Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

1.Zmierz średnicę rury wlotu powietrza do paleniska kominka

...I gotowe.

Pozdr.

 

Też myślałem, że to tak łatwo. Niestety nie ma żadnej "rury wlotu powietrza do paleniska". Powietrze do paleniska wchodzi przez otwierane/zamykane dziurki, które znajdują się pod szklanymi drzwiami na wysokosci popielnika.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też myślałem, że to tak łatwo. Niestety nie ma żadnej "rury wlotu powietrza do paleniska". Powietrze do paleniska wchodzi przez otwierane/zamykane dziurki, które znajdują się pod szklanymi drzwiami na wysokosci popielnika.

T.

 

Hmmm... to na moje laickie oko wygląda, że ten kominek nie jest przystosowany do pobierania powietrza z rury zasilającej z zewnątrz.... Wkład kominkowy, który wybierałem specjalnie pod reku - (BEF 700) nie ma żadnych otworów umożliwiających zasysanie powietrza z pomieszczenia, czy z dołu czy od frontu - jedynie wylot rury do zasilania powietrzem i dziurki w tylnej płycie szamotowej, przez które powietrze jest wtłaczane/zasysane przez kominek.

Jeśli te dziurki o których piszesz, są od spodu, to jeszcze możnaby spróbować zrobić coś w rodzaju odwróconego okapu i przyłożyć to od spodu aby pokryło wszystkie otwory. Karkołomne moim zdaniem, ale wykonalne ;)

Natomiast jeśli masz te dziury od frontu - to jest to typowy wkład, który pobiera powietrze z pomieszczenia do zasilania paleniska. Tak więc rurą pod podłogą będzie powietrze zaciągane do komory wokół kominka - to powietrze będzie zarówno opływało sam kominek i się ogrzewało, jak i częsciowo wędrowało w kierunku dziur paleniska. Pewny plus - to powietrze, które kominek zużyje i wypluje przez komin będzie uzupełniane przez ten "nawiew" i nie trzeba będzie okien rozszczelniać/otwierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to na moje laickie oko wygląda, że ten kominek nie jest przystosowany do pobierania powietrza z rury zasilającej z zewnątrz.... Wkład kominkowy, który wybierałem specjalnie pod reku - (BEF 700) nie ma żadnych otworów umożliwiających zasysanie powietrza z pomieszczenia ...

No i tutaj chyba jest pies pogrzebany. Mój wkład chyba nie nadaje się do mojego domu. Też mam reku i żadne pobieranie powietrza z pomieszczenia nie wchodzi w grę :-( ...

Gdzie kupowałeś i ile płaciłeś za Twój wkład ??

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dot wjazdu na posesje. Według projektu wjazd jest na wprost garazu, ale my z garazu zrobilismy kuchnie wiec wjazd automatycznie przesunąlł sie obok. Czy musimy to zgłosic w UG czy nie ma takiej potrzeby i lepiej sie z tym nie wycghylac?? To samo tyczy sie szamba, wg projektu zlokalizowane jest pomiedzy naszymi pieknymi choinkami a my chcemy zrobic szmbo blizej płotu i blizej wjazdu zeby szambiarka nie miala problemu z dojazdem, czy to tez nalezy zgłosic???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do wszystkich posiadających wodne ogrzewanie podłogowe na panelach.

 

Czy pod panele kładliście folię, czy nie jest ona za dużym izolatorem dla przepływu ciepła.

Folia jest wymagana w przypadku reklamajci do paneli, ale czy nie ma negatywnego wpływu na efektywność ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat !!!! czy w ogóle ktoś ma panele położone na podłogówce ??? Sa panele , niby odpowiednie, ależeby potem nie okazalo sie , że ta podłoga to taka wcale za ciepła nie jest .

Ja tam nie ryzykowałem i położyłem na podłogówce płytki...

Dla mnie jest to jednoznaczne - jak to ma być ogrzewanie niskotemperaturowe to musi dobrze przekazywać ciepło przy małej różnicy temperatur podłoga/powietrze pomieszczenia.

Przy drewnie też się to będzie odbywać, ale albo koszty będą wyższe, albo efekty bardziej mizerne przy pozostałych warunkach takich samych jak dla płytek.

Po co robić na przekór celom jakie się chce osiągnąć?

Kaloryferów kocem nikt nie owija ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myslę chociaż marzy mi sie jednolita podłoga w salonie i w kuchi :(

 

Trzeba po prostu zrobić przeliczenie - jaka będzie różnica w przewodności przy użyciu konkretnego materiału i zobaczyć czy jest to do przeżycia - tylko kwestia znalezienia odpowiedniej osoby, która będzie kompetentna i obiektywna ;)

Albo zrobić jak się podoba i już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Odnośnie paneli na podłogówce polecam wątek

http://forum.muratordom.pl/podlogowka-i-drewno-skonczmy-z-tymi-bzdurami,t119989.htm?highlight=bzdurami

 

różnice w działaniu podłogówki na płytkach i na panelach drewnianych 14-15mm są symboliczne, a niektórzy praktycy twierdzą, że panele dłużej trzymają ciepło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dot wjazdu na posesje. Według projektu wjazd jest na wprost garazu, ale my z garazu zrobilismy kuchnie wiec wjazd automatycznie przesunąlł sie obok. Czy musimy to zgłosic w UG czy nie ma takiej potrzeby i lepiej sie z tym nie wycghylac?? To samo tyczy sie szamba, wg projektu zlokalizowane jest pomiedzy naszymi pieknymi choinkami a my chcemy zrobic szmbo blizej płotu i blizej wjazdu zeby szambiarka nie miala problemu z dojazdem, czy to tez nalezy zgłosic???

 

szamba i wjazdu nie zgłaszaj, tego przecież nikt nigdy nie sprawdzi a co ważniejsze nie ukara cie za to, chyba ze masz dom narożnikowy zrobisz wjazd od innej ulicy a sąsiad zgłosi ze to jest jego prywatna ulica przecież....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupował ktoś z Was w sklepie http://www.lazienkiplus.pl

 

Polecam http://www.abclazienki.pl - kupiłam tam prawie wszystko - tanio i sprawdzone.

Można odebrać u nich w Poznaniu i obejrzeć przed odbiorem (w końcu można się rozmyśleć lub może teoretycznie być coś z błędem lub uszkodzone - warto sprawdzić na miejscu niż się użerać z kurierem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupował ktoś z Was w sklepie http://www.lazienkiplus.pl

 

Polecam http://www.abclazienki.pl - kupiłam tam prawie wszystko - tanio i sprawdzone.

Można odebrać u nich w Poznaniu i obejrzeć przed odbiorem (w końcu można się rozmyśleć lub może teoretycznie być coś z błędem lub uszkodzone - warto sprawdzić na miejscu niż się użerać z kurierem)

 

Dzięki. Też sprawdzę ten namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...