Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ma ktoś namiary na koparę do zdjęcia humusu w okolicy szczepankowa

1/ 0 602 302 982 - p. Antoni (niezawodny w każdej sytuacji);

2/ 0 606 464 288 - p. Maciej

 

 

A teraz ku pokrzepieniu serc. Udało mi się zdobyć Poroherm w rozsądnej cenie i w zasadzie z dowozem w ciągu tygodnia. Jak to zrobiłam?? Poświęciłam kilka godzin na dzwonienie po hurtowaniach w wielkopolsce, małopolsce i w lubuskiem! Na 50 miejsc gdzie usłyszałam "Nie ma" lub oferowali materiał w kosmicznej cenie znalazły się też dwa miejsca (więcej nie szukałam), gdzie Porotherm był i byli też normalni hurtownicy! Cena z dowozem za PTH 25 ok. 7,50 zł/szt brutto.

 

A na koniec powiem tylko tyle: "Ludzie ludziom zgotowali ten los".

 

możesz dać jakieś namiary :wink:

http://www.hmb-gorzow.pl

 

smahs napisał:

rozglądał się może ktoś za styropianem na posadzki i elewacje. gdzie warto kupic, bo mam calkiem fajny namiar za 176 za metr frezowanego.

Będę wdzięczna za namiar. Jakiej firmy? Ponoć najlepiej na posadzki kłaść dalmateńczyka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych.

Mogę kupić POROTHERM 24 z niemiec z dostawą na miejsce tzn Kostrzyn Wlkp. w cenie 7.84 za szt(1 metr kwadratowy=11szt).

Chciałem się czy to dobra cena jak nie to proszę o informację gdzie można dostać taniej?

Interesuje mnie również cena bloczków tzw.emek na fundamenty.Gdzie w rejonie Kostrzyna moża dostac i za jaką cenę?

 

Co do bloczków, skontaktuj się z przedstawicielem VOXu we Wrześni - jak kupowałem to u niego było najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

gdzie kupic stemple budowlane? jakie sa ceny i dostepnosc?

 

Pozdrawiam

 

Witolo

 

Np. w Skórzewie :)

W Skórzewie stojąc przy światłach (jadąc od Junikowa) po prawej stronie powinna stać (tak na wysokości wzroku w samochodzie os.) taka mała tabliczka z namiarem na stemple.

 

wielkie dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie na poczatku chcialem budowac dewelopersko i w zaden inny sposob a teraz sie zastanawiam, bo MAm wspaniale warunki na gospodarczy sposob, po pierwsze mieszkam na dzialce w starym domku a obok na tej samej dzialce bede budowal nowy wiec nie bedzie problemu z nadzorem:p a po drugie hurtownie mam na drugiej stronie ulicy oklo 10m od mojej dzialki wiec z towarem tez nie bedzie problemu bo znam szefa:p ale jeden minus toze nie mam czasu parcuje od 8 do 16-18 a w weekendy studiuje... A moze mi doradzicie? o ile wiecej wyjdzie mi deweloperem? Wsumiejak juz to chyba tylko stan surowy wybuduje deweloperem, a przedroze strasznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak duzo zarabiasz. jesli bardzo duzo to daj sobie spokoj z gospodarczym. developer zgarnie kupe forsy za twoja budowe ale nie bedziesz musial kiwnac palcem. jesli nie zarabiasz bardzo duzo to buduj sie syst g i pilnuj wszystkiego. dzwon szukaj i jeszcze raz dzwon. nie licz ze jak wlasciciel hurtowni to znajomy to potraktuje cie ulgowo. w interesach nie ma sentymentow. albo "kochajmy s jak bracia ale liczmy s jak Żydzi za bryndze" to wszystko zalezy od tego czyje godziny pracy sa drozsze - tw- czy developera. jak nie masz w rodzinie z 10k miesiecznie to lepiej sam wez s ostro do roboty. ja tak mysle. ale to twoje pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to zalezy jakie sa wymogi banku? Jak sie pytalem w Fortis Banku tak z 2 miesiace temu to podali mi liste gosci ktorzy robia wyceny i ceny takiej uslugi zaczynaly sie od 600 zl netto

 

EE to chyba nie tak, jak mówisz o liście gości od wycen oraz 600 zł, to mowa chyba o OPERACIE. Bank w którym złożyłem wniosek potrzebuje dwóch rzeczy (pewnie podobnie jest w każdym banku):

1. Harmonogram-wycena (dwie kartki papieru - tabelka ile zamierzamy wydać i na co) - i to może sobie zrobić każdy sam, z kierbudem itd. (choć firma bud. się pieczętowała na tym)

2. Operat - oparcowanko przygoptowane przez rzeczoznawcę, który wycenia ile wg niego nieruchomość będzie warta po zakończeniu inwestycji. Oczywiście musi być więcej warta niż kredyt :)

No i ten operat faktycznie może tyle kosztować (ja płaciłem 550 zł, bardzo fajna babka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wiecej wyjdzie mi deweloperem?

 

Wszystko zalezy od dewelopera ;)

Moi znajomi budowali koło Radomia - podobne chaty po 160 m uzytkowej - róznia sie tylko rozkładem scianek wewnatrz.

Jeden gospodarczo, drugi z firmą od A do Z (nazwijmy ja deweloperem).

Różnica w cenie to 15% kosztu całkowitego na korzyść gospodarczego - różnica w czasie to 7 miesięcy na korzyść deweloperskiego.

 

Jesli tylko mi starczy kasy to będe budował z 1 firmą - jak zabraknie kasy to bede sie "bujał" gospodarczo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez zalezy ja bardzo obrotny jest inwestor.jak dobrze pozgrywa ekipy i materialy to wybuduje szybko i sprawnie. ja widze ze wlasnie duzy developer obok nas buduje dluzej i ma spoznienia nawet po 6 miesiecy. z tej prostej przyczyny ze ma b.duzo zlecen i s nie wyrabia. my natomist mamy male poslizgi materialowe. a na pewno zamieszkamy szybciej niz niektorzy sasiedzi. bo to nasza praca czas i bardziej nam zalezy. to zawsze wszystko zalezy i od wielu czynnikow. jak masz kase i nie zal ci tych X-dziesieciu tys to bierz developera.spytaj u mytkowskiego. http://www.mytkowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko zalezy od dewelopera ;)

Moi znajomi budowali koło Radomia - podobne chaty po 160 m uzytkowej - róznia sie tylko rozkładem scianek wewnatrz.

Jeden gospodarczo, drugi z firmą od A do Z (nazwijmy ja deweloperem).

Różnica w cenie to 15% kosztu całkowitego na korzyść gospodarczego - różnica w czasie to 7 miesięcy na korzyść deweloperskiego.

W przypadku kompleksowej budowy, jak to zauważyłem u sąsiada za płotem, wskażę jeszcze takie negatywy:

- zbieranina zmieniających się różnych pracowników

- stosowanie zasady: spierniczone? - zakryje się i nie będzie widać.

- materiały nie te, które są najlepsze, tylko te na których developer najwięcej zarabia

 

Czas wykonania - będzimy z sąsiadem mieli podobny. U mnie około 10 miesięcy, u niego 11.

 

Koszty - rzecz względna. Mój dyrektor nie musi poświęcać czasu na budowę, bo więcej zyska intensywnie pracując w firmie. A ja czy sobie w pracy wypruję flaki, czy nie, nic to nie da, bo wielkiej różnicy w pensji nie będzie. Dlatego więcej zyskam angazując się w budowę i wiele rzeczy robiąc samemu.

 

 

czy zna ktos firme DAVEX produkujaca okna z Buku/Niepruszewo?

interesuja mnie opinie na temat ich produktow.

 

ja nadal szukam dachowki Roben lub Rupp, moze ktos wie jak w tych czasach kupic taki towar?

 

pozdrawiam

 

Witolo

 

Może zapytaj w Patexie na Złotowskiej. Pełne namiary w moim dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego więcej zyskam angazując się w budowę i wiele rzeczy robiąc samemu.

 

Super, że masz takie możliwości i je wykorzystujesz.

 

Ja pracuję od 7 do 18 - i niestety nadzór z mojej strony czy codzienne wyszukiwanie materiałów to fikcja (i dobrze o tym wiem).

No i praktyczna znajomość zagadnień budowlanych jest u mnie "dyskusyjna" ;) Bo to co wiem, pochodzi z lektury internetu i czasopism...a z praktyką to nie ma nic wspólnego.

Tak więc nie można do wszystkich dopasowywać jednej miary.

 

Co do jakości prac firm deweloperskich, to ja widziałem o wiele więcej dobrze zrobionych przez nich domów, niż takich budowanych systemem gospodarczym...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie na poczatku chcialem budowac dewelopersko i w zaden inny sposob a teraz sie zastanawiam, bo MAm wspaniale warunki na gospodarczy sposob, po pierwsze mieszkam na dzialce w starym domku a obok na tej samej dzialce bede budowal nowy wiec nie bedzie problemu z nadzorem:p a po drugie hurtownie mam na drugiej stronie ulicy oklo 10m od mojej dzialki wiec z towarem tez nie bedzie problemu bo znam szefa:p ale jeden minus toze nie mam czasu parcuje od 8 do 16-18 a w weekendy studiuje... A moze mi doradzicie? o ile wiecej wyjdzie mi deweloperem? Wsumiejak juz to chyba tylko stan surowy wybuduje deweloperem, a przedroze strasznie?

 

My tez na poczatku chcieliśmy wybudować od A do Z z firmą aż do czasu jak nam zrobili kosztorys gdzie np. dach ok 140 m dwuspadowy prosty z dachówką betonową policzyli nam ok 53 tyś. zł (materiał = robocizna), a teraz wiemy że ten cały dach wyniesie nas z dachówką ceramiczną w zaokrągleniu 30 tyś zł. Jest jeszcze wiele innych rzeczy które sobie wykalkulowalismy i zdecydowalismy się na budowę systemem gospodarczym.Jeżeli dla kogoś 30 do 40 tyś jest to znacząca kwota to nie polecam firm deweloperskich, bo minimum tyle się przepłaca. A propo firm które budują od podstaw to pilnujcie się przed EURODOMEM reklamuja się że budują za 1180 zł m2 a to jest tylko naciąganie. My robilismy u nich projekt który jest bardzo kiepski, nie zrobili go w terminie i cieszymy się , że nie zdecydowalismy się na budowę z nimi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś korzystał może z beczkowozu, żeby zapewnić wodę na czas stawiania murów??

 

Ile coś takiego kosztuje, tzn. wynajęcie beczki i jej napełnianie?

 

Gdzie czegos takiego szukać, czy ktoś ma namiary ??

 

Dajcie znać, bo ekipa czeka w blokach, a nie wiem czy uda mi sie wybudowac studnię...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super, że masz takie możliwości i je wykorzystujesz.

 

Ja pracuję od 7 do 18 - i niestety nadzór z mojej strony czy codzienne wyszukiwanie materiałów to fikcja (i dobrze o tym wiem).

No i praktyczna znajomość zagadnień budowlanych jest u mnie "dyskusyjna" ;) Bo to co wiem, pochodzi z lektury internetu i czasopism...a z praktyką to nie ma nic wspólnego.

Tak więc nie można do wszystkich dopasowywać jednej miary.

 

Co do jakości prac firm deweloperskich, to ja widziałem o wiele więcej dobrze zrobionych przez nich domów, niż takich budowanych systemem gospodarczym...

pzdr

 

Nie mogę nie przyznac Ci racji. Dokładnie tak samo jak Ty myślałem jakiś rok temu :D I właściwie sam nie wiem jak to się stało, że buduję tzw systemem gospodarczym. Ciekaw jestem jak to potoczy się u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) czy ktoś wie gdzie w Wielkopolsce ( najlepiej na zachód od Poznania - okolice Buku -ale to nie jest warunek konieczny) można kupić jakąkolwiek dachówke ceramiczną OD RĘKI i ZA PRZYZWOITĄ cenę? (ok 35 zł ) Czy moze jest to raczej nierealne ?

 

 

2) Co sądzicie o oknach na profilach Salamander 3D ( z firmy BROS w Buku) ? Warto? Czy może tańszy Aluplast np z Davex-u ?

 

Przy okazji - dzień dobry wszystkim na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) czy ktoś wie gdzie w Wielkopolsce ( najlepiej na zachód od Poznania - okolice Buku -ale to nie jest warunek konieczny) można kupić jakąkolwiek dachówke ceramiczną OD RĘKI i ZA PRZYZWOITĄ cenę? (ok 35 zł ) Czy moze jest to raczej nierealne ?

 

 

2) Co sądzicie o oknach na profilach Salamander 3D ( z firmy BROS w Buku) ? Warto? Czy może tańszy Aluplast np z Davex-u ?

 

Przy okazji - dzień dobry wszystkim na forum :)

 

 

Wczoraj kupiliśmy dachówkę ceramiczna w cenie 30 zł brutto i wiem, że jest od reki bo my prosilismy się aby nam przetrzymali 2 miesiące.Dachówka w tej cenie jest tylko w kolorze grafitowym, a w innych kolorach maja za 39 zł brutto. Jest to duza dachówka (5,5 szt na 1m2). Za transport biorą 1,8 za kilometr.

Firma SUPER DACH http://www.superdach.com mieszczą się w Suchym Lesie i na Obornickiej w Poznaniu tel 656-20-85

Polecam bardzo miła pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...