Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość
Kristofuros dzięki za tak szybką odpowiedz, zastanawiam się nad opcją z piwnicą i lepiej chyba zainwestować i mieć pewność, że będzie wszystko ok.

Jeszcze mała prośba bo widzę że miałeś gotowy projekt, ale miałeś też architekta, może podeślesz mi namiary??

Nie ma sprawy :wink:

Z architektem jestem na takim etapie, że nie wiem czy polecać czy nie.

Będę polecać jak będą konkretne wyniki, chyba że chcesz zaryzykować i przynajmniej z nim zagadać wstępnie - jak tak to pisz do mnie na PRV to dam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy

Z architektem jestem na takim etapie, że nie wiem czy polecać czy nie.

Będę polecać jak będą konkretne wyniki, chyba że chcesz zaryzykować i przynajmniej z nim zagadać wstępnie - jak tak to pisz do mnie na PRV to dam namiar.

Z architektem to chodzi mi tylko o namiar bo chcę porozmawiać i od razu będę wiedział czy jest nić porozumienia........pozostawiam sprawę przeciągających się terminów itd. ważne żeby były te same klimaty jeśli chodzi o pomysły i jakaś moją wizję..........a termin i tak się przeciągnie o 100%. Jestem realistą i stąd mój NIK domek 2010 dwa lata(pomijając kwestię finansów) to chyba max na budowę od A do Z. Jest działka są konkretne pomysły trzeba to tylko spiąć w coś co nazywa się projekt.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Nie ma sprawy

Z architektem jestem na takim etapie, że nie wiem czy polecać czy nie.

Będę polecać jak będą konkretne wyniki, chyba że chcesz zaryzykować i przynajmniej z nim zagadać wstępnie - jak tak to pisz do mnie na PRV to dam namiar.

Z architektem to chodzi mi tylko o namiar bo chcę porozmawiać i od razu będę wiedział czy jest nić porozumienia........pozostawiam sprawę przeciągających się terminów itd. ważne żeby były te same klimaty jeśli chodzi o pomysły i jakaś moją wizję..........a termin i tak się przeciągnie o 100%. Jestem realistą i stąd mój NIK domek 2010 dwa lata(pomijając kwestię finansów) to chyba max na budowę od A do Z. Jest działka są konkretne pomysły trzeba to tylko spiąć w coś co nazywa się projekt.,

Jak masz swoją wizję to może architekt Ci nie potrzebny ??

ale zależy jaką masz swoją wizję - w każdym razie lepiej żeby tę wizję ktoś ukierunkował i poukładał, żeby wszystko miało ręce i nogi.

Jakby co masz namiar na P.W. - pogadać nie zaszkodzi i nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan Artur z Chemika ponownie przebił wszystkie oferty jak chodzi o Portę wiec polecam wszystkim zainteresowanym (progres procentowo na 2 miejscu) !

i transport za free gdzie w progresie jak bierzesz bez montażu musisz sam się martwić !

cena za montaż u p. Artura 120 zl a w progresie 150 !!!

mniejsze salony z drzwiami dawały słabsze rabaty wiec o nich nie pisze :)

 

a odnośnie paneli tutaj oznaczenia

 

cos takiego poszukałem pod panele na podłogówkę

Podkład izolacyjny wykonany z tektury trzywarstwowej (szarej) o grubości 4 mm

 

 

http://www.aspro.pl/cms_foto_produkt/profibase_tektura2.jpg

 

lub coś takiego Izo-Floor Thermo specjalistyczny podkład nad ogrzewanie podłogowe wykonany z XPS

 

http://www.arbiton.com/uimages/produkty/izofloor/thermo/ogrzewanie_podlogowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz przyblizyc gdzie jest CHemik i jak nazywa sie Pan Artur? O ile zeszli z ceny z katalogowych cen

tez przymierzamy sie do porty wiec jak najbardziej interesujaca jest ta informacja

 

juz podawałem wcześniej jak kupowałem od nich gerde (też najtańsza )

ale proszę bardzo

61-361 Poznań, ul. Starołęcka 19

tel. 061 879 32 23

061 879 41 14

prosić pana Artura koniecznie powołać sie na forum muratora

zamiast zapłacić 8500 zapłaciłem 7100 :wink:

 

nazwiska nie pamiętam ale jest tam tylko jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję wykonawcy ogrodzenia z siatki systemowej wraz z bramą przesówną, praca od A do Z, dostawa i montaż. Ma ktoś może jakiegoś solidnego wykonawcę??Praca do wykonania w Czerwonaku.

 

Mi robił Siatkoland z Lubonia, moim zdaniem warci polecenia. Maja stronę w necie. Nie wiem czy nie mają też jakieś siostrzanej firmy w Czerwonaku właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie malowania, macie moze jakies zdanie na temat tych farb?

dostalismy wycenę od malarzy i proponuja do malowania bialego

 

farba akrylowa Akrylit profesionall 3000,

 

a w malowaniu kolorowym farby lateksowe SigmatexSuperlatex.

 

jesli chodzi o cene to z materialem proponuja

 

1. Przygotowanie powierzchni z poszpachlowaniem nierownosci (sfalowan) powierzchni tynkow gipsowych - 5 zl /m

2. Gruntowanie farbami emulsyjnymi akrylowymi wewnetrznych podlozy gipsowych 1-krotne 5/m

3. Malowanie plyt gipsowych, spoinowanych, szpachlowanych, farba emulsyjna 7/m

akrylowa 2x - sufity i sciany gladkie- kolor bialy

4. Malowanie plyt gipsowych, spoinowanych, szpachlowanych, farba emulsyjna lateksowa 2x - sciany gladkie- kolor jasny z oklejaniem niemalowanych elementow 12,3/m

 

są to ceny netto, ta ekipa ma rownie wykonywac sufity podwieszane

 

w cenie są materialy o ktorych wczesniej wspomnialam

 

jak uwazacie, bo ja prawie orla wywinelam jak zobaczylam wycene

 

mam tez pytanie, jesli znacie konkurencyjna ekipe, to bardzo prosze o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dekarza, to mam takiego fachowca, który w moim rejonie zakłada łaty + dachówkę w cenie 22 zł/m2.

Na dachu mam kontrłaty, także dla dekarza pozostają łaty i dachówka no i wszelkie obróbki.

Dodatkowo bierze tylko za obróbki okien dachowych.

 

Dobra cena, czy nie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co robili lub właśnie robią odbiory instalacji elektrycznej.

Co dał elektryk, a czego wymaga nasza biurokracja ?

 

Ja robiłem odbiór w powiacie. Z elektryki wystarczyło bodajże ksero umowy z Eneą o podłączenie do sieci lub o świadczenie usług (chyba jedno albo drugie). Żadnego tam projektu instalacji. Nadzór domniemywa że skoro Enea się przyłączyła to wszystko jest OK.

 

Tak w ogóle to wszystkich przed odbiorem chciałbym natchnąć optymizmem. Bałem się tej papierologii i biurokrazji jak ognia. Nie mam wody (studnia, badania Sanepidu z wynikiem negatywnym, w PNB konieczność wybudowania wodociągu PRZED odbiorem), nie mam gazu (Gaspol), Enea puściła mi prąd parę dni przed wprowadzeniem. A odbiór poszedł jak z płatka, pan w PINB był bardzo sympatyczny, obejrzał papiery, wspólnie sprawdziliśmy czy wszystko było OK, jeszcze kazał mi napisać na kartce że korzystam ze studni bo wodociągu nie dociągnęli, i za kilkanaście dni papiór o odbiorze był gotowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co robili lub właśnie robią odbiory instalacji elektrycznej.

Co dał elektryk, a czego wymaga nasza biurokracja ?

 

Ja robiłem odbiór w powiacie. Z elektryki wystarczyło bodajże ksero umowy z Eneą o podłączenie do sieci lub o świadczenie usług (chyba jedno albo drugie). Żadnego tam projektu instalacji. Nadzór domniemywa że skoro Enea się przyłączyła to wszystko jest OK.

 

Tak w ogóle to wszystkich przed odbiorem chciałbym natchnąć optymizmem. Bałem się tej papierologii i biurokrazji jak ognia. Nie mam wody (studnia, badania Sanepidu z wynikiem negatywnym, w PNB konieczność wybudowania wodociągu PRZED odbiorem), nie mam gazu (Gaspol), Enea puściła mi prąd parę dni przed wprowadzeniem. A odbiór poszedł jak z płatka, pan w PINB był bardzo sympatyczny, obejrzał papiery, wspólnie sprawdziliśmy czy wszystko było OK, jeszcze kazał mi napisać na kartce że korzystam ze studni bo wodociągu nie dociągnęli, i za kilkanaście dni papiór o odbiorze był gotowy ;)

dzięki za info :)

dzwoniłem do Enea - do przejścia na prąd normalny z budowlanego chce papieru odbioru domu, a przy odbiorze chcą umowy z Enea ... witamy w Polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOŻE KOMUŚ SIĘ COŚ PRZYDA :roll: A z racji tego, ze wielkopolska nie jest aż tak duża - mogę gdzieś te towary podrzucić lub wysłać :roll:

 

Mam do sprzedania - nowe, nie używane ( małe nieporozumienia przy zakupach ;) ) :

 

1. Umywalkę Hybnera - wymiar 410 x 220 mm

http://www.hybner.com.pl/_img_products/291_2.jpg

 

2. Lampki - kinkiety 3 sztuki :

 

http://www.trap.pl/lampy/kati-1-kinkiet-flex.jpg

 

http://www.allegro.pl/item411818420_kinkiet_kati_flex_1x50w_2bm_oswietlenie.html

 

Jeśli jest ktos zainteresowany - proszę o kontakt na priva lub w moich komentarzach :D :D :D

 

Pozdrawiam wszystkich - jeszcze - budujących :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co robili lub właśnie robią odbiory instalacji elektrycznej.

Co dał elektryk, a czego wymaga nasza biurokracja ?

 

Ja robiłem odbiór w powiacie. Z elektryki wystarczyło bodajże ksero umowy z Eneą o podłączenie do sieci lub o świadczenie usług (chyba jedno albo drugie). Żadnego tam projektu instalacji. Nadzór domniemywa że skoro Enea się przyłączyła to wszystko jest OK.

dzięki za info :)

dzwoniłem do Enea - do przejścia na prąd normalny z budowlanego chce papieru odbioru domu, a przy odbiorze chcą umowy z Enea ... witamy w Polsce :D

 

Nie, to nie tak. Do odbioru nie potrzebujesz umowy na prąd normalny, tylko na budowlany, a nawet (chyba - do potwierdzenia) wystarczy umowa na przyłączenie do sieci (bo z tego co pamiętam są dwie, najpierw przyłączają Cię do skrzynki, prąd jeszcze nie płynie, i ta umowa chyba wystarczy; dopiero potem podpisujesz na dostawę prądu budowlanego, wtedy odbiór, pokazujesz odbiór, i wtedy robisz umowę na prąd normalny).

Nie bój się, nie taki odbiór straszny jak go malują :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie może komuś został kawałek rury Ř 60 do spalin pieca kondensatu brakuje mi jakieś 10-15 cm

system ma DeDietrich i nie wiem czy od innych pasuje :(

pytam sie bo czasami zostaje kawałek po odcięciu i ląduje na śmietniku ;)

mi zostały 2 szt rura powietrza Ř 100, L = 500 jakby ktoś potrzebował

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

proszę o namiary na firmę sprzedającą dobre bramy garażowe w okolicach Poznania, Śremu lub Środy.

możecie jakiś konktetny model bramy polecić, chodzi mi o bramę garażową segmentową, najlepiej bez przetłoczeń, w kolorze złoty dąb.

pozdrawiam

 

Może Normstahl model EURO ?

Firma Żalux Poznań ul. Mateckiego 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...