyczytanych i zasłyszanych opiniach - oczywiście w eksploatacji to jest znacznie tańsze, ale inwestycja zwraca się np. po 20 latach.

 

Ale znalazłem i czytam fajny wątek a propos ogrzewania prądem:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=86239&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=ogrzewanie+elektryczne&sid=93efa50cbfcfbf62233cb4ad9814a2ee

 

jestem w połowie wątku i coraz bardziej przekonuję się, że elektryka to może być realna alternatywa do gazu ze zbiornika - wracam do tego - liczmy wszystkie koszty (isntalacja, serwis, eksploatacja) rozłożone np. na 10 lat.

 

Co byście powiedzieli na scenariusz, że za 10 lat:

1. Putin zamknie rurę - gaz zdrożeje o 200%

2. Rząd wprowadzi podatek na opalanie drewnem (jak to było już z olejem :) - koszt wzrośnie o 200%

3. Rząd wprowadzi astronomiczny podatek na węgiel (bo zatruwa środowisko) - koszt wzrośnie o 200%

4. W Polsce powstaną 3 atomówki. Będzie można wybierać pomiędzy 5 alternatywnymi dostawcami prądu. Prąd stanieje o 200%

4. UE sypnie wysokimi dotacjami na alternatywne źródła energii. Producenci paneli sonecznych udoskonalą znacznie technologię.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zlecisz i nie zapłacisz, to się nie dowiesz.

Jak na mój gust to najtaniej chyba gaz z sieci. :roll:

 

Noo to ja wiem że gaz z sieci najtaniej. Ale go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie :) Koksem węglem nie wolno. Zatem zostają wdzięczne acz kontrowersyjne wynalazki typu pelety i owies; oraz gaz ze zbiornika i prąd.

 

Zakładam że NA OBECNE CENY i biorąc pod uwagę TYLKO EKSPLOATACJĘ prąd wyjdzie drożej niż gaz z baniaków. Ale po pierwsze, weźmy pod uwagę koszty wejścia w gaz (chyba znacznie wyższe niż w prąd - więcej za piec, kupno/dzierżawa baniaka). I rozłóżmy to na np. 10 lat.

No i do tego - czy nie jest mocno prawdopodobne że za 5 lat prąd będzie tańszy niż teraz (bo rynek energetyczny się liberalizuje, wchodzą alternatywni dostawcy) zaś gaz wręcz przeciwnie (bo Groźny Misio Putin pogrozi palcem, przykręci kurek i...)

 

No Putina to mi pewnie nie wkalkulują, ale może są jacyś spece znający się i na gazowym i na elektrycznym...

 

 

pyrgon - w tej chwili zadna gmina w polsce nie wyda na pozwolenia (oficjalnie ) na palenie tradycyjnym weglem ma byc proekologicznie !

 

ja zgłaszając do warunków zabudowy musiałem sie okreslic jakie chcialbym ogrzewanie oznajmiłem pani ze węglem a ona ze nie mozna ale kazała napisac piec proekologiczny !

tak naprawdę nikt tego nie sprawdzi czym ty będziesz palił !

 

przepisy sobie życie sobie

to tak samo jak jazda po mieście z 50 !

nie znam osoby która stosuje sie do tego przepisu ;-)

 

ps. ja zmieniłem plany i zrezygnowałem z pieca na ekogorszek z podajnikiem i zakładam gaz

kolega Marzin mnie uświadomił a i żonka sie cieszy bo teraz w kotłowni będę mogl zrobic pralnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zlecisz i nie zapłacisz, to się nie dowiesz.

Jak na mój gust to najtaniej chyba gaz z sieci. :roll:

 

Noo to ja wiem że gaz z sieci najtaniej. Ale go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie :) Koksem węglem nie wolno. Zatem zostają wdzięczne acz kontrowersyjne wynalazki typu pelety i owies; oraz gaz ze zbiornika i prąd.

 

Zakładam że NA OBECNE CENY i biorąc pod uwagę TYLKO EKSPLOATACJĘ prąd wyjdzie drożej niż gaz z baniaków. Ale po pierwsze, weźmy pod uwagę koszty wejścia w gaz (chyba znacznie wyższe niż w prąd - więcej za piec, kupno/dzierżawa baniaka). I rozłóżmy to na np. 10 lat.

No i do tego - czy nie jest mocno prawdopodobne że za 5 lat prąd będzie tańszy niż teraz (bo rynek energetyczny się liberalizuje, wchodzą alternatywni dostawcy) zaś gaz wręcz przeciwnie (bo Groźny Misio Putin pogrozi palcem, przykręci kurek i...)

 

No Putina to mi pewnie nie wkalkulują, ale może są jacyś spece znający się i na gazowym i na elektrycznym...

 

 

pyrgon - w tej chwili zadna gmina w polsce nie wyda na pozwolenia (oficjalnie ) na palenie tradycyjnym weglem ma byc proekologicznie !

 

ja zgłaszając do warunków zabudowy musiałem sie okreslic jakie chcialbym ogrzewanie oznajmiłem pani ze węglem a ona ze nie mozna ale kazała napisac piec proekologiczny !

tak naprawdę nikt tego nie sprawdzi czym ty będziesz palił !

 

przepisy sobie życie sobie

to tak samo jak jazda po mieście z 50 !

nie znam osoby która stosuje sie do tego przepisu ;-)

 

ps. ja zmieniłem plany i zrezygnowałem z pieca na ekogorszek z podajnikiem i zakładam gaz

kolega Marzin mnie uświadomił a i żonka sie cieszy bo teraz w kotłowni będę mogl zrobic pralnie !!!

 

Misiak,

 

co jest nie tak z ekogroszkiem?

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Marzin mnie uświadomił a i żonka sie cieszy bo teraz w kotłowni będę mogl zrobic pralnie !!!

He,he. Ale jaja. Ja tak tylko wypisywałem co myślę.... :oops:

 

No właśnie, ja też chcę mieć pomieszczenie gospodarcze z piecem i pralką, ale gdzieś wyczytałam że na piece gazowe żle wpływa wilgoć :roll: Ktoś coś wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Misiak,

 

co jest nie tak z ekogroszkiem?

 

Piotr

 

nic tylko chodzi o wygode i konfort

niestety czesto mnie nie ma w domu a zonka sama nie bedzie przeciez ladowala ekogoszku czy wegla do pieca (podajnika)

niestety czyms musisz rozpalic miec torche drewna, trocin itp...

dochodza znowu koszty wiec roznica jest ale juz nie taka wielka

a jeszcze problem ze skladowaniem i na starosc faktycznie moge nie miec zdrowia latac z weglem czy ekogorszkiem

 

caly czas sie upieralem nad pieciem z podajnikiem na ekogoszek (wystarczy poczytac posty na grupie zaczynajacej wiosna 2007 ;-) ) bo wychodzilo taniej tymbardziej ze chcialem palic (bo mam dostep) paletami i kartonami

 

ale zrezygnowalem dla:

- wygody (czysta robota tylko placic )

- pralni ( wczesniej mialem problem gdzie umiescic pralke przy dosc duzym domku )

- problemu skladowania opalu

- problemu z ciepla woda w okresie letnim

- ciepla w domku po powrocie z wyjazdow rodzinnych (a tak bedzie w domu zimnisko, zanim napale i bedzie cieplo w wychlodzonym domku uplyna godziny )

 

mam gaz w dzialce wiec zrobie gazowe gdybym nie mial to napewo bylby piec z podajnikiem na ekogroszek ;-)

 

a zmienajac temat doznalem wczoraj szoku na dzialce pare godzin opadu sniegu i bajorko znowu pelne ;-(

cala okolica podtopiona !

 

Mice co tam u ciebie ?

jak tam badania ?

qpiles juz bk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice co tam u ciebie ?

jak tam badania ?

qpiles juz bk ?

Na wyniki jeszcze czekam niestety, ale humus zdjęty, domek wytyczony, wody full :roll:

Ytongu nie qpiłem, bo nigdzie już nie przyjmowali zamówień w marcu, czekam na kwiecień :roll:

Coś czuję, że czeka mnie 2 miesiące na działce pilnując materiałów bo teraz hurtownikom się w d...ach poprzewracało i wszystko prawie natychmiast trza brać do siebie ... no nic kuzyn ma przyczepę kampingową to sobie pomieszkam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice

wedlug slow hurtownika Xella od kwietnia podnosi ceny o ile to nie wiem

a wg słów przedstawiciela Ytonga ceny nie mają się zmienić do czerwca :lol:

Podsumowując : jak zwykle, nikt nic nie wie :evil:

 

tez ma takie info od znajomej ze od 1 kwietnia 10 % ytong w gore !!!

ale i tak juz nie maja wiec nie ma co sie zalamywac i tak wiadomo ze budowa bedzie drozsza niz zakladalismy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg słów przedstawiciela Ytonga ceny nie mają się zmienić do czerwca :lol:

Podsumowując : jak zwykle, nikt nic nie wie :evil:

mi jak dzwonlem do Xelli tez mowili ze nie ma problemu z zamowieniem Silki trzeba co najwyzej zadzwonic do innej hurtowni co jakos mi sie nie udalo przynajmniej jezeli chodzi o hurtownie w Poznaniu i bliskiej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...