Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cześć wszystko wiedzącym

Robił ktos z was rekonesans AGD?

Pod zabudowę-Tanio, jak oglądałem to firma ardo jest dosyć tania(i chyba dobra)

lodówka,Piekarnik,płyta grzewcza gazowa na szybie, mikrofalówka,zmywarka,pochłaniacz pary-to bym sie w 4tys zamknął...

No ale najpierw jednak należy znaleźć taniego producenta, a później tanie miejsce zakupu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejki

Odzywam się po długiej nieobecności spowodowanej brakiem netu po przeprowadzce. Teraz mamy z Play i muszę wędrować do kuchni z kompem (zasięg tylko od południowej strony domu) żeby coś napisać.

Włączam się w temat kosztowy bo domek praktycznie gotowy. Pochłonął 400 tyś, ale oprócz kafelkowania wszystko robiła ekipa.

Początkowo mysleliśmy, że 300 wystaryczy, ale zabrakło i dobieraliśmy kredyt.

 

Zostało jeszcze wykonanie podjazdu, ale nie mam zbytnio koncepcji (sęk w tym, że nie lubię pozbruku). Może macie jakieś ciekawe pomysły? Czekam.

Wszystkich utrudzonych budowaniem pozdrawiam.

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale też nie oszczędzałem!

 

w moim przypadku oszczędności brały sie z wykonawstwa większość sam robiłem ocieplenie poddasza, stelaże, nida, szpachlowanie,montaż armatury, dywanów, paneli, oświetlenia, drzwi wew. a teraz ocieplenia na zew. .............................

każda wizyta majstra to kasa która ciągnie strasznie a najgorsze ze poprawki po nich są kosztowne :(

ta, jasne, nic a nic nie oszczędzałeś :roll: :lol:

 

No Misiak, nie pij więcej ... albo mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie koledzy:) mam dwoje ludzi którzy robia nam winniczke-piwniczke i teraz musze z nimi sie jakos rozliczyc:) Powiedzcie mi ile kosztuje m2 polozenia stropu, , rozgarniecie betonu ktory bedzie wylany z gruchy, oraz wybudowanie tarasu i tak samo rozgarniecie betonu wylanego z gruchy:) Pytam bo Panowie wiedza ze maja doczynienia z laikami i winduja ceny. Chcialabym wiedziec ile takie prace kosztuja. Pomozecie?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poniewaz moje problemy i to ze teraz musze dobierac kredytu wynikaja wlasnie ze zlego operatu, robionego nota bene przez polecana osobe to sklaniam sie ku nowemu Czy ktos z was dobieral moze kredyt w trakcie budowy?

 

My jeszcze nie mieliśmy takiej potrzeby, ale jeszcze do zakończenia budowy trochę czasu zostało... ?

 

namiar poszedł na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejki

Odzywam się po długiej nieobecności spowodowanej brakiem netu po przeprowadzce. Teraz mamy z Play i muszę wędrować do kuchni z kompem (zasięg tylko od południowej strony domu) żeby coś napisać.

Włączam się w temat kosztowy bo domek praktycznie gotowy. Pochłonął 400 tyś, ale oprócz kafelkowania wszystko robiła ekipa.

Początkowo mysleliśmy, że 300 wystaryczy, ale zabrakło i dobieraliśmy kredyt.

 

Zostało jeszcze wykonanie podjazdu, ale nie mam zbytnio koncepcji (sęk w tym, że nie lubię pozbruku). Może macie jakieś ciekawe pomysły? Czekam.

Wszystkich utrudzonych budowaniem pozdrawiam.

Atka

 

Hej, nasz dom już pochłonął 400 a jeszcze nie koniec prac. :( Co do podjazdu to u nas będzie kostka betonowa a na obrzeżach granit. Mam już tak zrobiony taras i schody wejściowe. I wygląda dosyć fajnie, przynajmniej nam się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nasz dom już pochłonął 400 a jeszcze nie koniec prac. :( Co do podjazdu to u nas będzie kostka betonowa a na obrzeżach granit. Mam już tak zrobiony taras i schody wejściowe. I wygląda dosyć fajnie, przynajmniej nam się podoba.

 

Ja również się zastanawiam nad położeniem na tarasie kostki betonowej i również rozważam taką koncepcję zamiast posadzek w garażu wolnostojącym. Co o tym myślicie?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podjazdu to u nas będzie kostka betonowa a na obrzeżach granit. Mam już tak zrobiony taras i schody wejściowe. I wygląda dosyć fajnie, przynajmniej nam się podoba.

 

Ja również się zastanawiam nad położeniem na tarasie kostki betonowej i również rozważam taką koncepcję zamiast posadzek w garażu wolnostojącym. Co o tym myślicie?

 

Pozdr.

 

U mnie jest tak:

 

http://images48.fotosik.pl/19/c59f94a5c55d6423.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/380/8d2ca22aef4aa37f.jpg

 

http://images32.fotosik.pl/379/8f67952a2d12a507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się zastanawiam nad położeniem na tarasie kostki betonowej i również rozważam taką koncepcję zamiast posadzek w garażu wolnostojącym. Co o tym myślicie? Pozdr.

 

Wg mnie to superpomysł. Odpadają kłopoty z odpadającymi płytkami itd. Kładziesz kostkę i spokój na długie lata. Żałuję sam że tak nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy!

Szukam pracy dla mojego ojca na zimę :) właśnie skończył budować dom u kolegi no i przydałoby się robić coś dalej.

A wiec... jeśli ktoś poszukuje fachowca do wykończeniówki to gorąco polecam! Efekty pracy można obejrzeć w moim dzienniku.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany to proszę najlepiej pisać na priv lub w komentarzach w moim dzienniku (na dole kliknąć liczbę 27)

Pozdrawiam i liczę na odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum widziałam post o jakiejś firmie, bodajże w Biskupicach, zajmującej się drzwiami, która do czasu wstawienia docelowych daje takie tymczasowe, ale nie mogę znaleźć tego wątku:(. Czy ktoś kojarzy która to firma? A może to jest normalna praktyka, że dają takie drzwi? Bardzo by mi to pasowało, więc jeśli ktoś zna taką firmę, to podpowiedzcie proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o radę.

 

Czy ze względu na m.in. kradzieże warto umiescić sterowanie systemem nawadniania - centralkę za kilkaset złotych - wewnątrz budynku np. w kotłowni i doprowadzić tylko przewód do skrzynki rozdzielacza z zaworami, czy może jednak umiescić to urzadzenei na zewnątrz, jak zalecają to niektórzy producenci.

 

Jeżeli wewnatrz budynku- to jakie przewody pociągnąć od centralki do potencjalnego miejsca umiejscowienia rozdzielacza, chodzi mi o ilość żył i ich grubość.

 

Pozdrawiam i czekam na rady, póki mogę jeszcze w miarę bezszkodowo dziurawić sciany wewnatrz i zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, jasne, nic a nic nie oszczędzałeś :roll: :lol:

 

No Misiak, nie pij więcej ... albo mniej :wink:

 

tzn na pewne gadżety się pokusiłem ;)

ale nie mam centralnego odkurzacza, rolet elektrycznych,okien drewnianych, wanny z bąbelkami, desek na posadzkach itp. ;)

a reszta chyba nie odbiega jak u innych (dachówka ceramiczna, rolety,płytki panele itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, jasne, nic a nic nie oszczędzałeś :roll: :lol:

 

No Misiak, nie pij więcej ... albo mniej :wink:

 

tzn na pewne gadżety się pokusiłem ;)

ale nie mam centralnego odkurzacza, rolet elektrycznych,okien drewnianych, wanny z bąbelkami, desek na posadzkach itp. ;)

a reszta chyba nie odbiega jak u innych (dachówka ceramiczna, rolety,płytki panele itp. :)

Misiak chodzi o to, że skoro to wszystko wykonałeś sam to znaczy że oszczędności masz w tit duże :roll:

a Ty tu skromnie piszesz, że nie oszczędzałeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...