Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki za informacje, mogę prosić o nazwe dachówki? Nie jest to czasami nelskamp? jesteście zadowoleni z tej dachówki ?

Przyznam, ze zależy nam na dachówce czerwonej, mam nadzieje że coś jeszcze bedą mieć :)

 

Dachówka nazywa się Nibra Ds5, można poszukać na internecie.Czerwona albo ruda dachówka była ale za 39 zł brutto. Jeszcze nie wiem czy jesteśmy zadowoleni,bo my ją juz kupilismy aby nie mieć potem problemów a dopiero 7 maja ruszamy z fundamentami.Kobieta która sprzedaje te dachówki podaje adresy domów gdzie mozna jechac i zobaczyc juz dachówki na dachu. Widać że nie wstydzi sie tego co sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj musze powazznie to przemyslec, a o zarobkach 10tys miesiecznie to moge sobie pomazyc.... lacznie z cala rodzina.... wsumie ceny ida w gore tolepiej szybko wybudowac... ja zaczne budowe jakos w sierpniu i chialbym skonczyc do zimy stan surowy z dachowka a czy to mozliwe ekipami?

i boje sie ze ze ekipami bedzie wiecej"babrania" np nie zostawia kanalizy nie dociagna wody itp:| kjeszcze przed zalewaniem fundamentow powina byc niebieska rurka z woda ulozona?ja zupelnie nie mam pojecia o budowie i dlatego boje sie tego i lepiej faktycznie dewelpoersko chyba:| czy muraze sami mi doradza o poczatkowych instalacjach np kanaliza...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje, mogę prosić o nazwe dachówki? Nie jest to czasami nelskamp? jesteście zadowoleni z tej dachówki ?

Przyznam, ze zależy nam na dachówce czerwonej, mam nadzieje że coś jeszcze bedą mieć :)

 

Dachówka nazywa się Nibra Ds5, można poszukać na internecie.Czerwona albo ruda dachówka była ale za 39 zł brutto. Jeszcze nie wiem czy jesteśmy zadowoleni,bo my ją juz kupilismy aby nie mieć potem problemów a dopiero 7 maja ruszamy z fundamentami.Kobieta która sprzedaje te dachówki podaje adresy domów gdzie mozna jechac i zobaczyc juz dachówki na dachu. Widać że nie wstydzi sie tego co sprzedaje.

 

Też kupiłam tą dachówkę i za jakieś półtora tygodnia będę ją miała na dachu :) Już kiedyś o tym mówiłam, mój cieśla mi ją polecił i stwierdził, że jeżeli jakaś dachówka nie jest pęknięta (uszkodzona) w palecie podczas transportu, to na dachu podczas układania nie ma niespodzianek. Ta dachówka jest większa od tych standardowych, ale na dachu tego nie widać i oszczędza się na łatach (tak chyba się nazywają te poziome deseczki). No a poza tym , to chyba lepiej jest mieć ceramikę na dachu, niż np. blachę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję od 7 do 18 - i niestety nadzór z mojej strony czy codzienne wyszukiwanie materiałów to fikcja (i dobrze o tym wiem).

No i praktyczna znajomość zagadnień budowlanych jest u mnie "dyskusyjna" ;) Bo to co wiem, pochodzi z lektury internetu i czasopism...a z praktyką to nie ma nic wspólnego.

Tak więc nie można do wszystkich dopasowywać jednej miary.

 

Popieram rękami i nogami. Należę do tych, którzy nie mają dylematu "system gospodarczy czy kompleksowy wykonawca". Moje pytanie sprowadzało się raczej do dylematu "kompleksowy wykoawca czy dlasze mieszkanie w bloku". I to bynajmniej nie z powodu wspomnnianych gdzieś tutaj 10k/miesiąc :wink:

 

Pełnowymiarowa (wystarczy 8h+dojazd) praca, małe dziecko na stanie, drugie w drodze i... brak znajomości spraw budowlanych. To wystarczy żeby nawet nie myśleć o systemie gospodarczym. Skoro się nie znam na tym, to i tak nie dopilnuję. Jak się nie znasz, to samemu łatwiej coś spieprzyć - i potem musisz zapłacić frycowe. A tak to przynajmniej mam szansę że dom będzie wybudowany bez znaczących wad (a wykonawca daje mi 3 lata gwarancji, to też coś).

 

Nie zmienia to mojego podziwu dla większości udzielających się na tym forum, odważnie zmagających się z samodzielną koordynacją wszystkiego. Ludziska, zdradźcie tajemnicę, KIEDY WY TO WSZYSTKO ROBICIE? A gdzie tu czas na pracę, rodzinę, seks, piwo z kumplem, itd.? Uff ale się zapędziłem zaraz mnie przepędzą na BLA BLA :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję w okolicy Swarzędza (kolejność dowolna)

- dobry kierownik budowy

- pustaki porotherm

- bloczki betonowe

Gdzie / w jakej cenie / dlaczego tak drogo.

Jak się uda to oczywiście wszystko bez faktury (i VAT-u)

Będę wdzięczny za namiary.

PS. Zaczynam budowę przed 1 maja a bez tego będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje, mogę prosić o nazwe dachówki? Nie jest to czasami nelskamp? jesteście zadowoleni z tej dachówki ?

Przyznam, ze zależy nam na dachówce czerwonej, mam nadzieje że coś jeszcze bedą mieć :)

 

Dachówka nazywa się Nibra Ds5, można poszukać na internecie.Czerwona albo ruda dachówka była ale za 39 zł brutto. Jeszcze nie wiem czy jesteśmy zadowoleni,bo my ją juz kupilismy aby nie mieć potem problemów a dopiero 7 maja ruszamy z fundamentami.Kobieta która sprzedaje te dachówki podaje adresy domów gdzie mozna jechac i zobaczyc juz dachówki na dachu. Widać że nie wstydzi sie tego co sprzedaje.

 

Też kupiłam tą dachówkę i za jakieś półtora tygodnia będę ją miała na dachu :) Już kiedyś o tym mówiłam, mój cieśla mi ją polecił i stwierdził, że jeżeli jakaś dachówka nie jest pęknięta (uszkodzona) w palecie podczas transportu, to na dachu podczas układania nie ma niespodzianek. Ta dachówka jest większa od tych standardowych, ale na dachu tego nie widać i oszczędza się na łatach (tak chyba się nazywają te poziome deseczki). No a poza tym , to chyba lepiej jest mieć ceramikę na dachu, niż np. blachę itp.

 

 

dzięki za informacje, jeszcze bedziemy szukac czy jest coś w przyzwoitej cenie z innych firm niz Nelskamp,ale ciesze sie ze opinie jak na razie pozywtywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby - jesli nie masz pojecia o budowaniu to wez najlepiej jakiegos sprawdzonego developera :-) i to nie jest zadna zlosliwosc bo nie kazdy musi s znac na budowaniu. ja tez s nie znam.

 

jesli budujesz ekipami to najlepiej wszystkiego pilnowac, no chyba ze jest to ktos zaufany. Pilnowac pilnowac i pilnowac. i szukac dzwonic i jeszcze raz dzwonic. i jezdzic. ceny teraz zmieniaja s z dnia na dzien. ciagle czegos nie ma i jesli budowanie to nie Twoja pasja to Cie te DROBNOSTKI wykoncza.

 

z tymi 10 tys to wypalilam bo zapomnialam ze nie kazdy tak jak my wszystko robi na kredyt. my bralismy kredyt na calosc. i zapewniam Cie ze przy budzecie miedzy 6,5 a 8,5 tys mam obawy czy damy rade gospodarczym a co dopiero developerem. jesli natomiast Ty masz jakas nieruchomosc i bedziesz mial forse nie tylko z kredytu to bierz developera. zaoszczedzisz sobie bolu glowy. poszukaj. mozesz poogladac ich poprzednie budowy, pogadac z wlascicielami.

 

budowanie naprawde nie jest trudne. ale oboje musicie je lubic zeby w razie doliny jednej osoby druga zamiennie wziela s za tel szukanie sprawdzanie.

 

a ekipy da s tak zgrac zebys zdazyl pod warunkiem ze juz zaczniesz umawiac na wszystkie etapy z wyprzedzeniem i najlepiej jak podstawowe materialy zgromadzisz na poczatku. jesli oczywiscie masz takie mozliwosci.

 

mam nadzieje ze wybierzesz dobrze dla siebie i wszystko s Tobie uda. powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby - jesli nie masz pojecia o budowaniu to wez najlepiej jakiegos sprawdzonego developera :-) i to nie jest zadna zlosliwosc bo nie kazdy musi s znac na budowaniu. ja tez s nie znam.

 

jesli budujesz ekipami to najlepiej wszystkiego pilnowac, no chyba ze jest to ktos zaufany. Pilnowac pilnowac i pilnowac. i szukac dzwonic i jeszcze raz dzwonic. i jezdzic. ceny teraz zmieniaja s z dnia na dzien. ciagle czegos nie ma i jesli budowanie to nie Twoja pasja to Cie te DROBNOSTKI wykoncza.

 

z tymi 10 tys to wypalilam bo zapomnialam ze nie kazdy tak jak my wszystko robi na kredyt. my bralismy kredyt na calosc. i zapewniam Cie ze przy budzecie miedzy 6,5 a 8,5 tys mam obawy czy damy rade gospodarczym a co dopiero developerem. jesli natomiast Ty masz jakas nieruchomosc i bedziesz mial forse nie tylko z kredytu to bierz developera. zaoszczedzisz sobie bolu glowy. poszukaj. mozesz poogladac ich poprzednie budowy, pogadac z wlascicielami.

 

budowanie naprawde nie jest trudne. ale oboje musicie je lubic zeby w razie doliny jednej osoby druga zamiennie wziela s za tel szukanie sprawdzanie.

 

a ekipy da s tak zgrac zebys zdazyl pod warunkiem ze juz zaczniesz umawiac na wszystkie etapy z wyprzedzeniem i najlepiej jak podstawowe materialy zgromadzisz na poczatku. jesli oczywiscie masz takie mozliwosci.

 

mam nadzieje ze wybierzesz dobrze dla siebie i wszystko s Tobie uda. powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby- WIEKSZOSC zwyklych ekipek murarskich bez problemu polozy Ci te rurki stanu 0

 

dylemat nie znajacych s ni chu chu na budowie- jest tylko taki za 300tys:

50m2 w bloku ze szczaniem sasiada za sciana o 5 rano

100m2 przytulny domek z kawalkiem ziemi pod stolik i parasol

 

dla mnie to zaden dylemat bo nie lubie mieszkac w bloku, nawet najladniejszym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby- WIEKSZOSC zwyklych ekipek murarskich bez problemu polozy Ci te rurki stanu 0

ech brzydlak, ile domów budowałaś, ile instalacji c.o./c.w.u. kładałaś ?

Nie pisz takich rzeczy bo wprowadzaz w błąd, większość ekip murarskich nie położy dobrze tych nieszczęsnych rurek, położą wg tego jak im się wydaję/jak zawsze kładli a jak przyjedzi co do czego to albo spadów nie ma, albo przerobić już nie idzie itp. Gdyby to było takie proste to nie byłoby instalatorów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a tak bardziej konkretnie - czy (i jakie) słyszeliście opinie o dachówce cementowej firmy Prodach?

 

Ja kupiłem Prodach cementową. Kupiłem, bo w 90-latach taką samą kupił ojciec na swój dom. Do dziś nic się z nią nie dzieje, nie odbarwia się, nie pęka, czy co tam jeszcze może być. Kształ taki sam jak któryś tam Braas. Pewnie dla innych nie ma to żadnego znaczenia, ale to całkowicie polska firma. Akurat u mnie się to lliczy :D

 

Aaaa: dostawa. Byłem naprawdę mile zaskoczony. Przyjechał "fabryczny" samochód, wstawił to HDS-em tam gdzie chciałem, wszystko było ekstra ładnie popakowane tak, że nie było szans na jakiekolwiek uszkodzenia. Oczywiście nic nie brakowało, mało tego. Dali kilka dachówek tak sobie, żeby było w razie "W"

 

Ja tam jestem zadowolony, ale podobno nie można pytać osoby, która dokonała już wyboru, bo nie jest obiektywna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech brzydlak, ile domów budowałaś, ile instalacji c.o./c.w.u. kładałaś ?

Nie pisz takich rzeczy bo wprowadzaz w błąd, większość ekip murarskich nie położy dobrze tych nieszczęsnych rurek, położą wg tego jak im się wydaję/jak zawsze kładli a jak przyjedzi co do czego to albo spadów nie ma, albo przerobić już nie idzie itp. Gdyby to było takie proste to nie byłoby instalatorów :roll:

 

Racja, racja. U mnie połozyli, ale już wiem, że instalator będzie przerabiał. Zanim dojechałem na budowę chudziak był wylany i było po ptakach.

 

Mice, widzę w podpisie że: jednak ruszyliśmy. To może jaki dzienniczek, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Prodach cementową. Kupiłem, bo w 90-latach taką samą kupił ojciec na swój dom. Do dziś nic się z nią nie dzieje, nie odbarwia się, nie pęka, czy co tam jeszcze może być. Kształ taki sam jak któryś tam Braas. Pewnie dla innych nie ma to żadnego znaczenia, ale to całkowicie polska firma. Akurat u mnie się to lliczy :D

 

Dzięki Marzin za opinię. Pewnie - jak jest taka sama, kosztuje nieco mniej i na dodatek "miejscowa" to po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

dostałem wycenę na budowę stanu surowego otwartego. Łączna kwota to 35,7 tyś PLN netto. Spodziewałem się nieco mniej (powiedzmy ok. 30 t. PLN). Mógłby ktoś rzucić okiem na tą moją wycenę i doradzić mi gdzie mogę trochę zbić cenę. Mogę podesłać na priva wycenę wraz z ogólnymi rzutami i przekrojami domu.

Generalnie domek wygląda tak. Bryła w kształcie litery L. Trzy szczyty. Powierzchnia domu całkowita 174m2 (w tym garaż 21,6m), pow użytkowa 133,5 m2, ścian kolankowa 138 cm.

Wycena wygląda następująco:

ETAP 1 fundamenty: 9,5 tyś PLN

ETAP 2 parter: 11,2 tyś PLN

ETAP 3 strop: 7,6 tyś PLN

ETAP 4 piętro: 5,8 tyś PLN

ETAP 5 schody: 1,6 tyś PLN

Dajcie znać co o tym sądzicie. Nie ukrywam, że chciałbym mieć już za sobą szukanie ekipy i zająć się innymi ważnymi sprawami.

Pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...