Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hehe, to może któreś z Was ma moją ekipę, bo u mnie biorą wolne na tydzień właśnie od 7 maja :lol:

 

chyba nie :wink:

 

aga no to zaczynamy ;-)

 

tylko troche prognoza pogody mnie martwi bo od 5 ma padac :(

pogode dla poznania jest na mojej stronce

 

 

stal chyba bedzie z nowostali z lutyckiej pret f12 3,30 brutto z transportem

znalazlem taniej ale bez transportu

beton b20 raczej z dory z buku 225 netto z m3 + 20 zl netto za pompe od kazdego m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegłę pełną poszukuję :o . Proszę o namiary :D

 

Ja też...proszę :)

 

wlasnie dostalem info od ekipy ze 7 maja wchodza robic mi fundamenty :D

 

ale sie ciesze :D

 

musze tylko stal zalatwic

 

Spróbuj w KOWSTAL-u tel. 061/81 82 058/59. W połowie kwietnia: fi 12 ź w cenie 3,12 zł/kg brutto, fi 6 3,17 zł/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii co zrobić jak się spitoliło.

 

Fundament zasypany piachem. Ubity tylko u góry. Od zewnątrz odkopane.

Zacząłem lać wodę, ale przestałem. Jak się glina pod spodem uplastyczni, będzie nierówno siadać.

Odkopywać i ubijać? Ścian mi nie rozepchnie?

Wybrałbym choć część i ubił, a potem dalej już jak norma nakazuje. Teoretycznie nie powinno rozepchnąć jak będzie robione dobrze i z umiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegłę pełną poszukuję :o . Proszę o namiary :D
witam serdecznie cegłe pełną 150 kupiłam w cenie 1,38 netto w hurtowni bol-an gniezno z dowozem tel.061 4261414 pytajcie o kierownika p.adriana bardzo nam pomógł.pozdrawiam lidka.

Po 1,40 mają mieć koło 10 maja w Mag-budzie, Suchy Las, ul. Obornicka 71 tel. 061 6521477 + transport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegłę pełną poszukuję :o . Proszę o namiary :D
witam serdecznie cegłe pełną 150 kupiłam w cenie 1,38 netto w hurtowni bol-an gniezno z dowozem tel.061 4261414 pytajcie o kierownika p.adriana bardzo nam pomógł.pozdrawiam lidka.

Ja tam dzwoniłem, cena 1,68 brutto + 3,66 pln za każdy km przywozu, co u mnie dawało kwotę około 500 pln dodatkowo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do cegły z hurtowni Bol-an to cena uległa zmianie i obecnie wynosi 1,68 zł bez

transportu, a wiadomo transport z Gniezna da po kieszeni.Co prawda z panem kierownikiem się nie kontaktowaliśmy,więc mamy nieco inny punkt widzenia .Cegła pełna jest natomiast w Biskupicach i to w dowolnej ilości (przynajmniej była 2 dni temu) ale po 1,80 zł/szt bez transportu, zainteresowanym podaje numer

061 815 69 17sie porobiło i pomysleć że nie tak dawno była po 0,95 zł/szt.

A my jutro zalewamy podbeton i będą fundamenty....wreszcie!!!!

W poniedziałek zaczynamy ściany z BK i nie wiemy czy na klej czy na zaprawę,

jak wy robicie ? Misiak cieszymy się że startujesz i życzymy Ci aby telefon nie przyrósł ci do ucha od dzwonienia po hurtowniach w poszukiwaniu materiałów.

pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a u mnie to juz zaczynają dachówki kłaść :lol: :lol: :lol:

mam pytanko w sprawie okien dachowych, zamówiłam Velux z klamką na dole mam nadzieje że będą ok? czy ktoś ma takie?

i druga kwestia folia dachowa Folda czy jakoś tak nie podoba mi się a wykonawca i kierbud mówią że ok :o troche sie martwię :cry:

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błażej - mój imienniku :) - jaki domek budujesz?

 

To APS-77 z Archi-Projekt z Lublina. Domek parterowy 145m2.

Firmy chciały za stan surowy 170 do 200tys. (ceny z grudnia).

Budując systemem gospodarczym wydałem 200, ale po wprowadzeniu wielu zmian i wykonałem wiele dodatkowych prac: kąt nachylenia dachu podniosłem do 35st.(co było też zgodne z warunkami zabudowy: min. 35st.), pokryłem dachówką ceramiczną zamiast blachy, zamontowałem okna dachowe, musiałem postawić wysokie na 1,5m ściany fundamentowe, wykonać dodatkowe prace ziemne ze względu na spadek terenu, ogrodzić działkę, podłączyć prąd. Zmieniłem kolumny na toczone drewniane, bloczki betonowe na pototherm, zapłaciłem kierbudowi, wpłaciłem zaliczki na okna i drzwi, zrobiłem instalację elektryczną i telewizyjną, pociągnąłem kanalizację i wiele innych drobiazgów, za które i tak musiałbym zapłacić dodatkowo.

Pozdro

Błażej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jutro zalewamy podbeton i będą fundamenty....wreszcie!!!!

W poniedziałek zaczynamy ściany z BK i nie wiemy czy na klej czy na zaprawę,

jak wy robicie ?

gratuluje!

ja wybralem na klej

dlaczego ? bo moim zdaniem taniej, mniejsze spoiny wiec mniejsze straty ciepła, no i na cienkiej spoinie jak wyprowadzi sie dobrze pierwszy rząd praktycznie nie ma możliwości zrobić krzywej ściany (poziomnica nie potrzebna)

- z obserwacji budowy mojego sasiada ktory budowal z bk na klej

W srodku wyglada / jest idealnie na to cienka zaprawa tynkowa i sciana jak talala

on twierdzi ze taniej, szybciej i dokladniej (sam sobie dom budowal)

 

Misiak cieszymy się że startujesz i życzymy Ci aby telefon nie przyrósł ci do ucha od dzwonienia po hurtowniach w poszukiwaniu materiałów.

pozdrawiam :p

 

dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...