Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szybko zrobią Ci w Markol : http://www.markol.pl/

Maja opcję nawet w 10 dni.

Całkiem ładne te schody - identyczne jak w Merze (to te same maszyny i wzory) : http://www.mera.pl/

Ceny od ok. 14 tys zł netto za proste schody bukowe.

pzdr

 

Dzięki Bikerus, w porównaniu do stolarzy-rzemieślników, dużo drożej?

 

No zwykły stolarz za takie same schody zawoła w okolicach 8-10 tys zł.

Tak więc różnica jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos ma na dachu okna w innym rozmiarze niz 78/118 i 78/140?? Mysle o wiekszych oknach ale nie wiem jak beda wygladac na dachu. I jeszcze jedno czy rozne rozmiary okien na dachu wygladaja dobrze czy lepiej zrobic ta sama długosc a ewentualnie o innej szerokoscii?? Jesli macie okna nietypowe to poprosze o zdjecia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos ma na dachu okna w innym rozmiarze niz 78/118 i 78/140?? Mysle o wiekszych oknach ale nie wiem jak beda wygladac na dachu. I jeszcze jedno czy rozne rozmiary okien na dachu wygladaja dobrze czy lepiej zrobic ta sama długosc a ewentualnie o innej szerokoscii?? Jesli macie okna nietypowe to poprosze o zdjecia:)

no ale to idealna szerokośc,zeby okna między krokwaimi się zmieściły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale przeciez krokwie mozna dopasowac do szerokosci okien. Zanim poloza wiezbe musze sie zdecydowac na okna. Tym bardziej ze chce zrezygnowac z kilku bo wg projektu mam po dwa w pokoju a taniej mnie wyniesie jedno szersze:)

 

Moim zdaniem, to nie jest takie proste. Nie zmieniałbym dowolnie do okien rozstawu krokwi, lub trzeba będzie zrobić "wymian". Zbyt szeroko rozstawione krokwie mogą nie utrzymać ciężaru pokrycia. W najlepszym razie ugnie się dach, w najgorszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale przeciez krokwie mozna dopasowac do szerokosci okien. Zanim poloza wiezbe musze sie zdecydowac na okna. Tym bardziej ze chce zrezygnowac z kilku bo wg projektu mam po dwa w pokoju a taniej mnie wyniesie jedno szersze:)

A jeszcze taniej wyjdzie jak wogóle z nich zrezygnujesz ;-)

Pamiętaj, że jedno szersze okno wpuści do pokoju mniej światła niż dwa mniejsze okna. W dodatku jedno szersze okno to podejrzewam że dwukrotnie szersze nie będzie - a więc doświetlenie pokoju może być nawet 2-3 krotnie mniejsze!. Sprawdź, czy po zmianie okien zachowasz wymagany normami stosunek powierzchni pokoju do powierzchni przeszklenia.

No i na koniec - niestandardowe okno to niestandardowe problemy - konieczność zmian w konstrukcji dachu, mniejszy wybór dodatkowych akcesoriów typu rolety, itp. Weź pod uwagę wszystkie aspekty takiej zmiany a nie tylko porównanie cen 2 mniejszych okien do ceny jednego większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wykańczających się, u nas dziś mury zaczynają się piąc do góry, ale myślę o końcówce i stąd moje pytanie.

 

Jakie parapety wewnętrzne do ciemnych okien (orzech). Cały czas mam w głowie jasne, natomiast babka od okien stwierdziła, że za duży kontrast i powinny być ciemne. Ale wtedy bede miała narzucona kolorystykę do wnętrza - przynajmniej tak mi sie wydaje, że bardziej parapet niż samo okno zdominuje kolorem.

 

Znalazłam kilka zdjęc - jasny parapet i ciemne okna - i wydają mi się jednak ok, ale jestem ciekawa jak robiliście u siebie, moze ktoś wklei zdjęcie? byłabym niezmiernie wdzięczna.

pozdrawiam

 

PS czy znacie firmę JBF z Malwowej (przenieśli się niedawno z Krokusowej), maja całą gamę profili, Veka, Salamander, Schucco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale przeciez krokwie mozna dopasowac do szerokosci okien. Zanim poloza wiezbe musze sie zdecydowac na okna. Tym bardziej ze chce zrezygnowac z kilku bo wg projektu mam po dwa w pokoju a taniej mnie wyniesie jedno szersze:)

A jeszcze taniej wyjdzie jak wogóle z nich zrezygnujesz ;-)

Pamiętaj, że jedno szersze okno wpuści do pokoju mniej światła niż dwa mniejsze okna. W dodatku jedno szersze okno to podejrzewam że dwukrotnie szersze nie będzie - a więc doświetlenie pokoju może być nawet 2-3 krotnie mniejsze!. Sprawdź, czy po zmianie okien zachowasz wymagany normami stosunek powierzchni pokoju do powierzchni przeszklenia.

No i na koniec - niestandardowe okno to niestandardowe problemy - konieczność zmian w konstrukcji dachu, mniejszy wybór dodatkowych akcesoriów typu rolety, itp. Weź pod uwagę wszystkie aspekty takiej zmiany a nie tylko porównanie cen 2 mniejszych okien do ceny jednego większego.

 

Masz racje....chyba zostane pry tych zaplanowanych:):)

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie parapety wewnętrzne do ciemnych okien (orzech). Cały czas mam w głowie jasne, natomiast babka od okien stwierdziła, że za duży kontrast i powinny być ciemne. Ale wtedy bede miała narzucona kolorystykę do wnętrza - przynajmniej tak mi sie wydaje, że bardziej parapet niż samo okno zdominuje kolorem.

 

O gustach ponoć się nie dyskutuje :D Ja do okien (orzech) wybrałam parapety coś między beżem a..... taka kawa z mlekiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie planuję jasne parapety konglomeratowe, teraz taki mam i jest super w uzytkowaniu - do białych okien, które nie są już całkiem białe po 10 latach - dlatego teraz okna mają być ciemne.

 

Chyba po prostu wezmę jakiś jasny parapet i przyłoże w sklepie do ciemnego okna i spróbuję ustalić czy w moim mniemaniu jest ok czy nie.

Jedna baba sprzedająca a tak mi zamąciła.

Zewnętrznymi zajmę sie później, choć będę miała zgryz bo dachówka miedziana a okna ciemne, ale to problem na potem :) i będzie zależał od elewacji

 

Jak ja wam zadroszczę ze juz powoli finiszujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celt, co to jest to zewnętrzne, bo jest śliczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Celt, wyszło super, a zewnętrzne parapety rozwiały moje wątpliwości co do połączenia jasnych z ciemnymi oknami. Bardzo dziękuję za linki, podejrzałam też w galerii drzwi zewnętrzne, świetne, zdradź gdzie kupiłeś i za ile, bo szukam w tej chwili drzwi z naświetlami, zeby podać murarzom wymiar "dziury" w ścianie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Celt, wyszło super, a zewnętrzne parapety rozwiały moje wątpliwości co do połączenia jasnych z ciemnymi oknami. Bardzo dziękuję za linki, podejrzałam też w galerii drzwi zewnętrzne, świetne, zdradź gdzie kupiłeś i za ile, bo szukam w tej chwili drzwi z naświetlami, zeby podać murarzom wymiar "dziury" w ścianie.

 

pozdrawiam

 

o drzwiach juz gdzieś pisałem: firma AMB - zreszta parapety też są od nich (i zew i wew).

 

http://www.amb.com.pl/

 

drzwi wyniosły coś około 5 tys., nie pamietam dokładnie, ale to kwestia modelu-w sumie sami sobie taki kształt drzwi wymyśliliśmy i oni je zrobili, ale mają też jakieś "gotowe" modele. Wymair dziury nie jest istotny, bo oni nam dorobili drzwi do dziury, a nie dziurę do gotowych drzwi ;-) Zrobili nam też drzwi pełne do garażu, taka sama okleina. Idealnie pasuje do orzecha Oknoplastu. aha, okien u nich nie zamawialiśmy tylko dlatego, ze nasz GW miał lepsze ceny na Oknoplast...

Szczerze polecam, firma naprawdę solidna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie interesowac podjazdem i w zwiazk uz tym mam pytania. Jaka kostke polecacie i gdzie ja mozna zobaczyc ?

Ile u was ludzie biora za polozenie kostki?

Czy liczyliscie ile was wynioslo na gotowo polozenie 1m2 z materialem ?

 

czy cena 110 zł na gotowo z całym materiałem+robocizną za mkw kostki (nostalit) to dużo czy ok? do tego 40 zł/mb obrzeża(tak samo materiał+robocizna)

 

Jaka ekipę byscie polecali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiam, a nawet dogaduje juz terminy.

 

kostka typu pozbruk to koszt od 40 zl/m. kw. wzwyz (az do 130 -150 zl/m.kw). ulozenie 40-50 zl/m.kw. w tym jest zawarta cena podbudowy.

 

kostka granitowa, ta mala 6-8 cm, to koszt ok. 300-320 zl/tona. z tony wychodzi ok 8 m.kw. ulozenie od 70 do 100 zl/m. kw.

 

kostke ulozona mozesz obejrzec w sobocie, w fabryce poz-bruku; w firmie dom i ogrod w komornikach http://www.dom-ogrod.pl; jest tez podobno fajna ekspozycja gdzies przy obornickiej, ale nie bylem.

 

my zdecydujemy sie prawdopodobnie na granit - cena podobna, a jednak wyglad bardziej z klasa;)

 

co do wykonawcow, to spotkalem sie na razie z jednym - http://www.jan-bruk.com wrazenia ok, ale szukam jeszcze innych, zeby porownac ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...