Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki Pyrgon.

 

Teraz jeszcze jedna prosba. NIestety musze dobrac kredytu do juz wcale nie malego. W zwiazku z tym potrzebuje zrobic:

1) update starego operatu

2) lub calkiem nowy

 

Poniewaz moje problemy i to ze teraz musze dobierac kredytu wynikaja wlasnie ze zlego operatu, robionego nota bene przez polecana osobe to sklaniam sie ku nowemu

 

Czy ktos moze mi podac namiary na rzeczoznawce, ktory troche orientuje sie w realiach budownictwa i np kosztow wykanczania mieszkania jak rowniez bedzie rozumial co to jest tzw. standard wyzszy wykonczenia :)

 

Bede zobowiazany.

 

Czy ktos z was dobieral moze kredyt w trakcie budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnosci nie mam zarowno jesli chodzi o juwentusa, jak i solida. cena w tym przypadku byla glownym kryterium wyboru - lepsza dal solid. tak na prawde wiem, ze te 60 zl/mies. to kosztuje odstraszacz w postaci tablicy z napisem solid na plocie. licze, ze to znicheci potencjalnego zlodzieja, ale jest to jedno z wielu zabezpieczen jakie mam. inne to alarm, drzwi antywlamaniowe, okna z szybami p4, czujni sasiedzi. wszystko razem stanowi solidne zabezpieczenie. mam nadzieje;)

 

prawda jest taka że jak złodziej będzie chciał ukraść to ukradnie podobnie z samochodem jakość najlepsze zabezpieczenia nie pomagają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką pokusę żeby dobierać kredyt. Bogu dzięki pani z banku mi wybiła z głowy taki pomysł, uzmysławiając, że zabawy z tym niemal tyle samo co z braniem kredytu od nowa.

Moje zdanie jest takie że zawsze lepiej stopniowo sobie meble i takie tam duperele kupować, pomieszkac w częściowo pustych pokojach i wyposażenie uzupełniac w miarę pojawiających się dodatkowych dochodów.

jest więcej frajdy i mniejszy strach - z tytułu mniejszej stałej raty kredytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że jak złodziej będzie chciał ukraść to ukradnie podobnie z samochodem jakość najlepsze zabezpieczenia nie pomagają ;)

 

Parę lat temu mieszkaliśmy w Rogalinie - "gościnnie" choć długo, w jednym z najładniejszych domów we wsi. Chata wyróżniała się pomiędzy innymi, mniejszymi. Nie było żadnych zabezpieczeń. Nigdy nikt się nie próbował wkraść (choć na plebanię się włamywali oj, nieraz). Może złodzieje stwierdziłi, że skoro nie ma zadnego alarmu, to nic w środku nie ma i nie warto sobie zawracać głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką pokusę żeby dobierać kredyt. Bogu dzięki pani z banku mi wybiła z głowy taki pomysł, uzmysławiając, że zabawy z tym niemal tyle samo co z braniem kredytu od nowa.

Moje zdanie jest takie że zawsze lepiej stopniowo sobie meble i takie tam duperele kupować, pomieszkac w częściowo pustych pokojach i wyposażenie uzupełniac w miarę pojawiających się dodatkowych dochodów.

jest więcej frajdy i mniejszy strach - z tytułu mniejszej stałej raty kredytu ;)

 

z ciekawości mnie więcej jak wam wyszły koszty budowy domu ??

 

z moich 300 k odpadło -34 k na kursie chf - 15 budowa sieci wod-kan

wiec zostało 250 k

budowa domu z wykończeniem (nie pełnym bo sie wykańcza) i bez ocieplenia będę robił (sam z ojcem)na dniach 210 k

pozostała reszta musi starczyć na ocieplenie tynki itp(jakies 11 k material)

wypoczynek + jadalnia+ kominek+ duperelki ;)

może styknie jeszcze na pozbruk(taka mam nadzieje)

te 250 k to bez działki oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć stówek jak nic. Ale liczymy wszystko - gumiaki, wódkę dla murarzy, meble, drzewka w ogrodzie, karnisze, prowizję od kredytu, automatykę do bram itd. Tzw. całkowity koszt posiadania. Oczywiście przekracza o połowę początkowe założenia :cry: . Dodam że właściwie mamy zrobione wszystko, zostało tylko wyłożenie tarasu drewnem lub płytkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć stówek jak nic. Ale liczymy wszystko - gumiaki, wódkę dla murarzy, meble, drzewka w ogrodzie, karnisze, prowizję od kredytu, automatykę do bram itd. Tzw. całkowity koszt posiadania. Oczywiście przekracza o połowę początkowe założenia :cry: . Dodam że właściwie mamy zrobione wszystko, zostało tylko wyłożenie tarasu drewnem lub płytkami.

 

qrde wódki nie liczyłem :)

 

ja zakładałem ze 300 k mi starczy z ogrodem, ogrodzeniem i moze starczy na dokładkę do nowszego samochodu:)

nie starczy mi na ogród ogrodzenie i samochód przez franka i budowę sieci wod-kan

wiec można powiedzieć ze założenia i wyliczenia były dobre tylko brak szczęscia :)

 

ale patrząc na ceny mieszkań za 1m2 to i tak nieźle wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do odsprzedania drewniane „WC budowlane”, po jednej budowie, kupione nowe wiosną tego roku. Można je bez problemu przetransportować przyczepką. Odbiór - okolice Kórnika. Cena do uzgodnienia. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr 608 67 09 47.

 

http://images33.fotosik.pl/156/55ca8cf3c81e7e15m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć stówek jak nic. Ale liczymy wszystko - gumiaki, wódkę dla murarzy, meble, drzewka w ogrodzie, karnisze, prowizję od kredytu, automatykę do bram itd. Tzw. całkowity koszt posiadania. Oczywiście przekracza o połowę początkowe założenia :cry: . Dodam że właściwie mamy zrobione wszystko, zostało tylko wyłożenie tarasu drewnem lub płytkami.

 

qrde wódki nie liczyłem :)

 

ja zakładałem ze 300 k mi starczy z ogrodem, ogrodzeniem i moze starczy na dokładkę do nowszego samochodu:)

nie starczy mi na ogród ogrodzenie i samochód przez franka i budowę sieci wod-kan

wiec można powiedzieć ze założenia i wyliczenia były dobre tylko brak szczęscia :)

 

ale patrząc na ceny mieszkań za 1m2 to i tak nieźle wychodzi

 

Misiak moze Ty bedziesz wiedział...:) stan domu 105m2 uzytkowej : mury i połozona wiezba dachowa. Dobrałam kredyt 180 tysiaków...jak myslisz na co wystarczy a na co zabraknie? Dodam, ze w planach ogrzewanie podłogowe zadnych tam innych bajerów:) mam nadzieje doprowadzic do stanu developerskiego...wystaczy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak moze Ty bedziesz wiedział...:) stan domu 105m2 uzytkowej : mury i połozona wiezba dachowa. Dobrałam kredyt 180 tysiaków...jak myslisz na co wystarczy a na co zabraknie? Dodam, ze w planach ogrzewanie podłogowe zadnych tam innych bajerów:) mam nadzieje doprowadzic do stanu developerskiego...wystaczy????

 

ja mam 148 m2 użytkowej (160 w podłogach)mi wychodzi 250 k(tak jak pisałem bez działki ) nie szalałem ale też nie oszczędzałem!

ogrzewanie gazowe grzejniki + hol, korytarz, kuchnia, jadalnia, salon,wc i łazienka w podłogówkach farby latexowe sto, benjamin, fugger, kuchnia + wyposażenie itp.

w moim przypadku oszczędności brały sie z wykonawstwa większość sam robiłem ocieplenie poddasza, stelaże, nida, szpachlowanie,montaż armatury, dywanów, paneli, oświetlenia, drzwi wew. a teraz ocieplenia na zew. .............................

każda wizyta majstra to kasa która ciągnie strasznie a najgorsze ze poprawki po nich są kosztowne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć stówek jak nic. Ale liczymy wszystko - gumiaki, wódkę dla murarzy, meble, drzewka w ogrodzie, karnisze, prowizję od kredytu, automatykę do bram itd. Tzw. całkowity koszt posiadania. Oczywiście przekracza o połowę początkowe założenia :cry: . Dodam że właściwie mamy zrobione wszystko, zostało tylko wyłożenie tarasu drewnem lub płytkami.

 

qrde wódki nie liczyłem :)

 

ja zakładałem ze 300 k mi starczy z ogrodem, ogrodzeniem i moze starczy na dokładkę do nowszego samochodu:)

nie starczy mi na ogród ogrodzenie i samochód przez franka i budowę sieci wod-kan

wiec można powiedzieć ze założenia i wyliczenia były dobre tylko brak szczęscia :)

 

ale patrząc na ceny mieszkań za 1m2 to i tak nieźle wychodzi

 

hihi, to sa ciekawe historie.

 

przy pierwszym domu (kupilem dom w stanie surowym zamknietym) na doprowadzenie do stanu mieszkalnego wystarczylo mi 40 tys. tyle, ze to bylo 5 lat temu i wszystko oprocz glazury i elektryki robilem sam z ojcem.

 

przy sporzadzaniu kosztorysu drugiego domu wzialem na prawde duzy zapas i... nie starczylo. mialem jednak to szczescie, ze wiedzialem o tym jeszcze przed wzieciem kredytu, w zwiazku z czym uniknalem dobierania.

 

wniosek jest taki, ze wraz z postepowaniem robot apetyt na rozne gadzety rosnie i rosna tez koszty. przynajmniej u mnie tak bylo;)

 

ostatecznie dom bez dzialki, 165 m.kw. wyjdzie 700 tys. fakt, ze w tej cenie nie bedzie chyba tylko trawnika (bo niwelacja i system podlewania juz tak). no i sporo ekstrasow typu odkurzacz, solary, rekuperator itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...