Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Witam, gdzie można pooglądać sobie armaturę w Poznaniu?

A gdzie można tanio kupić?

Bo z tego co już zdążyłem zauważyć, to regułą jest: duża wystawka - drogo, mała wystawka - taniej ;)

Pozdr.

 

co do ogladania, to faktycznie sanpol przy trasie katowickiej jest ok. natomiast zakupy najtaniej wychodza w internecie. ja kupilem wszystko na http://www.lazienkaplus.pl nie przejmuj sie tym, ze czegos nie ma w sklepie on-line, w zasadzie wszystko sa w stanie sprowadzic. negocjacja cen jak najbardziej.

 

ps. a najsmieszniejsze jest to, ze czesc rzeczy mialem z lazienkaplus.pl a faktycznie przeszly przez sanpol. mysle, ze to jest tak jak z cenami czesci samochodowych, np. w intercarsie. ceny dla czowieka z ulicy sa ze 100 % narzutem. to samo z cenami detalicznymi w sanpolu. jako zwykly klient nie jestes w stanie uzyskac takich rabatow jak duzi odbiorcy. dlatego sklepy internetowe to najlepsze rozwiazanie dla "maluczkich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

potrzebuje plytkarza "na wczoraj". chodzi o polozenie parapetowych plytek klinkierowych. tynkarze wchodza w czwartek i na poniedzialek musze znalezc kogos, kto moze mi to zrobic. w sumie 9 parapetow - mysle, ze jeden dzien roboty. pomocy.

 

a ile chcesz za to zapłacić ? ile mb ? okna z roletami ?, jaka grubosć ocieplenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś rozjaśni, bo dla mnie to wielka tajemnica...jak to możliwe,że mieszkańcy Borówca i okolic twierdzą,że F16 tam prawie w ogóle nie słychać...ja mieszkam na dębcu i dzisiejsze przeloty już 3x budziły mi dzieci z popołudniowej drzemki... coś tu chyba się pasuje, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
może mi ktoś rozjaśni, bo dla mnie to wielka tajemnica...jak to możliwe,że mieszkańcy Borówca i okolic twierdzą,że F16 tam prawie w ogóle nie słychać...ja mieszkam na dębcu i dzisiejsze przeloty już 3x budziły mi dzieci z popołudniowej drzemki... coś tu chyba się pasuje, nie?

Bo może F16-stki startują na pełnym gwizdku w stronę Lubonia, a z tamtej strony podchodzą do lądowania na przytłumionym silniku i dlatego ich tak tam nie słychać ??

Ja pracuję na Świerczewie i przy oknach otwartych nie da się pogadać przez telefon jak po wystartowaniu dają w gwizdek. W końcu gdzieś muszą latać i zawsze będzie ktoś niezadowolony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś rozjaśni, bo dla mnie to wielka tajemnica...jak to możliwe,że mieszkańcy Borówca i okolic twierdzą,że F16 tam prawie w ogóle nie słychać...ja mieszkam na dębcu i dzisiejsze przeloty już 3x budziły mi dzieci z popołudniowej drzemki... coś tu chyba się pasuje, nie?

Nie wiem w czym tkwi tajemnica bo w Szczytnikach czasami trzeba się schylić, żeby eFka głowy nie urwała. A to tylko 1-2km od Borówca bliżej lotniska. Inna sprawa, że Borówiec ma z 5-6km długości więc na końcu może jest lepiej :roll:

I na koniec, jak pojawił się zarys projektu, żeby eFki startowały z ostrym zakrętem w lewo (kierunek Kamionki-Borówiec) to nagle oponenci twierdzący, że lotnisko to nie problem, zmienili zdanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo hallo! Wprowadziłam się i jestem PRZESZCZĘŚLIWA! Jeszcze malarz poprawia to i tamto i tak do poniedziałku, ale jest już Finał. Jak wyjdzie to tydzień nikogo nie zapraszam! Spuszczę rolety, żeby nie widzieć tynkarzy i tak sobie będę kontemplować własne dzieło w samotności :)

 

Gratulacje i pomyślności wszelakiej w nowym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo hallo! Wprowadziłam się i jestem PRZESZCZĘŚLIWA! Jeszcze malarz poprawia to i tamto i tak do poniedziałku, ale jest już Finał. Jak wyjdzie to tydzień nikogo nie zapraszam! Spuszczę rolety, żeby nie widzieć tynkarzy i tak sobie będę kontemplować własne dzieło w samotności :)

 

GRATULACJE!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo hallo! Wprowadziłam się i jestem PRZESZCZĘŚLIWA! Jeszcze malarz poprawia to i tamto i tak do poniedziałku, ale jest już Finał. Jak wyjdzie to tydzień nikogo nie zapraszam! Spuszczę rolety, żeby nie widzieć tynkarzy i tak sobie będę kontemplować własne dzieło w samotności :)

 

a jak nie wyjdzie ?

i dlaczego w samotności ?? ;)

 

a tak poważnie to gratuluję !!!

 

ja oficjalnie mieszkam w swoim domku od 31 sierpnia z rodzinką ale jakoś zmiany nie czuję może dlatego ze cały urlop i każdy weekend od ponad pół roku tam spałem :)

dupereli jeszcze pełno do zrobienia i dzisiaj drzwi wew. przyjechały które muszę sam zamontować

może dlatego ze samemu sie wszystko robiło to wprowadzka tak nie "podnieca" bardzo jak odebranie kluczy od developera do gotowej chatki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nagle oponenci twierdzący, że lotnisko to nie problem, zmienili zdanie :lol:

Którzy oponenci? :) Znasz takich?

 

Tzw. loty nocne rozpoczęli w tym roku od września. W zeszłym od pazdziernika. W przyszłym mogą już latać na okrągło.

 

co do eFow, to jest tak:

 

samoloty startuja i laduja zawsze pod wiatr. w naszej czesci polski przewazaja wiatry zachodnie, tzn. wiejace z kierunku 280-310 stopni. dlatego pas startowy w krzesinach jest polozony na kierunkach 300 i 120 stopni. jesli wiatr wieje z zachodu lub jest na tyle slaby, ze nie wplywa na wybor drogi startowej - eFy wystartuja w kierunku zachodnim, halasujac nad glowami mieszkancow lubonia, plewisk i komornik. tak jest w ok. 300 dni w roku. jesli zas wiatr jest wschodni (ok. 60 dni w roku) samoloty wystartuja na wschod halasujac nad szczytnikami, borowcem czy kornikiem. startujacy samolot halasuje znacznie bardziej niz ladujacy. poza tym nocne loty sa organizowane rzadko, a jak lataja rano, to wiekszosc ludzi jest w miescie w pracy.

 

co do tego, ze coraz wiecej beda latac wieczorami i w nocy. pewnie tak. po to sa samoloty i lotnisko zeby latac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś rozjaśni, bo dla mnie to wielka tajemnica...jak to możliwe,że mieszkańcy Borówca i okolic twierdzą,że F16 tam prawie w ogóle nie słychać...ja mieszkam na dębcu i dzisiejsze przeloty już 3x budziły mi dzieci z popołudniowej drzemki... coś tu chyba się pasuje, nie?

Nie wiem w czym tkwi tajemnica bo w Szczytnikach czasami trzeba się schylić, żeby eFka głowy nie urwała. A to tylko 1-2km od Borówca bliżej lotniska. Inna sprawa, że Borówiec ma z 5-6km długości więc na końcu może jest lepiej :roll:

I na koniec, jak pojawił się zarys projektu, żeby eFki startowały z ostrym zakrętem w lewo (kierunek Kamionki-Borówiec) to nagle oponenci twierdzący, że lotnisko to nie problem, zmienili zdanie :lol:

witam .w paczkowie i siekierkach też je słychac.juz sobie wyobrażam co jest w kamionkach i borówcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oficjalnie mieszkam w swoim domku od 31 sierpnia z rodzinką ale jakoś zmiany nie czuję może dlatego ze cały urlop i każdy weekend od ponad pół roku tam spałem :)

dupereli jeszcze pełno do zrobienia i dzisiaj drzwi wew. przyjechały które muszę sam zamontować

może dlatego ze samemu sie wszystko robiło to wprowadzka tak nie "podnieca" bardzo jak odebranie kluczy od developera do gotowej chatki :(

 

Podejrzewam, że z nami będzie tak samo. Mąż robi wszystko sam. Ale jest takie przysłowie: "szewc w dziurawych butach chodzi", także nasza przeprowadzka niewiadomo kiedy nastąpi (ale na pewno w ciągu nabliższych 5 lat) :-?

 

Martuszek

GRATULACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...