Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Ja widziałam Okpol w realu - możesz obejrzeć je w Darplaście na Starołęckiej. Generalnie - porażka. Od wewnątrz wyglądają ok, niczym w zasadzie od Fakro się nie różnią, ale od zewnątrz... zamiast blachy dają chyba jakiś pergamin, blaszka cieniutka, powykrzywiana, zupełnie inny standard niż fakro czy velux. Ja szybko zrezygnowałam, chociaż w standardzie mają to czego inne okna nie mają - szyby hartowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Altariela napisała:

w standardzie mają to czego inne okna nie mają - szyby hartowane

Nie jestem pewna czy w standardzie, ale Roto też mają szyby hartowane i Velux też - a to ważna cecha :) Cały czas waham się miedzy Roto i Velux :roll: Velux - są solidnejsze, Roto bardziej funkcjonalne. Ceny jak na razie nie biorę pod uwagę ... a chyba ona zadecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad oknami połaciowymi :roll: Poczytałam i opinie na forum o producentach są różne ... Skłaniam się ku wyrobom firmy Roto, głównie ze względu na propozycje okien wysokoosiowych. Potrzebuje 4 szt - w tym dwa okna będą w systemie combi - prawdopodobnie te będą uchylno-obrotowe ze względu na pełnienie jednocześnie funkcji wyłazu do obsługi komina ... Czy ktoś z Was też się nad nimi zastanawiał?

 

Mam okna ROTO uchylno-obrotowe. 6 szt. 2 lata. Sa ok. Veluxy mi sie nie podobaly, fakro mialo jakis dziwny przelaczik z boku jakbym chcial zamienic z uchylnego na obrotowe (w Roto tylko ustawienie klamki powoduje zmiane otwierania). No i ta os obrotu wyzej niz w polowie... Przynajmniej w glowe sie czlowiek nie wali :)

Jakby co zdjecia podczas montazu i pozniej sa w stopce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tutaj nie pokazywałem. W styczniu goniłem budowę a w lutym i marcu budowa ganiała mnie. Po początkowej panice kwitnę z zadowolenia jak wiosna wokół. Właśnie zaczynam kłaść dachówkę.

 

Piszecie o oknach połaciowych. Kupiłem Veluxy, ale zdecydowała tylko cena: jakieś 880zł za 78x160 plus kołnierze. Przeglądałem wszystkie i jakościowo Fakro wydawały się najlepsze, porządnie wykończone, ale droższe. Dekarze chwalą Veluxy za kołnierze. Ponoć lepiej spasowane do okien.

 

Co do dachówki, to polecam twarde negocjacje. Kupiłem Koramica L15. Chciano za nią ponad 3zł za sztukę, a po targach zeszli do 2,54 brutto.

 

Misiak - fajny pomysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani potrzebuję twardy styripoan pod wylewkę. ma ktoś jakieś namiary. To kolejny materiał deficytowy więc hmmm. może ktoś ma jakieś niewyschnięte źródełko?

 

 

mi troche ostatnio zabrakło i kupowałem w leroyu w Swadzimiu - mieli od ręki - o cene nawet nie pytałem bo potrzebowałem 2 paczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani potrzebuję twardy styripoan pod wylewkę. ma ktoś jakieś namiary. To kolejny materiał deficytowy więc hmmm. może ktoś ma jakieś niewyschnięte źródełko?

 

 

mi troche ostatnio zabrakło i kupowałem w leroyu w Swadzimiu - mieli od ręki - o cene nawet nie pytałem bo potrzebowałem 2 paczki

 

ha godne uwagi.

Mi w Jelonku u Begiera zaśpiewali 200 zł za m3. Ta cena mnie trochę przeraziła :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja biorę dachówki z WASZ DACH-u :lol:

Ich wycena była lepsza od drugiej z firmy na obornickiej. Na dzień dodry dostałam ładne upusty np. na veluxy 20%

pozdrawiam

atka

Nam też dali świetne upusty. 20% na okna dachowe to u nich standard. I ponad 30% na dachówkę. Ich oferta była najkorzystniejsza ze wszystkich, jakie dostaliśmy. Dlatego ich wybraliśmy. I to był błąd. Opisałam przygody z tą firmą na czarnej liście w dziale "Wykonawca doskonały i mniej". Niestety nie jest to tylko moja ocena. Kiedy rozmawialiśmy w innych hurtowniach, na hasło WA.SZ. DACH wszyscy z politowaniem kiwali głowami. No cóż, mądry Polak po szkodzie :cry: .

polecam Dek-pol, Wenę, Pimar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin - dzięki za życzenia

Brzydlak - mam jednak nadzieję, że uda mi się trochę skrócić tę mękę :lol: :p

A jeśli chodzi o sprawy budowlane, to dzwoniłem do Eneii w Gnieźnie z zapytaniem o termin wykonania przyłącza prądowego. I co usłyszałem? Pan, nawiasem mówiąc niezbyt uprzejmy, poinformował mnie, że realny termin to 11 miesięcy od podpisania umowy!!!! :o :o :o Horror.

Potem oznajmił mi, że mogę, na własny koszt a jakże, wykonać sobie tzw przyłącze tymczasowe. Czy ktoś już to przerabiał? Jakie są koszty takiego przyłącza tymczasowego i co z niego można użyć w późniejszym czasie do przyłącza docelowego?

Będę wdzięczny za każdą informację

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek-MZM napisał:

w Roto tylko ustawienie klamki powoduje zmiane otwierania. No i ta os obrotu wyzej niz w polowie... Przynajmniej w glowe sie czlowiek nie wali. Jakby co zdjecia podczas montazu i pozniej sa w stopce

 

Te cechy właśniesą dla mnie cenne w Roto. Zdjęcia obejrzałam ... Murator też czytałam :wink: - Gratuluję domku !! :) Czas podjąć decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z wlkp.

Potrzebuje kilku rad na temat formalnosci.

Buduje (zaczynam) w poznaniu. @ stycznia skladalem wniosek o warunki zabudwy i do dnia dzisiejszego(czekam juz 4 miesiac) nie dostalem tych warunków ciagle czekam:| czy to normalne? dzwonie dowiadywac sie co i jak i ponocciagle w toku:|. Mapke do celów projektowych juz mam pisma z energetykiz gazownicta dostalem( wodociogów nie musze) I nie wiem co teraz moge robic? doradzcie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...