Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

To APS-77 z Archi-Projekt z Lublina. Domek parterowy 145m2.

Firmy chciały za stan surowy 170 do 200tys. (ceny z grudnia).

Budując systemem gospodarczym wydałem 200, ale po wprowadzeniu wielu zmian i wykonałem wiele dodatkowych prac: kąt nachylenia dachu podniosłem do 35st.(co było też zgodne z warunkami zabudowy: min. 35st.), pokryłem dachówką ceramiczną zamiast blachy, zamontowałem okna dachowe, musiałem postawić wysokie na 1,5m ściany fundamentowe, wykonać dodatkowe prace ziemne ze względu na spadek terenu, ogrodzić działkę, podłączyć prąd. Zmieniłem kolumny na toczone drewniane, bloczki betonowe na pototherm, zapłaciłem kierbudowi, wpłaciłem zaliczki na okna i drzwi, zrobiłem instalację elektryczną i telewizyjną, pociągnąłem kanalizację i wiele innych drobiazgów, za które i tak musiałbym zapłacić dodatkowo.

Pozdro

Błażej

 

twój domek tak naprawde ma chyba wiecej bo musisz liczyc ze na parterze masz 145m2 + ew. ok 80 m2 na poddaszu co i tak za bardzo juz kosztow nie zwiekszy

juz sie wystraszylem ze moj domek co ma 134 m2 uzytkowej bedzie mnie kosztowac 200 tys w stanie podobnym co napisales

ale moj domek ma w calosci 134 m2 a parter tylko 80 i reszta poddasze

 

domek masz sliczny tez chcialem zawsze typowo parterowy ale w związku z kosztami zdecydowaliśmy sie z żonka na poddasze użytkowe

 

ps. twój domek w tym stanie jak opisałeś to raczej nie kwalifikuje sie do stanu surowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z eneą...juz wyjasniam:

obecie meiszkam na mojej dzialce obok bede murowal nowy domek:) i prad do starego mam nadpowietrznie ale tylko jedno fazowy... enegetyka chce mi wymeinc przewód na truuj fazowy ale ta samadroga(nadpowietrzna) a do nowego domu to juz moge normalnie i gdzies sobie w nim zamontowac licznik:| a ja chce tak jak wszyscy miec droga dozmiena moze i bedzie drozej ale jak juc to pozadnie!!! ponoc mam pisac wniosek o przeprojektowanie instalacji... hmm na stronie nic takiego nie ma a moze doradzicie mi cos ? nim udam sie to biura obslugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ichodzi o silke lub ytong to najlepiej budowac na klej, bo po to powstala ta technologia. niemniej jednak ekipa musi byc doswiadczona w tego typu "operacjach" bo w przeciwnym wypadku mozna poplynac finansowo. podobnie ma sie rzecz z przechowywaniem - worek cementu kosztuje ok 10PLN + piach ktorego nikt nie ukradnie, natomiast worek kleju to juz wydatek 80-100PLN. I tu w przypadku gdy okaze sie, ze ekipa sobie nie radzi (daje za duze spoiny), np w polowie parteru moze okazac sie ze nie mamy kleju i koszty wzrosna.

 

 

A my jutro zalewamy podbeton i będą fundamenty....wreszcie!!!!

W poniedziałek zaczynamy ściany z BK i nie wiemy czy na klej czy na zaprawę,

jak wy robicie ?

gratuluje!

ja wybralem na klej

dlaczego ? bo moim zdaniem taniej, mniejsze spoiny wiec mniejsze straty ciepła, no i na cienkiej spoinie jak wyprowadzi sie dobrze pierwszy rząd praktycznie nie ma możliwości zrobić krzywej ściany (poziomnica nie potrzebna)

- z obserwacji budowy mojego sasiada ktory budowal z bk na klej

W srodku wyglada / jest idealnie na to cienka zaprawa tynkowa i sciana jak talala

on twierdzi ze taniej, szybciej i dokladniej (sam sobie dom budowal)

 

Misiak cieszymy się że startujesz i życzymy Ci aby telefon nie przyrósł ci do ucha od dzwonienia po hurtowniach w poszukiwaniu materiałów.

pozdrawiam :p

 

dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak,co do kwoty 200 tys za nasze domki (my mamy podobny 130 m2 + garaż 23 m2 przyklejony do bryły domu z dachem pulpitowym) to mam poważne wątpliwości czy po ostatnich podwyżkach cen materiałów nie dobijemy do tej kwoty ,same fundamenty kosztowały około 25 k,a gdzie reszta ponoć wykończeniówka to studnia bez dna.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ichodzi o silke lub ytong to najlepiej budowac na klej, bo po to powstala ta technologia. niemniej jednak ekipa musi byc doswiadczona w tego typu "operacjach" bo w przeciwnym wypadku mozna poplynac finansowo. podobnie ma sie rzecz z przechowywaniem - worek cementu kosztuje ok 10PLN + piach ktorego nikt nie ukradnie, natomiast worek kleju to juz wydatek 80-100PLN. I tu w przypadku gdy okaze sie, ze ekipa sobie nie radzi (daje za duze spoiny), np w polowie parteru moze okazac sie ze nie mamy kleju i koszty wzrosna.

co do technologii murowania to nie widze potrzeby posiadania jakis szczegolnych doswiadczen (trzeba tylko bardzo dokladnie zrobic pierwsza warstwe i potem kontrolowac czy cos sie nie psuje) natomiast co do ceny worka kleju to nie wiem skad je wziales bo ja za worek kleju placilem jakies 16-17 zl i uwazam ze jest to najlepsze rozwiazanie w przypadku murowania silka lub ytongiem

tak na marginesie to ostatnio widzialem ekipe ktora nie dosc ze oryginalna silke murowala na zaprawe to jeszcz ena spoine pionowa dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak w projekcie mam sciane 36.5 to moge budowac grubosci 25? plus 10lub 15 styropian? czyto juz sa kombinacje? ogolnie jak ksztaltuje sie betn komórkowy w stosunku do ceny? porotherm towiem ze 10zł a BK?

najlepiej porownywac cene za m2 a nie za bloczek bo rozne ilosci wchodza na m2 a co do zmiany grubosci sciany to mysle ze lepiej postawic ciensza sciane konstrukcyjna i ocieplic niz grubsza bez ocieplenia bo niewiele ekip postawi taka sciane prawidlowo i potem i tak trzeba ja dodatkowo docieplic

 

 

a mam pytanie z innej beczki ile palciliscie za podlaczenie gazu? do mnie przyszly warunki i za skrzynke w granicy mam zaplacic 920 zl + vat i do tego oczywisci eprzylacze do domu (nie wiem ile ale to juz nie robi gazownia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile płaciliście za podłączenie kanalizy i wody? Ja dostałam cenę 1800 za wodę i 1400 za kanalizę (albo na odwrót :D) + 300 zł za coś tam + 109 zł za odbiór. To tyle kosztuje czy mnie chcą okantować?

Gazu jeszcze nie załatwiałam :roll:

Brachol jak idzie budowa? Pan z Begiera się śmieje że moja silka zapuszcza u nich korzenie... :lol: No ale mam nadzieje ze po długim weekendzie odbiorę w końcu pierwszą partię, o ile mi działki nie rozmyło po wczorajszej burzy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile płaciliście za podłączenie kanalizy i wody? Ja dostałam cenę 1800 za wodę i 1400 za kanalizę (albo na odwrót :D) + 300 zł za coś tam + 109 zł za odbiór. To tyle kosztuje czy mnie chcą okantować?

1800 za wodę to dobra cena choć zależy czy z materiałem czy bez i do którego momentu zrobią (czy studzienka, czy od razu do domu, z licznikiem, stojakiem itp), reszty nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących - współtwórców jednego z bardziej wartościowych wątków na tym forum.

Czuję się już nieźle emocjonalnie związany z Wami (chociaż o tym nie wiecie :lol: ), bo od dłuższego czasu śledzę Wasze poczynania, a przede wszystkim wypatruje cennych wskazówek.

Ja jeszcze nie zacząłem budować. Jestem po umowie przedwstępnej na zakup działki w Biskupicach, więc mam nadzieję, że niedługo stanę się jej prawomocnym właściciele.

Jestem na etapie wyboru projektu. Właściwie już wybrałem, ale nie kupiłem (prosty, parterowy dom o dwuspadowym dachu z przyklejonym garażem - 112 m kw.). Na razie dostałem zestawienie materiałów. Mam nadzieję na tej podstawie ocenić mniej więcej koszt budowy, ale już widzę jaka to mrówcza praca i chyba niedokladna. A Wy w jaki sposób szacowaliście koszt budowy? Mam zamiar budować w YTONG-u.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących - współtwórców jednego z bardziej wartościowych wątków na tym forum.

Czuję się już nieźle emocjonalnie związany z Wami (chociaż o tym nie wiecie :lol: ), bo od dłuższego czasu śledzę Wasze poczynania, a przede wszystkim wypatruje cennych wskazówek.

Ja jeszcze nie zacząłem budować. Jestem po umowie przedwstępnej na zakup działki w Biskupicach, więc mam nadzieję, że niedługo stanę się jej prawomocnym właściciele.

Jestem na etapie wyboru projektu. Właściwie już wybrałem, ale nie kupiłem (prosty, parterowy dom o dwuspadowym dachu z przyklejonym garażem - 112 m kw.). Na razie dostałem zestawienie materiałów. Mam nadzieję na tej podstawie ocenić mniej więcej koszt budowy, ale już widzę jaka to mrówcza praca i chyba niedokladna. A Wy w jaki sposób szacowaliście koszt budowy? Mam zamiar budować w YTONG-u.

Pozdrawiam

Witamy również na najlepszej grupie 8)

Co do szacowania kosztów budowy, jak poczytszasz wątki (a zwłaszcza dzienniki ludzi którzy aktualnie się budują) oraz poznasz trochę cen to +/- idzie oszacować koszty. Oczywiście nie zapomnij dodać min. 15% do tego co wyjdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...