Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aha, ktoś jeszcze pytał o bloczki fundamentowe - już kiedyś podawałam ten namiar ale już pewnie przepadł w natłoku informacji. Terbud, pan Eugeniusz Błaszczak, 0 61 447 33 51. Ja w styczniu płaciłam 2,3 zł brutto, no ale to cena pewnie dawno nieaktualna.

Bloczki przyjechały do mnie niestety wilgotne, ale ponoć wszędzie teraz nie nadążają z produkcją i wysyłają na budowy świeżą produkcję :(

 

dzieki wlasnie zamowilem u niego

cena 2,40 netto z transportem 2 maja mam dostac

 

 

szukam namiary na

stropy teriva, ciesle, dekarza, no moze byc jeszcze wiezba (czy cena 750 zl za m3 netto to dobra cena ? - z transportem )

 

Jeżeli chodzi o cenę więżby to wydaje mi się ,że dobra cena. Mi juz podawali ceny np 1240 brutto. Mam namiar na więżbe w SZczepankowie za 700 zł netto ale dopiero na lipiec. Telefon podam później bo nie mam przy sobie.

Stropy BIG-BUD Borówiec

 

Mam pytanie czy okno połaciowe 78/118 Fakro za ok 900 zł to drogo czy tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam namiary na

stropy teriva, ciesle, dekarza, no moze byc jeszcze wiezba (czy cena 750 zl za m3 netto to dobra cena ? - z transportem

Strop zamówiłam dzisiaj w Domarcie (tel. 811 12 01), termin realizacji ok. 3 tygodnie.

Cena na więźbę ok.

Dekarza to zależy na kiedy szukasz - czerwiec/lipiec/sierpień (bo pewnie wtedy Ci będzie potrzebny) wszyscy których znam nie mają terminów :(

Mam pytanie czy okno połaciowe 78/118 Fakro za ok 900 zł to drogo czy tanio?

Zależy, czy z kołnierzem czy bez, czy to cena brutto, czy netto, jaki model okna (z nawiewnikiem, bez nawiewnika, obrotowe, uchylno-obrotowe, może wersja termo...).

Jeżeli brutto, z kołnierzem, obrotowe i bez nawiewników to cena jest ok, wychodzi to jakieś 20% rabatu od aktualnych cen katalogowych, czyli tyle ile mniej więcej można na Fakro wytargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie czy okno połaciowe 78/118 Fakro za ok 900 zł to drogo czy tanio?

 

Ja kupiłem za tyle:

FTS-V 06 78x118 cena 597,48 netto - 5szt

FTS-V 01 55x78 cena 449,28 netto - 1szt

 

Kołnierz EZV 06 78x118 cena 151,32 netto - 3szt

Kołnierz KZV-1 78x118 cena 363,48 netto - 1szt (zespolony, dla dwóch okien)

Kołnierz 01 55x78 cena 137,28 netto - 1szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział w Poznaniu styropian Termoorganiki? Czy wogóle jakaś hurtownia tym handluje? Bo już mi ręce opadają od dzwonienia :( .

Znalazłam hurtownię :D . Jedyną w Poznaniu, która ma w sprzedaży Termoorganikę. Ale termin dostawy dopiero na początek czerwca :( (znowu będzie obsuwa na budowie). Jutro jadę zamówić. Ceny chyba nie aż takie tragiczne, bo za Gold + (czyli najwyższa półka) 200 zł/m3 netto, ale to cena obecna (w czerwcu będzie drożej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze byc jeszcze wiezba (czy cena 750 zl za m3 netto to dobra cena ? - z transportem )

Misiak, ja płacę tyle samo, więc chyba ok :lol:

 

Mnie się udało kupić za 740 zł/m3 (z transportem) - mam już na działce ...yuupii... :lol: . Ale nadal 750 to dobra cena.

 

Znalazłam hurtownię . Jedyną w Poznaniu, która ma w sprzedaży Termoorganikę. Ale termin dostawy dopiero na początek czerwca (znowu będzie obsuwa na budowie). Jutro jadę zamówić. Ceny chyba nie aż takie tragiczne, bo za Gold + (czyli najwyższa półka) 200 zł/m3 netto, ale to cena obecna (w czerwcu będzie drożej).

 

Mówisz o styropianie FS 200 ? Ostatnio podano mi cenę 260 zł/m3 ale w innym miejscu...warto brać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, o jakim styropianie mówisz? Na elewację czy podłogi? Jak na podłogi to ślicznie poproszę o namiar na tego poznańskiego rodzynka :D Myślę, że cena jest ok, ja na styropian "no name" dostałam cenę 172 zł netto, no a jednak co Termoorganika to Termoorganika ;-)

 

Majania, nie ma styropianu FS 200 - może masz na myśli FS 20, czyli taki na podłogi (nowe oznaczenie EPS-100)? A przy okazji: gdzie zamawiałaś więźbę?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie tez ten teriva jest-cokolwiek to znaczy, oraz ceramiczna dachowka BRAAS

To moze wkleje co i jak:

Stan 0 - nie bede wypisywal bo wiadomo

Sciany i strop

1.izolacje poziome przeciwwilgociowe pod ściany nośne

2.ściany konstrukcyjne (nośne) parteru z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

3.nadproża okienne - parter (L-29 lub monolityczne wg projektu)

4.kominy parteru z cegły pełnej

6.strop gęstożebrowy Teriva nad parterem (klasa betonu zgodnie z projektem „z gruszki”)

7.ściany konstrukcyjne (nośne) poddasza z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

8.nadproża okienne - poddasze (L-29 lub monolityczne wg projektu)

9.kominy ponad stropem z cegły pełnej

Dach

1.wykonanie więźby dachowej klasy K27 + impregnacja

2.elementy pomocnicze więźby dachowej

3.membrana dachowa

4.łaty i kontrałaty dachowe

5.końcówki kominów z cegły klinkierowej – roben terca (kolor wg wyboru inwestora)

6.dachówka BRAAS

7.wyłaz dachowy – fakro

8.rynny dachowe – Wavin

9.opierzenia dachowe

 

Cena ktora podalem jest brutto.

Poczynilem takie zalozenia

Stan surowy otwarty to okolo 40% investycji

Cala reszta 60 % (40 wykonczeniowka+20 zamkniecie otwartego)

 

Wyszlo mi ze za caly dom +/- na gotowo zaplace 598 000

DO tego dorzuce z 15% na nieprzewidziane ;) wydatki i wychodzi 687700 zl

To jest dla mnie do zaakceptowania choc wolalbym mniej :) jak kazdy

 

Właśnie zakończylem stan surowy. Parter 145m2, poddasze jakieć 80m2 do zagospodarowania.

Stan 0 ława, ściany fundamentowe, izolacja, ocieplenie. zasypka, posadzka.

Sciany i strop

1.izolacje poziome przeciwwilgociowe pod ściany nośne

2.ściany konstrukcyjne (nośne) parteru z porotherm 25 cm

3.sciany parteru z porotherm 11,5

4.nadproża okienne - parter (L-29 lub monolityczne wg projektu)

5.kominy parteru z cegły pełnej

6.strop gęstożebrowy Teriva nad parterem (klasa betonu zgodnie z projektem „z gruszki”)

7.ściany konstrukcyjne (nośne) poddasza z betonu komórkowego/ceramiki 25 cm

8.nadproża okienne - poddasze (L-29 lub monolityczne wg projektu)

9.kominy ponad stropem z cegły pełnej

Dach

1.wykonanie więźby dachowej klasy K27 + impregnacja

2.elementy pomocnicze więźby dachowej

3.membrana dachowa

4.łaty i kontrałaty dachowe

5.końcówki kominów z cegły klinkierowej – roben terca

6.dachówka Koramic

7.okna dachowe – velux

8.rynny dachowe – Wavin

9.opierzenia dachowe

 

Do tego doszło:

fundamenty schodkowe,

zwiększona wysokość ścian fundamentowych ze względu na spadek terenu,

kolumny drewniane toczone zamiast betonowych,

dodatkowe roboty ziemne = spadek terenu,

kanalizacja,

ogrodzenie działki,

prąd na działce,

domek ogrodowy jako baza dla ekip,

zaliczki na okna i drzwi,

instalacja elektryczna i telewizyjna,

schody betonowe z parteru na piętro,

polowa wynagrodzenia kierbuda

i cała masa innych drobiazgów.

Oczywiście wszystko w systemie gospodarczym - razem wyniosło mnie do tej pory 200tys.

Mam nadzieję, ze drugie tyle wystarczy na wykończenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

blachy ??

Teraz ciesle, to takie mądrale i wszystko łączą na takie blaszki. Proste, lub kątowniki. Porządny cieśla powinien zrobić więźbę bez jednego gwoździa, ale takich już praktycznie nie ma.

 

 

-----------------

jak wyglada z dostepnoscia ceramiki sa problemy ?

musze z duzym wyprzedzeniem zamawiac ?

Ja tam nie mam pojęcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zupełnie zmienię temat... studnia mi się kończy :cry: dziś już pompa nawet wody nie ciągnie... pamiętam, że ktoś tu podawał namiary na jakiegoś takiego studniarza, co wierci i jak nie znajdzie wody, to kasy nie bierze- bo już mam dość wyrzucania jej dosłownie w błoto... Mogę prosić o te namiary? ewentualnie na kopacza bo może wystarczy pogłębić to co zostawił mój "wspaniały" miejscowy :evil:

 

Wszystkich z mojej okolicy ostrzegam: Jan Jankowiak z Karłowic- robił studnie większości miejscowych, więc to mnie do niego przekonało, ale teraz to on sam jest studnią bez dna jeśli chodzi o spożycie trunków wyokoprocentowych, więc praca jego pozostawia wiele do życzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...