Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Witam wszystkich

Od razu do sedna, szukam rzeczoznawce, ale takiego ktorego opinia bedzie wiazaca przed sadem, odnsnie stanu izolacji itp. Rozwalilo mi instalacje wodna pod posadzka i wszystko plywa, woda lala sie na zewnatzrz budynku, bo miejsca pomiedzy, podbetonem a posadzka juz nie bylo :(. I teraz musze miec wiazaco opinie o koniecznosci, lub nie zerwania posadzki i wymiany izolacjii na parterze. Do tego szukam prawnika ale takiego kose, bo chce spowodowac co by ci goscia, a zajmuja sie nowymi technologiami PC itd nie wyposazalii juz budy w Polsce, bede wdzieczny za jakie kolwiek namiary.

Wyrazy wspolczucia z powodu budowy dla wszystkich

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowal ktos moze samodzielnie elementy alarmu w Poznaniu? Jezeli tak to gdzie?

 

Faktor Security

Ul. Garbary 14 B

tel. 0-61 850 08 00

 

a do czego ta szyba piaskowana?

 

A...nie wiem, to dla koleżanki.

 

szukam rzeczoznawce, ale takiego ktorego opinia bedzie wiazaca przed sadem, odnsnie stanu izolacji itp.

Za bardzo się nie znam - a zdanie kier. buda. jak się tu ma???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Witam wszystkich

Od razu do sedna, szukam rzeczoznawce, ale takiego ktorego opinia bedzie wiazaca przed sadem, odnsnie stanu izolacji itp. Rozwalilo mi instalacje wodna pod posadzka i wszystko plywa, woda lala sie na zewnatzrz budynku, bo miejsca pomiedzy, podbetonem a posadzka juz nie bylo :(. I teraz musze miec wiazaco opinie o koniecznosci, lub nie zerwania posadzki i wymiany izolacjii na parterze. Do tego szukam prawnika ale takiego kose, bo chce spowodowac co by ci goscia, a zajmuja sie nowymi technologiami PC itd nie wyposazalii juz budy w Polsce, bede wdzieczny za jakie kolwiek namiary.

Wyrazy wspolczucia z powodu budowy dla wszystkich

Lukasz

 

Poszło na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, hydraulik mnie dzisiaj zaskoczył stwierdzeniem, ze skoro na poddaszu bedziemy mieli okna Velux to grzejnik powinien byc pod kazdym oknem bo inaczej w razie awarii okna Velux nie przyjmie reklamacji. Słyszeliscie cos o tym??

 

Mówił nam o tym już architekt, chodzi o wodę zeby nie stała na oknie (będzie się skraplać po szybie) tylko szybko się osuszało. A że skrapla sie nawet na zwykłym to widzimy teraz po każdej kapieli Nie wiem jaki warunki gwarancji ma velux , ale tak się podobno przy dachowych robi wg "sztuki instalacyjnej". My też pod każdym oknem w łazience bedziemy mieli grzejnik (dwa okna, mówi się trudno dla estetyki, ale lepsze to niż grzyb)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowal ktos moze samodzielnie elementy alarmu w Poznaniu? Jezeli tak to gdzie?

 

Faktor Security

Ul. Garbary 14 B

tel. 0-61 850 08 00

Również ich polecam ale nie mają wszystkiego, dobre zaopatrzenie w elementy Boscha (np. cmini) mają na ul. Niestachowskiej na przeciwko Powogazu czy jak tam to się nazywa ... W tych 2 sklepach kupiłem wszystko do rozbudowanego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co juz mieszkają

jaką macie temp. ustawioną na ciepła wodę

i jaką macie temp. ustawioną w pokoju (dzień i noc)

 

wiem ze kazdy ma inne zapotrzebowanie i odczuwa to inaczej (mi jest za gorąco a żonie za zimno ;) )

 

ja mam ustawione caly czas na 21 stopni dzien i noc

dla mnie w nocy jest za gorąco a w dzień to i tak piec prawie sie nie załącza (jak na razie)

 

sąsiad ma 18,5 stopnia w nocy a w dzień 20 i ostatni rach za gaz miał 230 zl (ponoć)

c.w.u - dzień 50, noc 30

c.o. - u mnie działa pogodówka + termostaty pokojowe (nie mam globalnej temp. ustawianej, tylko różne parametry i krzywe ;) ), temp. się waha pomiędzy 21.6 a 22.3, temp. zasilania c.o. max .35 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros – dzieki za namiar

krys1 – kierbud prowadzi glownie papiery I orzeka czy jest cos nie tak czy nie, to facet od ogolnobudowlanych spraw, a ja musze miec rzeczoznawce co bedzie na liscie certyfikowanych w danej dziedzinie tj, zawilgocenia iI materialy izolacyjne.

Inspekcaja bedzie miala miejsce 8-10 grudnia, troche tej posadzki pokuja, a w miedzyczasie plama na zewnatzr budynku, wieksza i wieksza , dobrze ze przynajmniej ogrzewanie chodzi, bo pewnie juz by mi wszystko popekalo, ale trzymam kciuki moze sie uda bez sciagania posadzki, bo tam juz podlogowka chula jak trzeba, a i wentylacyjne panele sa w podlodze :(, a i unikajcie jak ognia firm z nazwa PRO w nazwie bo jak wskazuje moje doswiadczenie to blad w pisowni powinno byc DNO.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... a dziękuję, całkiem miło i sympatycznie, cisza, spokój i las :D

minął miesiąc, pierwsze wybieranie szamba za nami 8) ale jeszcze sporo prac w środku i na zewnątrz więc póki co Was nie opuszczę :wink:

 

No to fajnie. Bo grupa tak trochę cienko "przędzie". Matka WIELKOPOLSKA też kończyła żywot na stronie 123. Czyżby to już koniec???????A tak fajnie się tu pisało. No cóż. Większość już mieszka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... a dziękuję, całkiem miło i sympatycznie, cisza, spokój i las :D

minął miesiąc, pierwsze wybieranie szamba za nami 8) ale jeszcze sporo prac w środku i na zewnątrz więc póki co Was nie opuszczę :wink:

 

No to fajnie. Bo grupa tak trochę cienko "przędzie". Matka WIELKOPOLSKA też kończyła żywot na stronie 123. Czyżby to już koniec???????A tak fajnie się tu pisało. No cóż. Większość już mieszka. :)

ja bym nie tragizował :wink: większość mieszka i taka kolej rzeczy, ja to forum traktuję hobbystycznie więc jeszcze tu pobędę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... a dziękuję, całkiem miło i sympatycznie, cisza, spokój i las :D

minął miesiąc, pierwsze wybieranie szamba za nami 8) ale jeszcze sporo prac w środku i na zewnątrz więc póki co Was nie opuszczę :wink:

 

No to fajnie. Bo grupa tak trochę cienko "przędzie". Matka WIELKOPOLSKA też kończyła żywot na stronie 123. Czyżby to już koniec???????A tak fajnie się tu pisało. No cóż. Większość już mieszka. :)

ja bym nie tragizował :wink: większość mieszka i taka kolej rzeczy, ja to forum traktuję hobbystycznie więc jeszcze tu pobędę :lol:

 

 

ja tez zostaje ;)

może dlatego ze nie mam neta w domu wiec tylko w pracy czasami zaglądam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... a dziękuję, całkiem miło i sympatycznie, cisza, spokój i las :D

minął miesiąc, pierwsze wybieranie szamba za nami 8) ale jeszcze sporo prac w środku i na zewnątrz więc póki co Was nie opuszczę :wink:

 

No to fajnie. Bo grupa tak trochę cienko "przędzie". Matka WIELKOPOLSKA też kończyła żywot na stronie 123. Czyżby to już koniec???????A tak fajnie się tu pisało. No cóż. Większość już mieszka. :)

ja bym nie tragizował :wink: większość mieszka i taka kolej rzeczy, ja to forum traktuję hobbystycznie więc jeszcze tu pobędę :lol:

 

 

ja tez zostaje ;)

może dlatego ze nie mam neta w domu wiec tylko w pracy czasami zaglądam ;)

 

Extra !!! A kolega Marzin to żyje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...