Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

 

Moze jakies spotkanie zorganizujemy co ?

 

jestem za !!!

 

ostatnio trafilem na twoja zonke wychodzac z windy juz chcialem ja zaczepic ale jakos :oops: minałem ja tylko z wielkim usmiechem ;-)

 

No t owszytsko jasne bo Marta powiedziala, ze chyba sie z Toba minela ale nie miala pewnosci wiec nie zagadala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tia buduje a właściwie się wykańcza dosłownie i w przenośni.

Czegu dusza pragnie wiedzieć?

 

Tak w temacie keramzytu ... miał być porotherm, ale ponieważ sytuacja jest taka a nie inna, zastanawiam się nad keramzytem od Muchy. Czytałem że jest trudny przy kuciu bruzd ,wieszaniu szafek itp. Jak tojest w Twoim przypadku ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To w zasadzie jak to jest ??

W tym momencie gdybym nie był pewien tej działki, i tego że dostane warunki zabudowy, to bym musiał taką działkę bez WZiZT sobie na dzień dobry odpuścić, bo to jest normalnie wielka loteria.

Sami pewno wiecie, że nie tak łatwo kupić ładną działkę w dobrej lokalizacji.

A jeszcze jak trzeba przekreślić te, które nie mają warunków zabudowy, to w zasadzie wybór jest znikomy. Poza tym, że takie działki z WZiZT mają kosmos ceny. Np. widziałem ostatnio ogłoszenie w Luboniu działka ok 1400m2 z pełnym uzbrojeniem i z WZiZT gość spiewał na dzień dobry 415 tys.

Nie wspominając o Podolanach, bo tam ogłoszenia na działki w okolicy 1000m2 już dochodzą do 600tys.

Masakra.

 

Bez warunków zabudowy, tak jak pisałeś, zakup działki to loteria. Zrób taka jak ja. Podpisz umowę przedwstępną, i dopisz to, że do zakupu dojdzie po otrzymaniu pozytywnych dla Ciebie WZ.

U mnie wszystkie czynności o których pisałeś powyżej trwały od grudnia 2005 do maja 2006. Czyli od znalezeinia działki do podpisania aktu notarialnego minęło pół roku. A co się na wnerwiałem, to moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek podziekowania za pomoc, po kolei dla:

majanii, Jakuba G, Mice, paweu, Acidtea, mikolayi, misiakowi i fotografowi, mam nadzieje, że nikogo nie pominąłem :)

ale mam teraz mętlik :-?

Przecieże to chodzi tylko o warunki zabudowy, a nie o PnB.

To ten miesiąc oczekiwania w UM na warunki to są jakieś mrzonki, ale chyba jeśli myślą, że miesiąc od momentu złożenia kompletnego wniosku.

Złożyłem dziś rano wniosek do Aquanetu - miesiąc czekania.

Jutro jade do Enei - ileś tam czekania

do Gazowni - tu na szczęście nie problem bo już po tygodniu będę wiedział ( znajomości 8) )

i do tego jeszcze doszedł ZUD, nie wspominając o pozwoleniu od właściciela drogi, którym jest właściciel, od którego kupuję działkę. W zasadzie wszystkie drogi w tej okolicy są jego własnością, bo Miasto nie kwapi się z przejęciem dróg.

 

To w zasadzie jak to jest ??

W tym momencie gdybym nie był pewien tej działki, i tego że dostane warunki zabudowy, to bym musiał taką działkę bez WZiZT sobie na dzień dobry odpuścić, bo to jest normalnie wielka loteria.

Sami pewno wiecie, że nie tak łatwo kupić ładną działkę w dobrej lokalizacji.

A jeszcze jak trzeba przekreślić te, które nie mają warunków zabudowy, to w zasadzie wybór jest znikomy. Poza tym, że takie działki z WZiZT mają kosmos ceny. Np. widziałem ostatnio ogłoszenie w Luboniu działka ok 1400m2 z pełnym uzbrojeniem i z WZiZT gość spiewał na dzień dobry 415 tys.

Nie wspominając o Podolanach, bo tam ogłoszenia na działki w okolicy 1000m2 już dochodzą do 600tys.

Masakra.

 

ja z kobieta od ktorej kupilem dzialke ustalilem ze nie zaplace jej dopóki nie dostane wz bo moze okazac sie ze kupie dzialke i nie bede mogl tam domu postawic (czytalem o takich przypadkach) wiec cierpliwie czekala i przy okazji zdeklarowalem sie jej ze zalatwie wz odrazu na 2 dzialke ktora miala do sprzedania (moglem wybrac sobie ktora chce i wybralem ta gorsza :( )

 

musisz uważać na droge jak wlascicielem jest gostek a nie gmina !!!

bo moze za jakis czas gostkowi odwalic albo odziedziczy to nienormalny syn i postawia tobie rogatki i bedziesz musial placic za dojazd do wlasnego domu (kiedys byla sprawa dla reportera z podobnym przypadkiem )

 

wiec na moje wazne jest aby byla zawarta w akcie notarialnym podczas zakupu dzialki informacja wlasciciela zbywajacego dzialke o dozywotniej sluzebnosci na dzialki gdzie prowadzi droga (ew. sluzebnosc przejazdu i przechodu )zapisane to bedzie w ksiedze wieczystej tych dzialek

 

popytaj prawnika !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

wiec na moje wazne jest aby byla zawarta w akcie notarialnym podczas zakupu dzialki informacja wlasciciela zbywajacego dzialke o dozywotniej sluzebnosci na dzialki gdzie prowadzi droga (ew. sluzebnosc przejazdu i przechodu )zapisane to bedzie w ksiedze wieczystej tych dzialek, popytaj prawnika !!!

 

Dokładnie to mam ustalone na dzień dobry, te zapisy są zawarte w umowie przedwstępnej notarialnej oczywiście, nie tylko służebność drogowa, ale równiez gruntowa, na wypadek jakbym chciał w przyszłości jakieś nowe przyłącze sobie do domu pociągnąć ( np. nitkę zasilania wodorem - tu to sobie fantazjuje 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek podziekowania za pomoc, po kolei dla:

majanii, Jakuba G, Mice, paweu, Acidtea, mikolayi, misiakowi i fotografowi, mam nadzieje, że nikogo nie pominąłem :)

ale mam teraz mętlik :-?

Przecieże to chodzi tylko o warunki zabudowy, a nie o PnB.

To ten miesiąc oczekiwania w UM na warunki to są jakieś mrzonki, ale chyba jeśli myślą, że miesiąc od momentu złożenia kompletnego wniosku.

Złożyłem dziś rano wniosek do Aquanetu - miesiąc czekania.

Jutro jade do Enei - ileś tam czekania

do Gazowni - tu na szczęście nie problem bo już po tygodniu będę wiedział ( znajomości 8) )

i do tego jeszcze doszedł ZUD, nie wspominając o pozwoleniu od właściciela drogi, którym jest właściciel, od którego kupuję działkę. W zasadzie wszystkie drogi w tej okolicy są jego własnością, bo Miasto nie kwapi się z przejęciem dróg.

 

To w zasadzie jak to jest ??

W tym momencie gdybym nie był pewien tej działki, i tego że dostane warunki zabudowy, to bym musiał taką działkę bez WZiZT sobie na dzień dobry odpuścić, bo to jest normalnie wielka loteria.

Sami pewno wiecie, że nie tak łatwo kupić ładną działkę w dobrej lokalizacji.

A jeszcze jak trzeba przekreślić te, które nie mają warunków zabudowy, to w zasadzie wybór jest znikomy. Poza tym, że takie działki z WZiZT mają kosmos ceny. Np. widziałem ostatnio ogłoszenie w Luboniu działka ok 1400m2 z pełnym uzbrojeniem i z WZiZT gość spiewał na dzień dobry 415 tys.

Nie wspominając o Podolanach, bo tam ogłoszenia na działki w okolicy 1000m2 już dochodzą do 600tys.

Masakra.

To nie do końca tak, ze nie kupuje się działki bez warunków zabudowy. A co zrobić, jak kupujesz działkę z warunkami zabudowy, ale twój wymarzony dom nie spełnia warunków ? Można sprawdzić jakie jest przeznaczenie terenu i czy jest mozliwe wydanie warunków zabudowy. To pierwsze wymaga wizyty w urzędzie, drugie na działce. Owszem istnieje wtedy jakieś ryzyko, ale naprawdę niewielkie, z tym że rzadko który kupujący ma takie wiadomości, najczęściej takie rzeczy się dowiaduje już dawno po kupnie zarówno atrakcyjnej działki, jak i "atrakcyjnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze pomozcie bo sie zamotalem. Zonka sprawdzala dzisiaj w gazowni i do wniosku o wydanie warunkow przylaczenia gazu czy tez pradu powinna byc dolaczona mapka z wrysowanym budynkiem. Troche mnie to zaskoczylo bo myslalem, ze adaptacja pojdzie swoja droga a w miedzycasie zalatwie wszystkie warunki przylaczy? A tu sie okazuje, z emusze czakac na projekt, potem adaptacje a dopiero potem skladac te nieszczesne wnioski.

 

Czy nie mozna na tych pamkach samemu narysowac domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Chcialam dolaczyc do grupy, w miare zglebiania postow, odkrywam tyle interesujacych wiadomosci, super, ze zalozono ten watek !!!

Kupilismy z mezem dzialke w Steszewku, przy Puszczy Zielonce, wiem, ze Natus bedzie moja sasiadka, moze ktos jeszcze? Poki co zalatwiamy papierki, z budowa ruszymy dopiero na jesien. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, zyczac milego weekendu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Chcialam dolaczyc do grupy, w miare zglebiania postow, odkrywam tyle interesujacych wiadomosci, super, ze zalozono ten watek !!!

Kupilismy z mezem dzialke w Steszewku, przy Puszczy Zielonce, wiem, ze Natus bedzie moja sasiadka, moze ktos jeszcze? Poki co zalatwiamy papierki, z budowa ruszymy dopiero na jesien. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, zyczac milego weekendu !!!

 

Witaj

Czyzby wielbicielka Thorgala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Kucze pomozcie bo sie zamotalem. Zonka sprawdzala dzisiaj w gazowni i do wniosku o wydanie warunkow przylaczenia gazu czy tez pradu powinna byc dolaczona mapka z wrysowanym budynkiem. Troche mnie to zaskoczylo bo myslalem, ze adaptacja pojdzie swoja droga a w miedzycasie zalatwie wszystkie warunki przylaczy? A tu sie okazuje, z emusze czakac na projekt, potem adaptacje a dopiero potem skladac te nieszczesne wnioski.

Czy nie mozna na tych pamkach samemu narysowac domu?

Mapke trzeba dołączyć ( 2 egzemplarze - chyba 8) - składałem wczoraj na ręce kierownikowi przy szklaneczce whisky - razem wypełnialiśmy i wniosek i szklaneczki i gardełka 8) , to mogę nie pamiętać, czy wziął 2 czy jedną, ale tak mi jakoś świta, że brał 2)

Ale na pewno nie wrysowywałem żadnego budynku w tą mapkę.

 

Kiedyś składałem wniosek o warunki odnośnie innej działki i były te same wymagania, załączone 2 mapki bez wrysowywania budynku.

 

Do warunków odnośnie prądu też dzisiaj rano składałem i nie było wymagane wrysowanie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...