Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam dawno mnie nie było widzę że grupa nieźle się powiększyła my jestesmy jeszcze daleko wlasnie dalismy projekt do adaptacji wiec pewnie zejdzie jeszcze 2 tygodnie zanim oddamy do Starostwa.Poratujcie mnie jakimiś namiarami na muraży prosze moze byc na priwa. Będę naprawdę wdzięczna
A jaki rejon p-n.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Mam pytanie do prężnej i silnej grupy Siekierki :)

Mój bardzo dobry kolega, super gośc, poszukuje działki i w Siekierkach pewno są jeszcze do wzięcia.

Swoją drogą to muszę go nakręcić na to forum, bo super sprawa i klimaty są 8)

Czy możecie dać na PRIV lub mail jakieś namiary do kogo się kierować ??

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przezylismy szok. w Swarzędzu protherm 25 po 13 pln.i od ręki.

 

Rozbój w biały dzień !!! Zadzwoń tutaj: 0 607 107 588 - w ubiegłym tygodniu kupowałam za 7,00 brutto. Niestety samemu trzeba zapewnić tranport - do Poznania ok. 700 zł. Tak czy owak wszyło mi po 7,45 za szt. już z transportem :) Porotherm z cegielni Osiek - nie jest zły. Mam też z Zielonki i widać róznicę - tego nie polecam.

 

Kristofuros, poszło na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przezylismy szok. w Swarzędzu protherm 25 po 13 pln.i od ręki.

 

Rozbój w biały dzień !!! Zadzwoń tutaj: 0 607 107 588 - w ubiegłym tygodniu kupowałam za 7,00 brutto. Niestety samemu trzeba zapewnić tranport - do Poznania ok. 700 zł. Tak czy owak wszyło mi po 7,45 za szt. już z transportem :) Porotherm z cegielni Osiek - nie jest zły. Mam też z Zielonki i widać róznicę - tego nie polecam.

 

Kristofuros, poszło na priv.

bardzo dziękuję ja kupiłam w styczniu poprostu mijałam tą hurtownie i kartka z napisem 13 zł od ręki myślałam że wypadek spowoduję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Czy można gdzieś znaleźć lub może macie jakiś przykład wniosku o warunki zabudowy ??

Mam już swoją upragnioną aktualną mapkę wydobytą po ciężkich bojach z Geopozu.

Wyobraźcie sobie, że prostą kreskę o długości 5,2cm robili 4 miesiące. :evil:

No i jak już mam tą aktualną mapkę to chcę złożyć jak najszybciej wniosek o warunki zabudowy, żeby wiedzieć że mogę wybudować swój wymarzony domek :) potem kupić projekt i dalej jazda z papierami, żeby zdobyć PnB.

 

Majania dzięki za namiar 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Czy można gdzieś znaleźć lub może macie jakiś przykład wniosku o warunki zabudowy ??

Kristofuros, proszę: http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/sprawa.html?co=opis&sp_id=1784

To już przetrawiłem.

A co znaczy ten zapis we wniosku (chodzi o wymagane załączniki) ??

Umowa gwarantująca wykonanie uzbrojenia terenu, niezbędnego dla realizacji planowanej inwestycji, zawarta między inwestorem a właściwą jednostką organizacyjną (nie dotyczy przyłączy),
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros napisał:

To już przetrawiłem.

Proponuję złożyć wniosek zgodny ze wzorem podanym na stronie lub przynajmniej zawierający te same dane, których wymaga Urząd (patrz wzór wniosku). Panie są czasmi upierdliwe i czepiają sie szczegółów.

 

A co znaczy ten zapis we wniosku (chodzi o wymagane załączniki) ??

Cytat:

Umowa gwarantująca wykonanie uzbrojenia terenu, niezbędnego dla realizacji planowanej inwestycji, zawarta między inwestorem a właściwą jednostką organizacyjną (nie dotyczy przyłączy)

 

Urzędowy bełkot :lol: Wg mojej wiedzy uzbrojenie terenu to właśnie przyłącza :wink: Do wniosku proponuję dołączyć WTP z ENEA, warunki przyłączenia do sieci wod-kan i opinię z gazowni (jeżeli planujesz gaz). Jeżeli tego nie zrobisz, Urząd będzie wnioskował do gestorów o stosowne opinie co wyduży procedurę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Do wniosku proponuję dołączyć WTP z ENEA, warunki przyłączenia do sieci wod-kan i opinię z gazowni (jeżeli planujesz gaz). Jeżeli tego nie zrobisz, Urząd będzie wnioskował do gestorów o stosowne opinie co wyduży procedurę ...

Właśnie tego nie byłem pewien, czy trzeba to załączyć, ale jak widać lepiej załączyć. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wniosku proponuję dołączyć WTP z ENEA, warunki przyłączenia do sieci wod-kan i opinię z gazowni (jeżeli planujesz gaz). Jeżeli tego nie zrobisz, Urząd będzie wnioskował do gestorów o stosowne opinie co wyduży procedurę ...

Właśnie tego nie byłem pewien, czy trzeba to załączyć, ale jak widać lepiej załączyć. Dzięki za pomoc.

Nie zapomnijcie o pozwoleniu od własciciela drogi o wjazd z posesji na jego droge (gmina lub powiat). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub G, ma rację - należy dołączyć uzgodnienie usytuwania zjazdu z drogi publicznej - to załatwisz w Zarządzie Dróg Miejskich. Często Urząd (ZDM)nakłada obowiązek sporządzenia projektu zjazdu przed uzyskaniem PnB (patrz zapisy w decyzji), ale do WZZiT wystarczy pozytywna opinia ZDM-u. Najlepiej zadzwonić i zapytać w Urzędzie Miasta jak rozpatrują sprawę zjazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś znaleźć lub może macie jakiś przykład wniosku o warunki zabudowy ??

Kristofuros, proszę: http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/sprawa.html?co=opis&sp_id=1784

To już przetrawiłem.

A co znaczy ten zapis we wniosku (chodzi o wymagane załączniki) ??

Umowa gwarantująca wykonanie uzbrojenia terenu, niezbędnego dla realizacji planowanej inwestycji, zawarta między inwestorem a właściwą jednostką organizacyjną (nie dotyczy przyłączy),

Do wniosku o wydanie warunków zabudowy wystarczy dołaczyć opinię o zapewnieniu dostawy mediów. Wydanie opinii jest znacznie szybsze, a o warunki techniczne mozesz wystąpić później w tym czasie jak i tak czekasz na decyzje o warunkach zabudowy. występujesz do Aquanetu, Enei i WSGaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros

A propos kanalizacji: jeśli nie masz w zasięgu kanalizacji, a pewnie papiery składasz do naszego "kochanego" :evil: UM na placu kolegiackim musisz dołączyć umowę na wykonanie szamba podpisaną z firmą, która się tym zajmuje.

Chyba, że planujesz oczyszalnię, to nie wiem, czego oni wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wniosku proponuję dołączyć WTP z ENEA, warunki przyłączenia do sieci wod-kan i opinię z gazowni (jeżeli planujesz gaz). Jeżeli tego nie zrobisz, Urząd będzie wnioskował do gestorów o stosowne opinie co wyduży procedurę ...

Właśnie tego nie byłem pewien, czy trzeba to załączyć, ale jak widać lepiej załączyć. Dzięki za pomoc.

Nie zapomnijcie o pozwoleniu od własciciela drogi o wjazd z posesji na jego droge (gmina lub powiat). Pozdrawiam

 

Do wydania warunków zabudowy urząd może wymagać od wnioskującego informacji o zapewnieniu możliwości dojazdu do posesji. Jeśli działka graniczy z drogą publiczną w rozumieniu prawa urząd sam wystąpi do właściwego zarządu dróg o uzgodnienie projektowanej decyzji. Jeśli działka nie graniczy bezpośrednio z drogą publiczną już we wniosku najlepiej jest określić sposób dojazdu do nieruchomości (graficznie) i dołączyć niezbędne dokumenty potwierdzające wskazany dojazd (informacja o ustanowieniu służebności itp. ). Wydział architektury nie wyda warunków zabudowy dla nieruchomości, do której nie ma zapewnionego dojazdu.

Jakub G - zezwolenie, o którym piszesz, wymagane jest do pozwolenia na budowę i wydawane jest przez właściewego zarządcę drogi w drodze postanowienia lub decyzji administracyjnej. W przypadku zabudowy jednorodzinnej wielokroć wystarczy po prostu na mapce zaznaczyć zjazd bez wykonywania projektu bodowlanego zjazdu. Ale o tym, czy do wydania decyzji o zezwoleniu na budowę zjazdu będzie potrzebny projekt decyduje zarządca drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...