Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących i nie tylko :D

My również zaczęlismy wiosną 2007, ale cały czas jestesmy w trakcie budowy. Planujemy przeprowadzkę na tegoroczne lato (mam taką nadzieję), ale przed nami jeszcze spooooro pracy. Zatem będe tu zaglądać i korzystać z Waszych cennych uwag, jesli pozwolicie, bo pewnie większość z Was juz mieszka w swoich wymarzonych domkach.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnie polecam:

 

pan Tadeusz Dobak

 

061 868 96 56

501 455 124

 

200 zł to dużo :roll:

 

Dzięki za niamiar, ale

Pan Dobak przy 20 m wymięka, do 12 m robi studnie :-?

 

Adam Zacharow 697 023 814 - jeżeli chodzi o studnie to on nigdy nie "wymięka" :lol: . U mnie też Dobak wymiękł a Zacharow dał radę :-).

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Studnie polecam:

 

pan Tadeusz Dobak

 

061 868 96 56

501 455 124

 

200 zł to dużo :roll:

 

Dzięki za niamiar, ale

Pan Dobak przy 20 m wymięka, do 12 m robi studnie :-?

 

Adam Zacharow 697 023 814 - jeżeli chodzi o studnie to on nigdy nie "wymięka" :lol: . U mnie też Dobak wymiękł a Zacharow dał radę :-).

T.

 

Dzięki za namiar - jutro zadzwonię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnie polecam:

 

pan Tadeusz Dobak

 

061 868 96 56

501 455 124

 

200 zł to dużo :roll:

 

Dzięki za niamiar, ale

Pan Dobak przy 20 m wymięka, do 12 m robi studnie :-?

 

Adam Zacharow 697 023 814 - jeżeli chodzi o studnie to on nigdy nie "wymięka" :lol: . U mnie też Dobak wymiękł a Zacharow dał radę :-).

T.

 

A czy ci Panowie zajmują się też zewnętrznymi przyłączami wod-kan?

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Studnie polecam:

 

pan Tadeusz Dobak

 

061 868 96 56

501 455 124

 

200 zł to dużo :roll:

 

Dzięki za niamiar, ale

Pan Dobak przy 20 m wymięka, do 12 m robi studnie :-?

 

Adam Zacharow 697 023 814 - jeżeli chodzi o studnie to on nigdy nie "wymięka" :lol: . U mnie też Dobak wymiękł a Zacharow dał radę :-).

T.

 

Pan Adam Zacharow już się nie zajmuje studniami, robi badania geologiczne i takie tam

polecił za to studniarza:

 

Artur Baj 605 434 614

wierci za 180 zł/m z materiałem w rurze osłonowej 110mm z obsypką - czyli na gotowo - pozostaje tylko zamontować pompę, ale wierci max do 20m (dopiero za 2 miesiące będzie miał nowy sprzęt i będzie mógł wiercić do 50m)

A jak nie trafi na wodę to połowa kosztów.

 

U mnie źródło wody jest na 18-22m i niestety może zabraknąć te 2m :-?

 

 

Namiary na studniarzy nadal poszukiwane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Może infantylne pytanie:skąd wiesz na jakiej głębokości jest woda?Czy o tym informuje pan studniarz?

Wywiad sąsiedzki, a poza tym potwierdziłem dane w tzw. zakładzie geologicznym http://www.zwb.pl ( czasem się ciężko do nich dodzwonić, bo ludzie w terenie) który ma mapki tego terenu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na fachowca od kominka. Wkład już mam. Obudowa ma być prosta jak przysłowiowy młotek (ale zbudowana zgodnie z regułami sztuki). Zastanawiam się nawet czy samemu sobbie tego nie zrobić - ktoś robił sam ??

 

T.

 

Witam

 

Ja robiłem obudowę kominka samodzielnie.

Jeśli masz odrobinę zapału, a do tego małą szlifierkę kątową i wkrętarkę to zabawa jest przednia a praca prosta. Fachowcy biorą za to ciężką kasę, a zajmuje to kilka dni i to po normalnej pracy.

 

Pomyśl, rozrysuj wcześniej stelaż do którego będą dokręcone płyty i jazda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na fachowca od kominka....

 

Witam

 

Ja robiłem obudowę kominka samodzielnie.

Jeśli masz odrobinę zapału, a do tego małą szlifierkę kątową i wkrętarkę to zabawa jest przednia a praca prosta. Fachowcy biorą za to ciężką kasę, a zajmuje to kilka dni i to po normalnej pracy.

 

Pomyśl, rozrysuj wcześniej stelaż do którego będą dokręcone płyty i jazda.....

 

Zdolności manualnych, chęci i narzędzi to u mnie nie brakuje. Wizulanie jestem w stanie to zaprojektować. Technicznie myślę, że dam radę. Tylko konstrukcyjnie nie do końca jarzę jak doprowadza się zewnętrzne powietrze do zamkniętej komory komory spalania. Obawiam się, że moge coś pokręcić z tym powietrzem. Rura doprowadzająca powietrze z zewnątrz wychodzi z posadzki dokładnie pod kominkiem. Z tego co czytałem cyrkulacja powietrza w pokoju powinna odbywać się tak, że powietrze jest zasysane z pokoju dołem (pod kominkiem), ogrzewa się w komorze w któej znajduje się wkład kominkowy i wylatuje ciepłe kratkami pod sufitem. Pytanie tylko jak oddzielić to powietrze zewnętrzne (z rury) od tego ogrzewanego które ma cyrkulować w pokoju.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak oddzielić to powietrze zewnętrzne (z rury) od tego ogrzewanego które ma cyrkulować w pokoju.

T.

 

1.Zmierz średnicę rury wlotu powietrza do paleniska kominka

2.Zmierz średnicę rury wystającej z podłogi - dolot powietrza z zewnątrz

3.Najlepiej, jeśli są te same średnice

4.Kup kawałek rury spiro (takiej elastycznej z folii aluminiowej bodajrze na drucianych kółkach) - jak nie będą takie same średnice, to trzeba kupić o średnicy większego z wymiarów

5. Dociąć odpowiednią długość i zamontować na wylotach - jak będzie za duża średnica to użyć porządnej taśmy klejącej. Można dla pewności ścisnąć opaskami metalowymi (takimi zaciskanymi śrubą).

I gotowe.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...