Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

ryz napisał:

Witam wszystkich budowniczych.

Mogę kupić POROTHERM 24 z niemiec z dostawą na miejsce tzn Kostrzyn Wlkp. w cenie 7.84 za szt(1 metr kwadratowy=11szt).

Chciałem się czy to dobra cena jak nie to proszę o informację gdzie można dostać taniej?

Interesuje mnie również cena bloczków tzw.emek na fundamenty.Gdzie w rejonie Kostrzyna moża dostac i za jaką cenę?

własnie gdzie moge dostac w tej cenie? proseze o namiar na priva bo reszta mi wykupi:p

A co to obecnego tematu to ja za tyle na pewno nie wybuje dewelopem... domek chce zmiescic w 300tys i czy mi sie uda:| jak deweloperm chce 140tys za stan surowy? jakies szanse czy odrazu zaczac gospodarczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj p. Antoni zdjął humus z naszej działeczki. Udało nam się z nim umówić w poniedziałek na środe. Rewelacja, a myslałam ze na ten tydzień już nic nie załatwimy. Cena 75 netto za h

 

Mówiłam, że jest niezawodny !! :lol:

 

Ijak napisał/a:

to musiało byc dawno,bo obecnie nie moga niczego zagwarantować Albo miałas niezłego fuksa.

 

To było jakiś miesiąc temu. Zreszta jak popatrzysz na forum są jeszcze przyzwoite ceny na materiały na tym świecie, ale trzeba długo szukać.

 

Ja teraz szukm jeszcze cegły pełnej 150, ale cena 1,50 to już chyba standard, niestety ... :evil: A styropian FS 200 5 cm - 260 zł/m3 ??!! W maju ceny o 15% w górę (o ile to nie jest nagonka hurtowników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZE O POMOC

bo kierbud mnie lekko podlamal

 

Potrzebuje okolo 4 palet Porotermu lub Porothonu

na sciany szczytowe 36.5 cm piuro wpust standard

 

Ma ktos moze do odsprzedania/okolice Gniezna, Kostrzyna wlkp, Wrzesni, Nekli/ lub wie gdzie dostac w rozsadnej cenie

Za wszelkie info DZIEKUJE z gory

 

Co sie uporalem z moim stropem/dzisiaj jeszcze wieczorkiem ostateczna koncowa negocjacja ceny/ to wychodza nastepne

Noz kurcze co za kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie co do dachowki

Brass dostepny w polsce to dachowka cementowa.

Chyba ze kupisz brassa w niemczech - gdzie brass i ruppceramika to to samo (tam nie ma ruppceramiki), lecz mimo to maja rozroznienie na ceramike i beton.

 

 

dla porównania cen: budowa systemem gospodarczym bardzo dużego domu partereowego (suma powierzchni 189 m2) - 175 tys. Ale strop teriva, dachówka ceramiczna.

 

U mnie tez ten teriva jest-cokolwiek to znaczy, oraz ceramiczna dachowka BRAAS

To moze wkleje co i jak:

Stan 0 - nie bede wypisywal bo wiadomo

Sciany i strop

1.izolacje poziome przeciwwilgociowe pod ściany nośne

2.ściany konstrukcyjne (nośne) parteru z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

3.nadproża okienne - parter (L-29 lub monolityczne wg projektu)

4.kominy parteru z cegły pełnej

6.strop gęstożebrowy Teriva nad parterem (klasa betonu zgodnie z projektem „z gruszki”)

7.ściany konstrukcyjne (nośne) poddasza z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

8.nadproża okienne - poddasze (L-29 lub monolityczne wg projektu)

9.kominy ponad stropem z cegły pełnej

Dach

1.wykonanie więźby dachowej klasy K27 + impregnacja

2.elementy pomocnicze więźby dachowej

3.membrana dachowa

4.łaty i kontrałaty dachowe

5.końcówki kominów z cegły klinkierowej – roben terca (kolor wg wyboru inwestora)

6.dachówka BRAAS

7.wyłaz dachowy – fakro

8.rynny dachowe – Wavin

9.opierzenia dachowe

 

Cena ktora podalem jest brutto.

Poczynilem takie zalozenia

Stan surowy otwarty to okolo 40% investycji

Cala reszta 60 % (40 wykonczeniowka+20 zamkniecie otwartego)

 

Wyszlo mi ze za caly dom +/- na gotowo zaplace 598 000

DO tego dorzuce z 15% na nieprzewidziane ;) wydatki i wychodzi 687700 zl

To jest dla mnie do zaakceptowania choc wolalbym mniej :) jak kazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie

 

w warunkach zabudowu mam "wys. ściany do gzymsu 4m",

w projekcie który chcę ściana do gzymsu ma 4,2m .macie jakieś sugestie co zrobić

 

 

Ja miałam podobny problem a mianowicie w decyzji o warunkach zabudowy dom miał 8m wysokości a mój w projekcie 8,3m więc napisałam do gminy pismo o zmiane tego punktu. co prawda czekałam ponad miesiąc ale nie musiałam za to zmieniać wys budynku przy adaptacji projektu.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie do zaakceptowania choc wolalbym mniej :) jak kazdy

 

:o Nieźle, to są kwoty, które mnie porażają... :(

Myslę, że w Twoim przypadku różnica między developerem a systemem gospodarczym może być niezła. Mam nadzieję, że nie przesadzę, ale nawet 100 tyś. Wszystko zalezy jak bardzo "udziwniony" jest Wasz projekt.

Nie jest udziwniony wcale :)

ALe dom duzy, 2 rodzinny w zasadzie.

Ja mam 2 mieszkania na sprzedaz wiec dom sie sam sfinansuje

kwoty ktore podales sa razem z zagospodarowaniem dzialki? co do 15% na gorke to z wypowiedzi forumowiczow wynika ze czasami trzeba dac 30% na gorke ale to zalezy jak dokladnie liczyles no i ile wprowadzisz zmiana podczas budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ten teriva jest-cokolwiek to znaczy, oraz ceramiczna dachowka BRAAS

To moze wkleje co i jak:

Stan 0 - nie bede wypisywal bo wiadomo

Sciany i strop

1.izolacje poziome przeciwwilgociowe pod ściany nośne

2.ściany konstrukcyjne (nośne) parteru z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

3.nadproża okienne - parter (L-29 lub monolityczne wg projektu)

4.kominy parteru z cegły pełnej

6.strop gęstożebrowy Teriva nad parterem (klasa betonu zgodnie z projektem „z gruszki”)

7.ściany konstrukcyjne (nośne) poddasza z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

8.nadproża okienne - poddasze (L-29 lub monolityczne wg projektu)

9.kominy ponad stropem z cegły pełnej

Dach

1.wykonanie więźby dachowej klasy K27 + impregnacja

2.elementy pomocnicze więźby dachowej

3.membrana dachowa

4.łaty i kontrałaty dachowe

5.końcówki kominów z cegły klinkierowej – roben terca (kolor wg wyboru inwestora)

6.dachówka BRAAS

7.wyłaz dachowy – fakro

8.rynny dachowe – Wavin

9.opierzenia dachowe

 

Cena ktora podalem jest brutto.

Poczynilem takie zalozenia

Stan surowy otwarty to okolo 40% investycji

Cala reszta 60 % (40 wykonczeniowka+20 zamkniecie otwartego)

 

Wyszlo mi ze za caly dom +/- na gotowo zaplace 598 000

DO tego dorzuce z 15% na nieprzewidziane ;) wydatki i wychodzi 687700 zl

To jest dla mnie do zaakceptowania choc wolalbym mniej :) jak kazdy

 

qrde dosc sporo

mysle ze spokojnie nawet przy tych cenach gospodarczo 100 tys zaoszczędzisz jak nie wiecej

no chyba ze chcesz sie szybko wprowadzic

 

sprawdz tak dla porównania ile wyniesie ciebie systemem gospodarczym stan surowy zamknięty to juz będziesz miał jakieś porównanie

 

sprawdź tez jakie warunki stawia developer

bo czasami jest tak (jak nie w większości) ze do własnego domu możesz wejść dopiero jak tobie wręczą klucze wiec wylizane, wycyckane itp..

wiec nie można sprawdzić etapów jak to robili, czy czegoś nie spartaczyli i sprytnie ukryli

 

za taka kase to znajomy chce sprzedac dom z garażem ok 200 m użytkowej

wybudowany 2 lata temu i zrobiony naprawde dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla porównania cen: budowa systemem gospodarczym bardzo dużego domu partereowego (suma powierzchni 189 m2) - 175 tys. Ale strop teriva, dachówka ceramiczna.

 

U mnie tez ten teriva jest-cokolwiek to znaczy, oraz ceramiczna dachowka BRAAS

 

Braas nie produkuje dachówek ceramicznych - przynajmniej nie produkowal jak ja szukałem dachówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o szybkosc budowy to w zeszlym roku alison zaczela budowe najos na wiosne i na swieta mieszkala w domu z tego co pamietam a budowala systemem gospodarczym tak wiec da sie systemem gospodarczym wybudowac szybko i sprawnie oczywiscie istotny jest dobry harmonogram i dogadane sprawdzone ekipy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem celtowi - produkuje ale nie na nasz rynek.

sprawa wyglada tak ze i brass i ruppceramika sa wlasnoscia lafarge. w polsce mamy rozbicie na Ruppceramika - czyli dachowki ceramiczne i Brass - czyli dachowki cementowe. U mnie na dachu lezy dachowka ceramiczna z nadrukiem Brass lecz nazywa sie Rubin 13 - czyli tak jak Ruppceramika. Na oznaczeniach na paletach tak samo tylko ze po niemiecku:) Okazuje sie ze w niemczech (jak sprawdzice strony niemieckie Brassa) pod ta marka sprzedawane i produkowane sa zarowno dachowki ceramiczne jak i cementowe. Ale nie zmienia to faktu ze u nas sa to 2 osobne marki.

 

 

dla porównania cen: budowa systemem gospodarczym bardzo dużego domu partereowego (suma powierzchni 189 m2) - 175 tys. Ale strop teriva, dachówka ceramiczna.

 

U mnie tez ten teriva jest-cokolwiek to znaczy, oraz ceramiczna dachowka BRAAS

 

Braas nie produkuje dachówek ceramicznych - przynajmniej nie produkowal jak ja szukałem dachówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję 300 pełnych cegieł na dokończenie komina - dekarze czekają z dachem. Może komuś zostały po budowie - odkupię. Info z ceną i lokalizacją proszę na priva. Chyba, że ktoś wie, gdzie można kupić w hurtownii...

 

Próbuj w Dorze z Buku - przebąkiwali ostatnio że mają mieć po 1,35 za sztuke. Jak w środę dzwonił mąż to jeszcze nie mieli, ale może już coś wiedzą, warto spróbować. Zresztą dzwoń gdzie się da, jedną paletę powienieneś raczej gdzieś dorwać, spróbuj może też w marketach budowlanych.

Ehh, kto by pomyślał, że zwykła cegła to będzie taki deficytowy towar ;-)

 

Aha, ktoś jeszcze pytał o bloczki fundamentowe - już kiedyś podawałam ten namiar ale już pewnie przepadł w natłoku informacji. Terbud, pan Eugeniusz Błaszczak, 0 61 447 33 51. Ja w styczniu płaciłam 2,3 zł brutto, no ale to cena pewnie dawno nieaktualna.

Bloczki przyjechały do mnie niestety wilgotne, ale ponoć wszędzie teraz nie nadążają z produkcją i wysyłają na budowy świeżą produkcję :(

 

Czy ktoś widział w Poznaniu styropian Termoorganiki? Czy wogóle jakaś hurtownia tym handluje?

Poznaniacy najwyraźniej wybierają nieco tańszych producentów :D Też nigdzie się z nim nie spotkałam. Ostatecznie zaryzykowałam ze styropianem na ściany ze Styropozu, ale czy to słuszna decyzja przekonam się dopiero w sierpniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ktoś jeszcze pytał o bloczki fundamentowe - już kiedyś podawałam ten namiar ale już pewnie przepadł w natłoku informacji. Terbud, pan Eugeniusz Błaszczak, 0 61 447 33 51. Ja w styczniu płaciłam 2,3 zł brutto, no ale to cena pewnie dawno nieaktualna.

Bloczki przyjechały do mnie niestety wilgotne, ale ponoć wszędzie teraz nie nadążają z produkcją i wysyłają na budowy świeżą produkcję :(

 

dzieki wlasnie zamowilem u niego

cena 2,40 netto z transportem 2 maja mam dostac

 

 

szukam namiary na

stropy teriva, ciesle, dekarza, no moze byc jeszcze wiezba (czy cena 750 zl za m3 netto to dobra cena ? - z transportem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...