Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość

Wygrzebane z wcześniejszych postów, ale nie wiem czy aktualne:

 

( 2 maj 2008)

 

Jakieś 1,5 miesiaca temu dotarły trzy wielkie wywrotki pięknej ziemi ogrodowej. Może to nie torf ale wygląda na bardzo tłustą "ziemię-matkę". Cena 800 zł za wywrotkę taką większą niż Tatra - uwzględniała transport ze Szczepankowa do Golęczewa. Zainteresowanym polecam - pan Grygier, 601 702 941

 

 

(11 czerwiec 2008)

 

brałam ze Szczepankowa z dowózem do Swarzędza 550 zł przyczepa czarnoziemu (torf był tańszy jeśli dobrze pamietam) tel 602 157 043

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki.

Chodzi mi o to "coś" co stawia się w ogrodzie zamiast ordynarnej rurki z kranem wystającej z ziemi - do podlewania. Czyli taki "element małej architektury ogrodowej" - widziałem kiedyś takie ładne z piaskowca, są też z betonu (metalowe mi się nie podobają, zresztą kuszą żeby je wziąć na złom). Jakoś nie mogę wpaść na pomysł czy to się jakoś nazywa :roll:

i dlatego nie mogę tego czegoś znaleźć w necie :-?

Wiecie może gdzie takie "coś" mają, znacie jakieś strony w necie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki.

Chodzi mi o to "coś" co stawia się w ogrodzie zamiast ordynarnej rurki z kranem wystającej z ziemi - do podlewania. Czyli taki "element małej architektury ogrodowej" - widziałem kiedyś takie ładne z piaskowca, są też z betonu (metalowe mi się nie podobają, zresztą kuszą żeby je wziąć na złom). Jakoś nie mogę wpaść na pomysł czy to się jakoś nazywa :roll:

i dlatego nie mogę tego czegoś znaleźć w necie :-?

Wiecie może gdzie takie "coś" mają, znacie jakieś strony w necie?

pozdrawiam

witaj, właśnie wybieram sobie prezent urodzinowy, więc jestem w temacie- wpisz po prostu fontanna w allegro i trochę tego wyskoczy..z piaskowca niestety w koszmarnych cenach...

http://allegro.pl/item595950864_ciekawa_zabytkowa_fontanna_piaskowiec_sandstein.html

http://allegro.pl/item603739336_zabytkowa_fontanna_piaskowiec_sandstein.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś układał albo przymierzał sie do układani samodzielnie kostki brukowej.

Najbardziej interesuje mnei układanie kostki granitowej.

 

Czy warto samodzielnie podchodzić do tematu, bo nie wydaje się to jakos szczególnie skomplikowane, czy jednak diabeł tkwi w szczegółach i jednak ze względu na skalę nieznanych obecnie trudności, nie warto tego robić samemu.

 

Jezeli ktoś ma jakiegoś linka do wszelkiego rodzaju przydatnych materiałów w tej materii to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki.

Chodzi mi o to "coś" co stawia się w ogrodzie zamiast ordynarnej rurki z kranem wystającej z ziemi - do podlewania. Czyli taki "element małej architektury ogrodowej" - widziałem kiedyś takie ładne z piaskowca, są też z betonu (metalowe mi się nie podobają, zresztą kuszą żeby je wziąć na złom). Jakoś nie mogę wpaść na pomysł czy to się jakoś nazywa :roll:

i dlatego nie mogę tego czegoś znaleźć w necie :-?

Wiecie może gdzie takie "coś" mają, znacie jakieś strony w necie?

pozdrawiam

witaj, właśnie wybieram sobie prezent urodzinowy, więc jestem w temacie- wpisz po prostu fontanna w allegro i trochę tego wyskoczy..z piaskowca niestety w koszmarnych cenach...

http://allegro.pl/item595950864_ciekawa_zabytkowa_fontanna_piaskowiec_sandstein.html

http://allegro.pl/item603739336_zabytkowa_fontanna_piaskowiec_sandstein.html

 

O main Gott piękne ale za drogie. Bałbym się że taki zabytek po prostu mi ukradną :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś układał albo przymierzał sie do układani samodzielnie kostki brukowej.

Najbardziej interesuje mnei układanie kostki granitowej.

 

Czy warto samodzielnie podchodzić do tematu, bo nie wydaje się to jakos szczególnie skomplikowane, czy jednak diabeł tkwi w szczegółach i jednak ze względu na skalę nieznanych obecnie trudności, nie warto tego robić samemu.

 

Jezeli ktoś ma jakiegoś linka do wszelkiego rodzaju przydatnych materiałów w tej materii to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

Mój małżonek z szwagrem zrobili podjazd z kostki brukowej Rouwdachu.

Trochę im to czasu zajęło ale w sumie 110 m kw. i do tego trzeba było zrobic konstrukcje podjazdową. Cała zabawa w dobrze zagęszczonym podłożu. Pożyczali w Tarnowie Podgórnym ubijaczkę stopke.

Jak chcesz instrukcje to zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Witam

Pytanie do zaawansowanych lub mieszkających - może ktoś będzie wiedział.

 

Czy wełna Rockwoola Toprock np. 15cm grubości po rozwinięciu rolki rozwija się do tych 15cm czy może do mniej ?

 

Pytam nie żeby się czepiać - bo potrzebuję niby 14cm grubości - a 14 wymiar normatywny jest droższy od 15cm - mam nadzięję że napisałem to zrozumiale :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do zaawansowanych lub mieszkających - może ktoś będzie wiedział.

 

Czy wełna Rockwoola Toprock np. 15cm grubości po rozwinięciu rolki rozwija się do tych 15cm czy może do mniej ?

 

Pytam nie żeby się czepiać - bo potrzebuję niby 14cm grubości - a 14 wymiar normatywny jest droższy od 15cm - mam nadzięję że napisałem to zrozumiale :roll:

 

Ja mam akurat Isovera, ale tam nie było problemów zeby zgubic 1-2 cm. Tutaj mysle ze jest podobnie, wiec chyba spokojnie mozesz wziaść grubszą i tańszą wełnę. Może znajdzie sie jakis uzytkownik Toprocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do zaawansowanych lub mieszkających - może ktoś będzie wiedział.

 

Czy wełna Rockwoola Toprock np. 15cm grubości po rozwinięciu rolki rozwija się do tych 15cm czy może do mniej ?

 

Pytam nie żeby się czepiać - bo potrzebuję niby 14cm grubości - a 14 wymiar normatywny jest droższy od 15cm - mam nadzięję że napisałem to zrozumiale :roll:

 

spoko bierz 15

ja na krokwie 16 dałem 20 :) ale jej nie ściskałem (isover)

zrobiłem przestrzeń odstawiłem stelaż i dałem jeszcze w poprzek 5 :)

na to folie aluminiowa i twierdze po zimie ze jest ok!

sprawdzałem też izolacje kamerą termowizyjną i daszek jest ocieplony b. dobrze zreszta jak raszta domku jedyne słabe miejsca to futryna drzwi (masakra) i trochę kasetony od rolet nie jest zle !

a ostatni rach za gaz ktory dostałem dzisiaj 670 zl za 2 miechy

wiec jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiak, a kto robił Ci takie fotki kamerą termowizyjna i kiedy (było ogrzewanie wtedy włączone, a na dworze dużo chłodniej pewnie?) Pytam z ciekawości, fajnie znać słabe strony własnej chałupy...

im zimniej tym lepiej do takich pomiarów

u mnie było pare stopni na - na zew a w środku cos kolo 25 chyba juz nie pamiętam :)

 

oj przydała sie bo znalazlem jednego babola moich budowlańców w dociepleniu fundamentów (nie oszczędzać na styropianie bo sporo ucieka tamtędy ciepła)którego muszę poprawić kiedyś ;)

wstawię fotki dla ciekawych :)

a pomiar cieszył bo docieplenie wew. jaki i zew robiłem własnymi rękoma z pomocą ojca (a teraz mam wstręt do wszelakich robót w domu i na zew ;) )

 

kamery użyczył mi znajomy :)

 

przy okazji mam do odsprzedania 5 rolek wełny isover 20 cm z włóknina i membraną (isover francja - w polsce chyba nawet nie spotykana bo nie wiedzieli jak ją kłaść ;) ) fajna sprawa na np. poddasze nie ma potrzeby kładzenia folii aby wełna nie leciała na głowę (ja mam tak cały dach ocieplony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie związane z instalcają grzewczą i tynkami...

Instalatorzy zostawiają u mnie przy podejściach do kaloryferów pętle....

Czy tynkarze ładnie mi to wytynkują tak, że ze ściany będą tylko rurki wystawały czy po montażu grzejnika będzie trzeba jakieś poprawki robić???

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam

Pytanie do zaawansowanych lub mieszkających - może ktoś będzie wiedział.

 

Czy wełna Rockwoola Toprock np. 15cm grubości po rozwinięciu rolki rozwija się do tych 15cm czy może do mniej ?

 

Pytam nie żeby się czepiać - bo potrzebuję niby 14cm grubości - a 14 wymiar normatywny jest droższy od 15cm - mam nadzięję że napisałem to zrozumiale :roll:

 

spoko bierz 15

ja na krokwie 16 dałem 20 :) ale jej nie ściskałem (isover)

zrobiłem przestrzeń odstawiłem stelaż i dałem jeszcze w poprzek 5 :)

na to folie aluminiowa i twierdze po zimie ze jest ok!

sprawdzałem też izolacje kamerą termowizyjną i daszek jest ocieplony b. dobrze zreszta jak raszta domku jedyne słabe miejsca to futryna drzwi (masakra) i trochę kasetony od rolet nie jest zle !

a ostatni rach za gaz ktory dostałem dzisiaj 670 zl za 2 miechy

wiec jest ok

 

Dzięki Misiak za radę - jest to jakaś opcja, ale u siebie dam między krokwie 12cm Toprocka i na krokwie 15cm Superocka i powinno być ok także cenowo. :roll:

No i czekamy na te fotki z kamery termo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

pytanie dla tych którzy już ocieplali dom,

Wszystkie fachowe czasopisma mówia o szczelinie powietrznej między deskowaniem a wełną (około 2cm). A co z nawiewem powietrza w tą strzelinę. Czy styropianem na ścianach kolankowych przy ocieplaniu domu z zewnątrz podchodziliście pod same deski, czy też zostawialiście ową 2 cm przerwę.

I pytanie następne, jak te powietrze z tej strzeliny zostaje odprowadzone na zewnątrz, jezeli jest pełne deskowanie z opapowaniem a w kalenicy nie ma żadnej szpary. Jak szanowni forumowicze to rozwiązali ?

 

Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi.

 

Ponawiam pytanie również odnośnie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Szukam oczywiście dobrej i nie drogiej do domku jednorodzinnego (4 lub 5 osób).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
witam ponownie,

pytanie dla tych którzy już ocieplali dom,

Wszystkie fachowe czasopisma mówia o szczelinie powietrznej między deskowaniem a wełną (około 2cm). A co z nawiewem powietrza w tą strzelinę. Czy styropianem na ścianach kolankowych przy ocieplaniu domu z zewnątrz podchodziliście pod same deski, czy też zostawialiście ową 2 cm przerwę.

I pytanie następne, jak te powietrze z tej strzeliny zostaje odprowadzone na zewnątrz, jezeli jest pełne deskowanie z opapowaniem a w kalenicy nie ma żadnej szpary. Jak szanowni forumowicze to rozwiązali ?

 

Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi.

 

Ponawiam pytanie również odnośnie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Szukam oczywiście dobrej i nie drogiej do domku jednorodzinnego (4 lub 5 osób).

 

 

Pozdrawiam

 

Szczelina pod pełnym deskowaniem musi być większa - w zasadzie powinna być taka, że na każdy 1m długości krokwi 1cm szczeliny, ale wiadomo nie można przesadzać. 2cm uważam, że jednak za mało, też tyle planowałem, ale po konsultacjach z doradcą Rockwoola, zostawiam 4cm szczeliny.

Styropianem elewacyjnym nie dochodzę do desek tu też trzeba zostawić te 4cm, a w podbitce umieścić kratki lub otwory wentylacyjne, natomiast w kalenicy pod gąsiorami zostawić szczelinę - wtedy powietrze będzie sobie swobodnie przelatywać od dołu do góry.

 

Ja mam krokwie 16cm i daję wełnę Toprock 12cm między krokwie i na krokwie 15cm Superrocka.

Zalecana grubość przez Rockwoola to 25-30cm.

 

Temat rozgryziony na świeżo - dzisiaj konsultowałem się z doradcą Rockwoola 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...