Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

co do wyceny to tez mysle ze powina byc darmowa chociaz wiadomo ze zajmuje czas ale w sumie jest to czas ktory trzeba wliczyc w czas prowadzenia firmy bo z drugiej strony dla kogos kto ma doswiadczenie oszacowanie kosztu budowy domu nie powinno zajac zbyt duzo czasu chodzia czesto zalezy to od projektu ba sa na roznym poziomie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zapomniał wół jak cielęciem był :lol:

 

a co do darmowych wycen, jak już założycie tą swoją firmę budowlaną to zobaczymy ile osób Wam zapłaci za wycenę :wink:

To, że teraz rynek jest chory nie oznacza, że wyceny roboty powinny być płatne. Mimo wszystko my jesteśmy klientami to po pierwsze, a po drugie to jak mam wziąść ekipę skoro nie wiem ile jej zapłacić :o

Jakbym miał zacząć od płacenia to bym taką firmę na zbity pysk wywalił po pierwszej wzmiance o takim rozwiązaniu. Wiem jak jest na rynku usług (również budowlanych) i tak jest od zawsze, to moje ryzyko żeby złapać klienta trzeba się wykazać i postarać. Na 5 wycen, jedna będzie ok dla klienta.

 

No dokładnie! Jeżeli miałbym iść dalej tokiem rozumowania brzydlaka, to nic, tylko robić wyceny i gwizdać na wszytsko. Do działalności wystarczyłby ołówek i kartka papieru. Bez sensu.

 

Przyjdzie w końcu taki czas, że ta koniunktura przysiądzie i zrobi lekki porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, tak czytam, czytam to wszystko i jakoś mi się wierzyć nie chce w to co piszecie. BK brak, Ytongu brak, PT brak, cegieł brak, bloczki w bezsensownych cenach, albo w tranzakcji wiązanej. Kosmos.

Jak dobrze, że mam juz gołe ściany pokryte dachem. Wczoraj tak z żoną gadaliśmy, że w tym roku decyzji o budowie domu byśmy nie podjęli. Ale tylko z powodów finansowych. Bo gdybym miał duuuuużo pieniążków, mógłbym budowac drugi raz.

moim zdaniem cena bloczkow ewidentnie wskazuje na to ze taniej jest wylac sciany w szalunki niz murowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mice - nie zapomnialam jeszce :-) ale nie widze powodu zeby pracowac za darmo. jak mowie sa firmy ktore dluzej rzuca okiem - i powiedza za free ile za to, a sa takie ktore traca na to kilka dni szczegolowo liczac co i ile i nie chca tracic czasu za darmo.

 

na szczescie jest jeszcze wolnosc wyboru i nikt nikomu nie kaze isc do firmy ktora chce kase za wycene

 

w tej chwili warunkow w budowlance nie dyktuja klienci tylko RYNEK. a na rynku wiecej jest chetnych do budowy niz budowlancow wiec bedzie jeszcze gorzej

 

my za wyceny nie placilismy, ale to bylo rok temu i CZASY S ZMIENILY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin - jestem pewna na 100% ze gdybys robil wycene np za 100 a nie 500 to mialbys wielka dluga wijaca s kolejke chetnych.

 

albo rob kosztorysy do banku za taka kase to na pewno nie stracisz. widze ze full wiary ma z tym problem. a 100zl jeszcze nie boli. jesli masz czas i pojecie to na pewno na tym zarobisz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin - jestem pewna na 100% ze gdybys robil wycene np za 100 a nie 500 to mialbys wielka dluga wijaca s kolejke chetnych.

 

albo rob kosztorysy do banku za taka kase to na pewno nie stracisz. widze ze full wiary ma z tym problem. a 100zl jeszcze nie boli. jesli masz czas i pojecie to na pewno na tym zarobisz ;-)

zeby robic kosztorys do banku to chyba trzeba miec uprawnienia do wyceny nieruchomosci ale moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na szczescie jest jeszcze wolnosc wyboru i nikt nikomu nie kaze isc do firmy ktora chce kase za wycene

Brzydlak, idź np do dilera samochodu i zapytaj ile kosztuje nowy jakiś tam VW Golf. A sprzedawca Ci powie: podanie ceny samochodu kosztuje u nas 300zł. Chore? Co?

 

w tej chwili warunkow w budowlance nie dyktuja klienci tylko RYNEK. a na rynku wiecej jest chetnych do budowy niz budowlancow wiec bedzie jeszcze gorzej

Oby tylko budowlańcy nie zapomnieli, że to nie potrwa wiecznie. Vide branża motoryzacyjna pod konie lat 90-tych. Potem krach.

my za wyceny nie placilismy, ale to bylo rok temu i CZASY S ZMIENILY :D

Jakbyś dziś pytała o wyceny, pisałabyś razem z nami, że budowlańcom powywracało się w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z donosow kierbuda- mowia miedzy soba wlasciciele firm budowl ze jak ktos s nie wybuduje w ciagu najblizszych 5 lat to juz s pozniej nie wybuduje. wlasnie z racji cen robocizny i cen materialow.

 

i nie ma co liczyc na ukraincow rumonow czy innych "ów" bo oni tez jak kazdy inny czlowiek wola zarobic wiecej niz mniej i pouciekaja bardziej na zachod :-)

 

i dlatego trzeba s cieszyc ze jest s wlasnie w tej grupie co s jeszcze zalapala na swoj dom.

Zatem ide s z tego cieszyc i nie bede Was juz wiecej denerwowac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin a 100zl jeszcze nie boli. jesli masz czas i pojecie to na pewno na tym zarobisz ;-)

Nie boli, ale zwykle na jdnym zapytaniu się nie kończy. Ja zanim podjąłem decyzję, kto będzie budował, rozmawiałem chyba z sześcioma. I co? Potem to samo z cieślami, dekarzami, instalatorami, tynkarzami, elektrykami i innymi czarodziejami?

 

Nazbiera się kilka tysiączków. I nie przekonasz mnie, że ten proceder to ma niby być coś normalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin- ostatnie slowo- tez uwazam ze niektorym budowlancom to s powywracalo w glowach a inni najzwyczajniej korzystaja z fali :-)

 

rzeczywistosc jest wlasnie taka wiec lepiej stracic troche czasu i pomyslec jak ja zmienic na swoja korzysc niz z nia walczyc.

 

jak ci lekarz mowi ze masz zaplacic 2 tys od nogi lozka albo czekac 2 lata na operacje to tez masz wybor. placisz i s leczysz albo czekasz i moze dozywasz jak masz szczescie. kazdy wybiera to co mu bardziej wygodne i na co go stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci lekarz mowi ze masz zaplacic 2 tys od nogi lozka albo czekac 2 lata na operacje to tez masz wybor. placisz i s leczysz albo czekasz i moze dozywasz jak masz szczescie. kazdy wybiera to co mu bardziej wygodne i na co go stac.

Nie, wtedy płacę 3k i idę do prywatnej kliniki. Zrobiłem tak raz, zrobię następny. Nie płacę za coś co powinno być za darmo. A jak mam płacić to idę tam gdzie mnie w tyłek pocałują jak powiem, że akurat tam mnie boli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci lekarz mowi ze masz zaplacic 2 tys od nogi lozka albo czekac 2 lata na operacje to tez masz wybor. placisz i s leczysz albo czekasz i moze dozywasz jak masz szczescie. kazdy wybiera to co mu bardziej wygodne i na co go stac.

Nie, wtedy płacę 3k i idę do prywatnej kliniki. Zrobiłem tak raz, zrobię następny. Nie płacę za coś co powinno być za darmo. A jak mam płacić to idę tam gdzie mnie w tyłek pocałują jak powiem, że akurat tam mnie boli :lol:

o i tak powinno byc szkoda tylko ze trzeba placic obowiazkowo ubezpieczenie zdrowotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden facet powiedział, że zrobi mi wycenę , ale weźmie za to 300 PLN :o ,

 

Rozmawiałem ostatnio z kilkoma ekipami i faktycznie od ubiegłego roku zaczęły sie pojawiać kwoty rzędu 100-300 zł za wycenę.

Pytałem sie o co w tym chodzi, aż w końcu jeden facet mi powiedział, że on ma tego serdecznie dość - bo zamiast budować to siedzi i klepie te wyceny - średnio, kompleksowy kosztorys zajmuje mu ok. 12-16 godzin (wraz z materiałami) - bo ze względu na podwyżki cen mat. musi non stop dowiadywać sie o nowe ceny i prognozy.

Na ok. 12-15 wycen dostaje 1 "dużą" robotę...

 

A ludzie biorą 5-6 wycen i poźniej kombinują by brać najtańszych - jedna ekipa robi fundamenty, druga stawia ściany, trzecia strop itd. No a wycene trzeba zobic na całość.

Tak więc częściowo rozumiem te żądania kasy za wycenę - co nie znaczy, że mi sie to podoba....

pzdr

 

ps. sam płaciłem za wycenę :( Ale najpierw uzgodniłem czy mają możliwości budować, materiały, terminy, sprawdziłem ich "na rynku" itp. w ciemno nie ma co strzelać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozmawiałem ostatnio z kilkoma ekipami i faktycznie od ubiegłego roku zaczęły sie pojawiać kwoty rzędu 100-300 zł za wycenę.

Pytałem sie o co w tym chodzi, aż w końcu jeden facet mi powiedział, że on ma tego serdecznie dość - bo zamiast budować to siedzi i klepie te wyceny - średnio, kompleksowy kosztorys zajmuje mu ok. 12-16 godzin (wraz z materiałami) - bo ze względu na podwyżki cen mat. musi non stop dowiadywać sie o nowe ceny i prognozy.

Na ok. 12-15 wycen dostaje 1 "dużą" robotę...

 

A ludzie biorą 5-6 wycen i poźniej kombinują by brać najtańszych - jedna ekipa robi fundamenty, druga stawia ściany, trzecia strop itd. No a wycene trzeba zobic na całość.

Tak więc częściowo rozumiem te żądania kasy za wycenę - co nie znaczy, że mi sie to podoba....

pzdr

 

ps. sam płaciłem za wycenę :( Ale najpierw uzgodniłem czy mają możliwości budować, materiały, terminy, sprawdziłem ich "na rynku" itp. w ciemno nie ma co strzelać...

 

Rozumiem, że jak ktoś chce wycenę pod stan deweloperski, to może to zająć dużo pracy, i tutaj się zgodzę, że za to można zapłacić. Ale w przeważającej części ludzie pytają tylko o wybudowanie stanu surowego- samą robotę. I to nie jest jakoś bardzo skomplikowane, żeby podać rząd wielkości. Zawsze trzeba się trochę pomęczyć, żeby był z tego chlebek. Handlowcy w naszej firmie jeżdżą po całym kraju i składają oferty na pojazdy które sprzedajemy. Tracą na to dużo czasu, papieru i pieniędzy na pokonywanie bezsensownych kilometrów. Jednak jeden na kilku coś kupi. Wg obecnych tenedencji w budowlance, też powinni za każdą ofertę kasować siano?

 

 

Brzydlak, zobaczymy jak przyjdzie do zamawiania okien, i w każdym miejscu gdzie zapytasz o cenę skasują ciebie stówkę :lol:

 

A teraz EOT - zaśmiecamy wątek.

 

Bikreus - ta Magnumka w avatarze to z powodu jakiegoś hobby, czy jesteś z tej branży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowcy w naszej firmie jeżdżą po całym kraju i składają oferty na pojazdy które sprzedajemy. Tracą na to dużo czasu, papieru i pieniędzy na pokonywanie bezsensownych kilometrów. Jednak jeden na kilku coś kupi. Wg obecnych tenedencji w budowlance, też powinni za każdą ofertę kasować siano?

 

Tyle, że auta trzeba "wciskać" - podaż przewyższa popyt.

W budowlance mamy odwrotną sytuację.Dobrych ekip mało, chętnych na budowę dużo.

No i najgorsze jest to, że dobrych i w miarę tanich ekip juz nie ma :(

 

A teraz EOT - zaśmiecamy wątek.

Bikreus- ta Magnumka w avatarze to z powodu jakiegoś hobby, czy jesteś z tej branży?

 

Jak najbardziej z branży :)

Z tym, że akurat magnumek nie lubie - tak sobie z przekory wstawiłem 8)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tyle, że auta trzeba "wciskać" - podaż przewyższa popyt.

W budowlance mamy odwrotną sytuację.Dobrych ekip mało, chętnych na budowę dużo.

No i najgorsze jest to, że dobrych i w miarę tanich ekip juz nie ma :(

Co prawda, to prawda.

Jak najbardziej z branży :)

Z tym, że akurat magnumek nie lubie - tak sobie z przekory wstawiłem 8)

pzdr

Oooo! Ja robię w naczepach. Ty transport, czy jakiś diler ciężarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyjdzie w końcu taki czas, że ta koniunktura przysiądzie i zrobi lekki porządek.

 

Moim zdaniem nie przysiadzie, bedzie tak przez nastepne 5 latek moze i duzej

W koncu stanie podbijanie cen bo juz naprawde nikt nie bedzie mukla placic takich pieniedzy

No kraj sie pochorowal - zeby w hurtowni nie wiedzieli jaka bedzie cena worka cementu w poniedzialek - nie wiedza dowiedza sie jak przyjedzie transport - noz kurde przez weekend zdrozeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...