Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

szerokość działki 21,80 m2 a długość 54 m 2 łącznie 1188 m2, ale problem właściwie jest w tym czy dom który ma być 3 m od granicy ma być w tej samej linii co sąsiadów czy może lepiej wsunięty w głąb aby ten podjazd był wygodny?

Ale nadal nie wiemy ile masz miejsca z przodu domu, żeby samochodem wjechać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście się nie rozumiemy :lol: Rozumiem o co pytasz ale właśnie odpowiedź zależy nie od tego ile masz z boku garażu tylko z przodu domu od płotu/drzewek/domu oraz wzdłóż. Samochód ma określony promień skrętu i to jest minimum jakie musisz zostawić. Ja sobie wymierzałem do auta kombii i przy założeniu, że nie muszę wjechać do garaża tylko ustawię się równoloegle do osi domu wychodziło 6m, żeby nikogo nie zamęczyć manewrami i drzewka oraz elewację oszczędzić. Znajomy wrysował w CADzie swój samochód w skali + cały dom oi projekt ogrodu i tak sprawdził ile musi mieć miejsca.

 

Ja koniec końców zmieniłem ustawienie i dla drugiego auta będzie miejsce z boku garażu przez co muszę wymanewrować lekkim zygzakiem, dlatego garaż stoi 7m od granicy z przodu i 5m z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka

 

Za rozprowadzenie kanalizy przy stanie zero 2500 za materiał i robociznę, trochę za dużo?

 

Przy zasypywaniu fundamentów potrzebny jest cat, jak się wtedy płaci za cały dzień ryczał czy tylko za tyle ile musiał przesypać? Ile mniej więcej biorą?

 

Co do kanalizy hmm to nie wiem - rok temu wystarczyło na to 600 do 800 zł.

A za zasypywanie płacisz od godziny pracy Cata do tego za auto lub tonę piachu zależnie jakiego dostawcę dorwiesz.

Warto zorganizować tak aby nie bylo przestojów pracy koparki i aby jednocześnie byl ubijany skoczkiem piach. U mnie wygładało to tak że najpierw zwieżli cały piach a potem Cat to ładował do fundamentów a Bartki ubijały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka

 

Za rozprowadzenie kanalizy przy stanie zero 2500 za materiał i robociznę, trochę za dużo?

 

Przy zasypywaniu fundamentów potrzebny jest cat, jak się wtedy płaci za cały dzień ryczał czy tylko za tyle ile musiał przesypać? Ile mniej więcej biorą?

witam za rozprowadzenie kanalizy z materiałem stanu zero 1000zł. pyt.2 cat 70 zł godzina zasypanie trwało 3 godz.z pomocą murarzy.pozdrawiam lidka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka

 

Za rozprowadzenie kanalizy przy stanie zero 2500 za materiał i robociznę, trochę za dużo?

 

Przy zasypywaniu fundamentów potrzebny jest cat, jak się wtedy płaci za cały dzień ryczał czy tylko za tyle ile musiał przesypać? Ile mniej więcej biorą?

co do ceny to troche zalezy ile tego materialu wyjdzie ja u siebie za material dalem gdzies 150 zl (za kanalize rura 110 pomaranczowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My płaciliśmy 1250 zł za materiały oraz 400 zł za robociznę - kanaliza w sterfie zero., Ogólnie las rurek :o i domek dosyć duży - w parterze 190 m z garażem (tam jest kratka, więc również liczę

 

Za cata zapłaciliśmy 70 zł za godzinę (noramlnie 80 zł, ale dostaliśmy rabat - bo było blisko)

 

bez cata zasypywać będą tydzień :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka

 

Za rozprowadzenie kanalizy przy stanie zero 2500 za materiał i robociznę, trochę za dużo?

 

Przy zasypywaniu fundamentów potrzebny jest cat, jak się wtedy płaci za cały dzień ryczał czy tylko za tyle ile musiał przesypać? Ile mniej więcej biorą?

co do ceny to troche zalezy ile tego materialu wyjdzie ja u siebie za material dalem gdzies 150 zl (za kanalize rura 110 pomaranczowa)

te 150 pln to za cały stan zerooo??? chyba tylko za wyjscie z budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 150 pln to za cały stan zerooo??? chyba tylko za wyjscie z budynku.

ja w piasku mam zakopane 2x po 2 m rury kolano i 1 m rury ktora wychodzi poza budynek na tym laczeniu jest jeszcze trojnik z ktorego idzie rura 0,5 m do poziomu chudziaka tzn troche wyzej i na laczeniu dwoch rur 2-metrowych kolejny trojnik i ze 2 klana i rura 0,5 m do poziomu chudziaka no i na koncu jest kolano ktore wychodzi nad chudziaka i od ktorego bedzie sie zaczynal pion na pietro. Rura ze zlewozmywaka bedzie prowadzona po scianie za szafkami. tak wiec reasumujac mam rury: 2x0,5 m rury (24 zl) 1x1m (20zl), 2x2m( 64 zl) , 2 trojniki( 24 zl), i 5 kolan moze 6 ( 6x6= 36zl) w takim razie moze material kosztowal z 168 zl wszystkie rury i kolana pomaranczowe Wavin zakupione w zeszlym roku na jesieni fakt ze mam znizke w hurtowni ale podejrzewam ze instalator ma co najmniej taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vegas.neostrada.pl/murator/3.JPG

W tym miejscu stal dom z piwnica(obecnie dziura juz zasypana i jest w miare równo, czy teraz tez musze sciagac okolo 30-50cm? bo w tym miejsu bedzie stal nowy dom...

ogólnie boje sie o fundaenty, glębokosc dziury to 2 metry i jest swiezo co zasypana a bedzie stal na tym fundament a pod dziura jest podloga piwnicy ktora została....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...