Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

wlasnie mysle jak ustrzec sie podwyzek, ktore dotycza teraz wszystkiego co zwiazane z budowa domu. Mam pytanie czy rozsadnym jest zamawianie okien na podstawie wykazu z projektu, panuje generalna opinia ze tylko zwymiarowanie otworow na placu budowy jest dobrym rozwiazaniem. Co sadzicie?

 

Ruszam za 2 miesiace i wlasnei sie zastanawiam co mozna kupic lub zaliczkowac (poza cegla i dachowka bo to jest oczywiste) tak zeby miec zagwarantowane ceny.

 

Dodam ze nie mam gdzie skladowac materialow :cry: , dzialka to na razie zwykle pole nieogrodzone.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy naprawdę jest sens poddawanie się temu szałowi zakupów??

Witolo, wiem, że w ten sposób na pytanie nie odpowiadam, tylko zasiewam zamęt, ale ja podchodzę do sprawy na chłodno. Uważam, że okna raczej wtedy, kiedy w ścianach są otwory okienne.

 

Zauważyłem, że drożeją te podstawowe materiały budowalne, takie jak beton, czy pusatki, czy cegły. Choć nie do końca, bo widziałem, że np B20 w Stanbudzie ma taką samą cenę jak jesienią 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DZIĘKUJĘ !!! :p a myslalam ze drewniany wyjdzie mi taniej.ale jestem kretynka :evil:

 

Brzydlak, policz ile wyjdzie ci strop z płyt stropowych (o ile jest to technicznie możliwe). Cena m2 to ok 45 zł. Do tego tylko transport, tj ok 500 zł i dźwig tj, ok 500zł. Żadnych stempli, dodatkowego betonu, czy robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wlasnie mysle jak ustrzec sie podwyzek, ktore dotycza teraz wszystkiego co zwiazane z budowa domu. Mam pytanie czy rozsadnym jest zamawianie okien na podstawie wykazu z projektu, panuje generalna opinia ze tylko zwymiarowanie otworow na placu budowy jest dobrym rozwiazaniem. Co sadzicie?

 

Ruszam za 2 miesiace i wlasnei sie zastanawiam co mozna kupic lub zaliczkowac (poza cegla i dachowka bo to jest oczywiste) tak zeby miec zagwarantowane ceny.

 

Dodam ze nie mam gdzie skladowac materialow :cry: , dzialka to na razie zwykle pole nieogrodzone.

 

pozdrawiam

 

 

Nie jest rozsądne zamawianie okien wg Twojego pomysłu :o

Ogólnie przyjęta opinia i praktyka w zamawianiu okien jest słuszna i tej sie trzymaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin

Zauważyłem, że drożeją te podstawowe materiały budowalne, takie jak beton, czy pusatki, czy cegły. Choć nie do końca, bo widziałem, że np B20 w Stanbudzie ma taką samą cenę jak jesienią 2006.

 

 

I tu niestety nie mogę się zgodzić cena B20 w Stanbudzie 27.02.07 - 220pln/m3 netto z pompą, a w dn. 24.03.07 - 253pln/m3 netto z pompą

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu niestety nie mogę się zgodzić cena B20 w Stanbudzie 27.02.07 - 220pln/m3 netto z pompą, a w dn. 24.03.07 - 253pln/m3 netto z pompą

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Jeżeli bierzesz 100m3 to różnicę w cenie można odczuć, ale jeśli się bierze 3-4m3 to walka jest o 90 złotych. Na takich sprawach na budowie nie zaoszczędzisz. Natomiast jak pustak BK rok temu kosztował 3,5 brutto, a teraz 10,5 brutto, to jest niefajnie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki:

czy ktoś ma doświadczenia lub słyszał o ekipach budujacych w wlkp ściany ze styropianowych szalunków traconych wypełnianych betonem? mój wykonawca kręci nosem bo nie bardzo się na tym zna, a nasz projekt przewiduje między innymi taką technologię. dostałam wycenę z firmy z thermodom w żorach i tak wygląda: a) stan surowy zamknięty 155tys. zł netto b) stan pod klucz 310 tys. zł netto (budujemyhttp://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55050&page=1);

przy rosnących kosztach porothermu może jest to alternatywa?

my chcieliśmy z porothermu, ale może warto z krotermu 25 P+W?

zastanawiamy się tez nad pustakami Leiera? ciągle mam mało danych na ich temat, ale szukam.. :oops:

może ktoś podzieli się swoimi opiniami? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto z tego buduje i to był jeden z powodów, przez które zrezygnowałam z tej technologii, choć wydaje mi się bardzo interesująca. Moim zdaniem jednak, że jesli to nie Thermodom ma ci budować ten domek, to nie patrz na koszty całkowite!!! Tak naprawdę koszty ścian to jakiś mikry procent kosztów całego domu (ja np. za materiał za sciany dałam 10 tys, do tego dojdzie 6 tys styropian no i robocizna), więc taka wycena nie powie Ci, czy taniej wychodzi wybudować z cegły czy z pustaków styropianowych. A zarówno styropian jak i beton teraz też jest drogi, więc nie wydaje mi się, żeby akurat tutaj była duża różnica w cenie ścian pomiędzy tą technologią a innymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto z tego buduje i to był jeden z powodów, przez które zrezygnowałam z tej technologii, choć wydaje mi się bardzo interesująca. Moim zdaniem jednak, że jesli to nie Thermodom ma ci budować ten domek, to nie patrz na koszty całkowite!!! Tak naprawdę koszty ścian to jakiś mikry procent kosztów całego domu (ja np. za materiał za sciany dałam 10 tys, do tego dojdzie 6 tys styropian no i robocizna), więc taka wycena nie powie Ci, czy taniej wychodzi wybudować z cegły czy z pustaków styropianowych. A zarówno styropian jak i beton teraz też jest drogi, więc nie wydaje mi się, żeby akurat tutaj była duża różnica w cenie ścian pomiędzy tą technologią a innymi.

Pozdrawiam

 

niestety thermodom nie buduje w wlkp-tak przynajmnie mi odpisali. może mają wystarczajaco duzo roboty u siebie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wlasnie mysle jak ustrzec sie podwyzek, ktore dotycza teraz wszystkiego co zwiazane z budowa domu. Mam pytanie czy rozsadnym jest zamawianie okien na podstawie wykazu z projektu, panuje generalna opinia ze tylko zwymiarowanie otworow na placu budowy jest dobrym rozwiazaniem. Co sadzicie?

 

Ruszam za 2 miesiace i wlasnei sie zastanawiam co mozna kupic lub zaliczkowac (poza cegla i dachowka bo to jest oczywiste) tak zeby miec zagwarantowane ceny.

 

Dodam ze nie mam gdzie skladowac materialow :cry: , dzialka to na razie zwykle pole nieogrodzone.

 

pozdrawiam

witam serdecznie co do kupna okien to daj wykaz do wyceny będziesz wiedział gdzie zamówić jak tylko powstaną mury ja tak zrobiłam,a co do reszty towaru to oczywiście kupuj i niech czeka w hurtowni to nic nie kosztuje a jak przyjdzie czas to na telefon przywiozą ja mam stan zero wieżba,dachówka,siporex,okna dachowe,cegła na kominy,poroterm,itd.mam kupione i czeka jutro spotykam się z instalatorem i też powiem by wszystko kupił łacznie z grzejnikami i kominkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie co do kupna okien to daj wykaz do wyceny będziesz wiedział gdzie zamówić jak tylko powstaną mury ja tak zrobiłam,a co do reszty towaru to oczywiście kupuj i niech czeka w hurtowni to nic nie kosztuje a jak przyjdzie czas to na telefon przywiozą ja mam stan zero wieżba,dachówka,siporex,okna dachowe,cegła na kominy,poroterm,itd.mam kupione i czeka jutro spotykam się z instalatorem i też powiem by wszystko kupił łacznie z grzejnikami i kominkiem

 

No to jeszcze dywany i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam
witam serdecznie co do kupna okien to daj wykaz do wyceny będziesz wiedział gdzie zamówić jak tylko powstaną mury ja tak zrobiłam,a co do reszty towaru to oczywiście kupuj i niech czeka w hurtowni to nic nie kosztuje a jak przyjdzie czas to na telefon przywiozą ja mam stan zero wieżba,dachówka,siporex,okna dachowe,cegła na kominy,poroterm,itd.mam kupione i czeka jutro spotykam się z instalatorem i też powiem by wszystko kupił łacznie z grzejnikami i kominkiem

No to jeszcze dywany i spokój.Moze lepiej i dywany kupic odrazu i miec problem z głowy,niz płakac z bezsilnosci na brak towaru lub sciągac cegłe z austii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...