Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Czy ktoś zamawiał ostatnio cegłę pełną? Gdzie i w jakiej cenie?

 

A swoją drogą ... gdzie jest nawiększy wybór cegieł i płytek klinkierowych do pooglądania i oczywiście do kupienia :wink: ?

 

Budmar Baranowo - centrum klinkieru

kupowałem tam też dachówke ROben i dostałem najlepszą cene w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie jakie cudo kupiłam!

Dachówka ceramiczna Nibra DS5.

Zużycie na m2 to 5,5 szt., ciężar na m2 to 33kg i nasiąkliwość poniżej 3% !

A najlepsza z tego wszystkiego jest cena, tzn. 30zł/m2 za grafitową angobę (zapas z zeszłego roku). Dachówki w innych kolorach są już z tego roku i kosztują 39zł/m2.

Normalnie rewelacja :)

 

A, zapomniałam powiedzieć, że polecił mi ją mój dekarz i jeszcze jedno, naprawdę miła kobieta obsługuje (doradzi, wytłumaczy i może rabacik da, jak powiecie, że ode mnie z forum) :)

 

W Poznaniu są dwie hurtownie "PHU Super dach", ja kupowałam na ul. Obornickiej 248 (tel. 061 656-20-85).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał ostatnio cegłę pełną? Gdzie i w jakiej cenie?

 

A swoją drogą ... gdzie jest nawiększy wybór cegieł i płytek klinkierowych do pooglądania i oczywiście do kupienia :wink: ?

witam kupiłam cegłę pełną 150 w Pokrzywnie PSB 0,83 brutto(20.04)a duży wybór klinkieru np.dziurawka 1,7 brutto(Roben) Budmar http://www.budmar.pl Baranowo ul.Poznańska20 tel.061-814 23 08;814 25 45 p.Paweł polecam[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba

 

czy mozecie napisac ile wyszlo Wam za pokrycie dachu - dachowki zwykle plus te wszystkie dodatki bez wiezby. i jakie to duze dachy. wiem ze wazny jest ksztalt dachu, ale potrzebuje tylko przyblizonej kwoty.

 

zastanawiam s czy starczy mi 20k na te wszystkie rozne dachowki ( bez robocizny i wiezby. moj dach ma 270m2)

 

z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba

 

czy mozecie napisac ile wyszlo Wam za pokrycie dachu - dachowki zwykle plus te wszystkie dodatki bez wiezby. i jakie to duze dachy. wiem ze wazny jest ksztalt dachu, ale potrzebuje tylko przyblizonej kwoty.

 

zastanawiam s czy starczy mi 20k na te wszystkie rozne dachowki ( bez robocizny i wiezby. moj dach ma 270m2)

 

z gory dzieki za info

 

powierzchnia to nic - najważniejszy jest kształt+powierzchnia - u mnie na dach 280 zł wyszło 20000 na materiały - dachówka ceramiczna, membrana, rynny, blachy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba

 

czy mozecie napisac ile wyszlo Wam za pokrycie dachu - dachowki zwykle plus te wszystkie dodatki bez wiezby. i jakie to duze dachy. wiem ze wazny jest ksztalt dachu, ale potrzebuje tylko przyblizonej kwoty.

 

zastanawiam s czy starczy mi 20k na te wszystkie rozne dachowki ( bez robocizny i wiezby. moj dach ma 270m2)

 

z gory dzieki za info

 

powierzchnia to nic - najważniejszy jest kształt+powierzchnia - u mnie na dach 280 zł wyszło 20000 na materiały - dachówka ceramiczna, membrana, rynny, blachy itd

mój dach ma 200 m/2w lutym dach.ceram.Roben falista 13500 z folią i blachą na opierzenia.chociaz mamy kupioną i tak kazali 3 tygodnie wczesniej zamówic transport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj umówiłam się z geodetą na wytyczenie budynku. Za 4 punkty zawołał 550 zł + moje materiały do wytyczenia. Dużo czy mało?

Znajomy mi mówił, że jak on się budował to płacił 50 zł od narożnika. Ale ja nigdzie nie mogłam znaleźć geodety z taką ceną, a może źle szukam :wink:

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na kilka powyższych postów : za samą dachówkę (z gąsiorami, dachówkami bocznymi itp) dla dachu 230m2, 2 lukarny i daszek nad wykuszem ok 14500. Dachówka Robena typ S miedziana. Dla zwykłej falistej średzkiej Robena wyszło ponad 2000 taniej. Więźba chyba około 9200 pln.

Z dostępnością bywa różnie, w tej samej firmie, w jednym punkcie nie do zamówienia, w drugim w zasadzie od ręki (2-3 tygodnie czekania max).

 

Za geodetę zapłaciłem 800 pln (12 narożników, za 1 bierze 80, w promocji wziął tylko za 10). Inna stawka to 100 za 4 narożnik + 50 za każdy następny. U mnie wyszło na to samo.

 

Aaricia 120k pln za pompę i instalację + wentylację mechaniczną to jest norma. Pompa z 50-70k do tego sama instalcja c.o. c.w.u z 20-30 i went. mechaniczna 15-20. Co nie oznacza, że ceny nie są chore bo są. Jedyne wyjście robić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał ostatnio cegłę pełną? Gdzie i w jakiej cenie?

 

A swoją drogą ... gdzie jest nawiększy wybór cegieł i płytek klinkierowych do pooglądania i oczywiście do kupienia :wink: ?

 

Budmar Baranowo - centrum klinkieru

kupowałem tam też dachówke ROben i dostałem najlepszą cene w Poznaniu

 

Dzięki za namiar :) Byliśmy dzisiaj - klinkier wybraliśmy! Świetne miejsce, duży wybór i ciekawa ekspozycja. Co do ceny na razie nie mam porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich po długiej przerwie!!!

 

Widzę że temat dachówki jest na tapecie,a my właśnie ostatnie dwa tygodnie rozgladaliśmy się za dachówkę i w końcu kupiliśmy dachówkę firmy niemieckiej jungmeier .Nasz sąsiad ma już ją na dachu i wygląda calkie fajnie.Jeżeli chodzi o dachówkę ROBENA to mieliśmy wycenę z WASZ-DACHU na 200m2 dachu jakieś 9000 tys netto + dodatki tj.blachy kliny itp. ale jak się dobrze przyjrzeć to podstawowej policzyli za mało gąsiorów za dużo...... .Zdecydowaliśmy się na jungmeiera bo chyba lepsza i ładniejsza.Cena 28,00 zł za podstawową ,gąsiory 14,70 zł,lewy prawy 29,00zł.My kupujemy dachówkę na 7% vat ,jeżeli jest ktoś zainteresowany to chętnie służę numerem telefonu.Pani właśnie rozkęca swój interes więc można coś wytargować!!! http://www.jungmeier.pl/index.php?id=197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, potrzebuje namiar na kogos, kto fachowo i realnie wyceni projekt, czy ktos moze pomoc?

 

Pozdrawiam i chciałam Ci napisać, że ja robiłam "dokładną" wycenę swojego projektu. Myślę, że mimo pewnych różnic z moich rozeznań a danych rzeczoznawcy kosztorysowego cena wyszła realna. Kosztowało mnie to 600 zł i otworzyło oczy na faktyczne koszty budowy tzn dom o pow. 160 mk + 40 m garaż cena ok.470 tys. przy bardzo gospodarczym systemie i dużym wkładzie własnym można zejść do 350 tys.

 

Województwo wielkopolskie - kosztorysanci

 

Lp. Nazwisko Imię Kod Miasto Adres Telefon

 

1.Bełczykowski Kazimierz 61-514 Poznań ul. Traugutta 29 A/2 (061) 833-36-41

2.Brzozowski Edwin 61-450 Poznań Oś. Dębina 16c m 17 (061) 832-07-44

3.Cieśla Jacek 64-100 Leszno ul. Holenderska 20/7 0605-828-620

4.Galas Danuta 60-161 Poznań ul. Jawornicka 7D m 30 0501-954-791

5.Gołębiak Eugeniusz 63-023 Sulęcinek ul. Mrzynowko 3A (061) 285-15-12

6.Góral Bogumiła 64-100 Leszno ul. W. Jagiełły 88 500-147-678

7.Frąckowiak Jerzy 61-583 Poznań ul. św. Czesława 0602-449-761

8.Hamrol Grażyna 63-700 Krotoszyn ul. Kopernika 20 0606-333-815

9.Jarlaczyk Małgorzata 60-193 Poznań ul. Wieczorynki 12 (061) 814-35-19

0602-353-274

10.Kurasiński Tomasz 64-360 Zbąszyń ul. Ciświckich 1 0509-417-704

11.Ładecki Wojciech 60-178 Poznań ul. Dziewińska 15 (061) 868-00-28

0509-211-682

12.Łączek Lech 61-251 Poznań os. Orła Białego 109/2 0604-354-702

13.Łoszyński Jerzy 62-004 Kicin ul. Poznańska 13 (061) 811-10-00

14.Mendel Janusz 60-363 Poznań ul. Grodziska 19 (061) 823-31-09 0502-562-276

15.Niemczyk Renata 61-381 Poznań Traugutta 29a/1 (061) 834-10-18

16.Nowicki Roger 60-648 Poznań ul. Obornicka 41/57

17.Plesiński Stanisław 62-400 Słupca Koszuty Parcele 18 (063) 275-53-49 0602-758-825

18.Politycki Ryszard 64-920 Piła ul. Półwiejska 6 (067) 214-00-50

19.Skubel Izabela 60-161 Poznań ul. Jawronicka 13b/26 0609-703-575

20.Smaczyński Jacek 62-004 Czerwonak ul. Szkolna 46B (061) 892-99-84 0501-220-250

21.Witt Marek 60-162 Poznań ul. Międzyborska 47/11 (061) 868-06-80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich po długiej przerwie!!!

 

Widzę że temat dachówki jest na tapecie,a my właśnie ostatnie dwa tygodnie rozgladaliśmy się za dachówkę i w końcu kupiliśmy dachówkę firmy niemieckiej jungmeier .Nasz sąsiad ma już ją na dachu i wygląda calkie fajnie.Jeżeli chodzi o dachówkę ROBENA to mieliśmy wycenę z WASZ-DACHU na 200m2 dachu jakieś 9000 tys netto + dodatki tj.blachy kliny itp. ale jak się dobrze przyjrzeć to podstawowej policzyli za mało gąsiorów za dużo...... .Zdecydowaliśmy się na jungmeiera bo chyba lepsza i ładniejsza.Cena 28,00 zł za podstawową ,gąsiory 14,70 zł,lewy prawy 29,00zł.My kupujemy dachówkę na 7% vat ,jeżeli jest ktoś zainteresowany to chętnie służę numerem telefonu.Pani właśnie rozkęca swój interes więc można coś wytargować!!! http://www.jungmeier.pl/index.php?id=197

 

Bardzo ładna ta dachówka :o :D :D :D poproszę o nr tel. Może się jeszcze przyda :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros, a jakie ogrzewanie bedziesz mial? My zastanawiamy sie nad pompa lub olejem (bo gazu nie ma), pompa + went. mechaniczna wyszlaby podobno w cenie 120 tys. tak nam wyliczyl znajomy z Viessmanna, naprawde tyle to moze kosztowac? Jakis obled.

Te 120 tys. to trochę przesadzone jest. Mamy dom powierzchnią zbliżony do tego, jaki chcesz budować.

Zamówiłam pompę ciepła. Całkowity koszt kotłowni to 28 tys. Do tego dolne źródło: 17,5 tys. Drogo, bo zdecydowaliśmy się na pionowe odwierty. Jeżeli kolektor miałby być poziomy, to zmieścisz się w 5-6 tys. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem też już zamówiona. Chcieliśmy najbardziej energooszczędny model Storkaira, więc koszt wyszedł dość duży, ale całkiem przyzwoita instalacja z reku Storkair (pobierającym trochę więcej prądu) w wykonaniu rekuperatory.pl, to koszt 17 tys.

Podsumowując: koszt pompy i wentylacji u nas to 66,5 tys. Wersja mniej kapitałochłonna to 51 tys. Do 120 tys. jednak sporo brakuje.

Inna sprawa, że Viessman w porównaniach wychodzi potwornie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy budowac Benedykta III z MGProjekt

http://mgprojekt.com.pl/domki/benedykt3/index.php - moze ktos rowniez tutaj buduje ten domek?

Budujemy dom trochę podobny: zbliżona powierzchnia, podobny kształt dachu. Mamy już prawie stan surowy zamknięty (brakuje drzwi zewnętrznych i bramy garażowej, żeby naprawdę zamknąć). Koszt to ok. 260 tys. Ale zdążyliśmy wybudować zanim ceny materiałów oszalały i robocizna była o połowę tańsza. Teraz każda wycena po miesiącu jest już nieaktualna, bo trzeba do niej dodać co najmniej 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat dachówek na topie. Skoro mnie tak naszło na pisanie, to wszystkim, którzy jeszcze dachówki nie zamówili radzę omijać z daleka hurtownię WASZ DACH. Opiszę na czarnej liście moje przygody z nimi. Jeszcze w życiu nie spotkałam się z taką ignorancją, chamstwem i olewaniem klienta, jak u nich :evil: :evil: :evil: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...