Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak sie ma jakość tynków do marki?

1- STO

2 - ?

3 - ?

4 - ?

 

Jest taki koleś na forum, Sp5es , co to pracuje w branży związanej z chemią budowlaną. Gość kumaty i w sumie po tym co pisze trzeba przyznać dość rzeczowy. Proponuje poszukać jego wypowiedzi i rad. Systemy ocieplenia dzielił mniej więcej tak:

 

(przyjmuję nazewnictwo z ligi żuzlowej)

 

Ekstraliga:

Kabe, STO, Caparol i coś tam jeszcze, ale zapomniałem

Pierwsza liga:

Weber-Terranova, itp, itd

Druga liga

Kreisel, Atlas

 

 

Zresztą można poczytac o tym np tutaj http://forum.muratordom.pl/tynk-zewnetrzny-jaki,t96748-60.htm

 

Polecam magiczną opcję szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 wykonawców z którymi rozmawiałem obstawiali tak :

 

1- Weber Terranova

2 - STO

 

 

 

Wykonawcy obstawiają to, na czym najwięcej zarabiają i skąd dostają gadżety typu kombinezon, czapeczki :wink:

 

Mój znowu powiedział, że co mu przywiozę, z tego będą kleić :roll:

 

Ponoć tynk akrylowo-silikonowy weber TD325 jest bardzo dobry.

Sam jeszcze nie wybrałem ale chyba pójdę w stronę Webera, choć wychodzi trochę drożej...

pzdr

Drożej od STO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie koncepcji mam do odsprzedania drzwi do prysznica wnękowe - wahadłowe Glass 5 z firmy Aquaform - numer katalogowy producenta 06355

 

Wymiary: szerokość 80 cm, wysokość 185 cm,

Kolor profili: chrom optic,

Wypełnienie: szkło bezpieczne - przejrzyste z powłoką DP.

 

Szczegóły na stronie producenta:

http://www.aquaform.eu/products,view,75.html

 

Cena mocno korzystna ;-) Możliwość wystawienia faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy mozecie polecic dostawce szamba betonowego ok 10m3, jest duzo firm ale nie wiem ktora jest sensowna i ma produkt w dobrej cenie.

 

Hej,

właśnie przećwiczyłem temat szamba. Świetnie sprawdziła się firma z... Radomia (Salexpol, kontakt z forum). 10m3 kosztuje 2200,00 + 1000,00 za transport, rozładunek HDS prosto do wykopu, przykrycie, montaż kominka i włazu. Ceny bez VAT (FV niekoniecznie). Czas realizacji ok. 1,5 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiar na szamba betonowe - wraz z montażem. Najlepiej z szalunkiem, bo grunt jest na głębokości 1,2m bardzo sypki i wszystko się obsypuje :roll: :-? . Pomóżcie

 

cześć,

przed chwilą pisałem o szambach z Radomia ale w Twoim przypadku mógłby pomóc inny dostawca z mojego notesu. Firma Czyżbet Palędzie ma dosyć tanie zbiorniki a do tego usługę kompleksowej instalacji- ta niestety trochę kosztuje.

 

Spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mi Tole powiedz czy dobrze zrobiliśmy kupując właśnie ruppa??

Jeśli mogę zapytać to co konkretnie z Ruppa kupiliście ?? jaki model, kolor ?

 

Oczywiście że dobrze :-):-) RuppCeramika będę polecał przez najbliższe 50 lat. Nie pozostaje mi nic innego, po tym jak go sam położyłem na dachu. Żartuję! to jest wysokiej klasy produkt o dobrym współczynniku cena/jakość. Co do konkretnego modelu ja przymierzałem się do angobowanego Siriusa ale była okazja i szarpnąłem glazurowany Rubin chyba kasztanowy.

 

Przy okazji informacja: dekarz zgłaszał zastrzeżenia, że Rupp fatalnie się docina z powodu twardości (skądinąd to dla inwestora lepiej, że dachówka jest twarda, gorzej dla wykonawcy). To się nie potwierdziło na budowie- dachówkę tnie się tak samo jak inne. Na wypadek gdyby ktoś was zniechęcał do Ruppa z takiego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceny zdobywam, ale najlepiej chyba prosto od producentów zamawiać niż w hurtowniach budowlanych.

STO zrobił mi wycenę atrakcyjna duży rabat ale jak dla mnie dużo za dużo. zobaczymy jak inne firmy te z wyższej półki... a trzeba uważać bo kilka zielonych po kołkowanych elewacji już widziałem...

Tylko zastanawia mnie to dlaczego tynk mineralny malowany jest w takiej samej cenie co barwiony w masie:| przynajmniej tak jest w STO.

Bo chciałem barwiony w masie ale prędzej czy później i tak ta elewacje sie pomaluje wiec po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceny zdobywam, ale najlepiej chyba prosto od producentów zamawiać niż w hurtowniach budowlanych.

STO zrobił mi wycenę atrakcyjna duży rabat ale jak dla mnie dużo za dużo. zobaczymy jak inne firmy te z wyższej półki... a trzeba uważać bo kilka zielonych po kołkowanych elewacji już widziałem...

Tylko zastanawia mnie to dlaczego tynk mineralny malowany jest w takiej samej cenie co barwiony w masie:| przynajmniej tak jest w STO.

Bo chciałem barwiony w masie ale prędzej czy później i tak ta elewacje sie pomaluje wiec po co przepłacać.

 

a nie lepiej od razu silikat-silikon? my chcieliśmy mineralny barwiony bo niby taniej, ale później i tak może się odbarwiać (info - forum, dostawcy) i trzeba malować, a lepszy tynk wychodzi tylko trochę drożej (+/- 1 k) niż mineralny plus farba..... poczytaj o wydajnościach tych farb

 

my całość na elewację (od styropianu po tynki) bierzemy z bolann gniezno - dobre ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STO wszyscy polecają no ale sto razy droższy od normalnych, a jak to sie ma w klasyfikacji od najlepszych do najgorszych? STO na górze a później?

Wolałbym gorszej Firmy niż STO a za to tynk silikonowy.

Znaczy kiepsko negocjujesz :lol: u mnie wyszło podobnie jak np. tzw "Krajsel" czy inne, oczywiście styropian, listwy startowe i kołki brałem tańszej firmy natomiast reszta czyli wszystkie zaprawy, tynki, narożniki i siatkę z STO bo to raczej wyższa półka i miało być dobrze a nie normalnie :wink:

 

Ja też wybrałam STO - tynk silikonowy barwiony w masie, z całym osprzętem (poza wełną) czyli kleje, siatka, listwy startowe, narożne. Jedynie kołki mój wykonawca przywiózł, bo do wełny 15 ciężko dostać.

Dla porównania: Ren-Mat (Caparol) dali mi cenę wyższą o 1500 zł (oferta porównywalna, bez listew, na tym samym kolorze tynku), co więcej zażenowali mnie, bo w przeciwieństwie do STO nie dowożą na bieżąco materiału (Ren-mat ma do mnie 100 m, a STO 250 m :) ) , a na moje pytanie, czy współpracują na bieżąco z wykonawcą w celu nadzorowania systemu (tak robi STO - w ciągu tygodnia ich doradca był 2 x na mojej budowie) w Ren-macie Pan mi powiedział, że nie zajmują się zadaniami kierownika budowy....

A już szczytem było to, że mnie oszukali, bo obiecali rabat na farbę wewnętrzną, że niby pierwszy zakup 5%, drugi 7,5% a trzeci 10 %, ale jakoś tak stoi na 7 %... Podobno nie może wzrosnąć, bo płacę kartą visa, a polcard pożera im 3 % ! Dla mnie żenada. Nina dała mi 10% rabatu a Flugger 15 % od razu i nikt nie każe mi biegać do bankomatu. Dalej - wymieszali koleżance próbkę farby elewacyjnej, ale jak zaczęła malować dom, to kolor zmienił się z czerwonokrwistego na buraczkowy. Powód- próbkę wykonali na innej bazie.... jak sie później okazało! :evil:

Z porównań ciekawie wypadało KABE - moi rodzice mają ich tynk prawie 10 lat - bawiony w masie i jest ok. Niestety dopiero po podpisaniu umowy z STO Pani z Kabe zadzwoniła, że zniżka będzie większa, bo pomyliła się w obliczeniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktos robił drewniany taras? Macie jakieś namiary, doświadczenia etc?

 

I drugie - kto i gdzie kupował ostatnio kostkę brukową? Moze jakiaś zaprzyjażniona hurtownia?

tutaj jest troche napisane

 

 

Znam ten wątek, Ale mi chodzi o to czy ktoś w naszych okolicach robił drewniany taras. Czy ma jakiś wykonawców i ile go to kosztowało?

 

Nadal szukam gdzie by tu kupić kostke btukową?

 

Cześć Wciornastek my robiliśmy taras drewniany i właśnie na tak postawione przez Ciebie pytanie policzyliśmy ile kosztował m2 tarasu i wyszło ... 300 zł "troszkę" dużo ale drewno to najtańsze nie było, poza tym jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu :), niestety majstra nie polecimy :( b. dobry ale nie uzywa kalendarza i zegarka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceny zdobywam, ale najlepiej chyba prosto od producentów zamawiać niż w hurtowniach budowlanych.

STO zrobił mi wycenę atrakcyjna duży rabat ale jak dla mnie dużo za dużo. zobaczymy jak inne firmy te z wyższej półki... a trzeba uważać bo kilka zielonych po kołkowanych elewacji już widziałem...

Tylko zastanawia mnie to dlaczego tynk mineralny malowany jest w takiej samej cenie co barwiony w masie:| przynajmniej tak jest w STO.

Bo chciałem barwiony w masie ale prędzej czy później i tak ta elewacje sie pomaluje wiec po co przepłacać.

 

a nie lepiej od razu silikat-silikon? my chcieliśmy mineralny barwiony bo niby taniej, ale później i tak może się odbarwiać (info - forum, dostawcy) i trzeba malować, a lepszy tynk wychodzi tylko trochę drożej (+/- 1 k) niż mineralny plus farba..... poczytaj o wydajnościach tych farb

 

my całość na elewację (od styropianu po tynki) bierzemy z bolann gniezno - dobre ceny

Jest tylko jeden duży minus bolann gniezo tynki atlasa i ceresita-wiec nic dodac nic ująć.

Z bolann biorę styropian oraz wszystko co potrzebne do ocieplenia poddasza.

Sto Zrobił mi wycenę barwionego w masie oraz mineralnego plus silikonowa farba praktycznie identyczna natomiast caparol Ren went o 2k tańsza od sto mineralnego plus farba, natomiast silikonowy w masie wycena identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...