Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z ta plazma t olekka przesada. Wart osie dokladnie wczytac w specyfikacje i porozmawiac z ludzmi, ktorzy stoja z boku.

Zarowek ledowych tez nie za bardzo polecam poki co. Chyba, ze ktos sie szarpnie na firmowe, ktorych koszt sie zwroci po kilkunatulatach pewnie :) Temat przerabiałem. ledy sa ok, ale na niskim napieciu a nie w postani zarowek z led w srodku na 240 V

co prawda to prawda ledy sa na stały prad a nie na zmieny ... i może i będą szczelac... ale różnica w całym domu miedzy 60w a 5w led to 300zł? borac pod uwagę 30 żarówek które pala sie codziennie 2godzine., chyba ze zle licze.

 

A co do cyfry!

Pisałeś ze masz jeden abonament i na 3 tv i można oglądać rożne kanały? tak? tz 3 dekodery posiadasz?

ja właśnie rozważam ten temat i wiem ze i abonament to tylko na jednym tv mam, a na innych w tym samym czasie można oglądać to samo i przeskoczyć się tego niestety nie da;/

 

Tak wlasnie mam i na dodatek ejst to legalne rozwiaznie. Jedyny dodatkowy wydatek to dekoder do kazdego kolejnego pokoju oraz splitter do rozdzialu uprawnien. Ale ja tam fachura nie ejstem wiec i byc boze cos przy czaszy trzeba bylo kombinowac

 

Hmm z tego co sie orientuje pieniądze w błoto wyrzucone.

Rozmawiałem dziś z antenowcem i powiedział ze wszystko ładnie pieknie to w cyfrze tak można zrobić ale te czasy sie skonczyły.

Cyfra zaczeła rozsylac juz nowe karty, kazda ma swój numer i nie da się zrobić tak jak do tej pory ze mozna były skopiować numer i kupić tylko dodatkowy dekoder:/

polsat n i wszystkie inne juz to maja ponoć od dawna...

 

tak mi powiedział fachowiec ale z nimi to tez rożnie...

 

Co do moich wyliczeń to pomyliłem się o jedno zero..."0.6kw";p

 

 

witam , na wstępie pozdrawiam wszystkich którzy juz mają "mury " ...

a teraz do rzeczy :

jeśli chodzi o podział karty c+ w obrębie jednego gospodarstwa domowego to jest to jak najbardziej legalne , w salonach c+ można kupić tzw, splitery ,

lub oczywiście na allegro ,

 

-w pomieszczeniu gdzie ma być obraz c+ musi być dekoder satelitarny ,

- kazdy z tych dekoderów musi być podłączony do zewnętrznej anteny sat ( tzw talerz) , tu z kolei mamy dwie możliwosci

a) orginalny talerz c+ ( tzw 60-tka ) do kazdego tunera

b) talerz o średnicy 90 cm i zamontowany konwerter typu " twin " wtedy do jednego talerza idą dwa przewody od dwóch różnych tunerów , są też konwertery typu quadro na cztery odbiorniki lecz osobiscie nie testowałem jak to się sprawuje przy antenie 90cm i silnych opadach deszczu lub sniegu ,

- w jednym z tych pomieszczeń musimy zamontować spliter ( podzieli nam orginalną kartę przesyłając uprawnienia do tunerów ) , wybór pomieszczenia w którym bedzie zamontowany spliter jest sprawą indywidualną i zależy od rozkładu pomieszczeń , od splitera "idzie " przewód telefoniczny płaski 4-ro żyłowy DO KAŻDEGO z tunerów .

Uprzedzając krytykę że są przecież splitery bezprzewodowe przyznaję racje że są ale .. jeśli chce się mieć świety spokój proponuje wersję przewodową , ( bez zrywania obrazu , zacięć głosu , nieplanowanej stopklatki )

jeśli chodzi o koszty : ( ceny orientacyjne )

- spliter ok. 150 złotych

- karty klienta do tunerów ok 25-50 zł za sztukę

- anteny średnio 50 zł za sztukę

- uchwyty do anten ok 25 zł za sztukę

-kabel antenowy satelitarny ok 1,20zł za metr

- kabel telefoniczny ok 0.10 zł za metr

- końcówki 0.50zł za szt

- tunery sat od 120zł do 1000 :D

= konwerter typu twin ok 70 zł.,

= antena 90 cm ok 100zł ,

jest to rozwiązanie tylko dla operatora c+ , ( tylko uprawnienia z takiej karty można podzielic dzieki spliterowi ) , POLSATU CYFROWEGO , TELEWIZJI N , ani też TNK ( choć są wyjątki w przypadku TNK) nie można podzielić uprawnień ,

do obliczenia kosztów trzeba wiedzieć ile metrów jakiego kabla jest potrzebne ,

 

wiem , wiem trochę poźno jak się ma wszystko wykończone żeby ciągnąć kable , osobiście mam juz projekt instalacji sat i alarmowej w głowie ale murów jeszcze brak :cry:

 

pozdrawiam wszystkich mieszkających ,

jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości proszę na pm lub gg 3091838 , doradzę jak bede umiał najlepiej ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Jutro mam odbierać robotę od majstrów co mi kładli regipsy (w tym sufity podwieszane), gipsowali, szlifowali ściany i wstępnie, raz malowali białą farbą. Wczoraj chodziłem sobie po domku i zauważyłem bardzo dużo pęknięć gipsu/farby na lączeniach ścian z sufitem. W salonie pęknięcie ciągnie się wzdłuż całej jednej ściany. Generalnie dosyć dużo jest takich miejsc. Niektóre pęknięcia są ledwo zauważalne, a niektóre dosyc spore (1mm grubości). Zgłaszałem to wczoraj telefonicznie szefowi ekipy, a on mi powiedział, ze to jest normalne i że przed ostatecznym malowaniem trzeba te łączenia ponacinać i zrobic silikonem. Nie bardzo wyobrażam sobie bieganie po całej chacie z silikonem pomijając fakt, że nie będzie to takie równiutkie (pod kątem prostym) połączenie ściany z sufitem.

Spotkał się ktoś z takim problemem? To jest "normalne"? Czy mam od razu kazać to poprawić i nie płacić za robotę ??

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Jutro mam odbierać robotę od majstrów co mi kładli regipsy (w tym sufity podwieszane), gipsowali, szlifowali ściany i wstępnie, raz malowali białą farbą. Wczoraj chodziłem sobie po domku i zauważyłem bardzo dużo pęknięć gipsu/farby na lączeniach ścian z sufitem. W salonie pęknięcie ciągnie się wzdłuż całej jednej ściany. Generalnie dosyć dużo jest takich miejsc. Niektóre pęknięcia są ledwo zauważalne, a niektóre dosyc spore (1mm grubości). Zgłaszałem to wczoraj telefonicznie szefowi ekipy, a on mi powiedział, ze to jest normalne i że przed ostatecznym malowaniem trzeba te łączenia ponacinać i zrobic silikonem. Nie bardzo wyobrażam sobie bieganie po całej chacie z silikonem pomijając fakt, że nie będzie to takie równiutkie (pod kątem prostym) połączenie ściany z sufitem.

Spotkał się ktoś z takim problemem? To jest "normalne"? Czy mam od razu kazać to poprawić i nie płacić za robotę ??

T.

 

Tomcus

pierwszy raz słyszę o takim sposobie - mój mąż działa w tej branży i jeszcze nie słyszałam od niego, żeby w ten sposób robił pęknięcia. Z tego co wiem, to siateczkę naciąga i szpachluje.

A narożniki to czasami robi akrylem - ale nie silikonem.

 

Pozdrawiam jeszcze się budujących :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłam za wszystko, czyli projekt łacznie z bieganiem po urzędach, gazownią itd 550 zł, ale ekipa jest ze środy więc nie mam chyba co podawać namiarów. Cena dla samej orientacji. Chyba to jest taka normalna cena, nie za niska, nie za wysoka.

 

dzieki za info o cenie

potrzebowałbym namiar na kogoś z poznania, najlepiej z gazowni by wszystko szybko poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie, zakladajac ze mamy 2 rowne np. 50m2 pokoje i ze w jednym jest standardowy kaloryfer a w drugim tylk opodlogowka to na ogrzanie ktorego pokoju (powiedzmy do 21 st) pojdzie wiecej gazu?

zależy czy ten sam piec i z tą samą temp. zasilania daje na oba pomieszczenia wodę, jakie moce grzejnika i podłogówki są dobrane i na jakie temp. zasilania.

Na koniec pytasz o nagrzanie czy utrzymanie temp zadanej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Jutro mam odbierać robotę od majstrów co mi kładli regipsy (w tym sufity podwieszane), gipsowali, szlifowali ściany i wstępnie, raz malowali białą farbą. Wczoraj chodziłem sobie po domku i zauważyłem bardzo dużo pęknięć gipsu/farby na lączeniach ścian z sufitem. W salonie pęknięcie ciągnie się wzdłuż całej jednej ściany. Generalnie dosyć dużo jest takich miejsc. Niektóre pęknięcia są ledwo zauważalne, a niektóre dosyc spore (1mm grubości). Zgłaszałem to wczoraj telefonicznie szefowi ekipy, a on mi powiedział, ze to jest normalne i że przed ostatecznym malowaniem trzeba te łączenia ponacinać i zrobic silikonem. Nie bardzo wyobrażam sobie bieganie po całej chacie z silikonem pomijając fakt, że nie będzie to takie równiutkie (pod kątem prostym) połączenie ściany z sufitem.

Spotkał się ktoś z takim problemem? To jest "normalne"? Czy mam od razu kazać to poprawić i nie płacić za robotę ??

T.

 

Tomcus

pierwszy raz słyszę o takim sposobie - mój mąż działa w tej branży i jeszcze nie słyszałam od niego, żeby w ten sposób robił pęknięcia. Z tego co wiem, to siateczkę naciąga i szpachluje.

A narożniki to czasami robi akrylem - ale nie silikonem.

 

Pozdrawiam jeszcze się budujących :D

to jak pęka ci teraz to co to będzie za parę miesięcy.jest też specjalna taśma droższa od siatki ponoć lepsza.tak jak koleżanka ci pisała trochę!!! akrylu a nie silikon..pękać będzie zawsze to taka uroda płyt .pozdrawiam.waldek. :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Jutro mam odbierać robotę od majstrów co mi kładli regipsy (w tym sufity podwieszane), gipsowali, szlifowali ściany i wstępnie, raz malowali białą farbą. Wczoraj chodziłem sobie po domku i zauważyłem bardzo dużo pęknięć gipsu/farby na lączeniach ścian z sufitem. W salonie pęknięcie ciągnie się wzdłuż całej jednej ściany. Generalnie dosyć dużo jest takich miejsc. Niektóre pęknięcia są ledwo zauważalne, a niektóre dosyc spore (1mm grubości). Zgłaszałem to wczoraj telefonicznie szefowi ekipy, a on mi powiedział, ze to jest normalne i że przed ostatecznym malowaniem trzeba te łączenia ponacinać i zrobic silikonem. Nie bardzo wyobrażam sobie bieganie po całej chacie z silikonem pomijając fakt, że nie będzie to takie równiutkie (pod kątem prostym) połączenie ściany z sufitem.

Spotkał się ktoś z takim problemem? To jest "normalne"? Czy mam od razu kazać to poprawić i nie płacić za robotę ??

T.

 

Nie wiem, czy już nie za późno...

Jak dla mnie pękanie już na odbiorze jest niedopuszczalne i na pewno nie jest normalnie. U mnie po 2 latach pęka dopiero G-K podwieszany na poddaszu (pierwsze rysy biły po ok 1 roku) - na skosach. Na dole mimo podwieszanego sufitu z g-k na całości (w tym z tzw. "schodkami", bo sufit ma różne poziomy) nie mam ani jednego pęknięcia. Więc jak widać można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłam za wszystko, czyli projekt łacznie z bieganiem po urzędach, gazownią itd 550 zł, ale ekipa jest ze środy więc nie mam chyba co podawać namiarów. Cena dla samej orientacji. Chyba to jest taka normalna cena, nie za niska, nie za wysoka.

 

dzieki za info o cenie

potrzebowałbym namiar na kogoś z poznania, najlepiej z gazowni by wszystko szybko poszło...

 

Ja robiłam projekt u pana Leśniewicza - 507 127 802.

Problemów nie było.

Ceny nie za bardzo pamiętam - chyba ok 600 zł :roll: Ale to było chyba ze 2 lata temu już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie poza Castorama mieszają Beckersa? Najlepiej z południowej strony miasta?

Miejscowość: Luboń Kod: 62-032

Nazwa firmy: Pajo Adres: ul. Sobieskiego 88

Telefon: (61) 813 08 39

info ze strony http://www.beckers.pl

jest tam jeszcze sporo przedstawicieli na Poznan

tam najpierw sprawdzałam, ale mają mocno nieaktualne dane. W Pajo nie mieszają, inny punkt blisko mnie zburzyli przy poszerzaniu Głogowskiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...