Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Jak rozwiązaliście sprawę otworów okiennych?

Właśnie się dowiedziałem, że jeśli chce mieć miejsce na rolety, to wypadałoby, żebym już wiedział od jakiego producenta i jakiej wysokości będzie kaseta rolety.

 

Druga sprawa: rejonowy kominiarz sugeruje porzucenie murowanych kominów z cegły pełnej na rzecz systemowych np. Schiedla. Argumentuje to tak: i tak pan musi dać wkłady do kominka i pieca gazowego. Proszę przeliczyć i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak rozwiązaliście sprawę otworów okiennych?

Właśnie się dowiedziałem, że jeśli chce mieć miejsce na rolety, to wypadałoby, żebym już wiedział od jakiego producenta i jakiej wysokości będzie kaseta rolety.

 

rolety nadstawne mają puszki 16cm wysokości, a na drzwiach balkonowych 20,5. wymiary te są standardowe niezależnie od producenta

już w momencie murowania trzeba wiedzieć gdzie będą rolety bo stosuje się (przynjmniej u mnie) inne nadproża i muruje sie większe otwory

pozdrawiam

atka

 

ps. czy ktoś ma jakiś namiar na kute płoty i balustrady (dobre i tanie????) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa: rejonowy kominiarz sugeruje porzucenie murowanych kominów z cegły pełnej na rzecz systemowych np. Schiedla. Argumentuje to tak: i tak pan musi dać wkłady do kominka i pieca gazowego. Proszę przeliczyć i porównać.

 

No i święta racja! Nie trzeba dawać wkładu to jedno, ale nawet gdyby z cegły, to bardzo ciężko teraz o naprawdę dobrego fachowca od murowania. Większość takich kominów po kilku latach się rozpada.

 

Jeżeli chodzi o systemowy, to zajrzyj na http://www.plewa.net.pl Ja i kilku forumowiczów tam kupiło, osobiście jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to projekt już odebrany.

 

W poniedziałek składamy wniosek w starostwie.

 

Teraz nareszcie czuję, że coś się dzieje.

 

No i pierwsze wieeelkie pytanie do Was - czy ktoś poleci nam solidnego kiedownika budowy? Takiego do bólu szczegółowego a nie takiego co tylko będzie robił wpisy w dzienniku.

Będziemy bardzo widzięczni za jakies informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i święta racja! Nie trzeba dawać wkładu to jedno, ale nawet gdyby z cegły, to bardzo ciężko teraz o naprawdę dobrego fachowca od murowania. Większość takich kominów po kilku latach się rozpada.

 

Jeżeli chodzi o systemowy, to zajrzyj na http://www.plewa.net.pl Ja i kilku forumowiczów tam kupiło, osobiście jestem bardzo zadowolony.

Ja jeden też od nich biorę :wink:

Natomiast z murowanymi jest różnie, u mnie komin w salonie musi być murowany bo jest częścią konstrukcji nośnej i byłoby dużo do przerabiania, gdybym dał systemowy.

 

Co do rolet zgadzam się z poprzednikami 16cm nad okno zwykłe i 20cm nad balkonowe/tarasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono budujących wielkopolan

Mam pytanie jestem aktualnie na etapie wyb oru drzwi , i bramy garazowej, instalacji .

Bardzo był bym wwdzieczny za wskazanie miejsc w których można po dobrych cenach kupic drzwi, brame garażową.

Poszukuje także dobra hurtownie instalacyjną w której mógłbym nabyc grzejniki i takie tam

Dziekuje za podpowiedzi .

Budowa - Robakowo k. Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje stropianu 15 i 10 na ocieplenie scian i fundamentow, gdzie w okolicy Poznania można kupic?

probuje na forum znalezc odpowiedz jaki typ styropianu jest najlepszy i nic ciekawego nie znalalzem na ten temat, czy ktos ma jakas teorie na ten temat sa podobno jakies styropiany "oddychajace", "dalmatynczyk" i kupe innych wynalazkow. co o tym sadzicie, co kupowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje stropianu 15 i 10 na ocieplenie scian i fundamentow, gdzie w okolicy Poznania można kupic?

probuje na forum znalezc odpowiedz jaki typ styropianu jest najlepszy i nic ciekawego nie znalalzem na ten temat, czy ktos ma jakas teorie na ten temat sa podobno jakies styropiany "oddychajace", "dalmatynczyk" i kupe innych wynalazkow. co o tym sadzicie, co kupowac?

Daj normalny styropian 10 czy 12 na te ściany fundamentowe, co chcesz tam tak super ocieplić czy też dlaczego miałoby cokolwiek oddychać ? No chyba, że coś w fundamentach żyje :wink:

Wszelkie wynalazki jest sens (ewentualny) dawać dopiero w części "mieszkalnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje stropianu 15 i 10 na ocieplenie scian i fundamentow, gdzie w okolicy Poznania można kupic?

probuje na forum znalezc odpowiedz jaki typ styropianu jest najlepszy i nic ciekawego nie znalalzem na ten temat, czy ktos ma jakas teorie na ten temat sa podobno jakies styropiany "oddychajace", "dalmatynczyk" i kupe innych wynalazkow. co o tym sadzicie, co kupowac?

Daj normalny styropian 10 czy 12 na te ściany fundamentowe, co chcesz tam tak super ocieplić czy też dlaczego miałoby cokolwiek oddychać ? No chyba, że coś w fundamentach żyje :wink:

Wszelkie wynalazki jest sens (ewentualny) dawać dopiero w części "mieszkalnej".

 

Mice dzieki za informacje, na fundamenty zamierzam dac 10 ale chodzilo mi tez o sciany domu, nie chce przepłacać za "dobry marketing" firm produkujacych styropian stad moje pytanie czy te wynalazki to sciema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice dzieki za informacje, na fundamenty zamierzam dac 10 ale chodzilo mi tez o sciany domu, nie chce przepłacać za "dobry marketing" firm produkujacych styropian stad moje pytanie czy te wynalazki to sciema?

Z wynalazkami to jest tak : większość to czysty marketing, który zawiera w sobie ziarno prawdy. Termoorganika jest ok, ma lepsze parametry niż zwykły styropian (lambda) tylko, że po przeliczeniu 15cm zwykłego styropianu można zastąpić 12,5cm termoorganiki. Pytanie czy jest sens ? Kwestia ceny i ewentualnych węższych parapetów. Oddychalność styropianu ? Krążą legendy o czarnych smolistych nalotach pod styropianem po iluś tam latach. Ile w tym prawdy ? Jak będzie dobrze wszystko zrobione i punkt rosy będzie w ociepleniu, a sama ściana nie oddycha to wilgoć czy grzyb nie ma prawa powstać od strony zewnętrznej ściany konstrukcyjnej. Takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

poszukuje kogos kto zrobilby mi projekt przylacza wodnego i kanalizacyjnego.

jakies namiary ?

 

jesli chodzi o stypropian, to tak jak jeszcze rok temu bylo wybieranie, tak teraz jest tak ze bierze sie styropian, bo jest, i bo jest troszke tanszy niz gdzie indziej ... no coz ... takie czasy.

 

wczesniej dalem namiar na firmę domix. chyba z puszczykowa. ostatnia cena 190 zł brutto za elewacyjny 220 zł za posadzkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś dawałam ten namiar ITINERIS Poznań ul Grunwaldzka 276/narożnik Junikowskiej tel. 061-868 55 04 - najtaniej jaki znalazłam ja płace 400 zł a usłyszałam nawet cenę 750. Narazie nie mogę powiedzieć czy jestem zadowolona bo projekt jest w trakcie realizacji ale wszystko jest na dobrej drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...