Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

brachol - domyslam s ze to z materialem . ale nawet jesli ma ogrooooomne fundamenty to wyda na material max 50 tys - czyli ze za robote chcial gosc 50tys. masakra.

 

wiecej rynku psuc nie bede. amen. :-)

 

zamierzam wykorzystac sw tescia do calej wykonczeniowki bo nie stac mnie zeby placic 50, czy 70zl za polozenie plytek na podlogach ,tarasach czy plyt GK na scianach, ocieplanie welna czy styropianem. ciesze s ze chociaz na jedna osobe mozemy liczyc ( plus na inewstora umialka tez ;-) )

 

pozdrawiam goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeżeli ktoś myślał o zakupie keramzytu z KONBETU to może sobie odpuścić :x my zamówiliśmy towar 1,5 tygodnia temu i baba (bo inaczej jej nie można nazwać!) obiecała, że nie będzie żadnych problemów, ale mamy przyjechać i wpłacic zaliczkę, żeby zagwarantować sobie cenę. no pojechaliśmy wczoraj ale oczywiście okazało się, że nie przyjmą od nas zamówienia ponieważ nie wystarczy im surowaca :evil: :evil: :evil: a przecież mieliśmy wszystko dogadane, a oni zrobili nas w bambuko :cry: :cry: :cry: najchętniej wpisałabym ich na czarna listę, ale pewnie trzeba byłoby tak postapić z połową firm w tym kraju :x obdzwoniliśmy połowę kraju, została ściana wschodnia :-? ja juz powoli tracę zapał a jeszcze nie zaczęliśmy budowy. perspektywa 30 tys za samą cegłę :o :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol - domyslam s ze to z materialem . ale nawet jesli ma ogrooooomne fundamenty to wyda na material max 50 tys - czyli ze za robote chcial gosc 50tys. masakra.

 

wiecej rynku psuc nie bede. amen. :-)

 

zamierzam wykorzystac sw tescia do calej wykonczeniowki bo nie stac mnie zeby placic 50, czy 70zl za polozenie plytek na podlogach ,tarasach czy plyt GK na scianach, ocieplanie welna czy styropianem. ciesze s ze chociaz na jedna osobe mozemy liczyc ( plus na inewstora umialka tez ;-) )

 

pozdrawiam goraco

mam dokladnie takie samo podejscie ciekwy jestem tylko co zrobie ludzie ktorzy dostali kredyt w zeszlym roku a w tym kontynuuja budowe? przeciez nie starczy im na wykonczenie moim zdaniem

a co do goscia i jego ceny to dlaczego nie mogl chciec? przeciez jakby znalazl osobe ktora by mu tyle dala to tylko robic i sie nie przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol- wiec wlasnie o tym mowie, ze mogl chciec. kazdy woli zarobic wiecej niz mniej. wazne zeby byc tym zarabiajacym a nie zrobionym. poza tym sa tez ludzie ktorzy za usluge wola zaplacic wiecej bo lepiej s z tym czuja sadzac ze zawsze za wieksza kase jest lepiej. co z reguly prawda nie jest :-( niektorych tez stac na to by zaplacic wiecej i niczym s nie martwic.

 

mnie nie stac bo na wszystko mam kredyt i tam gdzie nie musze nie zamierzam przeplacac. nie buduje galerii tylko dom i tylko mi s musi w nim podobac. jak mi s plytka nie ulozy idealnie to s nie zalamie. a przy sprzedazy domu to i tak bez znaczenia bo z reguly nowy wlasciciel i tak przerabia wszystko wedle wlasnego gustu.

 

my bralismy kredyt w ubieglym sezonie i mamy w plecy juz min 25 tys- tzn na ekipie 12 i kilkanascie na scianach. ale i tak s ciesze ze zdazylismy przed cenami z tego tygodnia :o

 

ide popracowac :-?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o pomoc, ponieważ napotkała mnie zagwostka :o

 

Przy budowie z Porothermu, ściany działowe łączy się z nośnymi za pomocą KOTEW stalowych ocynkowanych: taka płaska blaszka z ząbkami.

 

Gdzie można dostać coś takiego?

 

Próbowałam w hurtowniach, Leroyu, Castoramie i nic.

 

Może macie już jakiś system/ rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o pomoc, ponieważ napotkała mnie zagwostka :o

 

Przy budowie z Porothermu, ściany działowe łączy się z nośnymi za pomocą KOTEW stalowych ocynkowanych: taka płaska blaszka z ząbkami.

 

Gdzie można dostać coś takiego?

 

Próbowałam w hurtowniach, Leroyu, Castoramie i nic.

 

Może macie już jakiś system/ rozwiązanie?

 

Kup pręta fi 6 albo fi 8 (jak wejdzie w fugę) ocynkowanego, potnij na kawałki i luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o pomoc, ponieważ napotkała mnie zagwostka :o

 

Przy budowie z Porothermu, ściany działowe łączy się z nośnymi za pomocą KOTEW stalowych ocynkowanych: taka płaska blaszka z ząbkami.

 

Gdzie można dostać coś takiego?

 

Próbowałam w hurtowniach, Leroyu, Castoramie i nic.

 

Może macie już jakiś system/ rozwiązanie?

a tam gdzie kupowlals material to nie wiedzieli gdzie to mozna kupic?

a jak nie to tak jak radzi Marzin wewntualnie jak si enie miesci w fuge to mozna zawsze naciac lekko bloczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakrzewianka- to zalezy jak dogadasz s z wykonawca. dla jednych obejmuje dla innych nie. tak samo jak kominy, czy schody betonowe, czy wylewanie tarasow.musisz sobie wpisac w umowe ile i za co. ja w stanie sur otwartym mam i dzialowki i kominy i wylane tarasy i konstrukcje dachu bez dachowki i podlogi na gruncie a pozniej beton na instalacjach ale nie mam schodow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 firmy poznanskie ktore w ub roku robily nam wyceny tez nie robily dzialowek. dom ktory mielismy kupic od pana n. tez byl bez dzialowek wiec to chyba nie tak rzadkie przypadki.przeciez ja Ci ich nie zrobia to za nie nie zaplacisz. a jak chcesz zeby to wlasnie ta firma zrobila to doplac im za dzialowki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan surowy otwarty do dom bez okien

 

najlepiej napisz w umowie ze:

 

Ława fundamentowa z zazbrojeniem xxxPLN

Wykonanie i ocieplenie fundamentow xxxPLN

sciany zewn xxxPLN

Strop xxx PLN

sciany dzialowe xxxPLN

kominy wraz z wykonczeniem klinkierowym

taras xxxPLN

schody wewnetrzne xxxPLN

schody zewnetrzne xxxPLN

 

i tak bedzie najlepiej. jak wykonawca bedzie sciemnial ze to trudno podzielic to sama to podziel i po problemie.

 

chociaz ja mialem problem bo gdy zostaly juz tylko scianki za 1000PLN (cale szczescie ze na poddaszu) to ekipa mnie olala i co z tego ze mam umowe :(

musialem sam je zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak

 

kupowałam Dora Buk - 2,10 zł + VAT (zamówiłam 2,5 tys)

 

do tego niestety policzyli mi transport 40 zł

 

od nich brałam też beton z gruchy, folię i inne.

 

Może nie są NAJtańsi, ale gdy gdzie indziej nie ma materiałów, oni zawsze mieli

 

na ta chwile maja wstrzymana sprzedaz bloczkow cena 2,50 +vat :(

no chyba ze wezme od nich beton to bloczki sie znajda

transport 150 zl + vat (na raz zabiera 700 szt.) wiec u mnie 2 razy :(

 

do Mice

w Delcie nie przyjmuja rezerwacji do konca maja cena 2,15 zl +vat

+ transport 180 zl + vat (na raz zabiera ok 440 szt 8 palet )wiec 3 razy :(

 

ja pierdziele zachcialo mi sie budowy :(

z jednym problemem sie uporalem to nastepny sie pojawiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...