Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość
w sprawie ubezpieczenia: Warta ma specjalne ubezpieczenie budynku w budowie, gdzie ubezpieczone są elementy stale przymocowane (czyli np. zawieszony piec co też)

dokładnie...dlatego dziwi mnie,że prawie nikt o tym ubezpieczeniu nie słyszał :o

Hestia ma dokładnie takie same ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie ubezpieczenia: Warta ma specjalne ubezpieczenie budynku w budowie, gdzie ubezpieczone są elementy stale przymocowane (czyli np. zawieszony piec co też)

dokładnie...dlatego dziwi mnie,że prawie nikt o tym ubezpieczeniu nie słyszał :o

Też mamy Wartę.I Warta w momencie przeprowadzki przekształca ubezpieczenie budowy w ubezpieczenie domu zamieszkałego tzn.nie trzeba czekać do upływu roku, tudzież wykupować następnego gdzie poprzednie przepada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie dyskusji z instalatorem na temat instalacji co. Zdecydowałem na ogrzewanie gazowe + kominek z płaszczem przy czym z uwagi na dostęp do drewna zakładam, że kominek będzie głownym źródłem ogrzewania. Mój instalator namawia mnie na kominek kratki.pl. Mimo, że sam kominek mi się podoba (ma wielgachną szybę) to nie jestem przekony - nie wiele znalazłem na ich temat w sieci. Macie z tą firmą jakieś doswiadczenia?

2) zastanawiam się czy przyszłościowo nie zainwestować w rozporwadzenie instalacji pod solary co wiąże się również z zastosowaniem większego zasobnika. Warto ? Słyszałem, że zwrot takiej inwestycji to lata.

3) zmiękczacz wody - instalator mocno rekomenduje. Koszt jakieś 2 tys. Rozważaliście takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Czy ktoś może zgłaszał już odbiór domu? Czy wiecie oże, czy inspektorat przysyła jakieś potwierdzenie, że można mieszkać, czy p prostu po odczekaniu jakiegoś czasu uznaje się, że budynek jest odebrany?

 

Myślę, że to drugie.

 

Żeby legalnie przystąpić do użytkowania nowowybudowanego, rozbudowanego, lub nadbudowanego obiektu budowlanego należy:

* w stosunku do małych obiektów, jak budynki jednorodzinne, garażowe, gospodarcze, letniskowe, zawiadomić o zakończeniu budowy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego; do użytkowania obiektu można przystąpić, jeżeli organ ten, w terminie 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji;

źródło:

http://pinb.poznan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=27

 

Mogą zrobić kontrolę, ale w 99% przypadków budowy domków jednorodzinnych im się nie chce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zgłaszał już odbiór domu? Czy wiecie oże, czy inspektorat przysyła jakieś potwierdzenie, że można mieszkać, czy p prostu po odczekaniu jakiegoś czasu uznaje się, że budynek jest odebrany?

 

Zgłaszałam, pozbierałam tę tonę papierów zaniosłam i po ok 3 tygodniach pojechałam i odebrałam zaświadczenie że nie zgłaszają sprzeciwu (czy jakoś tak... nie chce mi się w tej chwili szukać :) )

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawi kamienia: jescze jest firma Kagran w Przeźmierowie. Niezbyt terminowi, ale ceny wydały mi się dziwnie nieskie :o . Wybór materiałów na placu, dają próbki.

 

Strasznie drogo za instalację elektyczną: my zapłaciliśmy 9800 zł, w tym z puszkami w podłodze, tv, telefon, siła x 3, oświetlenie didowe w korytarzu (z lampkami). Alarm z centalką (Satel) i czujkami "zwirzęcymi" - 3500 zł. Wszystko ceny brutto.

 

Solid 61 zł brutto/ miesiąc, trzeba kupić nadajnik za 366 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zgłaszał już odbiór domu? Czy wiecie oże, czy inspektorat przysyła jakieś potwierdzenie, że można mieszkać, czy p prostu po odczekaniu jakiegoś czasu uznaje się, że budynek jest odebrany?

 

Zgłaszałam, pozbierałam tę tonę papierów zaniosłam i po ok 3 tygodniach pojechałam i odebrałam zaświadczenie że nie zgłaszają sprzeciwu (czy jakoś tak... nie chce mi się w tej chwili szukać :) )

pozdrawiam i powodzenia

 

A czyten certyfikat energooszczednosci czy jak to sie nazywa jest potrzebny do odebrania domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam szaf wnękowych cos taniego wiec senator odpada.

Ktoś kupował takie szafy pod wymiar tanio, tz taniej niż wszędzie?

witam mogę Tobie polecić fachowca od takich szaf od wielu lat robi tego typu meble jest bardzo słowny ja mam 2 w nowym domu ale i w mieszkaniu też nam robił zabudowę p.Lański tel.503-712-461.pozdrawiam Lidka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie dyskusji z instalatorem na temat instalacji co. Zdecydowałem na ogrzewanie gazowe + kominek z płaszczem przy czym z uwagi na dostęp do drewna zakładam, że kominek będzie głownym źródłem ogrzewania. Mój instalator namawia mnie na kominek kratki.pl. Mimo, że sam kominek mi się podoba (ma wielgachną szybę) to nie jestem przekony - nie wiele znalazłem na ich temat w sieci. Macie z tą firmą jakieś doswiadczenia?

2) zastanawiam się czy przyszłościowo nie zainwestować w rozporwadzenie instalacji pod solary co wiąże się również z zastosowaniem większego zasobnika. Warto ? Słyszałem, że zwrot takiej inwestycji to lata.

3) zmiękczacz wody - instalator mocno rekomenduje. Koszt jakieś 2 tys. Rozważaliście takie rozwiązanie?

witam rozwiązanie jak w naszym domu ogrzewanie gazowe i kominek z płaszczem czyli tz.KOTŁOWNIA W SALONIE jak mi facet od kominka tak powiedział to byłam zła że się wtrąca powiedział że pierwszy rok to będzie frajda a póżniej udręka i miał gość rację gdybym dzisiaj budowała to piec na wszystko łącznie z groszkiem w kotłowni sąsiad sypie raz na jakiś czas ma czyściutko a kominek na niedzielę i święta.sorry ale nie mogłam się powstrzymać czyszczenie szyby,wybieranie popiołu,ale wcześniej układanie,cięcie drzewa noszenie do domu itd.sama radość no i niech nikt nie mówi że to tanio na nasz domek150m to min,16 m/3 plus oczywiście na podtrzymanie temp.gdy śpimy albo chcemy się oddalić na dłużej niż 5 godz.pozdrawiam serdecznie dodrze się zastanów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo uważam, a na instalację trzeba wydać, tylko po to, żeby mieć alternatywne ogrzewanie. Ale przecież nie można dać się zwariować, nie da się zabezpieczyć przed wszelkimi klęskami tego świata: a bo dach się zarwie, bo przyjdą tajfuny, a bo będzie -40 st więc ściany jak w bunkrze, okna pancerne, 3 rodzaje ogrzewania, zmiękczacze wody, rekuperatory. Może się mylę, ale nie chcę takiego kredytu, na którym będę się wykładać do końca życia i żeby te wszystkie ustrojstwa jeszcze się zwróciły zanim tego żywota dokończę :( Przeciez za to wszystko trzeba zapłacic, tego nie daja na ulicy za darmo, a pożyć ??? pozwiedzać, mieć rezerwę tak na wszelaki ??? żeby potem nie prosić od Owsiaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ogladam notowania walut - to nie rekuperator czy kominkek zżera oszczędności tylko kurs franka :(

 

Tak już ten świat skonstruowany że to co jednych cieszy drugich smuci.

Mi właśnie uruchomili kolejną transze kredytu po bardzo sympatycznym kursie :-)

A w ogóle to proponuje policzyć ile i tak jesteście do przodu w stosunku do zł i humor się poprawi...

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Poszukiwana dobra ekipa od studni wierconych ( głębokość ok. 20m) za rozsądne pieniądze. Z szybkim terminem - idzie ciepło :wink:

 

I pytanie:

czy cena 200 zł za m wiercenia z materiałem, na rurze 110 i rurami i filtrem oraz obsypką, bez pompy tzw. nurka jest dobra czy można taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...