Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

aczkolwiek nie tyle chodzi mi o to aby na siłę zrobić i odebrać rozwiązanie które jest wątpliwe i ryzykowne (jeśli takie jest)

też znalazłem kominiarza, który pod tym względem ma mniej restrykcyjne podejście i mówi że ew. stężenie wycieku gazu będzie za niskie aby spowodować wybuch w reku jesli gaz tam zostanie zasiagniety

jednak wolałbym mieć to potwierdzone choćby w przepisach, tym bardziej że inny kominiarz i projektant twierdzą całkiem przeciwnie (murator też)

 

jesli masz gdzieś jeszcze te nowe przepisy to podeślij proszę

chodzi mi, aby zrobić zarówno praktycznie i bezpiecznie, aby spokojnie spać :)

drugi raz piszesz o przepisach, spytałeś o nie tych "speców" którzy się na nie powołują ?

Dz.U. 75/2002

Par.150

9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione.

10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

Była nowelizacja w 2004 roku ale dotyczyła tylko wentylacji usuwania powietrza brudnego.

 

Skoro ktoś powołuje się na przepisy to niech je poda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam projekt i PnB węwnetrznej instalacji gazowej. Trochę nietypowy ze względu na 2 budynki mieszkalne na działce:

- za licznikiem na domku rodziców drugi licznik (podlicznik) G-4

- ok. 20 m rury do naszego domu

- na ścianie naszego domu KO32 w metalowej szafce (cokolwiek to oznacza :roll: )

-wejście do domu w kotłowni i tam jakiś 1 metr rury do kotła

 

ile to może kosztować, bo w sobotę przychodzi potencjalny wykonawca i nie chciałabym dostać zawału...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam projekt i PnB węwnetrznej instalacji gazowej. Trochę nietypowy ze względu na 2 budynki mieszkalne na działce:

- za licznikiem na domku rodziców drugi licznik (podlicznik) G-4

- ok. 20 m rury do naszego domu

- na ścianie naszego domu KO32 w metalowej szafce (cokolwiek to oznacza :roll: )

-wejście do domu w kotłowni i tam jakiś 1 metr rury do kotła

 

ile to może kosztować, bo w sobotę przychodzi potencjalny wykonawca i nie chciałabym dostać zawału...?

 

jakies 3k

 

srednio 100 -150 zl za metr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam projekt i PnB węwnetrznej instalacji gazowej. Trochę nietypowy ze względu na 2 budynki mieszkalne na działce:

- za licznikiem na domku rodziców drugi licznik (podlicznik) G-4

- ok. 20 m rury do naszego domu

- na ścianie naszego domu KO32 w metalowej szafce (cokolwiek to oznacza :roll: )

-wejście do domu w kotłowni i tam jakiś 1 metr rury do kotła

 

ile to może kosztować, bo w sobotę przychodzi potencjalny wykonawca i nie chciałabym dostać zawału...?

 

jakies 3k

 

srednio 100 -150 zl za metr

 

nam nadzieję zamknąć się w 3k, wycena będzie w środę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie znacie miejsca w okolicy, gdzie można tanio kupić wełnę Rockwool?

Pozdrawiam

 

To zależy co. DOMROCK można kupić chyba wszędzie. Ja widziałam ją w wielu miejscach m.in. w Leroyu. Jeśli szukasz tej o najlepszych parametrach czyli Superrock i Toprock to od ręki nigdzie jej nie było. Wszędzie czas oczekiwania ok. 10 dni. Ja zamawiałam w Nadstadze, Toprock 15 cm. brutto 20,93 za m2, Superrock 5 cm. 7.05 za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z Was korzysta moze z uslug agencji ochrony SOLID i kwestionowal rachunek za nieuzasadnione odpalenie alarmu? (Ja oczywiscie sie nie zgadzam z ich stwierdzeniem)

Mam cos takiego u siebie, pisze do nich ale nie bardzo sie kwapia z odpowiedzia a dostalem juz wezwanie do zaplaty.

Dodatkowo ( to niezalezna sprawa od tej powyzej), nakrylem ich na klamstwie, tzn poinformowali mnie, ze byl alarm i grupa interwencyjna pojechala sprawdzic a w tym czasie ja bylem 5 minut od dzialki. Jak przyjechalem to zawolali mnie sasiedzi i poinformowali, ze tak wyszli sobie popatrzec czy ktos podjedzie bo wlasnie alarm u mnie skonczyl wyc.. Co za chamstwo. NIkt nie byl a ja juz otrzymalem info, ze wszystko sprawdozne. Oczywiscie na moje maile nikt nie odpowiedzial przez ponad miesiac. Napisalem list w tej sprawie i wyslalem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Co za oszusci no.

Mial ktos z nimi problemy? Chyba wezme to wezwanie i udam sie osobiscie do oddzialu w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z Was korzysta moze z uslug agencji ochrony SOLID i kwestionowal rachunek za nieuzasadnione odpalenie alarmu? (Ja oczywiscie sie nie zgadzam z ich stwierdzeniem)

Mam cos takiego u siebie, pisze do nich ale nie bardzo sie kwapia z odpowiedzia a dostalem juz wezwanie do zaplaty.

Dodatkowo ( to niezalezna sprawa od tej powyzej), nakrylem ich na klamstwie, tzn poinformowali mnie, ze byl alarm i grupa interwencyjna pojechala sprawdzic a w tym czasie ja bylem 5 minut od dzialki. Jak przyjechalem to zawolali mnie sasiedzi i poinformowali, ze tak wyszli sobie popatrzec czy ktos podjedzie bo wlasnie alarm u mnie skonczyl wyc.. Co za chamstwo. NIkt nie byl a ja juz otrzymalem info, ze wszystko sprawdozne. Oczywiscie na moje maile nikt nie odpowiedzial przez ponad miesiac. Napisalem list w tej sprawie i wyslalem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Co za oszusci no.

Mial ktos z nimi problemy? Chyba wezme to wezwanie i udam sie osobiscie do oddzialu w Poznaniu.

ciekawe rzeczy piszesz...strach człowiek ogarnia po prostu, bo

właśnie się zastanawiałam nad solidem, także bardzo Cię proszę o wyniki interwencji u kłamczuchów...

Może jedyny haczyk to wziąć opcję z ubezpieczeniem (niestey mają tylko do 20tys zł) może wtedy bardziej się starają...ale jeśli nic nie wskórasz to chyba zdecyduję się na ubezpieczenie domu od kradzieży a nie system alarmowy z "solid-ną" ochroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dom i tak ubezpiecze wiec powaznie sie zastanawiam nad zerwaniem umowy. Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie nagle jakiegos "wlamania" dzien po zerwaniu umowy.

Ludzie, nie ebde 100 miesiecznie placil za nic.

100 płacisz :o u mnie sąsiad płaci w Solidzie chyba 60 pln z jednym dojazdem za free.

Acha ja nie mam Solidu 8) i moi na jakieś 6-7 odpaleń w nocy i w dzień zawsze byli (wiem bo jestem chwilę po nich, raz nawet w eskorcie Policji :lol: miny mieli nietęgie ale Policja mnie goniła więc poprosiłem o podjechanie za mną i rozliczenie na miejscu :wink: )

 

Apropos Solidu, przypomniało mi się jak dobry znajomy opowiadał, że kiedyś włączył mu się alarm jak wychodził z domu, więc poczekał na ekipę. Po 10 minutach telefon :

Solid : wszystko sprawdzone, wsio ok ...

znajomy : a ekipa gdzie była bo ich nie widziałem ?

Solid : widzimy, że jest Pan na miejscu więc nie wysyłaliśmy

znajomy : :o :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... drugi raz piszesz o przepisach, spytałeś o nie tych "speców" którzy się na nie powołują ? ...

nie, bo niewiele mi to da

po pierwsze pewnie poda mi to co potwierdza zastosowane jego podejście, a wiec może bez ew. nowelizacji, a ja nie wiem gdzie tego szukać

po drugie przez używane w przepisach często fachowe słownictwo są one dla mnie niejasne, więc bardziej potrzebuję już ich interpretacji :)

 

co potwierdza fragment przez Ciebie podesłany (za co dziękuje )

jak rozumiem pkt 9 mnie nie dotyczy, bo kocioł kondensacyjny pobiera powietrze z zewnątrz, więc mnie interesuje ew. inny punkt jeśli jest, który odnosi sie do kotłów pobierajacych powietrze z zewnątrz

a w pkt 10, na dodatek nie mam pojęcia czy wentylacja mechaniczna to któraś z tu wymienionych tj. zrównoważona lub ciśnieniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...