Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Obok mojej działki powstaje w błyskawicznym tempie bliźniaczek: firma super: czysto, schludnie, kierownik budowy bardzo sympatyczny. sąsiadka się śmieje, że już nawet nie pyta: co teraz robimy? Bo odpowiedź jest jedna: wszystko zgodnie z projektem :D

firma nazywa się KAROŃ - jeszcze dokładnie mogę jutro sprawdzić.

Podobno nie są tani, ale jestem pełna podziwu. Acha, sąsiadka buduje "pod klucz"

byłabym zainteresowana, zapytaj o namiary i czy maja moce przerobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj musze powazznie to przemyslec, a o zarobkach 10tys miesiecznie to moge sobie pomazyc.... lacznie z cala rodzina.... wsumie ceny ida w gore tolepiej szybko wybudowac... ja zaczne budowe jakos w sierpniu i chialbym skonczyc do zimy stan surowy z dachowka a czy to mozliwe ekipami?

i boje sie ze ze ekipami bedzie wiecej"babrania" np nie zostawia kanalizy nie dociagna wody itp:| kjeszcze przed zalewaniem fundamentow powina byc niebieska rurka z woda ulozona?ja zupelnie nie mam pojecia o budowie i dlatego boje sie tego i lepiej faktycznie dewelpoersko chyba:| czy muraze sami mi doradza o poczatkowych instalacjach np kanaliza...?

witam serdecznie muszę zabrać głos w tej sprawie my dostaliśmy namiary na murarza od kuzyna który jest cieślą i robił na dachach domów które budował nasz murarz pojechaliśmy zrobił wycene jak na razie jest super np.o kanalizie dowiedziałam się kiedy instalator umówiony przez murarza pojawił się na budowi z rurkami itp.murarz powiedział ze to norma iż wszystko musi być etapami robione.będzie budował wszystko łacznie z dachem i jak da radę to również środek i jeszcze jedno załatwia wiele materiałów zawsze chętnie doradzi liczy się z pieniędzmi inwestora jest o;key.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie !

Do tej pory byłem tylko czytelnikiem forum ale postanowiłem się ujawnić.

 

Chcemy z narzeczoną budować projekt "Iskierka".

 

Od 15 lutego męczymy się z papierologią, ale już jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowe (myśle, że jeszcze ok 2 tyg.)

 

Będziemy budować na południowy wschód od Poznania koło miejscowości Środa Wlkp.

Do tej pory ogrodziliśmy teren i wybraliśmy humus oraz zwieźliśmy żwir.

Budujemy z betonu komórkowego 24 + 12 styropian. materiał na ściany kupiliśmy ok 3 tyg. temu za 8,1 PLN :) w tej chwil kosztuje 12,5 :(

 

mamy też zamiar korzystać z przydomowej oczyszczalni ścieków i tutaj moje pytanie:

 

gdzie w okolicy można nabyć żwir frakcjonowany ? chodzi mi o takie małe kamyczki, które niektórzy wysypują na wjazdy.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie !

Do tej pory byłem tylko czytelnikiem forum ale postanowiłem się ujawnić.

 

Chcemy z narzeczoną budować projekt "Iskierka".

 

Od 15 lutego męczymy się z papierologią, ale już jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowe (myśle, że jeszcze ok 2 tyg.)

 

Będziemy budować na południowy wschód od Poznania koło miejscowości Środa Wlkp.

Do tej pory ogrodziliśmy teren i wybraliśmy humus oraz zwieźliśmy żwir.

Budujemy z betonu komórkowego 24 + 12 styropian. materiał na ściany kupiliśmy ok 3 tyg. temu za 8,1 PLN :) w tej chwil kosztuje 12,5 :(

 

mamy też zamiar korzystać z przydomowej oczyszczalni ścieków i tutaj moje pytanie:

 

gdzie w okolicy można nabyć żwir frakcjonowany ? chodzi mi o takie małe kamyczki, które niektórzy wysypują na wjazdy.

 

pozdrawiam wszystkich

witam serdecznie ja kamyki róznych wielkości kupowałam w żwirowni krzesiny ul.śmigi 9 tel.061-6643547.mają segregację.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wycene stanu surowego dla powierzchni 200m

239 000. Chyba sporo co ?

Jezusie!

 

Fakt, mój dom, to połowa Twojego, ale mój stan surowy to koszt coś koło 60 tyś...

 

Mam jeszcze jeden fajny argument za budową systemem gospodarczym. Szczególnie dotyczy to facetów.

 

Dzięki tej metodzie znowu wchodzę w spodnie, które od dawna zalegały w szafie... A wcześniej nie pomagało nic, ani rower, ani beganie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to nie argumaent :) No wiesz ten o spodniach:)

 

Ta wycena oczywiscie to nie w systemie gospodarczym.

Zapomnialem tam napisac z czego sciany-beton komorkowy

rozumiem ze podales cene brutto? Moze jeszcze jakies szczegoly co wchodzi w ten stan surowy czy kominy i z czego, jaka dachowka itd. Bo tak to ciezko stwierdzic czy to jest dobra cena czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla porównania cen: budowa systemem gospodarczym bardzo dużego domu partereowego (suma powierzchni 189 m2) - 175 tys. Ale strop teriva, dachówka ceramiczna.

 

U mnie tez ten teriva jest-cokolwiek to znaczy, oraz ceramiczna dachowka BRAAS

To moze wkleje co i jak:

Stan 0 - nie bede wypisywal bo wiadomo

Sciany i strop

1.izolacje poziome przeciwwilgociowe pod ściany nośne

2.ściany konstrukcyjne (nośne) parteru z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

3.nadproża okienne - parter (L-29 lub monolityczne wg projektu)

4.kominy parteru z cegły pełnej

6.strop gęstożebrowy Teriva nad parterem (klasa betonu zgodnie z projektem „z gruszki”)

7.ściany konstrukcyjne (nośne) poddasza z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

8.nadproża okienne - poddasze (L-29 lub monolityczne wg projektu)

9.kominy ponad stropem z cegły pełnej

Dach

1.wykonanie więźby dachowej klasy K27 + impregnacja

2.elementy pomocnicze więźby dachowej

3.membrana dachowa

4.łaty i kontrałaty dachowe

5.końcówki kominów z cegły klinkierowej – roben terca (kolor wg wyboru inwestora)

6.dachówka BRAAS

7.wyłaz dachowy – fakro

8.rynny dachowe – Wavin

9.opierzenia dachowe

 

Cena ktora podalem jest brutto.

Poczynilem takie zalozenia

Stan surowy otwarty to okolo 40% investycji

Cala reszta 60 % (40 wykonczeniowka+20 zamkniecie otwartego)

 

Wyszlo mi ze za caly dom +/- na gotowo zaplace 598 000

DO tego dorzuce z 15% na nieprzewidziane ;) wydatki i wychodzi 687700 zl

To jest dla mnie do zaakceptowania choc wolalbym mniej :) jak kazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych.

Mogę kupić POROTHERM 24 z niemiec z dostawą na miejsce tzn Kostrzyn Wlkp. w cenie 7.84 za szt(1 metr kwadratowy=11szt).

Chciałem się czy to dobra cena jak nie to proszę o informację gdzie można dostać taniej?

Interesuje mnie również cena bloczków tzw.emek na fundamenty.Gdzie w rejonie Kostrzyna moża dostac i za jaką cenę?

 

dla mnie cena za porotherm jest rewelacyjna!

Poproszę o namiar:)

co do bloczków to najtansze znalazłam w Bninie u Kurasiaka za 2,48.(12x24x38)

tel.8171766

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś namiary na koparę do zdjęcia humusu w okolicy szczepankowa

1/ 0 602 302 982 - p. Antoni (niezawodny w każdej sytuacji);

2/ 0 606 464 288 - p. Maciej

 

 

A teraz ku pokrzepieniu serc. Udało mi się zdobyć Poroherm w rozsądnej cenie i w zasadzie z dowozem w ciągu tygodnia. Jak to zrobiłam?? Poświęciłam kilka godzin na dzwonienie po hurtowaniach w wielkopolsce, małopolsce i w lubuskiem! Na 50 miejsc gdzie usłyszałam "Nie ma" lub oferowali materiał w kosmicznej cenie znalazły się też dwa miejsca (więcej nie szukałam), gdzie Porotherm był i byli też normalni hurtownicy! Cena z dowozem za PTH 25 ok. 7,50 zł/szt brutto.

 

A na koniec powiem tylko tyle: "Ludzie ludziom zgotowali ten los".

 

to musiało byc dawno,bo obecnie nie moga niczego zagwarantować:(

Albo miałas niezłego fuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś namiary na koparę do zdjęcia humusu w okolicy szczepankowa

1/ 0 602 302 982 - p. Antoni (niezawodny w każdej sytuacji);

2/ 0 606 464 288 - p. Maciej

 

 

Dzisiaj p. Antoni zdjął humus z naszej działeczki. Udało nam się z nim umówić w poniedziałek na środe. Rewelacja, a myslałam ze na ten tydzień już nic nie załatwimy. Cena 75 netto za h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie do zaakceptowania choc wolalbym mniej :) jak kazdy

 

:o Nieźle, to są kwoty, które mnie porażają... :(

Myslę, że w Twoim przypadku różnica między developerem a systemem gospodarczym może być niezła. Mam nadzieję, że nie przesadzę, ale nawet 100 tyś. Wszystko zalezy jak bardzo "udziwniony" jest Wasz projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie do zaakceptowania choc wolalbym mniej :) jak kazdy

 

:o Nieźle, to są kwoty, które mnie porażają... :(

Myslę, że w Twoim przypadku różnica między developerem a systemem gospodarczym może być niezła. Mam nadzieję, że nie przesadzę, ale nawet 100 tyś. Wszystko zalezy jak bardzo "udziwniony" jest Wasz projekt.

Nie jest udziwniony wcale :)

ALe dom duzy, 2 rodzinny w zasadzie.

Ja mam 2 mieszkania na sprzedaz wiec dom sie sam sfinansuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...