Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Przeczytałem wszytskie Twoje posty, ale wróciłem do tego pierwszego, bo widzę, że się wpieniłaś. He he :D

 

Ja ci powiem co będzie: prawdopodobnie nic nie będzie.
A skąd wiesz? :roll:

 

Kupując dobrą folię dostajesz 30-letnią gwarancję - da Ci ktoś 30-letnią gwarancję na dechy które leżą na Twoim dachu? Da ci ktoś 30-letnią gwarancję na papę?

 

Tak, gwarancją jest stosowanie tych materiałów o wieków, a drewno od tysięcy lat. Folia od kilku.

Ba, niektórzy producenci folii w ramach gwarancji nie tylko dostarczają folię, ale też pokrywają koszty robocizny związanej z rozebraniem części dachu i wymianą folii.

Ehe, ciekawe, czy za 30 lat znajdziesz dowód zakupu żeby mieć roszczenia gwarancyjne. sprzedawcy będą od dawna wąchali kwiatki od dołu.

Tak jak już pisałam, wydaje mi się że deskowanie jest opłacalne jeśli kładzie się na dach blachę (dodatkowe wygłuszenie) lub jeśli ktoś mocno chce odroczyć termin położenia dachówki lub jeśli na dach włazi początkujący dekarz, który nie umie położyć prawidłowo folii.

Miałem do wyboru wypas dachówkę+folia lub cementową plus deskowanie.

Dekarz rzeczywiście jest początkujący 8)

 

Generalnie to dyskusja nad ważnością świąt bożego narodzenia nad świętemi wielkiej nocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do Kiszkowa to zastanwaiam sie nad nimi ja dzisiaj bytlem w Garbach Hurt-Drew i moga zrobic wiezbe za 3 tygodnie ale cena 820 netto z impregnacja. O ktorm tartaku mowisz w Jasinie? Masz jakies namiary na tartaki z polnocy? bo moze tam beda bardziej chetni do wspolpracy

Brachol, a pytałeś w tartak Trzebicz? Daleko, ale oni wożą do Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że niezłą burzę wywołałam tym deskowaniem lub jego brakiem :o

Ale przeczytałam wszystkie za i przeciw ... i chyba nadal znajduję się w punkcie wyjścia. No cóż, zdam się na doświadczenie majstra od dachu, który twierdzi, że folia zdaje egzamin na dachach powyżej 30 stopni. Przy mniejszym kącie folia musi ustąpić miejsca deskowaniu.

Muszę jeszcze dodać, żze kupiłam dachówkę ceramiczną wielkopowierzchniową (Nibra DS5) i oszczędzam również na tych poziomych deseczkach (kurcz ę zapomniałam jak one się nazywają :oops: ), na których opierają się dachówki. Majster od dachu mówi, że te dachówki są bardzo mocne i nie ma odpadów (pękania) podczas krycia, a Roben to się umywa do nich.

Tak więc mam nadzieję, że wszystkie moje dachowe decyzje będą trafione :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jakie systemy rynnowe polecacie?, interesuje mnie cos w kolorze miedzi i nie za drogiego wiec pozostaje PCV.

 

Pozdrawiam

Nie polecę bo nie wiem, natomiast ponieważ kolory miedziane są różne to podjedź np. do (zupełnie nie polecanej, wręcz przeciwnie ale posiadają na wystawie 3 producentów pcv miedzianego) WA.SZ DACHu w Komornikach i obejrzyj sobie jak to wygląda. My początkowo też chcieliśmy miedziane, bo dachówki niby miedziane ale każdy producent posiada własną definicję tego koloru :wink: . i skończy się na stalowych w kolorze b.zbliżonym do dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

jakie sa teraz ceny za styropian twardy na posadzkę??? ja dostałem 13.5zł netto :o :o :o za m2

Też szukam stryropiany pod wylewkę. Mam mieć 8 cm gruby. No i cena w tej chwili od reki to 200 zł za m3.

ja robie 2x5cm na dole i 1x5cm na górze. nie mam ceny za metr sześcienny - musze zadzwonić sie dowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi proszę, jak kompletnemu tumanowi, co instalator ma do zrobienia na etapie fundamentów i ile może za to wziąć?

 

nic - przepusty sobie sam zrób albo murarze niech zrobią

przed chudziakiem kanalizacja

Jasne, niech sobie jeszcze przed zrobieniem wylewki rozprowadzi w odpowiednie miejsca. Niech sobie wprowadzi wodę również. Ludzie zastanówcie się trochę co radzicie. Jeśli człowiek nawet nie wie co ma na danym etapie instalator zrobić to ma spore szanse, że czegoś nie przewidzi albo coś zrobi źle.

Acidtea, jeśli masz na myśli cały stan zero, to tak jak napisałem wyżej rozprowadzenie kanalizy do pionów, wyciągnięcie na odpowiednią wysokość, wrzucenie rury od wody. W sumie kilkaset pln za robotę w zależności od chaty. Dobry instalator przygotuje to tak, że nawet jak będziesz chciał coś przestawić albo projekt będzie niezbyt dokładny, to nie będzie problemu.

Jeśli tylko ściany fundamentowe to przepusty ale w odpowiednich miejscach a nie na chybił trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acidtea, jeśli masz na myśli cały stan zero, to tak jak napisałem wyżej rozprowadzenie kanalizy do pionów, wyciągnięcie na odpowiednią wysokość, wrzucenie rury od wody. W sumie kilkaset pln za robotę w zależności od chaty. Dobry instalator przygotuje to tak, że nawet jak będziesz chciał coś przestawić albo projekt będzie niezbyt dokładny, to nie będzie problemu.

 

Świnto racjo!

 

O czy się przekonałem dziś rano rozmawiając z pewnym panem instalatorem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...